Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ugostitelji: Problem nisu kafići nego opijanje na ulici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvonimirka je napisao/la (Pogledaj post): › Ne vidim kakav je problem Mini teatar, jedino mjesto za normalne ljude ( smatram one koji ne slušaju cajke pa nemaju gdje izać ), tu bude i mlađih i starijih i nikad ne vidim tzv. opijanja , uvijek dobri koncerti i dobra zabava...dapače, manje je balavurdije nego u cajkaroškim kafićima u Tvrđi, nikada ne bude problema i tučnjava što je npr. učestala pojava na cajkama.


Nije problem cajke, tucnjave su bile i prije toga, seljacine koje izlaze van s namjerom pravljenja sranja ce otici napravit sranje tamo di je najvise ljudi a trenutno je to na...cajkama. Vi sto izlazite u MT ste valj sretni sto takvih kretena kod vas nema i normalno se zabavljate Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavno trgovcima samo masne kazne natovarit kad proda maloljetniku cugu ili cigarete, i kazne onome tko kupuje cugu i cigarete maloljetnicima, a "razbijacima" duplo naplatit vrijednost koju su uništili, pa da vidiš kad od roditelja uzmu par milja kuna sto ce ic opet razbijat okolo..Najviše boli kad se po đepu lupi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

metalac-os je napisao/la: ›
Jednostavno trgovcima samo masne kazne natovarit kad proda maloljetniku cugu ili cigarete, i kazne onome tko kupuje cugu i cigarete maloljetnicima, a "razbijacima" duplo naplatit vrijednost koju su uništili, pa da vidiš kad od roditelja uzmu par milja kuna sto ce ic opet razbijat okolo..Najviše boli kad se po đepu lupi...


Nisu maloljetnici za sve krivi, pogledaj ove sa sela sto dođu 18-30god ti su najgori Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.02.2010. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onak D!
ja ne razumijem zašto ljudi izlaze iz kuće vopče' kad postoji fejs. xD xD xD

nisu klinci krivi što im starci daju lovu svako malo.
utamničimo roditelje!

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.02.2010. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

metalac-os je napisao/la (Pogledaj post): › Jednostavno trgovcima samo masne kazne natovarit kad proda maloljetniku cugu ili cigarete, i kazne onome tko kupuje cugu i cigarete maloljetnicima, a "razbijacima" duplo naplatit vrijednost koju su uništili, pa da vidiš kad od roditelja uzmu par milja kuna sto ce ic opet razbijat okolo..Najviše boli kad se po đepu lupi...


prije nekih mjesec dana mi u Grazu i jedno 10 klinaca oko alkohola i ladno trpaju vino i pivo i ja sad gledam koji k***c, ako kod nas ne daju klincima alkohol u većini trgovina, kako u EU gdje su stroži 10 puta daju i nakon toga vidimo da su tamo zakoni da od 16 možeš kupovati pivo i vino.. tako da ako se u europi na koju toliko zabrijavamo alkohol prodaje maloljetnicima, očito je onda neki drugi sektor malo zakazao. prvo i osnovno treba te koji razbijaju i uništavaju puno drastičnije kažnjavati, imali oni 12 ili 80 godina.. bubat kazne da mora radit 5 godina da ju otplati, zatvor, popravn dom, dobrotvorni rad (ali ne 60-100 sati kolko se sad dobije nego 2000 sati, da moraš godinu dana odrađivati i da vidiš reda)..

što je margaret thatcher napravila kaznama u engleskom nogometu, od najvećih divljaka od navijača je napravila da navijaju maltene pored ograde do koljena koju 3godišnje dijete preskoči, a kod nas samo što ne miniraju još oko ograde.. Very Happy divljanje treba puno žešće kažnjavati.. ako netko vozi pod cugom i dobije 1000 eura kaznu, zašto nebi nekom od 20 godina dali kaznu 3000 eura kad razbije lampu, kontejner ili nešto treće i da vidiš nakon 2 godine takvih rigoroznih zakona kako bi bili kao curice svi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
System0
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 0:06 
Naslov: Beark ! Re: Ugostitelji: Problem nisu kafići nego opijanje na ulici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pred benziskom svaki dan . Po cijelu noc nemoze se spavati svaki dan su tu. I u roku 1 godine samo 2 puta su se pojavili specijalci i sve sto su napravili su ih malo nazivcirali . Sutradan su se vratili i deru se cijelu noc . Nesto o dinamu . Ja u zivotu nisam vidio vece budale . neznam kako ove budale znaju uopce disat. Svaki dan specijalce da dodu kod benze kontrolirat. Postalo je gore nego u tvrdi. Shocked



Pollicija dosla pretrazit budale sto se deru pred zgradom 2.JPG
 Opis:
jutro u sest nakon cijele noci nespavanja od buke
 Veličina:  295.46 KB
 Pogledano:  65 put(a)

Pollicija dosla pretrazit budale sto se deru pred zgradom 2.JPG



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2010. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni meni baš nije jasno zašto se spominje Mini Teatar, često sam tamo, i apsoLutno nikad nisam vidjeLa ništa takvo ... predrasude očito Rolling Eyes
Svaka ovakva tema dođe na isto, baLavurdiju i cajke...

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.02.2010. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče mini teatra, tamo je iznenađujuće cool atmosfera, ja također tamo nisam nikad doživio nekakvih tenzija i sranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2010. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerojatno je kako u razmaku od samo 10 dana isti novinar parafrazirajući izjave Vrdoljaka i Bubala u isti kontekst dovodi kulturnu instituciju u Gradu u kojoj nije zabilježen niti jedan incident u kontekst sa problemima koje imaju/uzrokuju ugostitelji pritom suptilno pišući o nekakvom ''nizu problema oko Mini Teatra'' i ''pitanju Mini teatra'' koje "pročešljavaju stručne službe Grada''.
jednostavno je to previše koincidencije.

čini se kako je sve potaknuto klevetničkim sugestijama upravo tih famoznih ''ugostitelja'' odnosno interesnih lobija i lakomislenih, taštih pojedinaca kojima je kultura i urbani zvuk trn u oku. multikulturalni centar Osijeka gdje se njeguje glazbena kultura u gradu, nakon što je uređen i data mu svrha, najvjerojatnije bi preuzeli i pretvorili u još jedno leglo neukusa i lakonotnih poskočica Rolling Eyes

toga ima samo u Hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unuka
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to sa zabranom nema nikakvog smisla! kao prvo, onaj tko hoće pit na javnom mjestu pit će, bilo mu zabranjeno ili ne. sam primjer je zabrana prodavanja cigareta i alkohola maloljetnima. mladci imaju nekog tko će im kupit, pa u krajnjem slučaju će povuć za rukav simpatičnog dedeka i reć "striček, budete mi kupili cigarete za tatu?" kao drugo, takva zabrana ljude će stjerat sa promenade u neku zabit.. ovako na promenadi ljude možeš kontrolirat, a di ćeš ti nać decu kad se budu posakrivala Very Happy
i treće.. recesija je, nemam ja te pare za pit u kafu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Di je taj VIJENAC Augusta Šenoe?! NIKAD ČUO,
Znam di je Trg Augusta Šenoe, ali vijenac? ups...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bubalo najavljuje novi komunalni red kojim ce ovaj problem biti rijesen. Drugim rijecima, za ocekivati je da ce u skoro vrijeme biti zabranjeno konzumiranje alkohola na javnim povrsinama u gradu [parkovi i sl.]. Neovisno o tome radilo se o maloljetnicima, punoljetnicima, rockerima, punkerima ili cajkaroshima. Zabrana ce rijesiti sve probleme. Krizem i macem u sirenje Ljubavi i Istine.

Mladi s plasticnom bocom u ruci su nas najveci problem, kako je (prema tekstu) rekao jedan od ugostitelja, koji vjerojatno pivo ne prodaje ispod 15 kuna za 0.25L. Bubalo mu vjeruje. Tesko je ne vjerovati postenjacini i trudbeniku.

Tja, necemo valjda dozvoliti da se mladi u Osijeku zabavljaju poput onih u Cardiffu?!

Ruke ce trljati ugostitelji i svi oni koji se u nedjeljno jutro sablaznjavaju na putu prema jutarnjoj dozi oltarske Istine i prosvijetljenja. Ne sumnjamo da je medju njima i nas gradonacelnik, osoba koja s ponosom kirvajskom narukvicom po svijetu pronosi poruku ljubavi iz Medjugorja.

Drzimo palceve da nas Nase Vodstvo upise na katolicku kartu svijeta. Neka svi znaju koliki vjernici (i k tome Hrvati) obitavaju u ovom gradu prepunom krscanske ljubavi, razumijevanja i medjusobnog pomaganja i dijeljenja.

Amen, braco Hrvati!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.02.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ček jel se to odnosi i na pivo i vino? Mislim oni su ipak prehrambeni proizvodi, a koliko sam ja uspio shvatiti ovim komunalnim redom neće biti obuhvaćena zabrana kasnog "večeranja" po parkovima Very Happy... Tako treba, udri po zabranama to je najjednostavnije, hebeš edukaciju... Žalosno, žalosno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.02.2010. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi glupo da pišem kako je super piti vani iz tog i tog razloga i tu glumiti "isusa" i pripovijedati o neznam čemu....jednostavno..uvijek će se piti vani...uvijek je i uvijek hoće.Nepostoji nikakav zakon osim zatvorske kazne koji bi spriječio opijanje vani.Ali neda mi se ni oko toga...

Ono što me najviše jebe od svog ovog texta je što opet grad pokušava zamastiti oči građana sa nekom toliko nebitnom banalnom gluposti kao opijanje djece vani i tako opet miče glavne i prave probleme ovoga grada.I opet se pokušava svrstati policiju u dobre građanske prijatelje koji se bore protiv teškog kriminala....kao što su maloljetna djeca koja se opijaju...pa i ima smisla tu i tamo ćope nekoga radi opijanja vani,ili sa jednim jointom,..možda je i prošao kroz crveno na pješačkom..nebitno...bitno je da se vidi da se radi....a što se radi...to je tak nebitno...

Fuj gadite mi se svi skupa zajdno...(Svi koji se prepoznaju u ovoj rečenici...e baš na vas mislim Smile )

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2010. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vječno forumsko relativiziranje problema, "ima većih problema". Takvim razmišljanjem ne bi se nikad ništa riješilo, jer UVIJEK postoji veći problem.

Trebaju nama nekakvi talibani, pa da naučimo cijeniti slobodu kakvu ovdje imamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: