Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 18:00 
Naslov:  Vox populi: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prenosimo vam u cijelosti javni apel kojega je uputio štrajkački odbor u ime svih radnika Osječke pivovare u štrajku, a koji je upućen svim građanima i institucijama Republike Hrvatske, a u prvom redu predsjedniku Republike Ivi Josipoviću, predsjednici Vlade Jadranki Kosor i vodstvu Hrvatskog fonda za privatizaciju.


Poštovani,

Svi već znamo da Hrvatski fond za privatizaciju traži svoje dionice Osječke pivovare (10.600 dionica ili 48% udjela) i da taj proces za djelatnike pivovare traje predugo, no ne znamo da li znaju da takozvani većinski vlasnik Ivan Komak (koji je prisvojio i dionice Fonda) svojim nemoralnim i neprofesionalnim postupcima vodi ovu „ZLATNU KOKU“ Slavonije i Baranje u smrt, a time uništava i imovnu Fonda za privatizaciju, odnosno Hrvatske.

Kao savjesni djelatnici tražili smo punjenje piva u tlačnim tankovima od strane štrajkača, na što „vlasnik“ ne pristaje (šteta je minimum 350.000,00 kuna).

No obavještavamo Vas da „umiranjem“ pivskog kvasca, osoba koja se naziva vlasnikom Osječke pivovare ubija i ovu tvrtku (za novo pokretanje proizvodnje treba minimum pet tjedana).

Javno Vas pitamo može li;

Fond kao vlasnik 48% dionica Osječke pivovare dopustiti samozvanom vlasniku da uništi njihovu imovinu.

• Može li Vlada u ovo doba krize ostaviti na ulici stotine obitelji pivovare, može li dopustiti direktnu štetu na svojoj imovini (ako je Vlada upravitelj Fonda).

• Može li Predsjednik Republike, koji govori o socijalnoj pravdi, dopustiti tisuće novih gladnih usta u Hrvatskoj.

GRAĐANI HRVATSKE MOŽETE LI DOPUSTITI DA DANAS MI BUDEMO NASTAVAK PROPADANJA PRIVREDE NAŠE DOMOVINE,

a sutra vjerojatno Vi.

U ponedjeljak je Osječka pivovara „mrtva“, a ubija ju čovjek koji nije njen većinski vlasnik.

Hoćete li dopustiti još jedno ubojstvo??

Još jednom Vas pozivamo da nam pomognete u našoj borbi za život; nas i Hrvatske; Vas i svih poštenih ljudi u našoj Domovini za čiju slobodu su ginuli naši najmiliji.




Pročitajte i...
[27.02.2010.] O opravdanosti štrajka u ponedjeljak odlučuje sud
[18.02.2010.] Radnici Osječke pivovare za srijedu najavili štrajk
[17.02.2010.] Ponovno nemiri u Osječkoj pivovari [Vijesti OSTV-a]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 18:27 
Naslov:  Re: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve mi se cini da ce od "ZLATNE KOKE" na kraju ispasti TOPLO PIVO... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2010. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma gade m ise više svi od reda... od političara, dupelizaca, govnojeda pa sve do kojekakvih kurčevitih glavonja... jbt danas normalan čovjek ne može živjeti kao čovjek već kao životinja, da kopa po smeću i jede ostatke od gore navedenih pojedinaca.... sramoa za samostalnu republiku Hrvatsku...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 19:49 
Naslov:  Re: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me gdje se nalaze vlasti grada i županije u ovom slučaju izgleda da što se njih tiče podršku radnicima(čitaj glasačima) ove nesretne tvrtke trebao dati Komadina ili Jakovčić ili nedaj Bože Vidošević ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 19:54 
Naslov:  Re: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kako bi bilo da građani Osijeka

u velikom broju dođu ispred Pivovare i daju podršku štrajkašima.

Mislim da bi se time poslala prava poruka ovom * od Komaka.

_________________
Radnici, studenti, nezaposleni, umirovljenici
i sve ostale potlačene skupine u društvu

VRIJEME JE ZA OTPOR!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2010. 20:10 
Naslov:  Re: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grof1511 je napisao/la (Pogledaj post): › zanima me gdje se nalaze vlasti grada i županije u ovom slučaju izgleda da što se njih tiče podršku radnicima(čitaj glasačima) ove nesretne tvrtke trebao dati Komadina ili Jakovčić ili nedaj Bože Vidošević ???



Pa, valjda se zna da su Šišljaga i Bubi u Drinovcima.

Išli po savjete kod najpoznatijeg Kuma Slavonije.

_________________
Radnici, studenti, nezaposleni, umirovljenici
i sve ostale potlačene skupine u društvu

VRIJEME JE ZA OTPOR!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ZLATAN
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako firma propadne, a vjerovatno hoće, neće biti kriv samo direktor. Radnici nisu htjeli raditi, pa umjesto malih plaća neće imati ništa.
Lakomi direktor i ljubomorni radnici nije baš dobra kombinacija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
minka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e moj zlatane,da mi je znati koji si ti od komakovih ljudi!malo mi previše blatiš ljude koji traže svoja prava i smrzavaju se vani!izgleda bi se ti kad dođeš u takvu situaciju pustio nek te gaze,a plaću ne moraš ni dobit!to bi za tebe bilo idealno društveno uređenje!takvu podršku kakvu ti daješ nama mi tebi želimo kad dođeš u situaciju,pa ti pusti nek te guze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kapetan
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš bezvezna situacija. Pivo im nikad nije bolje išlo nego zadnjih godinu dana; piju ga gotovo svi pa i oni koji su ga prije prezirali. Da smo u normalnoj državi i firma i radnici bi uživali i vjerojatno dočekali čak i povišice plaća i modernizaciju proizvodnje. A u banana republic ode sve u 3pm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ZLATAN
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minka je napisao/la: ›
e moj zlatane,da mi je znati koji si ti od komakovih ljudi!malo mi previše blatiš ljude koji traže svoja prava i smrzavaju se vani!izgleda bi se ti kad dođeš u takvu situaciju pustio nek te gaze,a plaću ne moraš ni dobit!to bi za tebe bilo idealno društveno uređenje!takvu podršku kakvu ti daješ nama mi tebi želimo kad dođeš u situaciju,pa ti pusti nek te guze

NIsam komakov, niti ga poznam uopće, niti ga branim, niti ga podržavam.

''Još jednom Vas pozivamo da nam pomognete u našoj borbi za život; nas i Hrvatske; Vas i svih poštenih ljudi u našoj Domovini za čiju slobodu su ginuli naši najmiliji.''

Kad se neko na rat poziva odma mi je sve jasno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="ZLATAN";p="298634"]
minka je napisao/la: ›

NIsam komakov, niti ga poznam uopće, niti ga branim, niti ga podržavam.

''Još jednom Vas pozivamo da nam pomognete u našoj borbi za život; nas i Hrvatske; Vas i svih poštenih ljudi u našoj Domovini za čiju slobodu su ginuli naši najmiliji.''

Kad se neko na rat poziva odma mi je sve jasno...


nažalost zlatane ovakva događanja jako asociraju na rat tj. na borbu za golu egzistenciju,te se postavlja pitanje gdje je tu država i lokalna samuprava da daju svoj sud pa makar kakav.Najlakše je postupati kao nojevi glavu u pijesak pa nek bude što bude,što smeta ako sto ljudi završi na ulici nisu jedini???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 12:26 
Naslov:  Re: Vox populi: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najnovija vijest.

Županijski sud u Zagrebu je danas donio jedino moguću i pravednu presudu.
Proglasio se nenadležnim, te se sad sve prebacuje na Županijski sud u Osijeku.

Sad samo radnici trebaju ustrajat do kraja.

Čestitam!

_________________
Radnici, studenti, nezaposleni, umirovljenici
i sve ostale potlačene skupine u društvu

VRIJEME JE ZA OTPOR!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
murinjos
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.03.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SLAŽEM SE,NAJ VAŽNIJE JE DA SAD NE ODUSTANU.TREBALI BI ZABRANITI KOMAKOVIMA ULAZ U FIRMU!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

murinjos je napisao/la: ›
SLAŽEM SE,NAJ VAŽNIJE JE DA SAD NE ODUSTANU.TREBALI BI ZABRANITI KOMAKOVIMA ULAZ U FIRMU!


Slažem se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2010. 13:39 
Naslov:  Re: Vox populi: Javni apel štrajkačkog odbora i svih radnika Osječke pivovare u štrajku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad mogu u "Jadranskoj pivovari" u Solinu

ne vidim zašto to ne bi uradili i u osječkoj "Pivovari".

Zabraniti im ulaz je prvi korak.

_________________
Radnici, studenti, nezaposleni, umirovljenici
i sve ostale potlačene skupine u društvu

VRIJEME JE ZA OTPOR!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: