Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mini Teatar: Četverodnevna proslava rođendana - filmovi & svirka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 66066
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 10:18 
Naslov:  Mini Teatar: Četverodnevna proslava rođendana - filmovi & svirka
Od 24.03.2010. 20:00 do 27.03.2010. 20:00 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[24.03.2010.] Prvi dan proslave rođendana počeo je, kao što je i najavljeno, filmskom večeri.

Od zanimljivijih, na repertoaru se našao The Killer Bra; film o pomahnitalom, isključivo ženskom odjevnom predmetu, nužnom zlu za muškarce, kojemu je glavna misija ubiti sve čega se dočepa. Pouka: Žene, izbacite grudnjake iz garderobe.

Devojački bunar; film snimljen po istinitom događaju koji se nikada nije dogodio, kratka je desetominutna parodija na horor Pogrešno skretanje, a umnožavanje i javno prikazivanje filma veoma je poželjno.

Visibaba, u režiji Morbid filma, prikazuje misiju dvojice mladića, Visibabe i Tratinčice, u potrazi za djevojkom koju su oteli neustrašivi ninje. Rezultat misije: djevojka pronađena, ali nehotice ubijena.

Izmišljena, ali zanimljiva povijest Višnjevca, ratovi protiv Retfalčana, magične moći raščike; kroz sve to su nas proveli braća Pejić u svom filmu Višnjevac - Moć i Raščika. U svojoj sagi otkrivaju slavne korijene Višnjevca, koji sežu daleko u rimsko doba, bore se s problemima imigranata iz Josipovca koji u Višnjevac dolaze kao jeftina radna snaga, a poseban naglasak stavljaju na razuzdanost mutanata koji noću izlaze kako bi plašili mještane.

La Donna Della Toilette u dvadeset minuta donosi više gadosti nego što ćemo imati priliku vidjeti kroz cijeli život. Scene eksplicitnog seksa odnosno silovanja, u ovom slučaju između dvojice muškaraca, vađenje zubi i razvlačenje poprilično rastezljivog zubnog živca, kopanje očiju tupim predmetom, krvi više nego u operacijskoj sali; sve je to proizvod bolesnog uma Alberta Viavattenea.

Večer je završena kratkim filmom Korak, o besmislenom životu pauka koji metaforički prikazuje čovjekovu nadmoć nad prirodom. Valja spomenuti i najduži film večeri Overpunishment, koji donosi zanimljivu kombinaciju moćnika, malih ljudi, heavy metala i naravno, trash filmova. Ukoliko niste bili jedan od tridesetak ljudi koji su kvalitetno proveli vrijeme uz opuštenu atmosferu i ne tako kvalitetne filmove, ne očajavajte, tek je prvi dan proslave rođendana Mini Teatra.

Piše: Lara Bebek
Foto: Daniel Antunović







Udruga građana „Klub Mini Teatar“ poziva Vas na proslavu godišnjice postojanja Udruge!

Nastao skromnom idejom, za postojanjem mjesta gdje bi se okupljala osječka rock scena nekih prošlih vremena, preko kluba Muzika Kultura, u prvom kvartalu 2006. godine Klub Mini Teatar je osvanuo na prvotnoj lokaciji u Vrbaskoj ulici. Ideja se brzo proširila među mlađe naraštaje rokera, punkera, metalaca i svih ostalih ljubitelja dobre glazbe koji su težili nečemu boljem i urbanijem od jeftinog domaćeg šunda i stranih lakonotnih poskočica. Mini Teatar ubrzo je izrastao u središnje mjesto održavanja koncerata, kulturnih manifestacija i okupljalište mladih, ali i onih malo starijih osječkih alternativaca, stvaraoca i glazbenih umjetnika. Na žalost, nakon više od dvije godine postojanja, Klub je svoja vrata zatvorio početkom travnja 2008. godine, da bi nakon godinu dana rada na novom prostoru i golemom uloženom trudu članova, svoja vrata ponovno otvorio, na sadašnjoj lokaciji, 26. ožujka 2009. godine. U svojoj biografiji Klub ima zabilježeno na stotine koncertnih događanja, desetine festivala i na tisuće novih prijateljstava!

Kao znak zahvale svima koji nas podržavaju i kao poziv da skupa proslavimo ovaj rođendan, ali i najavimo još mnogo budućih, Klub vam daruje četiri dana bogatog programa, uz besplatan ulaz za sve članove.

U srijedu 24. ožujka očekuje Vas bogata filmska večer u suradnji sa udrugom „Novi Film“ , a na programu, koji će trajati više od pet sati, podijeljen u tri bloka, nalaze se sljedeći filmovi...

Blok 1 - 17:00–18:45h
The Killer Bra, režija: Yakov Levi (25 min)
Devojački Bunar, režija: Marko Backović (10 min)
Dragonrage, režija: Ivica Pustički (30 Min)
Visibaba, režija: Morbid Film (24 min)

Blok 2 - 19:00–20:45h
Višnjevac - Moć I Rasčika, režija: braća Pejić (30 min)
La Imposicion De La Lay, režija: Tihomir Galevski (30 min)
La Donna Della Toilette, režija: Alberto Viavattene (20 min)
Eko Djevojka, režija: Morbid Film (9 min)

Blok 3 - 21:00–23:10h
Pacijent 0, režija: Miroslav Lakobrija (15 min)
Zagor Poglavica Bez Plemena, režija: Svetozar Ljubojević (30 min)
Overpunishment, režija: Jura Hižak (60 min)
Radni Dan, režija: Morbid Film (19 min)
Korak, režija: Morbid Film (5 min)

Četvrtak 25. ožujka rezerviran je za večer osječkih bendova, a nastupiti će...

Mini Teatar Session Band
Sačinjen od iskusnih i prekaljenih glazbenika, od kojih neki po osječkim pozornicama sviraju gotovo 40 godina, i ovoga puta će otvoriti nastup svojih poznatim jam session, uz svima znane rock hitove.

Wasted Generation
Veliki prijatelji Kluba, već svima poznati Wasted Generation, i ovoga su se puta odazvali da skupa s nama proslave rođendan, razbacaju svoje kose te povećaju kolekciju trofejnih grudnjaka koji za vrijeme njihovih nastupa već tradicionalno ateriraju na binu. Link: http://www.myspace.com/wastedgenerationx
Wasted Generation mix: Skeletons in my closet; My Turn:
Skriveno: 



Round About
Njihov zvuk se proteže od grungea pa sve do modernog indie rocka, te nam pripremaju presjek kako svojih autorskih, tako i tuđih, svima poznatih, pjesama.

Apel Fenomen
Side projekt bubnjara Wasted Generationa, nakon kraće glazbene stanke, ponovno je s Vama! Link: http://www.myspace.com/apelfenomen

S-Kapada
Prvi osječki ska bend dodatno će začiniti prvu slavljeničku i rasplesati i one najukipljenije pohoditelje manifestacije.
S-kapada feat Memo from Mexico:
Skriveno: 



Petak 26. ožujka obilježit će povratnički koncert legenda osječke glazbene scene – Galebovi! Uz njih će nastupiti i dva nova, mlada sastava: Red Rocks i Scoff.

Galebovi
Osnovani su za šankom Valentina 1989. Godine. Originalnu postavu činili su Germa, Šljam, Žeca, Dejan i Pišta. Bio je s njima i „galeb iz sjene", tekstopisac i kum grupe Delimir Rešicki. Zahvaljujući žestokim, sve učestalijim nastupima, brzo stječu kultni status. Galebovima se godinu dana kasnije priključuje novi basist Šuš. U toj postavi bend nastupa diljem Hrvatske, uz posebno zapažene svirke u zagrebačkim klubovima kao što su Kset, Lapidarij, Pauk i Podrum. Kao jedan od najživopisnijih u pamćenju publike ostaje nastup u prostorijama IPD-a kao prvi rock koncert ratom zahvaćenom Osijeku. U poslijeratnim vremenima Šljam nastupa s nekoliko različitih postava, a kroz bend prolazi dvadesetak glazbenika. Posljednji nastup Galebovi održavaju 1998. godine.
Ovom prigodom, uz okosnicu banda Germa–Šljam–Šuš, pojavljuju se Matak, poznatiji kao bubnjar Gužve u 16ercu i Pučke Kuhinje, i Ranđo. Po prvi puta nakon 18 godina, ovaj puta gitaru će zasvirati i jedan od osnivača - Žeca. Uz set autorskih pjesama kojima su svojedobno žarili i palili, podsjetit će nešto stariju te uputiti mlađu publiku na svoj nekadašnji status i dokazati da u njima još uvijek ima dovoljno žara i da nisu za staro željezo.
Galebovi - najava:
Skriveno: 


Galebovi - Praznička:
Skriveno: 



Red Rocks
Peteročlani sastav s mladom pjevačicom zavidnog glasa. Ovo je njihov treći nastup, a debitantski je također bio u Klubu. Najavljuju još bolji i žešći nastup te prošireni autorski repertoar uz standarne rock hitove. Link: http://www.youtube.com/watch?v=TvA_rE98eA4

Scoff
Bend je nastao u kolovozu 2008. godine. Članovi benda su: Nebojša Bolić (17) - bass, Strahinja Krnjaić (16) - bubnjevi, vokai i Mateo Holik (16) - gitara, vokal. Sviraju, kako oni sami kažu, neku mješavinu Nirvane, Sonic youtha, Black flaga, Laufera,Why stakla, Joy divisiona, EKV-a, Zabranjenog pušenja, Shellaca i svestrano „kao sam vrag“. Ovo će im biti prvi službeni nastup.

Subota 27. ožujka razveselit će sve ljubitelje exYu Novog Vala, uz potpuno besplatan upad, ponovno će nas posjetiti odlični Azra Real Tribute Band!

Sjećate se Nenormalnih Balaševića, sjećate li se Peppersa?! Ako su vam se oni dopali onda svakako ne propustite niti ovaj sastav iz projekta Real Tribute projekta koji nastoji okupiti najbolje tribute bendove i glazbenike na Balkanu.

Njihovu energičnost u glazbi i na bini nadopunjuje i sam pjevač koji osim što ima boju glasa sličnu legendarnom Štuliću i sam se zove Branimir. Link: http://www.realtribute.org/wp/?page_id=158
Azra RTB:
Skriveno: 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
boris.vuos
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka vama cast na trudu i zalaganju, ali program je totalno nezanimljiv, osim filmova.
a o tribute bendovima da ne pricam, ko da ne mozete dovesti nikog drugog, strasno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 378
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se bas složio, program za četvrtak je odličan..pogledaj samo. Meni se sviđa što radite. Svaka čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 15:14 
Naslov:  Re: Mini Teatar: Četverodnevna proslava rođendana - filmovi & svirka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast dečki, samo nastavite, ovom gradu samo rijetki entuzijasti daju urbani štih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potpisujem ovo što je boris napisao... svaka čast na trudu al meni osobno program za 4 godine postojanja nije baš ništa poseban....

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cocolo
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2010. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

program je očajan!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s Borisom i Sabom, slabo za četvrtu godišnjicu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partibrejkerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je super!! Azra aaaaaaa.... .jedva čekam!!!
Svaki tjedan po nešto pa tako i ovoga puta!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tijuana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek / Donji Miholjac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2010. 19:33 
Naslov:  Re: Mini Teatar: Četverodnevna proslava rođendana - filmovi & svirka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s borisom, sabom i kirbajcem. Smile

mogli ste za godišnjicu dovući neki veći bend i cjelokupni ste program mogli puno, puno kvalitetnije organizirati...
čest sam posjetitelj kluba i bila sam na puno, puno boljim koncertima/slušaonama u istom.
no baš me briga, ionako sam u pragu taj vikend, tako da me na rođendanu nema. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerry
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je Mini teatar i poznat po tome što je uz veće bendove uvijek bio i otvoren za lokalne, manje poznate bendove, tako da mi se čini da su svi bendovi koji su pozvani na neki način stvarno i prijatelji ovog kluba, a na rođendan se inače i zove prijatelje, a ne neke "zvijezde" kojima do kluba nije ni stalo, nego gledaju na svoju profit i promociju. Problem je što se ovdje lokalne bendove najčešće ne cijeni i ne sluša koliko zaslužuju, nego svi jedva čekaju da dođu neki bendovi izvana, što je isto ok, ali nažalost takvo gostoprimstvo drugi gradovi ne vraćaju istom mjerom, pa osječkim bendovima ostaje uglavnom samo naš jadni mali grad! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast lokalnim bendovima, i naravno da podržavam osječku demo scenu al i pak rođendan je jebiga Very Happy osječki demo bendovi bi mogli svirati kao predgrupa ekom velikom xy bendu što je također nekom malome bendu velika promocija

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tijuana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek / Donji Miholjac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jerry je napisao/la: ›
Mislim da je Mini teatar i poznat po tome što je uz veće bendove uvijek bio i otvoren za lokalne, manje poznate bendove, tako da mi se čini da su svi bendovi koji su pozvani na neki način stvarno i prijatelji ovog kluba, a na rođendan se inače i zove prijatelje, a ne neke "zvijezde" kojima do kluba nije ni stalo, nego gledaju na svoju profit i promociju. Problem je što se ovdje lokalne bendove najčešće ne cijeni i ne sluša koliko zaslužuju, nego svi jedva čekaju da dođu neki bendovi izvana, što je isto ok, ali nažalost takvo gostoprimstvo drugi gradovi ne vraćaju istom mjerom, pa osječkim bendovima ostaje uglavnom samo naš jadni mali grad! Smile


oprosti, ali drugi gradovi su dosta otvoreni prema dobrim osječkim bendovima. npr. danas vukovarci imaju priliku slušati bugarsku skupštinu na njihovom tradicionalnom događanju "pitchvajz". dok sam ja sudjelovala u organizaciji koncerata u katakombi u donjem miholjcu, osječki su bendovi također puno puta svirali tamo. Wink
da ne pričam o ostalim gradovima, često sam sa svojim prijateljima osječanima išla po slavoniji. (prava groupie, nema šta!! xD)
opet ću se složiti sa sabom. Smile
no dobro, lijepo što se organizira ovakva proslavica i vjerujem da bih ju posjetila da nisam na putu iako programom nisam oduševljena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.03.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tihana prestani se sramotit. osijek031.com smile

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tijuana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek / Donji Miholjac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2010. 14:19 
Naslov:  Re: Mini Teatar: Četverodnevna proslava rođendana - filmovi & svirka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
tihana prestani se sramotit. osijek031.com smile


-.-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
boris.vuos
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NEMAM JA NISTA PROTIV LOKALNIH BENDOVA, DAPACE TREBA IH PODRZATI I DOCI NA NJIHOVE KONCERTE, ALI U REGIJI IMA DOVOLJNO KVALITETNIH BENDOVA KOJI NISU BILI JAKO DUGO U OSIJEKU, NPR. ONE PIECE PUZZLE( BILI U OS. U 11. MJESECU PRED 50 LJUDI), SUPERHIKSI, DARKVUD DUB....
ZA 4.GODISNJICU KLUBA SIROMASAN PROGRAM, ALI TO JE SAMO MOJE MISLJENJE

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: