Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dezinformiranje putnika na informacijama HŽ-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65859
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 7:00 
Naslov:  Dezinformiranje putnika na informacijama HŽ-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vraćaju li Hrvatske željeznice novac, i koliko, od cijene neiskorištene prijevozne karte? Konkretno, iznenadna bolest spriječila je Osječanku Anu L. u planiranom putovanju vlakom iz Osijeka u Zagreb te je dan prije polaska nagibnog vlaka nazvala informacije HŽ-a u Zagrebu pitajući može li dobiti povrat novca za neiskorištenu povratnu kartu, kupljenu u četvrtak (4. veljače) za putovanje u subotu (6. veljače) i s rokom važenja sedam dana.

- Rečeno mi je da povrat novca mogu dobiti u roku važenja karte do 11. veljače, i to u iznosu umanjenom 10 posto. U ponedjeljak sam na osječkoj blagajni doznala da sam povrat mogla dobiti u roku 24 sata, a poslije tog roka trebam pisati zahtjev u Zagreb, poslati im liječničku ispričnicu te broj mog žiro-računa kako bi mi mogli vratiti iznos bez plaćene rezervacije!? Dvosmjernu kartu s 30 posto popusta platila sam 189 kuna, a ako platim 30 kuna za otvaranje žiro-računa proizlazi da bih dobila manje od 100 kuna - kaže Ana, negodujući što HŽ različito tumači povrat.

- U konkretnom slučaju, putnica je kupila voznu kartu i trebala je putovati 6. veljače. Voznu kartu mogla je vratiti na blagajni 5. veljače (bez odbitka) ili 6. veljače (prvi dan važenja) s umanjenjem od 10 posto. Povrat za rezervaciju nije mogla dobiti. Međutim, ona je na blagajnu došla 8. veljače (u roku važenja vozne karte) i u tom slučaju zahtjev podnosi Kontroli prihoda u Zagrebu (Kušlanova 2). Uz zahtjev obvezno mora priložiti i original vozne karte za koju traži povrat, naznačiti adresu i broj svog tekućeg računa - pojašnjava Vlatka Škorić, šefica Korporativnih komunikacija HŽ Holdinga.

- Gospođi se ispričavamo za netočne informacije naših informacijskih radnika. Slučaj ćemo istražiti i osigurati da se nesuglasnosti u informiranju putnika više ne ponove.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Steam/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

30 kuna otvaranje žiro-računa, 10 kuna svakih 6 mjeseci za vođenje bez obzira da li ima prometa ili ne i 30 kuna kada shvatiš kako te pljačkaju za zatvaranje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam masu puta znala kupit kartu za vlak, bas za taj nagibni, i onda bi se predomislila i isla vracat....par puta sam ju vracala sat vremena prije polaska, dobila 10% manje i sve je bilo ok.
jedino neznam, kao sto je navedeno, ako karta vrijedi sedam dana, npr. od 6. do 12. a ti ju dodjes mijenjat 10. ...e onda neznam dal je potrebna sva ta procedura, al nekako mi je to sve sumnjivo! to moze biti jedino zato sto je prosao dan kad je trebala putovati (6. a vracala je 8.), znaci nije ju dosla vratiti prije pocetka putovanja, nego par dana nakon.

khm...nije da branim hž nego samo govorim kakva sam ja iskustva imala Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la: ›
30 kuna otvaranje žiro-računa, 10 kuna svakih 6 mjeseci za vođenje bez obzira da li ima prometa ili ne i 30 kuna kada shvatiš kako te pljačkaju za zatvaranje!

u erste, gdje imam i tekući, vođenje žiro računa bilo bespla, ja ga otvorio i stavljao tu i tamo neke novce na njega, kad skužim da mi skidaju malo-malo po 4 kn. odem u poslovnicu, kad ono eto baš prije par mjeseci uveli naknadu za vođenje žiro računa - 4 kn mjesečno! na svu sreću, zatvaranje je bilo besplatno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mom bratu neki dan vratili cjelokupan iznos! Kako to nekom ovako a nekom onako?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.02.2010. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mitar031 je napisao/la: ›
Mom bratu neki dan vratili cjelokupan iznos! Kako to nekom ovako a nekom onako?


to ti je HŽ... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: