Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Živi i radi u inozemstvu! - međunarodna stručna praksa za studente

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2010. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maradona je napisao/la (Pogledaj post): ›
E ovako, ekonomiju kao fakultet treba ukinuti jer nema nikakvog smisla.Ispiti na zaokruživanje,usmeni svake prijestupne godine,kriteriji smiješni,da ne spominjem ljetnu školu gdje se na legalni način kupe ispiti za mislim 2000kuna.Da USKOK kojim slučajem navrati malo na EFOS mislim da bi možda dva, tri profesora ostalo predavati.

A na što tek liče post-diplomski studiji?! Blagi užas! Gore nego bilo kakav tečaj na pučkim učilištima - tamo barem naučiš nešto praktično i korisno! Daj pare - dam ti diplomu! Potpuno legalno. Lakše od bilo kojeg dodiplomskog studija... Ponekad se čovjek zapita: zahebavaju li se oni to ili ozbiljno misle?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2010. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
A na što tek liče post-diplomski studiji?! Blagi užas! Gore nego bilo kakav tečaj na pučkim učilištima - tamo barem naučiš nešto praktično i korisno! Daj pare - dam ti diplomu! Potpuno legalno. Lakše od bilo kojeg dodiplomskog studija... Ponekad se čovjek zapita: zahebavaju li se oni to ili ozbiljno misle?!

na koji si poslijediplomski išla?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2010. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije važno; na ekonomiji je. Svi su isti. Poanta je: kilo titule košta 30 000 kuna, to se upisuje u radnu knjižicu, na pločicu na vratima ureda, u telefonski imenik uz ime i prezime, pa se onda mediokriteti šepure onim "mr" ispred imena; nitko te više ne pita kako si lako/teško došao do zvanja... Taj pisani trag je jedino što ostaje nakon takvog studija, kad već u glavi nema primjetnog traga školovanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maradona
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nemam ništa protiv mlade dame koja je išla u Grčku niti sam ljubomoran, samo sam rekao da je ekonomija najsmješniji fakultet koji postoji i da je to omalovažavanje svih onih koji su studenti, koji se moraju pomučiti da bi položili neki ispit,a ovi laganini dođu i zaokruže pitanja ili bolje kupe u Ljetnoj školi ono što nisu mogli položiti. I šta sad kome to koristi, najveća tragedija je što će ti veliki ekonomisti postati ugledni '' menadžeri'' i sjesti u državna poduzeća, laditi jaja, rasturiti ono što se još nije rasturilo i za nagradu kad se to dogodi dobiti još milijunske odštete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dukica
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viš kolega sharon nažalost nismo svi takvi da kupujemo ispite ili da nas ne interesira ono što smo upisali. ima čak i nekih koje ekonomija zanima, da ne povjeruješ jelda?
jel ti znaš neke ljude sa posdiplomskog ili si i sam upisao pa to kažeš?
jer vidi vraga ja znam nekoliko ljudi koji su ga upisali, otplaćivati će ga godinama, ali se i bome znoje, rade puno praktičnog, istražuju i trude se.
i zamisli ovo, čak su i posao dobili bez veze, već isključivo na temelju svog znanja i iskustva.

da slažem se da je 90% studenata ekonomiju upisalo čisto da nešto upišu, ali onih 10% nešto i radi i uči na tom vražjem faksu. iz poštovanja prema tim osobama ne treba cijeli faks kategorizirat kao sranje, a isto tako postoji nekoliko vrlo dobro osmišljenih kolegija gdje se nešto i nauči.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2010. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo, Sharon ti je kolegica, dakle, žensko.
Drugo, govorim prema vlastitom iskustvu. Moj dodiplomski studij bio je iz nekog drugog područja i bila sam ozbiljan student koji je svaki ispit odgulio za radnim stolom a ne kupovao kao što ti kažeš (diplomirala u roku s prosjekom ocjena 4,50 uz nagrade i stipendije). Taj i takav post-diplomski upisah vodeći se idejom o "cjeloživotnom obrazovanju", vječitom učenju, prekvalifikaciji, ulaganju u sebe, bla, bla. Od svega toga tamo nađoh vrlo malo. Zadovoljni&oduševljeni tim načinom su jedino studenti kakve si opisao: konačno su bez muke i rada mogli ispolagati ispite, dobiti diplomu i titulu... Ovakva inflacija petica i diploma nije mi bila baš fora, nakon krvavog rada za svaku svoju ocjenu na dodiplomskom. Pa, tko voli - nek izvoli... Nije mi ovo bio neki izazov u životu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2010. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dukica je napisao/la: ›
jer vidi vraga ja znam nekoliko ljudi koji su ga upisali, otplaćivati će ga godinama, ali se i bome znoje, rade puno praktičnog, istražuju i trude se.

I još nešto: ne budi naivan - pa neće ti nitko otvoreno reći što je i kako je. Ljudi ovime dobijaju na cijeni; pa neće se valjda hvaliti kako su jeftino prošli?! Eventualno će među sobom komentirati, ali to ne ide van iz grupe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2010. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 2:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2010. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Ekonomski faks je čudan faks


Šteta, ali ne dozvoljavaju nam komentirati sponzorirani članak o poslijediplomskom. A baš sam htio napisato nešto poput - jedini poslijediplomski na koji se mogu upisati baš svi, neovisno o fakultetu koji su završili, ocjenama koje su dobili, vjeri i nacionalnosti - Poduzetništvo sve prima, samo da ubodu lovu.

Ne razumijem samo zašto je taj poslijediplomski ograničen na ljude koji su završili fakultete - pa i jedan bravar je, primjerice, također poduzetnik, i na njega utječe globalizacija, jeftine brave iz Kine. Zašto se i jedan bravar ne bi upisao na taj poslijediplomski, ako je prodao dovoljno ključeva da ga može platiti?

Osim toga, nikad nije dovoljno ljudi kojima treba objasniti svu mudrost ekonomskih fakulteta u Hrvatskoj - povećajmo izvoz, smanjimo nezaposlenost i podignimo konkurentnost.

Jedva čekam novi članak u Glasu Slavonije, kakve pišu nekolicina ekonomista sa osječkog područja. Jedva čekam pročitati nove mudrosti o borbi protiv recesije (kladim se, barem će jedan/jedna napisati da treba ukinuti harač i reformirati upravu).

I jedan prijedlog za kraj - treba uvesti Ljetnu školu poslijediplomskog - za one koji nisu uspjeli magistrirati u redovnom roku, novcima usprkos. Za 2000 kuna, da im se izađe u susret, nitko ne gubi, svi su na dobitku (dakle idealan ekonomski scenarij).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: