Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad odbacuje 45.000 kanti za otpad vrijednih 4,4 milijuna i kupuje nove?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 2:44 
Naslov:  Re: Grad odbacuje 45.000 kanti za otpad vrijednih 4,4 milijuna i kupuje nove?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanka1990 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Potvrdi li Gradsko vijeće odluku o novom načinu skupljanja i odvoza otpada na području grada Osijeka, od 1. svibnja svi Osječani otpad će biti obvezatni prikupljati u novim unificiranim posudama za otpad.

Veličina nove kante za smeće ubuduće će biti vrlo bitna, jer će se cijena odvoza otpada naplaćivati prema volumenu kante. Ovakva odluka, koju Grad temelji na usklađivanju s načinom odvoza smeća u Europskoj uniji, iznenadila je brojne Osječane, a oni koji su detaljnije upućeni u funkcioniranje odvoza otpada na području Osijeka, napominju da je neobično da vlast koja se diči štednjom donosi odluku koja će značiti trošak nabave novih kanti za čak 44.000 kućanstava i 2.000 pravnih osoba na području grada.

- Kante koje su trenutačno u upotrebi od 120, 240 i 1.100 litara nabavljene su prije nekih sedam godina. Jedna kanta od 120 litara kod dobavljača stoji oko 100 kuna, dok je cijena većih posuda od 240 litara 160 kuna. To znači da je Grad nabava aktualnih zelenih kanti prije sedam godina stajala minimalno 4,4 milijuna kuna i to samo ako računamo da je svako od 44.000 kućanstava uzelo jednu najjeftiniju kantu od 100 kuna. Iako su kante tada dijeljene kao besplatne, njihova cijena korisnicima je bila naplaćena u cijeni odvoza smeća i to pod stavkom označenom “za razvoj”. Bojim se da se ovim samo traži način za uzimanje novca - uvjeren je naš sugovornik, koji je inače dobro upućen u spomenutu komunalnu problematiku.

Kante za građane besplatne

U Gradu napominju kako se točna cijena koju će Grad, odnosno Unikom izdvojiti za nabavu novih kanti još ne zna, ali je riječ o iznosu od oko milijun kuna. No, još nije posve jasno što će se dogoditi i s približno 45.000 starih kanti.

- Ideja je da stare kante preuredimo u posude za selektiranje otpada, koje će se nalaziti na ekootocima u gradu, a najvažnije je da će za građane nove posude biti besplatne, komentirao je Milan Kamenko iz Grada.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr




Zar nam je sad to prijeko potrebno? Bolje da izgrade primjerice,neku manju sportsku dvoranu u Tvrđi,da škole ne moraju putovat na milijun mjesta i igrat glupi tjelesni koji traje jedan sat i oduzme pola dana školarcima.To je jedan od prijedloga..da ne govorim o problemima propalih cesta,stavljanje rasvjete na potrebna mjesta i sl. stvari.. to je stvarno nečuveno. Koga briga kakve su nam kante za smeće!


dvorana u tvrđi... o pametno moje Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanka1990
Offline
Ukupno postova: 60
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2010. 3:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osk je napisao/la: ›
Osječanka1990 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Potvrdi li Gradsko vijeće odluku o novom načinu skupljanja i odvoza otpada na području grada Osijeka, od 1. svibnja svi Osječani otpad će biti obvezatni prikupljati u novim unificiranim posudama za otpad.

Veličina nove kante za smeće ubuduće će biti vrlo bitna, jer će se cijena odvoza otpada naplaćivati prema volumenu kante. Ovakva odluka, koju Grad temelji na usklađivanju s načinom odvoza smeća u Europskoj uniji, iznenadila je brojne Osječane, a oni koji su detaljnije upućeni u funkcioniranje odvoza otpada na području Osijeka, napominju da je neobično da vlast koja se diči štednjom donosi odluku koja će značiti trošak nabave novih kanti za čak 44.000 kućanstava i 2.000 pravnih osoba na području grada.

- Kante koje su trenutačno u upotrebi od 120, 240 i 1.100 litara nabavljene su prije nekih sedam godina. Jedna kanta od 120 litara kod dobavljača stoji oko 100 kuna, dok je cijena većih posuda od 240 litara 160 kuna. To znači da je Grad nabava aktualnih zelenih kanti prije sedam godina stajala minimalno 4,4 milijuna kuna i to samo ako računamo da je svako od 44.000 kućanstava uzelo jednu najjeftiniju kantu od 100 kuna. Iako su kante tada dijeljene kao besplatne, njihova cijena korisnicima je bila naplaćena u cijeni odvoza smeća i to pod stavkom označenom “za razvoj”. Bojim se da se ovim samo traži način za uzimanje novca - uvjeren je naš sugovornik, koji je inače dobro upućen u spomenutu komunalnu problematiku.

Kante za građane besplatne

U Gradu napominju kako se točna cijena koju će Grad, odnosno Unikom izdvojiti za nabavu novih kanti još ne zna, ali je riječ o iznosu od oko milijun kuna. No, još nije posve jasno što će se dogoditi i s približno 45.000 starih kanti.

- Ideja je da stare kante preuredimo u posude za selektiranje otpada, koje će se nalaziti na ekootocima u gradu, a najvažnije je da će za građane nove posude biti besplatne, komentirao je Milan Kamenko iz Grada.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr




Zar nam je sad to prijeko potrebno? Bolje da izgrade primjerice,neku manju sportsku dvoranu u Tvrđi,da škole ne moraju putovat na milijun mjesta i igrat glupi tjelesni koji traje jedan sat i oduzme pola dana školarcima.To je jedan od prijedloga..da ne govorim o problemima propalih cesta,stavljanje rasvjete na potrebna mjesta i sl. stvari.. to je stvarno nečuveno. Koga briga kakve su nam kante za smeće!


dvorana u tvrđi... o pametno moje Rolling Eyes




ne baš u tvrđi al blizu nje..na srednjici il tam negdje..kontaš to se podrazumijeva..al ideja je dobra u svakom slučaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 7:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja kanta je dobra al su mi gume na tockovima od kante potpuno celave. Ako se stvarno budu nabavljale nove kante ja predlazem da kante budu ljubicastonarandzaste, da kante imaju svakako aluminijske felge i da dobijemo i rezervni par zimskih guma jer vidi vrate kolko se zima otegla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2010. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja'b kantu onu s čipom..kad maneš ispred poklopac se sam otvori..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badman
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › *. jebote svi grcaju u dugovima oni troše pare na nove kante. pa ja ne mogu vjerovat. pa jer u ovom jebenom šupku svemira stvarno nema pametnija investicija od kupovanja novih kanti jebale vas kante da vas jebale.


ali potpuno se slažem s tobom, još sam se uspio i nasmijati. Smile
kur***ita ima je ta snaga grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 9:40 
Naslov:  Re: Grad odbacuje 45.000 kanti za otpad vrijednih 4,4 milijuna i kupuje nove?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Veličina nove kante za smeće ubuduće će biti vrlo bitna, jer će se cijena odvoza otpada naplaćivati prema volumenu kante.


Stvarno?!
Nece se odvoz naplacivati po tome koliko ljudi imam u stanu/kuci vec po volumenu KANTE?!
Super!
Predbiljezit cu se za najmanju kantu mogucu! Tako cu placat najmanju cijenu za odvoz smeca, a sav visak smeca koji mi nece stati u kantu cu jednostavno po noci ostavljat na cesti ili nogostupu - ionako imamo gradsku sluzbu kojoj je duznost cistiti ulice - pa tako i smece koje cu ostavljat Twisted Evil
Predlazem da sve zgrade u Osijeku upotrijebe moju ideju - ionako nam je grad jedan od najciscih - nece biti nista strasno ako malo smeca ostavimo "po strani" Very Happy

Po kojoj logici sadasnje kante nevaljaju? Zelena boje vise nije IN ?!
Ocigledna pljacka gradana Osijeka, OCIGLEDNA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2010. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ja stvarno više ne znam šta bi reko, ljudi koji vodite ovaj grad dođite više k sebi i počnite radit na korist svim građanima ovoga grada. što se mene tiče ako vam je baš tolko stalo do pljačke ne morate ni kupovat nove kante, uzmite tu lovu i fino ju međusobno podjelite pa ćete valjd bit mirni neko vrijeme! ovo je grozno, možda da kupimo i novo kamenje za prugu pa da zamjenimo ovo staro Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
question
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2010. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi su okolo gladni, a oni kupuju jebene kante koje su u rangu s europskom unijom,jebala ih unija.
super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stipe_5
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.03.2010. 19:48 
Naslov:  Re: Grad odbacuje 45.000 kanti za otpad vrijednih 4,4 milijuna i kupuje nove?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

želio bih da nas netko okupira,
da budemo pod stranom čizmom, nitko nebi radio ovakva bedastoće ko glupi mi sami

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JASNA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMAM ja dobru ideju za njih-ČIPIRANE KANTE-TO JE COOL! (PRENESENO IZ 24 SATA)
Više od 2,5 milijuna britanskih domova dobilo je mikročipove u kante za smeće kako bi kontrolirali količinu smeća. Bristol je to uveo među prvima. Prema novoj 'plati koliko baciš' shemi, za koju se očekuje kako će biti izuzetno nepopularna, obitelji koje bacaju više smeća platit će veći porez. Plan je pogodan za obitelji koje recikliraju.
- Mikročipovi samo identificiraju kuću iz koje dolazi smeće. Ako stariji stanovnik treba pomoć, mikročip signalizira skupljačima smeća i tako štedi vrijeme i novac - rekao je glasnogovornik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2010. 7:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ovo bi bilo smjesno da nije tragicno.

ovi kao da nemaju ideja za nove projekte, pa onda prelistavaju sta su prethodne vlasti radile i sad to oni rade ponovo.

mijenjaju kante, grade nove i bolje bazene, mijenjaju krov na trznici ... ? sta je slijedece ? nova bolje staza za nordijsko hodanje ?


Tu se opet radi o lopovluku i opet ce netko dici dobru proviziju. Postojece kante ne samo da su identicne kantama u Europi nego cak i onima u Americi. Lopovluk do lopovluka a zasto i nebi kada se kaznjavaju samo sitni lopovi a krupni postaju casni gradjani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
..carpea..
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2010. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek sad su se sjetili mijenjati kante? Baš me čudi,još si mislim neki dan Bože što li su ove kante ružne,kad evo ti naše pametne glavice se sjetile promijeniti ih. Bemti miša pa oni nisu normalni,u takvoj krizi smo,kod mene na poslu ljudima otkaz dijele(nažalost ne samo tamo),a mi kante da mijenjamo. Liječite se,malo stručne medicinske pomoći vam ne bi odmoglo. Ako nemate dopunsko Borzanica će vam srediti nešto preko štele. Eto opet sve u vašu korist. Super!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DRAGOS
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2010. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo bi dobro da snaga grada ostavi kante i kontejnere još neko vrijeme, moguće da se i kod nas dogodi narod na ulicama kao u grčkoj koji su palili sve našta naiđu (tako onda unikom neće morati sklanjati stare kante)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 21:56 
Naslov:  Re: Grad odbacuje 45.000 kanti za otpad vrijednih 4,4 milijuna i kupuje nove?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi bolje da riješavaju odvoz glomaznog otpada. Mogu misliti što će biti ovdje ako se otpad bude naplaćivao po volumenu...

http://picasaweb.google.hr/Retfala.bez.smeca/RetfalaBezSmeca#

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
speedking
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2010. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bender je napisao/la: › Bilo bi bolje da riješavaju odvoz glomaznog otpada. Mogu misliti što će biti ovdje ako se otpad bude naplaćivao po volumenu...

http://picasaweb.google.hr/Retfala.bez.smeca/RetfalaBezSmeca#
lol pa ja nevjerujem !!! Smile Osijek, Osijek!!

_________________
Speedking
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: