Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC: Borba za živote teško bolesne djece na samo 48 četvornih metara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivančica3 je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): ›
LijaOS je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la: ›
I nemojte lagat da to radite radi djece nego to radite radi sebe, a za tu djecu nije vas ni briga. Oni su za vs samo alat kako da ostvaite sveoje prljave i morbidne nakane.


Da, kupnja jednog respiratora je sigurno prljavi i morbidni način uništavanja dječjeg života.


Što misliš tko su vlasnici tih tvrtki od kojih se kupuje zdravstvena oprema. Isti ti ljudi koji rade tamo i oni imaju popriličnu zaradu.

Ajde nemoj lupetati! Tako što može pisati samo osoba koja nema pojma. I kakve to veze ima tko su vlasnici tih tvrtki? Briga roditelje tko je što od koga kupio dok misle hoće li im dijete ostati živo. Važno je samo jesu li aparati dobri i mogu li pomoći i zna li se osoblje brinuti za djecu, imaju li uvjete. A za to sve treba novaca. Ne znam samo kakve to dr. Berecki ima morbidne planove? On je spasio našeg drugog sina koji je na tom odjelu bio gotovo 4 mjeseca nakon poroda i za njega imam samo riječi hvale. I prvi nam je sin bio na tom odjelu mjesec dana. ZATO ako ti/Vi nemaš dijete koje je tamo ležalo, ako ne poznaš dr. Bereckog kao liječnika koji je spašavao tvoje dijete dok je ono bilo skopčano na neki aparat, ako ti dr. Berecki nije govorio da će sve biti u redu dok ste ti /Vi ili tvoja/Vaša žena plakali kraj tog djeteta, eto, moram TI reći da u biti nemaš pravo glasa jer o tome ništa ne znaš. I to je jedina istina. Eto, žao mi je...


Normalno da ima veze ćije su to tvrtke preko kojih se nabavlja oprema. Bit je u tome da ti koji zagovaraju nabavu opreme ujedno je i prodaju i to na teret poreznih obveznika. Što ima neki liječnik poticat akciju nabave uređaja mimo Zagreba, sva centralna skladišta i strateška roba se nalazi u Zg za sva državna poduzeća uključujući i bolnicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
MNOWAR je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je dno dna koristiti bolesnu djecu da bi došli do novaca i sredstava. Ti koji koriste bolesnu djecu za ostvarivanje materijalne koristi, pa znate dokle smo dosli. Kako neko uopće može stavljat bolesnu djecu u novine kao reklamu. I nemojte lagat da to radite radi djece nego to radite radi sebe, a za tu djecu nije vas ni briga. Oni su za vs samo alat kako da ostvaite sveoje prljave i morbidne nakane.


satima se odlučujem napisati nekakav suvisli odgovor na ovakvo nešto. bit ću preširok kao i uvijek kako bi ljudima sa mozgom od dvije i pol marke bio suvisao.

Doc-a pamtim kao izvanrednog brigadnog liječnika kojemu nije trebao poziv za prijavljivanje u oružane postrojbe RH. drugo što želim razjasniti, ne što se tiče Doc-a, nego zbog drugih stvari: koliko cijenite tuđi rad?

odgojen sam tako da cijenim tuđi rad. pokojni stari mi je kao klincu usadio: pošten je onaj koji živi od vlastitog rada, lopove zajebi. mada primjer mojih roditelja i susjeda nije za pohvalu jer nisu spadali u one iza zareza odlučio sam se na takav život iako sam imao predispozicije za poći tamnom stranom. tako i dan danas moje divljenje zaslužuju i NKV radnici u gradskoj čistoći i oni visoke stručne spreme koji rade svoj posao i žive od svoga rada. glavno je da ne kradu.

koliko smo mi kao pojedinci navikli pljuvati po svemu što nije naša struka, ovisi o pojedincu te njegovom odgoju. ja samo znam kako ne bih mogao biti liječnik niti nastavnik jer baš i nisam toliki altruista. ne zbog težine takvih fakulteta jer se moj altruizam uglavnom sastoji od davanja krvi svaka tri mjeseca i 300 kuna mjesečnih davanja u humanitarne akcije. mada ovo posljednje od uvođenja kriznog poreza (harača) je svedeno na nulu jer baš ne mogu preživjeti od 2500 kuna mjesečno koliko mi ostane kada platim kredit ne računajući režije, policu životnog osiguranja i ostalog.

zadržat ću se na temi posta, govori o liječnicima. u javnosti je ionako stvorena slika kao o ljudima koji uglavnom radosno primaju mito te u nedostatku istog svjesno ubijaju svoje pacijente. pa sad koliko uopće poznajete neku tuđu struku, pogotovo zdravstvenu?

ne želite priznati ali znate vrlo malo. iza maske profesionalnosti ne stoji robot koji će vam hladno priopćiti o skorom svršetku života vašeg bližnjeg već čovijek od krvi i mesa kojem to nije lako priopćiti. stavite se u njihov položaj, kao i položaj medicinskih sestara koji nakon velikog truda oko pacijenta se moraju suočiti sa njegovim odlaskom na nebeske ravnice. vjerojatno, zbog slike u javnosti, zdravstveni djelatnici plješću od sreće zbog jednog problema manje. stvarnost je puno drugačija, patronažna sestra moga oca kao i osobna liječnica su odbile vjerovati našim rječima. patronažnoj sestri je pozlilo i isplakala se kao da joj umro rođeni otac.

problemi hrvatskog zdravstvenog sustava nisu od jučer već su posljedica lutanja od 90-ih do danas. jednostavno se želi ugraditi onaj američki sustav gdje sustav njege bolesnika ovisi o njegovoj platežnoj moći. takav je sustav nakaradan, pokazao je film michaela moore-a. kakva je uloga trenutačne lokalne vlasti, o tome možemo raspravljati. bubalo je u doba ministra hebranga, kao i glavaš, bio član HDZ-a i nimalo se nije usudio stati u obranu svojih sugrađana jer nisu imali dovoljno hrabrosti suprotstaviti se diktatoru Tuđmanu, a Drmić vjerojatno i dan danas traži nekog novinara čiju će pičku razbiti. ne zaboravimo ulogu trojanskog konja ex-gradonačelnika Kramamarića i Đapića ukoliko želite spavati mirne savjesti.

dakle, živimo u državi gdje je bilo kakova stručnost zabranjena ukoliko nije ovjerena partijskom iskaznicom. Doc-ov poziv smatram svojom obavezom, od moderatora bih molio žiro račun na kojeg ću se sa zadovoljstvom istresti jer sam se borio za to da djeca ne moraju osjećati posljedice bahatih lokalnih šerifa makar ne imao što jesti do kraja mjeseca.

MNOWAR, ukoliko imaš inkriminirajuća saznanja obavijesti tužilaštvo i medije i nemoj srati pod firmom anonimnosti na forumu. dakako, ukoliko imaš hrabrosti.

P.S. molio bih moderatora da umjesto cenzure mi ispostavi dva žuta kartona. post je previše osoban, fanovima vlastodržaca poručujem neka zinu da im svršim u usta. ne brinem se za spol.


Molim lijepo ja sa iznio svoje mišljenje koje ako ti se nesviđa pokušaj oborit činjenicama, a ne napisat stranicu ispraznog ideološkog teksta, i pričat još koje kakve prostote. Istina uvjek boli. Gle ti čovjeka on pljuje po tuđim činjenicam, a radi mišljenja bi zatvaro, sudio i naređivo što će netko radit, pa nisi ti FARAON.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la: ›
Normalno da ima veze ćije su to tvrtke preko kojih se nabavlja oprema. Bit je u tome da ti koji zagovaraju nabavu opreme ujedno je i prodaju i to na teret poreznih obveznika. Što ima neki liječnik poticat akciju nabave uređaja mimo Zagreba, sva centralna skladišta i strateška roba se nalazi u Zg za sva državna poduzeća uključujući i bolnicu.


Evo nam Eliotta Nessa, otkrio nam je da se na javnoj nabavi uzima lova. Za koji dan otkrit ćeš i da je Hebrangov sin vlasnik zastupništva za Shimadzu, firme kojoj je naglo dobro krenulo.

Bilo bi ipak čudno spriječavati korupciju nekupovanjem neophodnih aparata. Metoda koju vjerojatno još nigdje nisu probali, čini se malo surova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: