Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jezična gimnazija: promocija prvog demo albuma banda Crna Kronika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivanafreak je napisao/la: ›
čisto informativno: taj demo nije snimljen ni u kakvom studiju, sve je home made
tako da ti ta teorija o mixanju glasića pada u vodu

a da se tako dobro razumiješ u glazbu i live nastupe kao što tvrdiš, znala bi da niti jedan pjevač ne može savršeno otpjevati live jer ne može sam sebe ni čuti kako pjeva (nema benda, pjevača koji su imali aspolutno savršen live nastup bez ijedne pogreške)
a i u studiju (kojeg u ovom slučaju ni nema) uvijeti su idealni za pjevača i može čuti zapravo što radi
ohladi malo

I vrapci na grani znaju da je u studiju 15 puta drugačije...možeš malo naštimati efekt, pjevat jednu te istu pjesmu 19 puta i iz 20.-og puta snimiti neku ok verziju, ovo-ono, ali kad kad je live nastup, onda se tek pokaže pravi glas i onaj koji zaista kvalitetno pojeva, uvijek dobro pjeva, nema tu onoga da mu se "omakne" u svakoj pjesmi, i to kroz cijelu pjesmu...tako da ni tebi ta teorija baš i ne stoji...ovo ne da je nastup s kojom pogreškom...ovdje je totalno promašeno ono na što se ciljalo...a ne znam baš puno bendova koji tako očajno zvuče...
mark_27 je napisao/la: ›
Ajmo ovak: jel netko od vas kvazi kriticara ikada svirao u bendu ili se bavio bilo kakvim kreativnim radom koji je doveo do nekih rezultata? Ako je, jako bih volio da to podijeli s ostatkom ekipe, cisto reference radi. A i komentara radi.

Ja sam se intezivno bavila pjevanjem i plesom 6 godina u Osijeku, pjevala i plesala uvijek u 1. postavi (u kojoj nastupaju samo oni najkvalitetniji), i znam kako glas treba zvučati, a kako ne treba. Mnogi su se složili da Mali Mate katastrofalno zvuči, što i je istina.
mark_27 je napisao/la: ›
Sad ja vas pitam… jel sve ovo normalno? Ajmo pljuvat po svemu sto drugi rade... Puno je jednostavnije blejit u monitor i s tri anemicna klika i nekoliko distroficnih pokreta rukom po tipkovnici popljuvat sve sto drugi rade nego nesto napravit sam. I na taj nacin sam sebi opravdavat vlastiti manjak interesa za zivot i bezidejnost.

Kakvo pljuvanje? Kritika, makar ona i bila negativna mora znati biti prihvaćena. Kakav je netko glazbenik ako ne zna prihvatiti kritiku bila ona dobra ili loša? Ako ju zna prihvatiti u nastojanju da poboljša svoj rad, onda mu ta kritika dobro i dođe, a ako zabije glavu u pijesak kao noj i sluša samo pohvale svojih nekih lega/legica iz škole, a zanemaruje kritike koje bi mu i više nego dobro došle...kako onda očekuje da će ikada nešto (veće) postići u svojoj karijeri?
~suncica~ je napisao/la: ›
ne kažem da su savršeni,ali očito da uspjevaju u onom što žele,a to je zabavit publiku. na dotičnom videu se vidi da publika i više nego uživa,tako da glas očito i nije presudan.

Ne sjećam se kad sam zadnji put pročitala sličnu glupost... Pubilka uživa jer sviraju dobre pjesme, što ne mora nužno značiti i da su bacili publiku u trans zbog svojih pjevačkih "sposobnosti". Da sviraju svoje pjesme koje ljudi nisu nikad čuli, kontam da bi šator bio prazan. Tako da...bolje 2put razmisli prije nego što ovako napišeš.

Isto je bio i na Danima piva...jedan band stvarno super skida pjesmu nekog našeg poznatog banda, ljudi skaču, plešu jer im se sviđa pjesma, a čim počnu svirati neku svoju pjesmu, ljudi stanu, a neki se razbježe jer to više nije to.

Halenica-316 je napisao/la: ›
ma kontam da niko od vas ne zna ni sta je c dur al bitno da znate vrijedjat tudji rad...da mal upotrijebite usi shvatili biste da ne falsa, nego da mu pobjegne negdje, a to se svima dogadja pa i najboljima. I nitko nikoga ne imitira, pokusajte vi napisat bilo kakvu pjesmu, pa da je makar i u rangu s kuca kuca perom, pa da vidimo kak ce vam ic

Njemu kroz cijelu pjesmu glas nekud bježi...nikako da ga ulovi... Laughing
A da se strašno trudi kopirat onog lika iz Divljih jagoda ili Thompsona, preočito je iz onih demo snimki...toliko se trudi grčit glas i zvučat starije i poput navedenih pjevača da je to preprozirno...samo onaj tko je gluh to neće skontati ni za 100 godina...btw...da se osvrnem na zadnji dio tvoga posta...ovdje nije riječ o pisanju pjesama, već o lošem pjevanju...
Halenica-316 je napisao/la: ›
pa ti si zeno gluha stvarno, jel uopce ista znas o glazbi?

Ooo...znam ja o glazbi i više nego što misliš i možda što ćeš ti ikada znati...barem što se (kvalitetnog) pjevanja tiče...
Necro je napisao/la: ›
Ako ne znate podnijeti kritike nemojte se baviti tim poslom Smile
osijek031.com smile
Necro je napisao/la: ›
Ja ne shvacam tebe,ti imas tako glupo misljenje..tj.nemas ti takvo misljenje nego branis nekoga samo zato jer ti je kolega,ili prijatelj.

Ukrao si mi riječi iz usta...to sam baš i ja htjela napisati u jednom od svojih prethodnih postova...ljudi kojima ovo zvuči dobro, super, odlično i koji toliko grčevito brane glas dotičnoga...ili nemaju sluha ili su mu prijatelji pa se sad tu malkoc preseravaju i brane lika iz škole/razreda...

Ali kao što sam već napisala...dečkima sve najbolje i nek stvarno Mali Mate poradi na glasu jer ovo zvuči stvarno loše...i na Youtube-u su im ljudi pisali loše kritike na račun vokala, tako da nismo mi na 031 jedini kojima zvuči loše.
Nek nauče primati kritike, bile one dobre ili loše i nek porade na kvaliteti.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2010. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s tim da kritika treba bit konstruktivna

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
s tim da kritika treba bit konstruktivna

Eh...ima ih podosta u ovoj temi. Nemoj mi reći da si i ti jedan njegov "lega" pa ćeš reći da odlično pjeva? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam jednostavan i super nacin da potvrdimo njegove glasovne sposobnosti Smile
Neka se prijavi na sljedeci HTZ,neka mu toni cetinski kaze kako pjeva,pa cemo se prema tome voditi...
Mooozda bi prosao prvi krug,dalje,sumnjam jako.

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2010. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Eh...ima ih podosta u ovoj temi. Nemoj mi reći da si i ti jedan njegov "lega" pa ćeš reći da odlično pjeva? Wink

Neću ništa reći jer nisam ništa čuo.

Uostalom, ja kritike dajem po svom osobnom ukusu i mišljenju pa nisam baš neki mjerodavni kritičar.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 1:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Necro je napisao/la: ›
Ja imam jednostavan i super nacin da potvrdimo njegove glasovne sposobnosti Smile
Neka se prijavi na sljedeci HTZ,neka mu toni cetinski kaze kako pjeva,pa cemo se prema tome voditi...
Mooozda bi prosao prvi krug,dalje,sumnjam jako.

E stvarno ne mogu vjerovat!! To je i meni jučer palo na pamet, sad si me podsjetio...tnx Wink
Razmišljala sam kako to da se nisu prijavili na onaj Supertalent...tamo je isto bilo svakakvih bendova, koji su stvarno bili dosta dobri. Možda se prijave na sljedećem Supertalentu...tko zna... Wink Baš me zanima kako bi prošli i dal bi prošli ili bi bilo od sva 3 člana žirija crveno svjetlo.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Neću ništa reći jer nisam ništa čuo.

Uostalom, ja kritike dajem po svom osobnom ukusu i mišljenju pa nisam baš neki mjerodavni kritičar.

Jesi vidio videe? Ima ih i na Youtube-u, pa pogledaj i poslušaj. Pogledaj i komentare ispod. Ne bi kritizirala nikoga zbog toga da nekoga pljujem, već da uputim kritiku (pored mora ljudi koji su im isto pisali). Ono što sam napisala rezultat je onoga što sam čula i što ne zvuči baš dobro...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 1:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da...postoji još jedna grupa pod imenom "Crna kronika". Dečki su iz Nove gradiške i daleko bolje zvuče.

@Frost, aa se ne zezneš dok budeš tražio videe ovih lokalnih. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Stella
Kako ti se da pisati ovakve elaborate zbog nečeg tolikooo trivijalnog? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim tu i tamo pročitati neki topic ovdje jer je pun WIN/FAIL primjera Very Happy

inače, nemam ništa protiv benda iako mi nije nešto posebno, ali svaka čast što barem pjevaju, trude se...

btw: @punk urac WIN Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2010. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heaven_can_wait je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la: ›
A ono nije do kamere...zvuk se solidno čuje.

Možda za tvoje kriterije.


zvuk se zapravo i dobro čuje za live snimku bez posebnog kanala zvuka.. imho..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
~Leela~
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 13:21 
Naslov: Great ! Re: Jezična gimnazija: promocija prvog demo albuma banda Crna Kronika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako vam se uopće da toliko raspravljati oko nečeg tako banalnog? Laughing

Ali ajde, kad je već krenilo.
Ljudi, svaka kritika, bilo da je konstruktivna ili ne, je SUBJEKTIVNA. Simultani prijevod: ako se nekom bend ne sviđa ne znači odmah da je bend loš i da svi ostali, kojima se možda i sviđa, nemaju sluha etc. etc.
Naravno, vrijedi i za obrnuto.

O'ladite malo Smile

Ali moram reći da su mi fascinantni svi ovi glazbeni znalci s već uznapredovalim karijerama, brojnim nastupima po Vukojebini Donjoj, priznati od cijele rodbine do 15. koljena, koji se u glazbu razumiju više nego Žak u industriju hrane Mr. Green
To je to Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 13:35 
Naslov: Great ! Re: Jezična gimnazija: promocija prvog demo albuma banda Crna Kronika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~Leela~ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali ajde, kad je već krenilo.
Ljudi, svaka kritika, bilo da je konstruktivna ili ne, je SUBJEKTIVNA. Simultani prijevod: ako se nekom bend ne sviđa ne znači odmah da je bend loš i da svi ostali, kojima se možda i sviđa, nemaju sluha etc. etc.
Naravno, vrijedi i za obrnuto.

Ali moram reći da su mi fascinantni svi ovi glazbeni znalci s već uznapredovalim karijerama, brojnim nastupima po Vukojebini Donjoj, priznati od cijele rodbine do 15. koljena, koji se u glazbu razumiju više nego Žak u industriju hrane Mr. Green
To je to Bravo

Stvar je da ovdje za Malog Matu ovdje govore da predobro pjeva samo oni koji su iz Jezične/znaju ga...whatever...a bilo tko može čuti da stvarno loše zvuči i to ne samo malo i u samo u jednoj pjesmi, već u svakoj.
Tako da je bespotrebno ljude, koji čuju i misle da loše zvuči, posprdno nazivati "glazbenim znalcima s već uznapredoalim karijerama" i sl.
Nismo mi krivi što mu glas stalno nekud "bježi"... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Branimir_92
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povampireni komunisti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
~Leela~
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2010. 13:57 
Naslov: Great ! Re: Jezična gimnazija: promocija prvog demo albuma banda Crna Kronika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
~Leela~ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali ajde, kad je već krenilo.
Ljudi, svaka kritika, bilo da je konstruktivna ili ne, je SUBJEKTIVNA. Simultani prijevod: ako se nekom bend ne sviđa ne znači odmah da je bend loš i da svi ostali, kojima se možda i sviđa, nemaju sluha etc. etc.
Naravno, vrijedi i za obrnuto.

Ali moram reći da su mi fascinantni svi ovi glazbeni znalci s već uznapredovalim karijerama, brojnim nastupima po Vukojebini Donjoj, priznati od cijele rodbine do 15. koljena, koji se u glazbu razumiju više nego Žak u industriju hrane Mr. Green
To je to Bravo

Tako da je bespotrebno ljude, koji čuju i misle da loše zvuči, posprdno nazivati "glazbenim znalcima s već uznapredoalim karijerama" i sl.
To se odnosilo na one koji su se i sami predstavljali kao takvi Wink
Da se razumijemo, i oni su tek bend na početku "karijere", htjela sam reći da i ovi kritičari isto spadaju u tu skupinu.

Plus, Mali Mate nije one-man-band, postoje i drugi članovi benda koji, po mom mišljenju, vrlo dobro sviraju Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: