Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stravična prometna nesreća na pružnom prijelazu u Čepinu [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj prijelaz nije nepregledan, jednostavno se vozači ne obaziru na znakove. Bilo bi lijepo kada bi HŽ barem postavio one trepteće semafore...
A kako izgleda nepregledan pružni prijelaz bez rampe - provezite se kroz Vladislavce, proći će vas trnci... Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Taj prijelaz nije nepregledan, jednostavno se vozači ne obaziru na znakove. Bilo bi lijepo kada bi HŽ barem postavio one trepteće semafore...
A kako izgleda nepregledan pružni prijelaz bez rampe - provezite se kroz Vladislavce, proći će vas trnci... Wink


šta pričaš bazuko, prijelaz kad ides od čepinske prma pruzi ne da je nepregledan nego je katastrofalan i da se dovuces do pruge i pogledas lijevo i desno i da nema nikoga, u par sekundi se stvori metalno govno od prekonekoliko tona, a da nisi ni uspio staviti automobil u pokret. po meni je najveca krivnja one osobe sto je izgradila one sve silne objekte uz prugu i samu prometnicu. mogu se kladiti da za 90% tih objekata nema dozvolu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne može HŽ osigurati svaki prijelaz kada se milijuni slijevaju u nečije džepove.

Tko o čemu, Borzan o projektima. Đapić je imao promašenih projekata, ali SDP-ov o djeljenju laptopa je nanadj..iv.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.02.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma hrpa prijelaza je nepregledna, i bez obzira ima li kakvih oznaka ili ne, ja uvijek stanem...iako naši su vlakovi "strašno brzi" pa ne znam kako je moguće da te iznenade..al ajd
nego hž je sramota, zapeli su još u nekim davnim vremenima..dosta putujem vlakom i nekad mi se stvarno gadi kakve su to prljave starudije, ko stočni vagoni...fuj..
a što kada se desi neka velika pogreška i tragedija kao npr ono ljetos kada je vlak isklizao iz tračnica i stradao pun vagon turista, (mislim negdje kod Splita), da, čelni čovjek je smjenjen, a "kažnjen" je bolesnom otpremninom i mjestom gl.direktora vinkovačkog Poleta...jadničak Sad

tako to biva u lijepoj našoj...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
šta pričaš bazuko, prijelaz kad ides od čepinske prma pruzi ne da je nepregledan nego je katastrofalan i da se dovuces do pruge i pogledas lijevo i desno i da nema nikoga, u par sekundi se stvori metalno govno od prekonekoliko tona, a da nisi ni uspio staviti automobil u pokret. po meni je najveca krivnja one osobe sto je izgradila one sve silne objekte uz prugu i samu prometnicu. mogu se kladiti da za 90% tih objekata nema dozvolu.


Ne znam, ja uvijek vidim dovoljno daleko; u nekoliko sam navrata prolazio kada je išao vlak iz smjera osijeka - stao, pogledao i pričekao da prođe. Ne kužim kako ti se u 'par sekundi' može stvoriti nešto što vidiš na stotine metara?
Mislim, pruga je na tom komadu ravna...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zima bazuka zima, led tračnice kotači ne slušaju......stvori se i to brzo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.02.2010. 1:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: › adrianov križ i znak stop su sasvim dovoljni za pružni prijelaz.... zašto bi se kretenima od vozača trebalo staviti nešto pred auto da bi se zaustavili?... ako ne znaju stati na stop pred prugom onda nek i ginu...

Ovo je stvarno malo prebrutalno i nepromišljeno...
... je napisao/la: ›
ali što jest jest, taj pružni prijelaz je jako nepregledan... praktički na prugu moraš izaći da vidiš jel ide vlak, pošto je kuća uz samu prugu...

...pogotovo ako poslije toga napišeš da je istina da je nepregledno.
... je napisao/la: ›
ali u svakom slučaju se ne slažem sa stellom... čemu rampa ako nije neka superfrekventna cesta... taj stop nije za ukras tamo, a i sasvim se lijepo vidi... Wink

Nije superfrekventna cesta? SVI kažu da je prijelaz nepregledan i policija upozorava na isto. Zar i jedan ljudski život vrijedi tako malo da se ništa ne poduzima, a kamo li ovo:

"Od 2000. godine se na tom željezničkom prijelazu dogodilo pet nesreća u kojima su poginule tri osobe, a tri su teže ozlijeđene, dok je pet vozila oštećeno."

I još jedan citat, kojim je HŽ ujedno i upozoren na ovakve stravične nesreće...

"Prema tvrdnjama glasnogovornice osječke policije Edite Roterbauer Policijska uprava već desetak godina upozorava HŽ na ovaj pružni prijelaz jer su zbog loše preglednosti nesreće na njemu učestale."

A iz HŽ-a navode:

"Za bolje osiguranje prijelaza postavljanjem brklje i elektronske signalizacije potrebno je oko milijun kuna."

A mislim da se u 10 godina moglo skupiti i puno više (ako to uopće košta milijun kuna...) i spasiti brojne ljudske živote, da novac nije otišao u nečije džepove...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Ne može HŽ osigurati svaki prijelaz kada se milijuni slijevaju u nečije džepove.

Tko o čemu, Borzan o projektima. Đapić je imao promašenih projekata, ali SDP-ov o djeljenju laptopa je nanadj..iv.


Đapića ili Borzanice, nebitno, je više dosta u vašim HDSSBovim ustima!!! Ljudski život je u pitanju pobogu!? Barem malo imajte, ako ništa, onda barem ljudskosti libiti se vašeg militarističkog komentiranja na svaku vijest koju vam je imputrano komentirati kako ne bi ispali u lošem svjetlu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 6:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
... je napisao/la: › adrianov križ i znak stop su sasvim dovoljni za pružni prijelaz.... zašto bi se kretenima od vozača trebalo staviti nešto pred auto da bi se zaustavili?... ako ne znaju stati na stop pred prugom onda nek i ginu...

Ovo je stvarno malo prebrutalno i nepromišljeno...
... je napisao/la: ›
ali što jest jest, taj pružni prijelaz je jako nepregledan... praktički na prugu moraš izaći da vidiš jel ide vlak, pošto je kuća uz samu prugu...

...pogotovo ako poslije toga napišeš da je istina da je nepregledno.
... je napisao/la: ›
ali u svakom slučaju se ne slažem sa stellom... čemu rampa ako nije neka superfrekventna cesta... taj stop nije za ukras tamo, a i sasvim se lijepo vidi... Wink

Nije superfrekventna cesta? SVI kažu da je prijelaz nepregledan i policija upozorava na isto. Zar i jedan ljudski život vrijedi tako malo da se ništa ne poduzima, a kamo li ovo:

"Od 2000. godine se na tom željezničkom prijelazu dogodilo pet nesreća u kojima su poginule tri osobe, a tri su teže ozlijeđene, dok je pet vozila oštećeno."

I još jedan citat, kojim je HŽ ujedno i upozoren na ovakve stravične nesreće...

"Prema tvrdnjama glasnogovornice osječke policije Edite Roterbauer Policijska uprava već desetak godina upozorava HŽ na ovaj pružni prijelaz jer su zbog loše preglednosti nesreće na njemu učestale."

A iz HŽ-a navode:

"Za bolje osiguranje prijelaza postavljanjem brklje i elektronske signalizacije potrebno je oko milijun kuna."

A mislim da se u 10 godina moglo skupiti i puno više (ako to uopće košta milijun kuna...) i spasiti brojne ljudske živote, da novac nije otišao u nečije džepove...


gledaj, pročitaj još koji puta pa će ti biti jasnije... ti si rekla da se na svaki pružni prijelaz treba staviti rampa... znači po tome bi trebalo i na nekom poljskom putu gdje traktori idu... ako lijepo stoji znak STOP i andrijin križ, pa jebemu mater, ako si toliko retardiran da ne vidiš, onda staneš i izađeš iz auta... a kako je utvrđeno da dotična, sada pokojna, žena nije stala na pruzi kontam da je imala i super pregled da bi se isto dogodilo...

a slažem se s tim da je taj pružni prijelaz nepregledan i da na tom pružnom prijelazu treba rampa, ne zbog toga da bi bila rampa, nego zbog nepreglednosti...

jbt kada vozim izvan grada, pogotovo tamo oko varaždina i podravskom magistralom, unatoč rampi usporim malo za svaki slučaj, a vidim da nekima pruga ama baš ništa ne znači.... po tvojoj logici najbolje da se pred prugu stave barikade i sve super...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.02.2010. 6:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Općenito većina znakova na opasnijim mjestima događaja u prometu su zaklonjena nekakvim reklamama,kućama,zgradama,drvećem i sličnim glupostima....iako mi nikad neće biti jasno kako nevidiš prugu ali ajde....doista vozim često i većinu vremena sam u autu ali mi se nikad nije dogodilo da nevidim prugu,nestanem i nepogledam,...žao mi preminule osobe ali.....u osijeku 90 posto ljudi nema apsolutno blage veze sa vožnjom,..

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 6:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): ›
šta pričaš bazuko, prijelaz kad ides od čepinske prma pruzi ne da je nepregledan nego je katastrofalan i da se dovuces do pruge i pogledas lijevo i desno i da nema nikoga, u par sekundi se stvori metalno govno od prekonekoliko tona,


kvrapcu, u kojem ti crtiću živiš? prijelaz jest nepregledan i nije jedini u čepinu takav. upravo zbog toga postoji andrijin križ i znak STOP. samo što se veći dio vozača vrlo malo obazire na taj znak, kao i zvučni znak upozorenja nadolazećeg vučnog vozila. volio bih kada bi se vozači tako ponašali i na raskršćima, tko šljivi crveno, idemo kroz njega.

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tko o čemu, Borzan o projektima. Đapić je imao promašenih projekata, ali SDP-ov o djeljenju laptopa je nanadj..iv.


ako išta od prethodne gradske uprave to je bio jedini potez koji sam odobravao jer je išao u korist djece. ako ništa drugo je omogućio djeci slabijeg materijalnog stanja
besplatan laptop koji im roditelji ne bi mogli priuštiti. ali snage jada su odlučile idućim generacijama djece onemogućiti takvo nešto.

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo je stvarno malo prebrutalno i nepromišljeno...


stella, jer ti znaš čemu služe prometni znakovi?

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2010. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i inace ljudi voze napamet, ne gledajuci prometne znakove koji su postavljeni uz cestu... ovakve se nesrece na zalost dogadaju vrlo cesto bas zato sto se vozaci ne obaziru na andrijin kriz, a da ne pricamo na one okomite znakove koji upotoravaju na nadolazecu prugu (160m, 80, m ili sl.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.02.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Ne može HŽ osigurati svaki prijelaz kada se milijuni slijevaju u nečije džepove.

Tko o čemu, Borzan o projektima. Đapić je imao promašenih projekata, ali SDP-ov o djeljenju laptopa je nanadj..iv.

Nenadj...iv je samo nerad, nepostojanje ideja i projekata, zabrane, otpuštanja i poskupljenja koje sad trpimo.
A što se HŽ-a tiče - nemam što dodati. Po njihovoj logici: jeftina su 4 ljudska života izgubljena na tom glupom prijelazu. A za lupeže mora biti... Sram ih bilo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad malo o prometnim znakovima:
1. vozim ja i stanem na and.križu pred prugom,gledam lijevo-desno KAD odjednom tip iza mene trubi i obilazi me i pokazuje mi nešto kao "žena za volanom". Pouka: pravi balkanski mačo govnari ne staju na takve znakove, a usput preziru sve koji to čine!
2. znak STOP na križanju tipa y,preglednost tak-tak ako brzo ubaciš u 3. možda te onaj iz suprotnog smjera glavne ceste,dolazi ti s lijeva iz zavoja, ne pokupi.NAJČEŠĆE tu stanem-ali opet strašno nerviram urođenike koji tu propizde,bilo je tu i mrtvih-valjda nisu bili dovoljno brzi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›
Ne može HŽ osigurati svaki prijelaz kada se milijuni slijevaju u nečije džepove.

Tko o čemu, Borzan o projektima. Đapić je imao promašenih projekata, ali SDP-ov o djeljenju laptopa je nanadj..iv.

Nenadj...iv je samo nerad, nepostojanje ideja i projekata, zabrane, otpuštanja i poskupljenja koje sad trpimo.
A što se HŽ-a tiče - nemam što dodati. Po njihovoj logici: jeftina su 4 ljudska života
izgubljena na tom glupom prijelazu. A za lupeže mora biti... Sram ih bilo!


Sjeti se samo onog njihovog slogana "zaposlimo slavoniju" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: