Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parkirališta neprohodna zbog blata, nogostupi potopljeni!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2010. 7:00 
Naslov:  Parkirališta neprohodna zbog blata, nogostupi potopljeni!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je snijeg prestao padati prije gotovo tjedan dana, nogostupi “ograđeni” visokim nanosima snijega koji su se jučer počeli otapati i slijevati na prometnice i parkirališta. Kako je za vikend najvaljeno naglo zatopljenje građani opravdano strahuju od potpunog potopa derutnih pločnika i kolnika.

- Zašto bi se naši ljudi ubijali od posla kada će se snijeg ionako sam otopiti za nekoliko dana. No, da do zatopljenja ne dolazi, Unikom ne bi snježne nanose čistio s pločnika, jer to nije u našoj nadležnosti. Naši su radnici dužni nogostupe učiniti prohodnima, što je i učinjeno. Sve ostalo je dodatni rad, nimalo jeftin, koji treba biti odobren iz Grada - kaže Stevo Anetić, rukovoditelj Unikomove RJ Čistoća, te dodaje kako, prema njegovoj procjeni, naglo otapanje snijega ne bi trebalo građanima prouzročiti veće poteškoće.

Samo 'krpanje'

Naglo zatopljenje prouzročilo je i niz problema na gradskim parkiralištima, a najviše na tri neuređena prostora koja se nalaze u sustavu naplate - u "rupi" pokraj hotela Osijek, na mjestu bivšeg "Zeke" i u Blok centru 2. Topljenje snijega otkrilo je niz velikih rupa i lokvi punih blata i vode, preko kojih je vrlo teško ući i izići s tih prostora, uz ozbiljnu opasnost od oštećivanja automobila.

- Izlazio sam s parkirališta pokraj hotela Osijek, upao u veliku rupu punu vode i doslovce mi je otpao auspuh, a koncesionar ovaj parking naplaćuju dvije kune po satu! Neka se čelnici Grada i Elektromodula provozaju svojim automobilima po ovoj katastrofi, prozvao je stariji Osječanin.

Gradonačelnik Bubalo prije mjesec dana na konferenciji za novinare u "rupi" javno je poručio Elektromodulu "ili u roku od tjedan dana uredite ta tri parkirališta ili će Grad to učiniti o vašem trošku". Nakon što su ih oni još iste noći hitno sanirali nasipavanjem kamena tucanika u rupe pune blata i vode, gradonačelnik jednako očekuje i ovaj put, ali - ne odmah.

- Svjesni smo velikih problema na tim parkiralištima, ali, na žalost, stanje se ne može bitno popraviti. Posrijedi su građevinska zemljišta i ne mogu se asfaltirati. Od Elektromodula ću zatražiti da rupe 'pokrpa' novim nasipavanjem kamena tucanika, ali za koji dan, jer sada nema smisla, s obzirom na to da je sve puno vode. Sve će biti bolje i ako Grad uspije riješiti odvodnju na dva zemljišta u svojem vlasništvu, kod bivšeg 'Zeke' i u Blok centru 2, ističe Bubalo. Ana Kocelj, direktorica Elektromodula, također je zamolila građane za strpljenje.

Elektromodul će ispumpati vodu i nasuti kamen

- Kada je riječ o stanju na privremenim parkiralištima u Zimskoj luci istok, Gundulićevoj i Pejačevićevoj ulici ("Zeko"), Elektromodul očekuje veće količine vode na parkiralištima, te je stoga pripremio ekipu koja će crpkama i električnim agregatima prepumpavati vodu u gradsku kanalizaciju. Imamo naručene potrebne količine kamena iz kamenoloma Radlovac i spremne ekipe za rad na sanaciji parkirališta, uz pomoć mehanizacije i ručno, kaže direktorica Ana Kocelj.

Loš utjecaj na zdravlje

Naglo zatopljene imat će negativan utjecaj na zdravlje, posebice onih koji imaju poteškoća s krvožilnim sustavom, zbog čega liječnici kroničnim bolesnicima preporučuju redovito uzimanje terapije. Poteškoće će imati i meteoropati kod kojih bi mogla biti izražena razdražljivost, a moguće su glavobolje i nesanice.

Prognostičari za danas najavljuju temperaturu od devet stupnjeva Celzijevih, dok bi u subotu termometri trebali pokazivati 12 stupnjeva, uz izmjenu kišnih i sunčanih razdoblja.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: kraljYivotinja/foto-arhiv 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2010. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bitno da se naplacuje parkiranje tamo, grade u dupe te .....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2010. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s gumenim čizmama nema zime..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2010. 9:45 
Naslov:  Re: Parkirališta neprohodna zbog blata, nogostupi potopljeni!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›

- Zašto bi se naši ljudi ubijali od posla kada će se snijeg ionako sam otopiti za nekoliko dana.


Bravo, i ja trenutno radim odredjeni posao koji vise nece imati smisla nakon 1.4. - da ja isto samo sacekam taj datum?! Rolling Eyes

Citat: › No, da do zatopljenja ne dolazi, Unikom ne bi snježne nanose čistio s pločnika, jer to nije u našoj nadležnosti. Naši su radnici dužni nogostupe učiniti prohodnima, što je i učinjeno.


A u cijoj nadleznosti je ciscenje snijega sa javnih nogostupa? Ozbiljno pitam jer znam da je svatko duzan ocistiti snijeg ispred svog ulaza - a sto je sa javnim nogostupom....?
Zar nije Unikom zaduzen za "ciscenje" grada? Valjda tu i "snijeg" spada, zar ne?
Ili je samo dovoljno uciniti prolaz prohodnim?


Citat: › Sve ostalo je dodatni rad, nimalo jeftin, koji treba biti odobren iz Grada - kaže Stevo Anetić....


Da li zaposlenici u Unikomu rade/dobivaju placu po obavljenom poslu ili sta?
Mislim, ako grad kaze da se ocisti to i to , a Unikom je zaduzen za ciscenje grada onda Unikom MORA ocistiti....
... ili je i to jedna od fora kako izmusti dodatno love od grada/nasih djepova?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte ljudi,pa zima je. To je maltene normalno za ovo godišnje doba,razmišljate kao da ste u Londonu.Probudite se-vi ste svi u Osijeku, mislite ako surfate danima bez prestanka da ste i prevazišli ove prostore!? E,pa niste-tu ste di ste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2010. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tek kad se snijeg otopi ... i onda osvane proslogodisnje opalo lisce Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.02.2010. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaga čega ? Rolling Eyes


ništa, rješenje je parkirat auto u najveću lokvetinu i ne platit parking tako da se onome što naplaćuje nece dat gacat po vodi da vidi dal si platio parking ili ne

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2010. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prekjučer, u srijedu, preko puta McDonald'sa u Županijskoj, točnije izpred zgrade Općine, oko 20 h sljedeći scenarij...

Hrpetina snijega na parkiralištu, pogurana koliko-toliko da se može parkirati. Nekoliko auta parkiralo je normalno, većina ih je na knap, taman da zagrebu hrpetinu snijega spojlerom, a jedan auto je 40-ak cm "virio" van parkirnog mjesta jer snijeg nije dobro očišćen i čovjek jednostavno nije mogao parkirati kako treba jer bi u suprotnom dobrano sredio spojler na autu.

Naravno, tramvaj je stao, većina putnika izašla jer im se nije dalo čekati i otišli su svojim putem. Do vlasnika parkiranog automobila nikako se ne može doći i ništa drugo ne preostaje nego čekati. Još jedan zaposlenik GPP-a, koji se također tamo našao, rekao je da se Elektromodul trebao pobrinuti za to. Ja iskreno, ne znam tko je na kraju nadležen po tom pitanju, jer je općepoznato da se u našem gradu više ne zna tko pije, a tko plaća.

Samo znam da je zbog nečijeg nemara/nesposobnosti, promet zaustavljen na ne baš kratko vrijeme, tramvaji ne mogu voziti u smjeru Bikare, ljudi čekaju i smrzavaju se na stanicama, a nemaju pojma da će se dobro načekati.

Tko je vidio kako je taj snijeg bio (ne)očišćen, mogao je vidjeti kolika je ogromna razlika bila 2 parkirna mjesta od automobila koji zbog snijega nije mogao biti parkiran kako treba...to je za nepovjerovati! Dio solidno očišćen, a ostatak parkinga suvišno je komentirati.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2010. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako ću i ja reć komunalnom redaru kad mi dođe kenjat što nisam očistio snijeg pred kućom - "pa šta ć' ga čistit kad će se uskoro otopit"

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2010. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Samo znam da je zbog nečijeg nemara/nesposobnosti, promet zaustavljen na ne baš kratko vrijeme, tramvaji ne mogu voziti u smjeru Bikare, ljudi čekaju i smrzavaju se na stanicama, a nemaju pojma da će se dobro načekati.


Koncesionar je zaduzen za ciscenje snijega na parkiralistima.

Koga ce sada GPP tuziti zbog blokiranog prometa - koncesionara, ili vozaca?

Ovdje je pitanje tko je odgovoran za ovaj zastoj? Koncesionar sto parkiraliste nije bilo ocisceno, ili vozac koji tamo nije trebao ni pokusati parkirati, ako je vidio da ce svojim automobilom blokirati promet tramvaja.

P.S. U potpunosti podrzavam GPP u kaznjavanju vozaca koji nesavjesnim parkiranjem blokiraju promet tramvaja, no sto u ovakvim situacijama?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2010. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
P.S. U potpunosti podrzavam GPP u kaznjavanju vozaca koji nesavjesnim parkiranjem blokiraju promet tramvaja, no sto u ovakvim situacijama?!

Da, ovakve situacije su problem, kad je dio parkirališta koliko-toliko očišćen, i može se na knap parkirati, a na neka mjesta je moguće parkirati jedino ako se zaletite u tu hrpetinu snijega i sami očistite svojim prednjim branikom i usput ga uništite. Tko onda plaća popravak auta? Elektromodul koji nije očistio parkiralište kako treba, ili pak vi? Odgovor se zna... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partibrejkerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2010. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna strana pločnika na vukovarskoj je očišćena a druga strana leži u bljuzgi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2010. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čije je to više građevinsko zemljište!!!? ja želim da moje dvje kune koje svakodnevno plačam tamo odlaze u džep vlasnika tog građevinskog zemljišta!. neka on to protumači kao moj i više nego skromni doprinos za izgradnju nekakvog objekta na tom zemljištu. p.s. nek bude mudar pa prva tri kata izgradi samo parking Smile))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2010. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
- Zašto bi se naši ljudi ubijali od posla kada će se snijeg ionako sam otopiti za nekoliko dana.

zašto onda čistiti ulice kad će kad-tad neki vjetar t odnijeti nekamo dalje? koju logiku ovaj čovjek ima!
u stavci za komunalni doprinos/naknadu stoji i čišćrnjr snijega.ima li kakav pravnik da nam malo približi obligacione odnose te kako ih primjeniti u ovom slučaju?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2010. 12:06 
Naslov:  Re: Parkirališta neprohodna zbog blata, nogostupi potopljeni!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: