Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radnik osječke koji radi je napisao/la (Pogledaj post): › E sad mi vas je dosta, čitam danima i ne vjerujem!!
Kako možete iznositi tolike laži i pozivati se na Boga?!
Zar vas nije Boga strah? U današnjoj situaciji!
Dajte pogledajte malo oko sebe, ljudi nemaju ništa, vi još uvijek imate sve (iako će to s još nekoliko dana vaše drame otići u povijeest i onda ćete plakati za tim). Ne odgovara vam plaća od 4000 kn, idite onda raditi kod raznih privatnika za 2000 kn+kazne na plaću+j..... u mozak! Ne znate vi šta je to jel tako? Kod Komaka toga još nema, možda ima za neke ali za ove s ugovorima do kraja života nema,siguran sam u to!!
E ja znam! Jako dobro!!
Kad to osjetiš na svojoj koži onda znaš! A vi to ne možete osjetiti jer ste ostaci ostataka bivšeg sistema i mašete nekim ugovorom koji više nitko u ovome društvu ne doživljava!!!!!!!!! I to vas sad jako pati! Ma vi uopće ne znate zašto štrajkate i za koji k.... se više smrzavate tu na porti (ili prežderavate - štrajkajte glađu ako ste tolike face!! - e Slavonci moji, ne možemo mi glađu ko Dalmatinci jer nismo navikli na lešo nego na krupno!)
Osim toga, za razliku od ostalih firmi, ponuđeni su vam jako dobri uvijeti, pa se ponašajte u skladu s time i poštujte to jer bi uskoro stvarno mogli pasti travu na Komakovom pašnjaku, samo neće ni trave biti dovoljno za sve duše propale Osječke pivovare!! Nije njegov travnjak dovoljno velik!!


jadniče koji radiš" ostaci bivšeg sistema" su dokazali da se može istjerati pravda mada se to u Lijepoj našoj graniči sa nemogućom misijom zahvaljujući tebi i sličnim jadnicima koji misle da je biti uspješan menandžer zavući se gazdi? što dublje u stražnjcu,toliko duboko da nevidiš ništa pa čak ni to da je trava na komakovu pašnjaku zelenija nego na nekim drugim pašnjacima.Danas nam se vratila vjera da u ovoj našoj zemlji nisu svi kao ti i tebi slični da postoji još pravde i poštenja i da se zakon nemože izigravati beskonačno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
murinjos
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2010. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak će pregovarati"jadni"Komak.Pa zar nije rekao da ne želi više pregovarati sa "starim prdonjama".Ovoga puta nije u poziciji pregovarati,mora potpisati "normalan"kol.ugovor,vratiti plaće ili neka se gubi iz Pivovare,svejedno će mu fond uzeti firmu.Kako došlo tako ošlo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je Osijekom počela kolati vijest kako je stigla naredba iz Drinovaca kako je Bubalu naloženo da se okani pivovare i Komaka. E sada akoje to istina, naglašavam AKO, to bi onda značilo da su samo još po tko zna koji put imali prste takvi u propasti još jednog slavonskog poduzeća. Ako je to zaista istina i stvarno su takvi stajali iza štrajka onda se svi štrajakši trebaju uhvatiti za glavu i skočiti u Dravu - kolektivno. Štrajk podržavam ako ima za interese očuvanje statusa ili poslova slavonskog radnika, ali ako je samo dirigiran nečijim privatnim intersima, a je ako je ova informacija istinita, onda netko treba snositi tešku odgovornost. Prvo vođe štrajka, a netko drugi mislim da ni neće jer se taj dobrano zaštitio.

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.03.2010. 17:31 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

'To je krucijalno pitanje. Mi štitimo državnu imovinu', poručio je Andrašek. Iz HFP-a je ranije poručeno da će sudom tražiti povrat 10.600 dionica, što je 48 posto vlasničkog udjela u Osječkoj pivovari. Te dionice sada drži Komak, koji je većinski vlasnik tvrtke.

već vidim pivovaru u koncerni agrokor. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaju pravo: Osječka Pivovara izgubila tužbu protiv HUS-a
Štrajk je zakonit, pivo i dalje zarobljeno, a sutra novi pregovori

http://www.vecernji.hr/regije/strajk-je-zakonit-pivo-dalje-zarobljeno-a-sutra-novi-pregovori-clanak-111216


POSTIGNUT DOGOVOR
Osječka pivovara u pogonu od utorka

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/59634/Osjecka-pivovara-u-pogonu-od-utorka.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

astec je napisao/la (Pogledaj post): › Danas je Osijekom počela kolati vijest kako je stigla naredba iz Drinovaca kako je Bubalu naloženo da se okani pivovare i Komaka. E sada akoje to istina, naglašavam AKO, to bi onda značilo da su samo još po tko zna koji put imali prste takvi u propasti još jednog slavonskog poduzeća. Ako je to zaista istina i stvarno su takvi stajali iza štrajka onda se svi štrajakši trebaju uhvatiti za glavu i skočiti u Dravu - kolektivno. Štrajk podržavam ako ima za interese očuvanje statusa ili poslova slavonskog radnika, ali ako je samo dirigiran nečijim privatnim intersima, a je ako je ova informacija istinita, onda netko treba snositi tešku odgovornost. Prvo vođe štrajka, a netko drugi mislim da ni neće jer se taj dobrano zaštitio.


to naravno nije istina ovo je borba radnika za svoju egzistenciju koju su ugrozili nesposobni tzv menandžeri (poslušnici koji gledaju svoj sitni interes a neznaju da su i oni roba kratkog vijeka trajanja) i onda je najlakše proširiti trač da neko manipulira radnicima.Istina je malo drukčija a hvala Bogu i županijski sud je to prepoznao.Mislim da je ovo znak da su napokon i u Hrvatskoj počeli puhati neki novi vjetrovi,da je bilo dosta terora nad radnicima i da netko svoju nesposobnost lomi preko leđa radnika.Poruka svima :NEVATAJTE SE POSLA KOJI NE ZNAT RADITI

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... lagano i polako sve sjeda na svoje ... do kraja godine sve kako treba nadamo se ...
... eto napokon i "neradnici" ce poceti raditi ostvarila se zelja " kolega" iz zute zgrade ...
... vidimo se u krugu - glumeci veliku sretnu obitelj ...

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravednost
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2010. 8:24 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pobjeda je naša, sad puknite od muke i pasite vi travu jer za drugo niste
ni sposobno. ipak je bog na strani štrajkaša i pravde.
štrajkaši samo naprijed i nedajte se isprovocirati.
sretno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: