Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2010. 14:37 
Naslov:  OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na današnjoj sjednici Gradskog vijeća donešena je odluka kojom se uređuje obavljanje usluge autotaksi prijevoza. Grad Osijek do sada nije imao opći akt koji je regulirao djelatnost autotaksi prijevoza jer su prijevoznici utotaksi djelatnost obavljali na temelju izdane licencije koju izdaje Ured državne uprave u Osječko-baranjskoj županiji.

Ovom odlukom Gradsko vijeće je temeljito reguliralo dodjelu djelatnost obavljanja autotaksi prijevoza na području grada Osijeka - od dodjele dozvola za obavljanje autotaksi djelatnosti, preko potrebe da je sjedište/prebivalište pravne ili fizičke osobe u Osijeku, do samog izleda autotaksi vozila - izgledu kojem će se morati prilagoditi svi budući i postojeći prijevoznici.

Autotaksi vozači će biti dužni položiti ispit kojim se provjerava poznavanje kulturnih, gospodarskih, turističkih, prometnih i drugih značajnijih objekta i znamenitosti na području grada Osijeka i okolice.



Ovom odlukom propisano je da se prijevoz može obavljati osobnim vozilima registriranim minimalno za pet sjedala, ali i vozilima koja imaju 8+1 sjedalo [kombi]. Vozilo mora biti bijele boje te da na bočnim stranama mora imati natpis „OS TAXI“ kao i telefonski broj na način prikazan na primjeru te naziv prijevoznika za pravne osobe, naziv obrta ili ime i prezime za fizičke osobe.

Za istaknutu reklamu prijevoznik mora iznos od 15% naplaćene usluge za reklamiranje uplatiti u korist proračuna Grada Osijeka od čega će se financirati održavanje autotaksi stajališta.

Primjer izgleda OS TAKSI automobila:




Zadnja promjena: Leon; 09.03.2010. 15:19; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.03.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to u redu...al ovaj auto u primjeru nije bijele boje nego srebrne...ako se ne varam....
al aj...baš me zanima oće ovi stari taksisti znat nešto o osječkoj povijesti i znamenitostima Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislio sam da je autotaksi prijevoz vec bio ovako dobro uredjen i da je upravo to sprijecavalo druge da se bave tom djelatnoscu.

Posebno mi se svidja ideja sa sjedistem u Osijeku i jednoobraznost izgleda. Kad vec netko placa odredjene poreze, neka ih placa u Osijeku.

Thumbs up!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar je sada dobro uređena. Samo se nadam da će novi taxi prijevoznik, Cammeo, ipak nekako dodatno označiti vozila, da slučajno na ulici ne bih zaustavio kojeg od starih prijevoznika. Naime, postoji bojazan da bi ti neradnici i iskorištavači monopolističke pozicije sada mogli spustiti cijene, i maskirati se novim unificiranim naljepnicama, i time nas dovesti u zabludu na ulici. Već sam napisao, pa ću i ponoviti, radije bih novom prijevozniku platio i koju kunu više, nego se vozio sa ovim dosadašnjim sumnjivcima.

Također, možemo biti zahvalni čovjeku iz Rijeke što je došao u Osijek i razbio ovaj nerad i krađu. Uopće mi nije jasno kako se tome nije dosjetio niti jedan lokalni poduzetnik, ponajviše vlasnici auto-kuća. Možda su ovi, navodno 4-5 taksista bili prevše moćan protivnik (tako je zapravo u Zagrebu, ali tamo ih je 1000).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2010. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Stvar je sada dobro uređena. Samo se nadam da će novi taxi prijevoznik, Cammeo, ipak nekako dodatno označiti vozila, da slučajno na ulici ne bih zaustavio kojeg od starih prijevoznika. Naime, postoji bojazan da bi ti neradnici i iskorištavači monopolističke pozicije sada mogli spustiti cijene, i maskirati se novim unificiranim naljepnicama, i time nas dovesti u zabludu na ulici. Već sam napisao, pa ću i ponoviti, radije bih novom prijevozniku platio i koju kunu više, nego se vozio sa ovim dosadašnjim sumnjivcima.

Također, možemo biti zahvalni čovjeku iz Rijeke što je došao u Osijek i razbio ovaj nerad i krađu. Uopće mi nije jasno kako se tome nije dosjetio niti jedan lokalni poduzetnik, ponajviše vlasnici auto-kuća. Možda su ovi, navodno 4-5 taksista bili prevše moćan protivnik (tako je zapravo u Zagrebu, ali tamo ih je 1000).


pa koliko je meni poznato, cammeo će imati nove automobile, i svi bi trebali biti iste marke, tj. proizvedeni od istog proizvođača, tako da ne bi trebao imati večih problema u raspoznavanju ovih zahrđalih kanti od navedenih vozila Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Stvar je sada dobro uređena. Samo se nadam da će novi taxi prijevoznik, Cammeo, ipak nekako dodatno označiti vozila, da slučajno na ulici ne bih zaustavio kojeg od starih prijevoznika. Naime, postoji bojazan da bi ti neradnici i iskorištavači monopolističke pozicije sada mogli spustiti cijene, i maskirati se novim unificiranim naljepnicama, i time nas dovesti u zabludu na ulici.


"Vozilo mora biti bijele boje te da na bočnim stranama mora imati natpis „OS TAXI“ kao i telefonski broj na način prikazan na primjeru te naziv prijevoznika za pravne osobe, naziv obrta ili ime i prezime za fizičke osobe. "

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komarac je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Stvar je sada dobro uređena. Samo se nadam da će novi taxi prijevoznik, Cammeo, ipak nekako dodatno označiti vozila, da slučajno na ulici ne bih zaustavio kojeg od starih prijevoznika. Naime, postoji bojazan da bi ti neradnici i iskorištavači monopolističke pozicije sada mogli spustiti cijene, i maskirati se novim unificiranim naljepnicama, i time nas dovesti u zabludu na ulici.


"Vozilo mora biti bijele boje te da na bočnim stranama mora imati natpis „OS TAXI“ kao i telefonski broj na način prikazan na primjeru te naziv prijevoznika za pravne osobe, naziv obrta ili ime i prezime za fizičke osobe. "

Wink


Ma ne vidiš ti naljepnicu kad zaustavljaš auto u daljini. Ako moraju biti bijele boje, ostaje nada da ovi stari neće kupiti model automobila koji će koristiti Cammeo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2010. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u najgorem slučaju moš pitati kad zaustaviš dal je cammeo ili ne ??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
birki
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek/Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2010. 19:32 
Naslov:  Re: OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sad ce svi pocet vozit tih prvih 5km za 20kn jer u suprotnom mogu svi pozatvarati obrte.
Ako naprave suprotno onda su ludi jer nema nikakve sanse da ce se itko s njima voziti ako se mogu voziti u novijem i boljem autu za manje novaca.
Iako sam vidio da ima i pristojnih auta kojima se obavlja taxi djelatnost u Osijeku, npr ona octavia izljepljena sa tmobile reklamom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 19:38 
Naslov:  Re: OS TAXI - kako će izgledati osječki autotaksi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

birki je napisao/la (Pogledaj post): ›
Iako sam vidio da ima i pristojnih auta kojima se obavlja taxi djelatnost u Osijeku, npr ona octavia izljepljena sa tmobile reklamom.

ja taj automobil jedino vidim parkiran ... mislim u ružinoj

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aco091
Offline
Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
birki je napisao/la (Pogledaj post): ›
Iako sam vidio da ima i pristojnih auta kojima se obavlja taxi djelatnost u Osijeku, npr ona octavia izljepljena sa tmobile reklamom.

ja taj automobil jedino vidim parkiran ... mislim u ružinoj
To je taj, iako ima još koji noviji...
a šta je vozio do sad taj taxist iz ružine to je duga priča Very Happy

_________________
www.bicikl-portal.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerko
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2010. 1:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šteta što je bjele boje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jerko je napisao/la: ›
šteta što je bjele boje...

vjerojatno se išlo i na ruku budućim taxistima jer su auti bijele boje u pravilu jeftiniji.mi nismo sad pa da se rade auti baš za taxi vozila pa da budu žute boje.
a i boja osijeka je bijelo-plava tako da će se uz oznake dobro to uklopiti.
eto baš kontam kako bi danas išao taksijem na posao i s posla i ne bi se zamarao s vremenom vani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2010. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje da je žute boje, na tvu je taxi uvijek žut Very Happy

NY i tak to

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i žuta i biela boa su uočljive tak daš ga skontat brzo. meni je draže da je bieli s tom plavom liniom jer su to boe grada

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: