Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sramota: Na cesti Vukovar-Osijek kolona od stotinjak vozila satima zaglavljena u snijegu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 23:00 
Naslov:  Sramota: Na cesti Vukovar-Osijek kolona od stotinjak vozila satima zaglavljena u snijegu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[01:05] Kolona vozila se pomakla s mjesta i cesta je koliko-toliko prohodna. Sva sreća, živimo u Slavoniji gdje su prometnice i po 100km bez zavoja i nagiba većih od 2%, jer da nije tako - preostali bi nam jedino ključ u bravu limenog ljubimca i jahanje na leđima konja i magaraca, kao jedinih pouzdanih sredstava prometovanja našim prometnicama za nesunčana vremena.

[00:40] Kolona vozila još uvijek stoji na mjestu. Iz Cestinga smo dobili informacije da je teretno vozilo [nakon autobusa] proklizalo i prepriječilo put, te da je na teren poslano vozilo za vuču, kao dio standardne procedure. Kolona vozila koja 5 sati stoji zaglavljena nadomak Osijeka, čini se, nije nešto što bi zahtjevalo postupanje po nestandardnim protokolima.

[00:15] Kolona vozila još uvijek stoji na mjestu. Bijesni i iscrpljeni vozači se pitaju kome i za što plaćaju raznorazne naknade i daće, kad ih dežurne službe nisu u stanju osloboditi i omogućiti normalno prometovanje svega nekoliko kilometara od grada, gdje se već više od 4 sata bore s hladnoćom, strahom od nestanka goriva i neizvjesnom ledenom noći ispred sebe.

[23:45] Buldožer uklanja snježni nanos od metar i pol visine te bi prometnica u roku od 15-20 minuta mogla biti ponovo prohodna, navode u prometnoj policiji.

[23:30] Dežurna osoba u prometnoj policiji tvrdi da promet teče naizmjenično, ali informacije s terena govore da nikakav promet tamo ne teče i da je kolona već satima blokirana na cesti Klisa-Osijek, 50-100 metara od skretanja za staru Tenju.

[23:00] Na cesti Vukovar-Osijek kolona od stotinjak vozila satima zaglavljena u snijegu. Prvi čep se, oko 20:30, stvorio na cesti Vukovar-Klisa, zbog proklizavanja i okretanja autobus na cesti. Prometna policija i dežurne službe su pomogle u "otčepljivanju" situacije, ali novi prometni zastoj se stvorio u vrlo kratkom roku, kojih 50-tak metara prije skretanja za staru Tenju.

Promrzli vozači na rubu živaca, a poneki i rezervoara goriva koje u ovakvim situacijama život znači, već satima čekaju u koloni i u nevjerici komentiraju kako se ovakvi zastoji mogu dogoditi samo nekoliko kilometara od grada.

Dio odgovornosti zasigurno pripada nesavjesnim vozačima s vozilima na kojima su (još uvijek) ljetne gume.



Zadnja promjena: Leon; 11.03.2010. 1:11; ukupno mijenjano 7 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JABUKA
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 23:44 
Naslov: Beark ! Re: Sramota: Na cesti Vukovar-Osijek kolona od stotinjak vozila satima zaglavljena u snijegu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem se na objavi ove, meni važne vijesti, koja se nigdje ne spominje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2010. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako vam nešto znači, kolona je krenula

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rizla je napisao/la: › Ako vam nešto znači, kolona je krenula
S lica mjesta imamo informacije da (jedna od) kolona jos uvijek stoji. Bilo je pomaka od nekoliko desetaka metara, ali kolona je ponovo stala.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2010. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iznenadio ih snijeg kao i uvijek

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[00:40] Kolona vozila još uvijek stoji na mjestu. Iz Cestinga smo dobili informacije da je teretno vozilo [nakon autobusa] proklizalo i prepriječilo put, te da je na teren poslano vozilo za vuču, kao dio standardne procedure. Kolona vozila koja 5 sati stoji zaglavljena nadomak Osijeka, čini se, nije nešto što bi zahtjevalo postupanje po nestandardnim protokolima.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[01:05] Kolona vozila se pomakla s mjesta i cesta je koliko-toliko prohodna. Sva sreća, živimo u Slavoniji gdje su prometnice i po 100km bez zavoja i nagiba većih od 2%, jer da nije tako - preostali bi nam jedino ključ u bravu limenog ljubimca i jahanje na leđima konja i magaraca, kao jedinih pouzdanih sredstava prometovanja našim prometnicama za nesunčana vremena.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2010. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno se nadam da će ovo dospjeti na tve, da bar malo popljuju hak

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam čuo da ralice voze neki od pripadnika Kohorte! Ajmo ih malo popljuvati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2010. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Ja sam čuo da ralice voze neki od pripadnika Kohorte! Ajmo ih malo popljuvati!


nije ti dobro zabrijavat u sitne sate, imaš 36 godina, ne opterecuj se glupostima Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 6:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji k...c stalno spominju 'nesavjesne vozače s ljetnim gumama'? Ja imam zimske pa sam se sinoć dobrano ljuljao po cesti iako sam vozio najviše 30. Doduše, ceste su bile neočišćene kao uostalom i cijelu ovu zimu.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 6:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer vidim konja s svijetlosivim BMW na Vukovarskoj kod novog Eurodoma. majmun se prepriječio, odvalio gaščinu, zadnji točkovi poluditi i ni makac. Al bitno je da konj ima BMW. Za zimske gume i režije nema novaca. A tada snijeg još uopće nije počeo zapravo ni padati. Nadam se da će se majmun prepoznati u ovome ako to pročita. Bilo je to negdje okopodneva. A odnosi se i na sve druge majmune koji imaju za BMW i Marlboro, ali nemaju za zimske gume

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da majmun sa bmw-om baš i ne čita ovaj portal nego se kurči po cesti Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2010. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda se uzmu papirnate tacnice ... krene se golim rukama na taj nanos snijega i zapjeva se 'kad se maaaleee ruke sloooze, sve se mozeee, sve seeee mozeee' ... saperlot !



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › onda se uzmu papirnate tacnice ... krene se golim rukama na taj nanos snijega i zapjeva se 'kad se maaaleee ruke sloooze, sve se mozeee, sve seeee mozeee' ... saperlot !
Tocno tako... prije bi vozaci iz kolone stigli kuci da su kopali snijeg rukama, a kamion gedorama rastavili na sastavne dijelove i sastavili u garazi.

Koliko dana bi u koloni stajali da se ovo nije dogodilo samo par kilometara od Osijeka, tzv. sredista necega za ceste?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: