Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Masovno zatvaranje trgovina u najelitnojoj osječkoj ulici!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66069
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 13:30 
Naslov:  Masovno zatvaranje trgovina u najelitnojoj osječkoj ulici!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da osim bankarske djelatnosti malo koja druga djelatnost s plaćanjem visokog najma može preživjeti na osječkom Korzu, ponovno su dokazali posljednji primjeri butika Kenvelo i Stefanel, koji su prije nekoliko dana stavili ključ u bravu. Naime, iako je osječki Korzo u jednom trenutku pretendirao postati ulicom finih butika, recesija je dokrajčila i posljednja nastojanja. Tako je još prije godinu i pol Osijek-Koteks nakon 15 godina odustao je od prodaje dizajnerske odjeće Pierre Cardin. Zbog spora između ove tvrtke i Fonda za privatizaciju ovaj atraktivni prostor već godinu dana stoji zatvoren. Najam za poslovni prostor s druge strane ulice od gotovo 17.000 kuna za 167 četvorih metara lokala u sklopu IPK centra bio je previsok vlasnicima franšize talijanske modne marke Stefanel. Grad, kao vlasnik ovog objekta, zaključio je da računicu s ovim najmom može naći samo banka, pa su u subotu oglasili da ovaj prostor iznajmljuju isključivo za bankarsku djelatnost s početnom cijenom od 16.787 kuna. Ruže, čini se, nisu cvale ni butiku češke jeans marke Kenvelo, koji je prošlog tjedna zatvoren. Voditelji ovog objekta ne žele komentirati razloge zatvaranja butika, ali napominju da Osijek ostaje i bez ove marke. Ništa više sreće nisu imali ni nositelji franšize za sportsku marku Champion, pa je ovaj butik nakon zatvaranja Grad iznajmio NK Osijek, u kojem će biti uređen navijački suvenir shop.

Ništa bolja situacija nije ni na središnjem Trgu, pa se tzv. kuća Kolđeraj uz Irisovu robnu kuću, već duže vrijeme neuspješno iznajmljuje, dok je i sam Iris zatvorio trgovine na posljednjem katu svoje robne kuće. U pothodniku se trenutačno iznajmljuje čak pet lokala s cijenama od 100 do 500 eura. Prazan poslovni prostor ostao je i nasuprot osječke konkatedrale, nakon iseljavanje parfimerije Martimex, a problemi s najmom prostora u shoping centru Esseker sve su očitiji.

Najam od 1.500 eura naviše

- Atraktivan lokal s izlogom na osječkom Korzu ili u Županijskoj ulici i dalje je gotovo nemoguće kupiti. No, cijene najma su prilično visoke i to oko 15 eura po četvornom metru, odnosno početna cijena je približno 1.500 eura za 100 četvornih metara mjesečno. Stoga onaj tko iznajmljuje i danas profitira, no trebate vi s tekstilom toliko zaraditi da još možete davati 10.000 kuna za najam svaki mjesec. U slučaju da se ovakav lokal danas nađe na tržištu za prodaju najniža cijena bila bi 2.500 eura za četvorni metar i odmah bi se prodao jer mi tako što već gotovo sedam godina nismo imali na tržištu, zaključuje Marijan Matijević, ovlašteni agent za nekretnine.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo bih rekao da me iznenađuje što je kenvelo s takim cijenama toliko dugo potrajao a za ostalo ne bih komentirao jer nisam obilazio ta mjesta

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.02.2010. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u Stefanelu je vesta 700kn....

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko znam neki lokali se iznajmljuju za masne cifre tamo. Preko 50 000 kuna mjesečno...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centar grada vec nekoliko godina umire.

otvaraju se trgovacki centri gdje ljudi vise vole provoditi vrijeme, ne pada kisa, nije hladno, parkiranje je besplatno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › centar grada vec nekoliko godina umire.

otvaraju se trgovacki centri gdje ljudi vise vole provoditi vrijeme, ne pada kisa, nije hladno, parkiranje je besplatno

Sve si rekao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 2:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2010. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prolazeći Kapucinskom, primjetila sam kad je Kenvelo prije nekoliko dana zatvorio svoja vrata, a isto tako, osim tih fensi trgovinica, u samo nekoliko tjedana zatvorile su se još 3 manje trgovinice s jako povoljnom robom, a 2 od te 3 nalazile su se u Županijskoj ulici.

Žalosno je kud sve ovo ide, jednostavno propada...hoćemo li za 2 godine imati prazan grad i mnogobrojne prazne izloge s natpisom: "Iznajmljuje se"?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Koliko znam neki lokali se iznajmljuju za masne cifre tamo. Preko 50 000 kuna mjesečno...


Što ukazuje na besmisao ovog članka.

Dok su vlasnici u stanju iznajmiti lokale, u čemu je problem? Kada nitko ne bude htio lokale po toj cijeni, spustit će cijenu.

Ujedno, kakvi fini butici? To su trgovine koje se nalaze u svakom selu. Uopće ne sumnjam da će se sve pojaviti u jednom od nekoliko uskoro sagrađenih trgovačkih centara. Ni tamo cijena nije puno manja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ujedno, kakvi fini butici?

i ja sam htio to komentirati. ajd još stefanel, ali da je kenvelo "fini butik"?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šrot roba po enormno visokoj cijeni

valjda smo trebali ići kupovati iz samilosti da ne zatvore

Arkad ... Seisbergcity<ovi čak imaju i prijevod stranice na Hrvatski te sve trgovkinje pokušavaju pozdraviti na hrvatskom, a uvijke šprehaju na engleskom kad skuže da smo iz kroejše>...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogaric
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi ti dućani drže preskupu robu slabe kvalitete.Nije mi žao niti jednog što se zatvorio .Žao mi je ljudi koji su ostali bez posla. Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opljačkali zemlju
takvi primjeri se nižu od 90ih a bit će ih sve više dok raja ne popizdi

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eastsidaz
Offline
Ukupno postova: 57
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
Koliko znam neki lokali se iznajmljuju za masne cifre tamo. Preko 50 000 kuna mjesečno...


Što ukazuje na besmisao ovog članka.

Dok su vlasnici u stanju iznajmiti lokale, u čemu je problem? Kada nitko ne bude htio lokale po toj cijeni, spustit će cijenu.
Ujedno, kakvi fini butici? To su trgovine koje se nalaze u svakom selu. Uopće ne sumnjam da će se sve pojaviti u jednom od nekoliko uskoro sagrađenih trgovačkih centara. Ni tamo cijena nije puno manja.

potpisujem
pa to je brutalno kake oni novce traže,što je previše,previše je

_________________
stay off you computer thug
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Puddock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 62
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lancana reakcija, dugo je i trajalo da se pokrene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: