Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Humanitarna akcija za pomoć obitelji Nakić - prilozi u potrepštinama ili novcu u Uraniju i Europu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...potpisujem @Zluscha, iako zvuči totalno bešćutno.....kužim i ja što je očaj, ali ovo je krivi način....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2010. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bešćutno koliko je realno.... ako si klipan od 25 godina i uspio si napraviti dijete unatoč neimaštini, onda se za to dijete i pobrini! S toliko godina si u naponu snage, možeš istovarati i kopati cijeli dan... a ne sjediti doma i kukati kako nemaš para.

Sad posljedice krivog nedjeljnog zaokruživanja izlaze na površinu.... i obijaju se o glavu svima nama. 1,2 milijuna zaposlenih jednostavno ne može hraniti milijun i pol nezaposlenih i penzića. Još kad se sjetimo koliko među "penzićima" ima konja koji mogu zubima žvakati tračnice, a koliko među zaposlenima ima uhljebljenih lezilebovića po gradskim, županijskim i državnim firmama.

U toj jednadžbi s puno nepoznanica rezultat je itekako poznat - najebali smo! A pogotovo oni poput ovog našeg obijača ljekarni i ostalih koji su u ovo nesretno vrijeme uspjeli dotaknuti socijalno dno.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.02.2010. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem je u medijima koji su u hrvatskoj organizirali lanac srece.

danas uplacujemo 5 kn za ovoga ... sutra zovemo 060 za onoga, i tako ce mozda doci red i na nekoga od nas.

Covjek je pogrijesio ... svjestan je i on sam toga ... ali niti jedne novine ili televizija nisu otisle u centar za socijalni rad da pitaju kako se to moglo dogoditi ? nisu pitali sto da ljudi poput njega naprave umjesto da obijaju trgovine ... nisu ni jedno ministarstvo posjetili ... nisu cak ni porucili da je konacno vrijeme da iskopamo puske i odemo u sumu pripremati revoluciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2010. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaper je napisao/la: ›
Nemojte slučajno ukrasti više od 1000 a manje od 1 000 000, jel Vam se crno piše.

Ironije li: Jean Valjean na hrvatski način... Nevolje drušva uvijek se najgore lome na najslabijim njegovim karikama.
Kako očekivati od ljudi koji žive na rubu egzistencije da budu samosvjesni, odgovorni, educirani - kad bijedu prati sve što je kontra toga?! Začarani je to krug iz kojeg je teško izaći, barem u jednoj generaciji. U bijedi i životne nedaće (koje mogu pratiti i bogate ljude!) izgledaju deset puta gore i tragičnije. Ipak, ovaj primjer ima jednu svijetlu, predivnu i ljudsku točku: čovjek je učinio sve, pa i nedozvoljeno - da nahrani gladno dijete. Nije ga ostavio pred tuđim vratima, pustio da umre od gladi ili što već čitamo u crnim kronikama... Crtica je to koju ne treba previdjeti u ovom tužnom događaju... I u teškoj bijedi ponekad zablista prava ljudska vrlina... Ovdje je to: roditeljski poriv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.02.2010. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ga zbog provale osude na zatvorsku kaznu onda stvarno nek država i sudstvo idu u 3 pičke materine

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

----


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 2:11; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
question
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2010. 13:51 
Naslov:  Re: Humanitarna akcija za pomoć obitelji Nakić - prilozi u potrepštinama ili novcu u Uraniju i Europ
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaper je napisao/la: ›

AKCIJA DAJE REAKCIJU! TIŠINA DAJE ONO ŠTO IMATE SADA!




bravo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartolomey
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="zlusch"]
Nije bešćutno koliko je realno.... ako si klipan od 25 godina i uspio si napraviti dijete unatoč neimaštini, onda se za to dijete i pobrini! S toliko godina si u naponu snage, možeš istovarati i kopati cijeli dan... a ne sjediti doma i kukati kako nemaš para.

Sad posljedice krivog nedjeljnog zaokruživanja izlaze na površinu.... i obijaju se o glavu svima nama.

opet se slilčni postovi poput tvojeg pojavljuju! da su i tvoji roditelji tako razmisljali ne znam ko bi tebe napravio?! reci mi jesi li i ti toliko pesimistican pa razmisljas sad ja imam posao zaradjujem 3.500 kn imam djevojku 4 godine, ali neces se zeniti i praviti dijete jer ko zna sta ce biti za godinu-dve??!?
Sad dalje da te pitam di se to moze istovarati i kopati cijeli dan? Ja studiram, zivim u selu, i znam dobro da od 11 do 3 mjeseca nemas kako zaraditi novac (dok preko ljeta mozes i kopati i cijepati drva i raditi druge poslove na njivi i kositi travu i pomagati zidaru i bravaru i brdo sitnih poslica koje mozes obaviti) S pomenutim poslovima ja sebi zaradim za izlaske, ali tako ne mozes dijete izdrzavati, ma sta dijete nemas dovoljno ni za sebe! Alergican sam na ljude koji pricaju kako ima uvjek fizikalije. Znas li koliko je radnika otpustio unikom, kurtic, i kojekakve sitne firme koje su radile gradjevinske ili zavrsne radove ili bravariju? Ja znam jer znam koliko je mojih prijatelja i poznanika ostalo bez posla! Slucajno sam radio montaze s jedim stolarom zadnjih 2 godine i znam koliko je bilo posla prije a koliko ga sada (NE)ima! Prijatelj mi aute prodaje na autopiji, i nije vec mjesecima skoro nista prodao! Samo kod vas za kompom izgleda ima posla! Recite hvala bogu sto jos to ne vidite i nemate priliku osjetiti koliko je situacija jadna! Ja ovog covjeka podrzavam svakako, lakse je ukrasti nego moliti za pomoc! Volio bih da svi koji nemaju sta jesti pocnu krasti, pa ce tako prije doci do kakvih pobuna i promjena! e da reci mi jos samo koji k,.. da rade ljudi koji su predali zito u djakovstinu? Sta on svom djetetu da da za jesti? Radio je i crkavao po citav dan i napravio dijete i sta sad? Kako je njemu ukradeno zito tako je i ovom covjeku ukraden posao, jebem te drzavo! i jos samo da ti kazem da mi je zao sto ti mislis da na izborima imas opcija, kao da je nekom gore stalo do nas (nemozes na vlast ako si posten)! ZIVJELA DEMOKRACIJA. nek se poruse sve tvornice otvori jos 5 6 trgovackih centara i onda kad i moji roditelji ostanu bez posla i ostali narod idemo svi zajedno krasti. omiljena mi je stvar to sto se zale politicari kako nam inzinjeri i magistri odose iz zemlje, ja ima kazem sretan put bjezite bez okretanja glave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2010. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bartolomey je napisao/la: ›
opet se slilčni postovi poput tvojeg pojavljuju! da su i tvoji roditelji tako razmisljali ne znam ko bi tebe napravio?!

Ajmo se za početak dogovoriti da ne spominjemo roditelje, OK?

Obzirom da ne poznajemo dotičnog čovjeka što obija ljekarne, ne znamo u kakvoj je točno situaciji i je li to doista bio potez očajnika... ja ga donekle shvaćam, ali ne opravdavam - krađa nije rješenje i točka.

Nisi me čitao pažljivo... ako si već napravio dijete, onda ti je ono prioritet i brineš se prvo za njega, ne? Skupi stotinjak boca dnevno i zaradio si jedan hrvatski minimalac.

Znam da je za šljakere kriza preko zime, ali ima poslova za toplijeg vremena koje jednostavno ljudi ne žele raditi. Odgovorno ti tvrdim da ne možeš skupiti 50 ljudi iz cijelog grada za branje metlica i kopanje repe. Neopisivo je teško naći vrijednog i odgovornog građevinarca.
bartolomey je napisao/la: ›
Ja ovog covjeka podrzavam svakako, lakse je ukrasti nego moliti za pomoc! Volio bih da svi koji nemaju sta jesti pocnu krasti, pa ce tako prije doci do kakvih pobuna i promjena!

Reci mi da se šališ oko ovoga.... kad vidiš da netko krade, onda ga prijaviš i takvog mrkneš nogom u dupe i tako napraviš mjesta za nekog vrijednog i poštenog koji želi raditi. Ovi majmuni što su pokrali žito iz silosa trebaju momentalno u proces, a seljaci se naplatiti iz njihove imovine.

Problem je ovdje na Balkanu što se jeftino desničarenje i danas, 15 godina nakon rata, još uvijek dobro prodaje... izmisliš neprijatelja i plasiraš to ljudima preko svojih medija - ljudi se počnu baviti političkim bedastoćama dok se "ekipa" bavi uživanjem u životu bez da mrdnu prstom. Pogledaj što rade popovi i političari... isfuraš paranoju i na tuđi račun voziš opake aute i živiš ko bubreg u loju.
bartolomey je napisao/la: ›
ZIVJELA DEMOKRACIJA. nek se poruse sve tvornice otvori jos 5 6 trgovackih centara i onda kad i moji roditelji ostanu bez posla i ostali narod idemo svi zajedno krasti. omiljena mi je stvar to sto se zale politicari kako nam inzinjeri i magistri odose iz zemlje, ja ima kazem sretan put bjezite bez okretanja glave

Super... ajd sad uzmi neko vrijeme i odrasti! Ovakve birtijsko-osnovnoškolske spike stvarno ne želim komentirati....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2010. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...lakše je krasti, nego raditi - to je istina u svakom slučaju....vidi se u stanju u kojem nam je država....nekakav posao se uvijek može pronaći, ako ništa drugo - pa skupljati i te nesretne boce....mogao se obratiti crkvi, Crvenom križu, Centru za socijalnu skrb (oni su rekli da im fali dokumentacija još iz '08. godine)....
...od šest članova obitelji, primanja ima samo djed i to mizeriju...kužim da je i država zahebala puno, ali to još uvijek nije opravdanje za krađu....i ja sam imala teških trenutaka u životu, pa mi nije palo na pamet krasti, već sam prihvatila bilo koji posao koji je mogao financijski izvući situaciju...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartolomey
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 6:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svak vama čast na poštenju i priči da ljudi ne žele raditi, ima nas svakakvih, ali budite realni i priznajte da nema dovoljno posla ni samo za one koji nemaju (dovoljno) za jesti, a kamoli za druge. Ne može ih sve hraniti ni crveni križ a ni socijalna skrb, ja promjene vidim jednostavno kad raja postane masovno gladna, tek ce tada doci do pobuna i promjena. U načelu ni ja ne podržavam kradju, ali kradja zbog hrane meni je opravdana i točka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: