Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Klub Mini Teatar: Trodnevna proslava četvrte godišnjice postojanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2010. 11:20 
Naslov:  Klub Mini Teatar: Trodnevna proslava četvrte godišnjice postojanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okupljalište brojnih građana, a ponajviše mladih ljubitelja glazbe i na novoj lokaciji bilježe brojne rezultate i uspjehe. U protekloj godini, možda i više nego ikada prije! Kroz svoju djelatnost udruga građana ''Klub Mini Teatar'' vratila je gradu Osijeku zasluženo mjesto na glazbenoj karti regije, ali i ostatka Europe. O tome svjedoče i nebrojeni glazbenici i glazbene grupe iz stranih zemlja koji su posjetili i ponijeli pozitivna iskustva iz ovog dijela Hrvatske, a dokaz koliko im se ovdje svidjelo govori i činjenica kako se u Grad na Dravi uvijek rado vraćaju.

Više od četvrt tisuće bendova, umjetnika i glazbenih sastava prošlo je kroz prostorije osječke udruge "Klub Mini Teatar", a popis se i dalje popunjava. Samo ovaj podatak dovoljna je potvrda kako je riječ o najaktivnijoj udruzi u Gradu, ali i jednoj od najaktivnijih na razini države.

Iza članova i prijatelja Udruge stoji velik i mukotrpan rad kao i nebrojeni realizirani projekti, radionice, humanitarne akcije.

Navedimo samo neke: humanitarni koncert za udrugu "Maca", prvi humanitarni koncert za nastradalog osječanina Ivana Prgometa, humanitarni koncert za Azil i udrugu "Pobjede".

Mini Teatar je ugostio prvo Alternativno Osječko Ljeto Mladih, dio programa najpoznatijeg natjecanja u ekstremnim sportovima u ovom dijelu Europe ''Pannonian Challenge'', dio događanja (hip-hop i elektro izvođači) Urban Festa Osijek koji slovi kao najveći festival demo bendova u regiji, ali i međunarodna kulturna događanja kao što je "oOoze crossmedia art festival" ili međunarodna događanja sportskog karaktera kao što su ''Dani otvorenog neba 2009 (DON 09)'' u organizaciji Kluba "ETO" (skr. Extreme Team Osijek).

Ne zaboravimo niti događanja u suradnji s Nezavisnom Studentskom Inicijativom, kao niti tradicionalnu "STOP Aids" akciju u suradnji s osječkim studentima medicine koja se svake godine održava u Klubu.

Zahvaljujući udruzi ''Klub Mini Teatar'' i njezinim članovima, u centru Tvrđe saniran je divlji i opasni deponij, a zapušteni i derutni bastion, kao kulturna vrijednost sam po sebi, očišćen je i spašen od daljnjeg propadanja te dodatno oplemenjen brojnim glazbenim aktivnostima, ali i ostalim društveno korisnim sadržajima. S punim pravom može se reći kako je Osijek imao i dobio svoj kulturni centar u kojem se njeguju vrijednosti multikulturalnosti, volonterzima, tolerancije i pluralizma.

Kroz svoju djelatnost i akcije udruga ''Klub Mini Teatar'' je potvrdila gore navedene postulate njegujući stara i uspostavljajući nova prijateljstva. O tome svjedoči bogata povijest suradnje sa drugim sličnim klubovima (MKC "Županja'', Kset, Klub Kulture Križevci... ), pojedincima (Zla Booka, Migrena, Thelema Crew...) i udrugama (Maca, We Love Music, Pobjede, Patriot, CroMISC...).

Kroz svoje postojanje, Udruga je pokazala kako nije žanrovski ograničena te se u programu našlo mjesta za elektronsku glazbu, jednako kao i za punk, metal, rock ili neki drugi žanr glazbe, a mladi neafirmirani glazbenici su dobili isti tretman kao i poznatija imena glazbene scene.

''Klub Mini Teatar'' nije samo glazbeno stjecište osječkih ili stranih umjetnika, mladih glazbenika, već i mjesto gdje se vrednuju kreativne ideje pojedinca i gdje građanska inicijativa dolazi do izražaja. Udruga svoj uspjeh temelji na većem ili manjem obolu svakog pojedinog člana. Bez entuzijazma samih Osječana, ali i prijatelja iz drugih gradova i država, taj uspjeh bi bio teško ostvariv. Postignuće je tim veće, jer je aktivnost Udruge u potpunosti financirana isključivo dobrovoljnim donacijama samih članova i njihovom godišnjom članarinom u iznosu od i više nego simboličnih 10 kuna.

Kroz suradnju s brojnim drugim udrugama te zainteresiranim pojedincima nastojali smo i nastojat ćemo podržavati mlade i neafirmirane glazbenike, udovoljiti različitim željama naših članova, kao i ukazivati na nužnost tolerancije, multikulturalnosti i svega onoga za što se borimo. Zajedno učinimo Osijek još boljim i ljepšim mjestom za život! Koristimo i ovu prigodu te i ovim putem pozivamo sve ljubitelje dobre glazbe, ili one koji će to tek postati, neka se osjećaju slobodnim s konkretnim idejama i prijedlozima javiti se na mail Kluba: [email protected], poručuju iz udruge Klub Mini Teatar.

Proslava četvrte godišnjice postojanja Udruge ''Klub Mini Teatar'', a time ujedno i prve godišnjice u novom prostoru, a koja je po brojnosti članova jedna od najbrojnijih osječkih udruga, a po djelovanju svakako najaktivnija udruga, priprema se trodnevno događanje koje će proteći u festivalskom ozračju. Manifestacije će se održati posljednji četvrtak, petak i subotu u mjesecu ožujku, a više o tome saznajte uskoro na Osijek031.com...



Više o Klubu na: http://www.myspace.com/klubminiteatar
KMT Facebook grupa: http://www.facebook.com/group.php?gid=75123356641

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja28
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakako podržavam da se nešta događa u Gradu ali osobno znam ljude koji su organizirali večinu ovih koncerata a to sigurno nije bio Mini Theatar.Mogu se raspitati i sa sigurnošču reći da 90%stvari su organizirali drugi ljudi samo u prostoru Theatra. Da nema tih ljudi Theatar ne bi organizirao skoro pa ništa. Uvjerena sam da postoje ljudi koji to imaju u malom rukavu a to su svi osim Theatra. Prijateljica sam Prgometa pa ću reći da su koncert za njega organizirali oba dva puta "Ujedinjeni Osijek" samo prvi puta u prostoru bivšeg theatra.Pobjeda je sama koliko ja znam organizirala humanitarni koncert za Azil itd...Žalosno mi je vidjeti kako se drugi ljudi muče a netko drugi uzima zasluge.Mislim da će ljudi koji znaju nešta o svemu ovome i prokomentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja28
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2010. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maja28 je napisao/la: ›
Svakako podržavam da se nešta događa u Gradu ali osobno znam ljude koji su organizirali večinu ovih koncerata a to sigurno nije bio Mini Theatar.Mogu se raspitati i sa sigurnošču reći da 90%stvari su organizirali drugi ljudi samo u prostoru Theatra. Da nema tih ljudi Theatar ne bi organizirao skoro pa ništa. Uvjerena sam da postoje ljudi koji to imaju u malom rukavu a to su svi osim Theatra. Prijateljica sam Prgometa pa ću reći da su koncert za njega organizirali oba dva puta "Ujedinjeni Osijek" samo prvi puta u prostoru bivšeg theatra.Pobjeda je sama koliko ja znam organizirala humanitarni koncert za Azil itd...Žalosno mi je vidjeti kako se drugi ljudi muče a netko drugi uzima zasluge.Mislim da će ljudi koji znaju nešta o svemu ovome i prokomentirati.
Uzmite si zasluge koje Vam pripadaju a čula sam iz pouzdanih izvora da ako želite organizirati koncerte morate platit theatru redare i neznam šta još sve ne...Umjesto da budu sretni što im netko radi koncerte oni ovako..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2010. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pričaš gluposti. Daj barem pročitaj tekst i informiraj se prije nego počneš lupeteti parafrazirajući kafanska naklapanja.
Evo, i ja sam čuo iz pouzdanih izvora da je ekipa Andore prvak svijeta u nogometu! da sam noj iz amerike možda bih i povjerovao, ali ovako... Laughing

Debela većina koncerata su održani u organizaciji članova Mini Teatra pošto u tim prostorima osim glazbenika i članova udruge nikada niti nije bio nitko drugi.
Dio koncerata je odrađen u suradnji s drugim udrugama kao što je to slučaj i sa spomenutim koncertima za Azil gdje su osim Pobjede, Mini Teatra i Zle booke svoj obol dali i osječki glazbenici odrekavši se honorara. A ionako je velika većina njih učlanjena u udrugu.

A što se otimanja zasluga za prvi koncert za Prgometa tiče o tome bi se isto dalo diskutirati: incijativa je također potekla od članova udruge Mini Teatar te je koncert održan u organizaciji članova udruge Klub Mini Teatar. Kraj priče.
To što netko lupeta sa strane ide njemu na dušu.

Na gotovo svim svirkama sam bio u Klubu što kao član, posjetitelj što zbog posla kojim sam se tada bavio pa eto - znam. Ne jer mi je netko rekao nego jer sam bio, posjetio, vidio i doživio.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve u svemu čast svima na trudu te spoznaji da udruge mogu zajedno djelovat te postiči željene rezultate.


Zadnja promjena: Fast; 22.02.2010. 1:55; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez svađa više, treba se držati zajedno.Svebore mir.


Zadnja promjena: Fast; 22.02.2010. 10:00; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://img222.imageshack.us/img222/7130/slikao.jpg
maras je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da ipak ne znaš šta pričaš pa ti opet govorim."Ja sam prijateljica od Ivana Prgometa Blixe i znam tko je organizirao oba dva koncerta za njega i okupio bendove. Govorim ti to što znam i nije u redu da jedan Gigo(Ujedinjeni Osijek) koji je oba dva koncerta dogovorio i zvao sve bendove da izgubi zasluge.Bila sam na tom prvome koncertu ne znam di si ti bio al zbog ovih ne točnih izvoda se Theatar sam zakopava.Imaš virmane na netu objavljene sa imenom tko ih je uplatio.Momčiću,molim te si nemoj stvarati minuse kod Gige tj.dečka koji se toliko naradio za nešta.Pusa i bez ljutnje al za prepirku trebaš imati argumente.


maras je napisao/la (Pogledaj post): › Ako želiš mogu javiti samog Ivana Prgometa da komentira,nemoj molim te....


maras je napisao/la (Pogledaj post): › Sveborov citat;
"A što se otimanja zasluga za prvi koncert za Prgometa tiče o tome bi se isto dalo diskutirati: incijativa je također potekla od članova udruge Mini Teatar te je koncert održan u organizaciji članova udruge Klub Mini Teatar. Kraj priče." hahaha
Članovi Mini Teatra nemaju nikakve veze sa ovime, utuvi si to u glavu i pogledaj reportažu. Gigo daje intervju na Ostv Smile))).File je sa Pobjedom zvao sve bendove, teatar je dobio pun klub ljudi zahvaljujući njima ne Vama. Zato i ne dolazim tamo često a sad ću i manje.grrhhh





Znači, ti si osoba koja priča pod višestrukim nickom samo kako bi opetovano dokazala kako je u - krivu?!
divno bome Very Happy


Ja govorim istinu. Znam što sam vidio i čemu sam svjedočio. Dovoljno je usporediti datum održavanja koncerta kao i datum osnivanja prozivane udruge.
Pa hajmo se podsjetiti osnova logike i dedukcijom doći do zaključka da ako u prostoru Mini Teatra nikada nije bio netko tko nije član udruge - kako je netko sasvim 16ti mogao išta organizirati?!
smiješan si.

Ako ne znaš, pročitaj još jednom dokaze u tiskanim medijima, moje citate kao i gore navedene činjenice. čitanje s razumijevanjem je nešto što se uči u školi, ali opće poznati je imperativ kako je osnovka danas oabvezna škola. Smile

Boli me nepravda pa mi je bed kada netko lupeta pod višestrukim nickovima. Još mi jar tužnije jer postoji opasnost da tisuću puta spomenuta laž postane istinom.

Kako bilo, lijepu priču u kojoj je sudjelovalo još puno ljudi od ovdje prozivane persone pod nadimkom Gigo čiji obol nitko ne negira, ružno je kvariti ovakvim ružnim prepirkama gdje se uspjeh ljudi velikog srca želi trivijalizirati te sebično individualizirati. Udruga ''Klub Mini Teatar'' je napravila nešto što nikome nikada u ovome Gradu nije uspjelo.

Zaključno i ja ću citirati jednog starog forumaša:
gaap je napisao/la (Pogledaj post): › nabijem vas! Na svaku dobru stvar koja se u ovom jebenom gradu odradi dio vas mora se ispovraćati!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 3:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tekst je stavljen pod citat ak ne vidiš i nastavljen ironijom od djevojke iznad.

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2010. 3:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakvo licemjerje nevjerovatno, nitko iz teatra nije NIKAD IMAO NIKAKVE VEZE SA IKOJIM KONCERTOM ZA PRGOMETA.. ovakvo licemjerje i kitenje tuđim perjem ja nisam u životu vidio, sramota.. svaki put su to radili File, Gigo, Šmit i ljudi koji su im pomagali..

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi Svebore zbog takvih kao ti se stvaraju svađe a sa Os.bendovima bi mogao doći u konflikt zbog pričanja neistina i zanemarivanja njihova truda kako i organizatorska.
United ti je udruga Debelog Precjednika,Gužve,Grupe,Sizifa,Diverzije,Bud Spencera i ostalih bendova, koji su osnovali udrugu da bi zatražili neka svoja prava te otvorili svoj klub da bi održavali koncerte kako i sami kažu jer od ranih devedesetih imaju želju za tim. Gužva u 16-ercu tj.Mengele koji je inače basist kako u Gužvi tako i Bud Spenceru, zatim Mrak član Grupe Tvog Života, File i Šmit su prijatelji od Prgometa. Htjeli su za svog prijatelja nešta napravit, otišli u Teatar dogovorili detalje, platili izbacivače, Zamp itd..i organizirali koncert. Cijela zarada od ulaza je otišla Ivanu a novac od šanka je otišao Teatru, organizatori i Teatar ostali sretni.Koliko vidim da ima puno veci problem a to je zakup gradskih prostora i mogučnost da Vam se oduzme isti. Nadam se da se to nece dogoditi želim svu sreču.

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šmit i gigo nisu imali veze sa prvim koncertom za Prgometa, prvi koncert je organizirao Kolac, ali je potražio pomoć Fileta i Mini Teatra, pošto nije baš iskusan u tome. Tako da prvi koncert su organizirali skupa Kolac, Zla Booka i Mini Teatar

Drugi koncert su organizirali Gigo i Šmit i tu kapa do poda...

A ovo tko je Prgometov prijatelj, tj tko se družio s njim prije nesreće, o tome bi se dalo diskutirati. Ja sam osobno bio njegov susjed prije preseljenja, i išao s njim u osnovnu školu, pa sam oko tog pitanja jako dobro informiran...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fast je napisao/la (Pogledaj post): › Dragi Svebore zbog takvih kao ti se stvaraju svađe a sa Os.bendovima bi mogao doći u konflikt zbog pričanja neistina i zanemarivanja njihova truda kako i organizatorska.

ukoliko netko potencira svađe onda je to sebičnost i egoizam iste osobe koja u ovom topciu tipka pod više nickova. Rolling Eyes

mogu li očekivati da će me isti ili netko njemu bliski dočekati i podmuklo izlemati u mraku?! već ste mi više puta u nedostatku argumenata, frustrirani razotkrivanjem vlastitih kleveta ili primjećivanjem izvrtanja istine, uz najniži oblik vrijeđanja i pljuvanja ujedno i prijetili fizičkim nasiljem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko pod više nickova, hahah. Odi u Kesten pa će ti ta ista Maja dati jezičnu pljusku a ne fizičku kako smatraš da bi trebao dobit. By the way Kolca možeš slobodno pitati od koga je tražio pomoć i od koga je dobio al to nije bitno. Bitno je da se pomoglo, odustajem od teme jel vidim da nema smisla. Zadnji post na tu temu od mene i prestanite svađat ljude međusobno.
http://www.youtube.com/watch?v=dKHTnHcg80A

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › mogu li očekivati da će me isti ili netko njemu bliski dočekati i podmuklo izlemati u mraku?


Molitva

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: