Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Krađe u klubovima - mladi ostaju bez novčanika, mobitela, jakni…

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 8:00 
Naslov:  Krađe u klubovima - mladi ostaju bez novčanika, mobitela, jakni…
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok se i sami ne nađu u poziciji žrtve - da kući u sitne sate idu bez dokumenata i kune u džepu ili bez jakne na leđima - svi misle "meni se to ne može dogoditi". No, dovoljan je tek trenutak neopreznosti tijekom subotnjeg noćnog života da kradljivci obave svoj nečasni posao.

U to se proteklog vikenda uvjerila mlada Osječanka, koja je provod u noćnom klubu u Tvrđi završila "lakša" za novčanik. Uz manju količinu novaca, s novčanikom je ostala bez osobne iskaznice, vozačke dozvole, bankovnih kartica i drugih dokumenata. Čak i uz uvjet da kradljivac kartice ne koristi prije nego što se one blokiraju, iz džepa joj je, osim onoga što je bilo u novčaniku, “izbijeno” još nekoliko stotina kuna. Na njezinu sreću, za svoju je neopreznost platila relativno nisku cijenu; sutradan joj se javio mladić koji je pronašao novčanik. Novca nije bilo, novčanik je bio na nekoliko mjesta spaljen (!), no svi su dokumenti bili na mjestu. Gore od nje prošao je mladić koji je nedavno kući treći put stigao bez jakne. Možda upravo primjer toga mladića, osim o njegovoj neopreznosti, najbolje svjedoči o raširenosti problema krađa u noćnim klubovima. No, dok se novčanici s dokumentima često i pronađu, ukradena jakna izgubljena je zauvijek.

Ugostitelji uglavnom kažu da ne mogu odgovarati za neopreznost gostiju - ostavljanje torbica, novčanika ili mobitela bez nadzora ili jakni izvan garderoba (ako postoje). Ako lokal ima nadzorne kamere vlasnici su, uglavnom, voljni pomoći u potrazi za kradljivcima. Najčešći "plijen" su upravo mobiteli i novčanici, odjevni predmeti nešto rjeđe. Jakne i mobiteli uglavnom se mogu zaboraviti, novčanici (jasno, bez novca) vlasnicima se često vrate.

- Pronađu ih pošteni građani, koji obično ne traže nikakvu nagradu, zaključuje Rotenbauer.

Policija: Neopreznost je najveći problem pokradenih

Neopreznost pokradenih prvo je što je istaknula i glasnogovornica PU osječko-baranjske Edita Rotenbauer.

- Ostave torbicu otvorenu, stave je na pult ili stolicu, mobitel ostane na stolu… i, primjerice, odu u toalet. Mogu isto tako cijelo vrijeme stajati uz torbu, no spretnom kradljivcu dovoljan je trenutak. Stvari u noćnim klubovima moraju se stalno držati pod nadzorom. Djevojke ne smiju držati torbice otvorene, a mladići novčanike držati na mjestu gdje će ga osjetiti, a ne u džepu jakne. Nisu ovo jedini primjeri, za noćnih izlazaka mnogi budu žrtve kradljivaca, kaže glasnogovornica.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikimiki
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2010. 10:25 
Naslov:  Re: Krađe u klubovima - mladi ostaju bez novčanika, mobitela, jakni…
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav

Imao sam i ja takvih situacija. Nažalost, par puta loše završilo a jednom smo čak i uhvatili kradljivce. To je kako bih rekao organizirani kriminal!!! Jedna osoba prođe kao pijana, ruši sve s stola a iza nje nalazi se još dvoje, kao da pomognu skupiti s stola međutim, uzimaju sebi ono po što su došli. U ovom slučaju je bio mobitel. Uz kraći razgovor, vidjeli smo da muljaju pristali su vratiti mobitel prijateljici al nakon toga su nestali. Pokušali su učiniti sve da uzmu taj mobitel, al naši argumenti su bili jači.

Još jedna zamjerka u nočnim klubovima. Često se osječam pokradeno i s njihove strane. Konobar nikada nedonosi račun i cijena se mijenja od konobara do konobara. Ako ih ljubazno upitate račun, postaju drski i nekako ljuti što ih lijepo zamoliš.
Zanima me kakva su prava u ovom slučaju?

Hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad si toliko pametan i znas što je organizirani kriminal onda znas i kakva su ti prava osijek031.com smilečina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 12:47 
Naslov:  Re: Krađe u klubovima - mladi ostaju bez novčanika, mobitela, jakni…
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da ti klubovi imaju garderobu, ovoga ne bi bilo. Praktički nigdje ne možeš ostaviti jaknu, već ju moraš paziti cijelo vrijeme. U Panduru možeš jaknu okačiti mačku o rep, odnosno...na vješalicu kraj koje prođe xy ljudi...u većini tih prčija je tako...neke čak nemaju ni vješalice...a kao da bi im pala kruna s glave da naprave jedan dio za garderobu i stave nekoga na pultić i problem riješen...

Jedom prilikom dok sam bila u Panduru, zamolila sam konobara može li mi reći gdje se nalazi garderoba, kad ono...on mi odnio jaknu na tu neku vješalicu koja izgleda kao "izložba" jakni, i svaka budala može uzeti što poželi...i što je najgore, taj dio je mračan, što je pogotovo bad. Onda sam najprije izvadila sve iz jakne da ne bi bilo da sam ostala bez karte, osobne, mobitela i sl.

A recimo, dok sam bila u Tufni, samo zamolimo konobara i on nam jakne stavi u neku kao sobicu, valjd im je to garderoba...tamo kod onog prvog šanka kad se uđe u Tufnu.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eastsidaz
Offline
Ukupno postova: 57
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš to većina tih klubova po osijeku nema garderobu i ak ima to je sve neš smješno, jedino koi mogu izdvojit to je u soundu,al tamo moraš platit.
eo baš juče bio u panduru i legici nestala jakna..

_________________
stay off you computer thug
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilordan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebali svi klubovi napravit neku garderobu osobito tufna, pandur itd.... pa makar i placalo se 2 kn ko u soundu al imas sigurno da ti jakna neće biti propaljena, ugradena itd... koliko sam puta samo išao kući sa jaknom a ono rupa od cigare, smrdi ko tvor od razno raznih sra... sto proliju itd...

_________________
Ivan Lordan, mag.ing.el
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh.. Meni je do sad samo u starom teatru nestala jakna.. Otad sam naučila paziti na nju Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jbg, nemojte ići van do proljeća i ljeta kad vam ne trebaju jakne

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2010. 14:38 
Naslov:  Re: Krađe u klubovima - mladi ostaju bez novčanika, mobitela, jakni…
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam u poshu uvijek u muškom wc-u nailazio na operušene torbice..
žene i ljepota..zbog štikli si deformiraju kičmu, zbog torbica moraju ić vadit nove dokumente..
ajaj Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno sam ostao bez:
novčanika 2 puta
mobitela 3 puta
jakne 1 puta

nakraju više ni neidem van preko zime u veće klubove jel znam ak ostavim jaknu da će nešto nestati...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja znam da izgledam blesavo kad se kuham u jakni u nekom prostoru, ili ju držim u ruci, al jednom sam ostao bez nje i više nikada! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prilika čini lopova - ostavi jaknu samu negdje u separeu i nestat će, skoro pa sigurno! Torbicu da ne govorim i mobitel...a ako ideš u wc, definitivno ne treba ostavljati hd kameru na stolu (!?), pa naravno da će nestat! Isto tako i bicikli - ostaviš ga zaključanog na javnom mjestu, svejedno može nestati...Čak se kradu i bicikli iz podrumskih ostava i slično. Jedan mi je bicikli ukraden jer sam ga po noći ostavio pred zgradom zaključanog za ogradu - ja sam si kriv! Prijatelju je ukraden ispred stana na 7. katu - isto je bio zaključan! Znači sve i ako ostaviš bicikli kraj kreveta, ne znači da ćeš ga vidjeti ujutro... Smile
A da je problem u gužvi popalit mobitel sa stola ili jaknu sa vješalice...
Još će netko reć da je ostavio 500 kn na stolu dok je otišo u wc pa mu nestalo...drski lopovi ukrali!
Pazite svoje stvari!!! Kriza je! I biće sve više lopova...ljudi namaju para

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kroko
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije godinu dana sam ostao bez jakne u Q,a iduci vikend i moj lega...izgleda da neko svake subote ide u nabavku novih jakni po tvrđi...zato sada hodam ko supermen na -10 u košulji,a jakna ostaje u autu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je jakna nedavno nestala u Tufni, a neki sam ju dan vidjela kako se šeće gradom... Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Meni je jakna nedavno nestala u Tufni, a neki sam ju dan vidjela kako se šeće gradom... Smile


trebala si joj bacit ciglu u koljeno i nazvat policiju Smile

inace

po meni vecinom su ljudi sami krivi ako im neko nes uzme, na stolu ostavis mobitel i odes na wc,

pa to je onak ko poziv dodji uzmi mi mobitel

treba vise pazit, tragicno ali zivimo u takvom okruzenju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: