Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Radnici Osječke pivovare za srijedu najavili štrajk

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako malo mozete vidjeti da Pivovara zaposljava ljude u marketingu i kao trgovačke putnike(a svi znamo da se Osječko ne moze popiti i u nekim kafićima u samom centru,a kamoli dalje),a cilj im je otpustiti ljude u proizvodnji koja je već sad mizerna...

A da ne pricamo kako je doticni direktor(ako to stvarno jest) zaposlio pola svog sela u toj istoj Pivovari,a ljudi koji su tu preko trideset godina predstavljaju visak...

mislim da su neke stvari i vise nego jasne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.02.2010. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Freya_os je napisao/la (Pogledaj post): › Svako malo mozete vidjeti da Pivovara zaposljava ljude u marketingu i kao trgovačke putnike(a svi znamo da se Osječko ne moze popiti i u nekim kafićima u samom centru,a kamoli dalje),a cilj im je otpustiti ljude u proizvodnji koja je već sad mizerna..


Očigledno ne radiš u sektoru komercijale pa ovako pričaš. Uvrstiti jedan artikl u neku radnju ili kafić ne ide po principu "dobar dan. dobar dan. hoćete prodavati moj artikl?", nego po principu koliko novaca nudiš za uvrštavanje tog artikla. Koliko je teško shvatiti ishod borbe između osječke pivovare sa AB Inbevom(žuja, becks, stella itd..) i Carslbergom(pan, tuborg, carslberg)!? Da vlasnici kafića i trgovina razmišljaju na način da treba pogurati ovu, sa svih strana naguženu Slavoniju, bilo bi i osječkog piva u svim kafićima, i kanditovih pralina u svakoj trgovini i svih artikala saponie, žvečeva, megglea itd.. Ali to nije tako jer je samo "para" bitna! Surova realnost! Pljujete po Komaku, a pijete Žuju! Pljujete po Kanditu zbog ne isplaćenih plaća, a jedete Kraš! Počnite malo "gurati" lokalne proizvode pa će nam svima biti bolje..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la (Pogledaj post): ›
Freya_os je napisao/la (Pogledaj post): › Svako malo mozete vidjeti da Pivovara zaposljava ljude u marketingu i kao trgovačke putnike(a svi znamo da se Osječko ne moze popiti i u nekim kafićima u samom centru,a kamoli dalje),a cilj im je otpustiti ljude u proizvodnji koja je već sad mizerna..


Očigledno ne radiš u sektoru komercijale pa ovako pričaš. Uvrstiti jedan artikl u neku radnju ili kafić ne ide po principu "dobar dan. dobar dan. hoćete prodavati moj artikl?", nego po principu koliko novaca nudiš za uvrštavanje tog artikla. Koliko je teško shvatiti ishod borbe između osječke pivovare sa AB Inbevom(žuja, becks, stella itd..) i Carslbergom(pan, tuborg, carslberg)!? Da vlasnici kafića i trgovina razmišljaju na način da treba pogurati ovu, sa svih strana naguženu Slavoniju, bilo bi i osječkog piva u svim kafićima, i kanditovih pralina u svakoj trgovini i svih artikala saponie, žvečeva, megglea itd.. Ali to nije tako jer je samo "para" bitna! Surova realnost! Pljujete po Komaku, a pijete Žuju! Pljujete po Kanditu zbog ne isplaćenih plaća, a jedete Kraš! Počnite malo "gurati" lokalne proizvode pa će nam svima biti bolje..



A kako znas da ne pijem Osječko i ne jedem Kanditove proizvode...?? I da ne zelim da nesto bude od te firme...ali time sto sam usko vezana uz sva dogadjanja tamo,znam da je nazalost i za vrijeme Gucica ta firma bolje stajala nego sad...I oprosti,molim te,ali radila sam na moru i imas cak i tamo Kanditove proizvode...i Meggle...a nema Osječkog...cak ni u Osijeku!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2010. 7:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... jutros je zapoceo strajk u organiziaciji HUS- a, dok je PPDIV potpisao sa Komakom kolektivni ugovor jucer. Sto reci osim da se nadamo da ce drzava hitno reagirati u ovom slucaju i spasiti ono sto je ostalo.

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno je sramota, ako se već ide u štrajk da niste ujedinjeni..
eto naprimjer grčka je kompletno u štrajku, i državni i privatni sektor-zbog najavi štednje u državnom sektoru..a svejedno su privatnjaci s njima u štrajku..a vas 300 u dva sindikata ne možete otić skupa u štrajk.
eto kakav smo narod.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CokoPralina je napisao/la: ›
zbonj je napisao/la (Pogledaj post): › Pa ne može njemu 50 ljudi točit pivo a konkurentskim firmama 5 ljudi i 1 stroj. Njegov proizvod je automatski skuplji i ne prolazi na tržištu. Takvoj firmi je zagarantirana propast. Sori na iskrenosti prema ljudima ( sa kojima suosjećam ) koji bi trebali dobiti otkaz ali to je realnost!

E o tome ja govorim.
BTW znam da je pivovara nabavila stroj koji ima mogucnost napunit nekih 30000 ili 40000 (da,30 ili 40 tisuca - neznam tocno) boca u jednom satu! E sad, mislim da jedna cijela smijena u pivovari nemoze rucno napuniti toliko za vrijeme cijelog radnog vremena koliko taj stroj moze u jednom satu (ili 2)... i to je to. Modernizacija ili propast.
Sto se tice onih 20% - sad nije sezona niti je ikad bila preko zime, cim zatopli siguran sam da ce se povecati potrosnja piva Smile

BTW2 nisam gej niti imam ista protiv njih - ja jednostavno OBOZAVAM cokoladne praline Very Happy - otud i moj nick




pivovara prijatelju dragi ima takve strojeve godinama a ručno se pivo punilo prije 20-ak godina a osim PEt linije koja je napravljena za vrijeme Gucića ništa novo Komak nije napravio u Pivovari .

Na te sve strojeve netko mora paziti,jer nemože jedan čovjek paziti na 3 stroja ili dva(govorim iz iskustva) jer često puta nešto zapne ili neka etiketa ili boca,ili pukne boca...osječko se pivo prodaje daleko bolje nego proteklih godina i stoga Komak nema osnove tražiti smanjenje plaće za 40-50 posto plus ukidanje prijevoza i toplog obroka(pa kad to zbrojimo radnik bi trebao raditi za 2000 kuna a ako putuje nek mu na gorivo ili kartu ode samo 500 kuna i na hranu 500 s čima da prehrani svoje obitelji???sa 1000 kuna?)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Freya_os je napisao/la: ›
Svako malo mozete vidjeti da Pivovara zaposljava ljude u marketingu i kao trgovačke putnike(a svi znamo da se Osječko ne moze popiti i u nekim kafićima u samom centru,a kamoli dalje),a cilj im je otpustiti ljude u proizvodnji koja je već sad mizerna...

A da ne pricamo kako je doticni direktor(ako to stvarno jest) zaposlio pola svog sela u toj istoj Pivovari,a ljudi koji su tu preko trideset godina predstavljaju visak...

mislim da su neke stvari i vise nego jasne...


zaposlio ljude koji su nesposobni i nedorasli poslu i stavljeni na radna mjesta da tlače i maltretiraju ostale "starosjedioce"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kišni čovjek je napisao/la: ›
... jutros je zapoceo strajk u organiziaciji HUS- a, dok je PPDIV potpisao sa Komakom kolektivni ugovor jucer. Sto reci osim da se nadamo da ce drzava hitno reagirati u ovom slucaju i spasiti ono sto je ostalo.


to je sindikat koji je praktički sam Komak osnovao i natjerao neke ljude da budu članovi istog...i sad taj sindikat potpisuje kolektivne ugovore sa Komakom(sam sa sobom) a u HUS je veeeeeeeelika većina radnika-nezamislivo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la: ›
Po meni je najbitnije da se pokaže dali je Komak stekao vlasništvo zakonito ili nije i dali je on večinski vlasnik!!! To je osnovno pitanje.

Primitivno je razmišljanje da će se vlasnik firme podređivati svojim radnicima!?!? Di to ima?

Iznimno je bitno dali "novi vlasnik" ima časne namjere sa firmom. Moj odlični frend ( završio je faks i nije trgovački putnik ili šljaker ) radi u pivovari i prema njegovim riječima ja smatram da vlasnik želi napraviti nešto od pivovare.

Stoga, mi je primitivna pobuna radnika. Slična situacija je bila i sa Saponiom prije par godina. Ljudi su se žalili na otkaze ovo ono, ali nema drugog načina. Čovjek je išao u modernizaciju i smanjenje fiksnih troškova da bi mogao opstati. (koliko sam upućen Saponia danas stoji jako dobro) Svaki normalan čovjek tako razmišlja. Pa ne može njemu 50 ljudi točit pivo a konkurentskim firmama 5 ljudi i 1 stroj. Njegov proizvod je automatski skuplji i ne prolazi na tržištu. Takvoj firmi je zagarantirana propast. Sori na iskrenosti prema ljudima ( sa kojima suosjećam ) koji bi trebali dobiti otkaz ali to je realnost!


uopće mi nije jasna tvoja PRIMITIVNA izjava da ovo što se radnici bore za svoje plaće po tebi je primitivizam???
možda je to tebi primitivno jer si preko veze negdje dobio posao i sad uživaš ali radnicima koji rade preko 30-ak godina u Pivovari i svojim rukama su ju izgradili to je borba za goli život...



a da ne govorimo da je sin gospodina komaka jutros pokušao pregaziti radnike na ulazu u Pivovaru...

možete šta hoćete ali ne do kad hoćete

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eyewear je napisao/la (Pogledaj post): ›
zbonj je napisao/la: ›
Po meni je najbitnije da se pokaže dali je Komak stekao vlasništvo zakonito ili nije i dali je on večinski vlasnik!!! To je osnovno pitanje.

Primitivno je razmišljanje da će se vlasnik firme podređivati svojim radnicima!?!? Di to ima?

Iznimno je bitno dali "novi vlasnik" ima časne namjere sa firmom. Moj odlični frend ( završio je faks i nije trgovački putnik ili šljaker ) radi u pivovari i prema njegovim riječima ja smatram da vlasnik želi napraviti nešto od pivovare.

Stoga, mi je primitivna pobuna radnika. Slična situacija je bila i sa Saponiom prije par godina. Ljudi su se žalili na otkaze ovo ono, ali nema drugog načina. Čovjek je išao u modernizaciju i smanjenje fiksnih troškova da bi mogao opstati. (koliko sam upućen Saponia danas stoji jako dobro) Svaki normalan čovjek tako razmišlja. Pa ne može njemu 50 ljudi točit pivo a konkurentskim firmama 5 ljudi i 1 stroj. Njegov proizvod je automatski skuplji i ne prolazi na tržištu. Takvoj firmi je zagarantirana propast. Sori na iskrenosti prema ljudima ( sa kojima suosjećam ) koji bi trebali dobiti otkaz ali to je realnost!


uopće mi nije jasna tvoja PRIMITIVNA izjava da ovo što se radnici bore za svoje plaće po tebi je primitivizam???
možda je to tebi primitivno jer si preko veze negdje dobio posao i sad uživaš ali radnicima koji rade preko 30-ak godina u Pivovari i svojim rukama su ju izgradili to je borba za goli život...



a da ne govorimo da je sin gospodina komaka jutros pokušao pregaziti radnike na ulazu u Pivovaru...

možete šta hoćete ali ne do kad hoćete



http://www.24sata.hr/news/osjecki-pivari-su-u-strajku-zbog-otkaza-i-manjih-placa/160630/

"...Na predstavnika radnika koji je autom zapriječio ulaz u Pivovaru nasrnuo je Komakov sin Ivica koji je, kao i direktorova kći, bez natječaja zaposlen u Pivovari. Fond za privatizaciju najavio je tužbu protiv Komaka zbog nerazjašnjenih okolnosti stjecanja 48 posto dionica Pivovare"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jos bolja mi je komakova izjava:

"Neka štrajkaju. Dovest ću ljude koji hoće raditi po mojim pravilima, a HUS ću tužiti za izgubljenu dobit - rekao je Komak odbijajući pregovarati s radnicima. "


po njegovim pravilima????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eyewear
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2010. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komak kaže da će biti po njegovim pravilima-e nećeSmile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Stvarno je sramota, ako se već ide u štrajk da niste ujedinjeni..


Naravno da nisu ujedinjeni, kada pripadaju sukobljenim političkim opcijama. I to ne samo predstavnici, nego i članovi.

eyewear je napisao/la: ›
možda je to tebi primitivno jer si preko veze negdje dobio posao i sad uživaš ali radnicima koji rade preko 30-ak godina u Pivovari i svojim rukama su ju izgradili to je borba za goli život...


Ti koji rade 30 godina zasigurno nisu izgradili ovu pivovaru. Ili je laž da postoji 400 godina.

No ti isti nezadovoljni radnici, njih polovica, koji će štrajkati - nazovimo ih prigodno "Glavaševcima" - nisu se bunili kad je Pivovaru u sumnjivim okolnostima kupio Josip Gucić, pa ju vrlo brzo i lako umalo potpuno upropastio.

Freya_os je napisao/la: ›
"...Na predstavnika radnika koji je autom zapriječio ulaz u Pivovaru nasrnuo je Komakov sin Ivica koji je, kao i direktorova kći, bez natječaja zaposlen u Pivovari.


Samo potpuni kreten od novinara može napisati u članku da je u privatnoj firmi netko dobio posao bez natječaja. Što je onda osoba koja takav kretenski članak prenese na forumu, ne bih znao.

eyewear je napisao/la: ›
komak kaže da će biti po njegovim pravilima-e nećeSmile


E hoće.

Naime, čovjek je, barem zasad, vlasnik firme. U civiliziranim zemljama uprava upravlja firmom, a ne sindikat (i to jedan od dva). Da sam Komak, otkazi bi prštali nevjerojatnom brzinom.

To naravno ne znači da se uskoro neće utvrditi da Komak nije vlasnik firme. Ako se ne varam, nezadovoljni sindikat Glavaševaca podnio je pregršt kaznenih prijava, i ako su u pravu, nemaju razloga strahovati. No njima se štrajka i prije nego Državno odvjetništvo napravi posao, što je znakovito samo po sebi. Prije i nego što će Fond za privatizaciju tužiti Komaka.

Sve je to klasičan primjer kako propadaju hrvatske firme. Očito da nema spasa za Osječku pivovaru - kada pogledamo te ljude koji tamo rade, to je barem jasno. Glavaševci, Đapićevci, Gucićevci, Komakovci...

Činilo se da taj Komak, koliko god nezgrapno istupao u javnosti, ima dobre namjere i barem solidan početak. No, nikad nećemo saznati da li bi i uspio. Teško ćemo saznati i kako je došao do Pivovare, no za pretpostaviti je da nije sve bilo, kako bi rekli, u skladu sa zakonom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko je trenutno vlasnik pivovare?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Freya_os
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2010. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo budala moze reci da su ovi sto strajkaju "Glavasevci" kad su ti isti strani radnici nekad bili kolege istom tom Komaku i oni su ti koji su godinama osporavali vlasnistvo gucicu i pomogli Komaku a dodje do te iste firme...A cim se dokopao firme sad mu isti ti radnici nepotrebni "konji"(kako ih sam naziva)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: