Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Noćni klubovi: Ne bude li reda, Grad će skratiti radno vrijeme!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 13:59 
Naslov:  Noćni klubovi: Ne bude li reda, Grad će skratiti radno vrijeme!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako vrlo brzo ne poboljšaju suradnju s policijom te osiguraju veću razinu sigurnosti u objektima i oko njih, šest noćnih klubova koje je osječka policija ocijenila “najkritičnijima” - Bastion, Oks, Patika, Q-club, Tufna i West - prema odluci Grada imat će kraće radno vrijeme.

Zaključak je to sastanka gradonačelnika Krešimira Bubala i njegova zamjenika Ivana Vrdoljaka s predstavnicima policije, gospodarske inspekcije i vlasnicima šest ugostiteljskih objekata, a ujedno i prvi konkretan učinak rada novoosnovanog gradskog Vijeća za prevenciju. Policija je, otkrio je načelnik temeljne policije Tomislav Bilandžić, od Grada već zatražila skraćivanje radnog vremena tih lokala za dva sata (umjesto do 6, do 4 sata) zbog problema koji se kreću od nesuradnje s policijom i remećenja javnog reda i mira do kaznenih prijava za nanošenje teških ozljeda, uništavanja tuđe imovine ili kršenja odredbi Zakona o radu.

- Ne želimo skraćivati radno vrijeme prije nego što pokušamo suradnjom smanjiti broj prijava i neželjenih događaja te povećati sigurnost djece i mladih, kazao je Bubalo.

U posljednje dvije godine, kaže Bilandžić, u 96 ugostiteljskih objekata zabilježeno je 150 kaznenih i 245 prekršajnih djela. Njih 70 je vezano uz ovih šest objekata. Evidentirano je 3.000 mladih koji su počinitelji ili žrtve.

- Smatramo da je broj djela koje policija nije evidentirala mnogo veći, tvrdi Bilandžić. Ugostitelji, međutim, nisu šutke slušali kritike, te su iznijeli niz primjedbi i opservacija. Kazali su, primjerice, da u tih šest lokala tijekom jedne noći bude više od 3.000 osoba, upozorili da je premalo policije, ali i rekli kako policijski kriteriji nisu prema svima jednaki. Na to je reagirao Vrdoljak riječima da Grad neće dopustiti da se sva krivnja prebacuje na policiju, a čulo se i kako “policija ne može primarno voditi brigu o profitu ugostitelja”.

- Mi ćemo poduzeti sve što treba, no očekujem i od vas da pomognete. Ako se nastave problemi, posebno ako bude bahatosti prema nadležnim službama, nećemo se libiti skratiti vam radno vrijeme, no i poduzeti neke druge mjere, zaključio je Bubalo. Novi sastanak dogovoren je za tri mjeseca.

Skratiti i radno vrijeme kafića

- Recite što treba osvijetiliti, kada i kamo poslati policiju... recite kako mi možemo pomoći vama i kako da smanjimo frku, da imamo normalnu djecu, poručio je Vrdoljak. Kao problem je istaknuto predugo radno vrijeme kafića: “Da kafići zatvore u 23 sata, i mi bismo zatvorili ranije”, čulo se, kao i da mnogi mladi u noćne klubove već dolaze pijani. Upozorili su na niz problema oko Mini Teatra, pojedine parkove i područja na kojima se mladi skupljaju, piju i stvaraju probleme.

Tekst: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda da klincima od 14-16 godina zabrane ulaz kao što je po zakonu, bilo bi i manje s*anja...i time bi ih zaštilili (u tekstu stoji da ih žele zaštititi, odnosno povećati sigurnost mladih).
Al naravno, njima je bitna samo lova tako da su maloljetnici dobrodošli bez obira na to što nemaju 18 ili 23 godine kao što je na nekim mjestima određena dobna granica...i tko je onda tu kriv? Oni koji ih puste u takve objekte...kao i onaj tko im prodaje cigarete i alkohol u trgovini, a zna da ne smije...ali ga boli briga...glavno da pare padaju u kasu.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 14:13 
Naslov:  Re: Noćni klubovi: Ne bude li reda, Grad će skratiti radno vrijeme!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›


Kazali su, primjerice, da u tih šest lokala tijekom jedne noći bude više od 3.000 osoba, upozorili da je premalo policije, ali i rekli kako policijski kriteriji nisu prema svima jednaki. Na to je reagirao Vrdoljak riječima da Grad neće dopustiti da se sva krivnja prebacuje na policiju


Sve su tocno rekli, a vrdoljak malo laprda jer policija odrzava javni red i mir a ne ugostitelji i sigurno da kad bi vise patrolirali ispred tih klubova ne bi bilo nikakvih sranja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
Sve su tocno rekli, a vrdoljak malo laprda jer policija odrzava javni red i mir a ne ugostitelji i sigurno da kad bi vise patrolirali ispred tih klubova ne bi bilo nikakvih sranja

Umjesto što sjede u Lukoilu. Idiotima se plaća da cijelu noć tamo sjede, pijuckaju nešto i odmjeravaju ljude koji dođu točit gorivo. Idem ja tako noćas oko 4h kući kad ono cipelić sjedi tamo i "radi" svoj posao...ma 100ka! Tamo vječito parkiran policijski auto, sjede tamo i ne rade za ono što su plaćeni. Osijek bi bio sigurniji grad i bilo bi manje s*anja kad bi oni koji su zaduženi za red i mir u gradu, obavljali svoj posao kako treba, a ne sjedili u kafićima za vrijeme radnog vremena!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba samo balvce sankcionirati jer jedino oni probleme stvaraju.. zabraniti ulazke u objekte mladjima od 18godina iako nebi bilo lose da je dobna granica 21god.. samo da se s tim pocne vec bi bilo puno promjena.. I ako se zatekne osoba mladja od 18god poslje 23h vani privede se i zove roditelj prvi puta opomena drugi puta po novcaniku pa da vids... tome moze stati na kraj samo treba biti odlucan!!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Treba samo balvce sankcionirati jer jedino oni probleme stvaraju.. zabraniti ulazke u objekte mladjima od 18godina iako nebi bilo lose da je dobna granica 21god.. samo da se s tim pocne vec bi bilo puno promjena.. I ako se zatekne osoba mladja od 18god poslje 23h vani privede se i zove roditelj prvi puta opomena drugi puta po novcaniku pa da vids... tome moze stati na kraj samo treba biti odlucan!!

Da, tako nešto sam i ja napisala, ali očito zakon kao i da ne postoji kad ga se uopće ne pridržava...nažalost...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.02.2010. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek ih sve pozatvaraju ionak nikakve koristi od njih

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba uvesti reda u te noćne klubovem ali teško da će se tu nešto bitno promijeniti.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.02.2010. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al eto u onoj Kve klab temi, oni kažu da su prava sranja na mjestima s metalcima pankerima i takvim mračnim silama ovog društva.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Al eto u onoj Kve klab temi, oni kažu da su prava sranja na mjestima s metalcima pankerima i takvim mračnim silama ovog društva.

A kad je racija u Q clubu i policija istjera sve van...bila prije koju godinu dok sam još i podnosila Q i morali po zimkulji stajati vani i na snijegu jedno pol sata, ak ne i više, dok cipelići obave za što su došli...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Možda da klincima od 14-16 godina zabrane ulaz kao što je po zakonu, bilo bi i manje s*anja...i time bi ih zaštilili (u tekstu stoji da ih žele zaštititi, odnosno povećati sigurnost mladih).
Al naravno, njima je bitna samo lova tako da su maloljetnici dobrodošli bez obira na to što nemaju 18 ili 23 godine kao što je na nekim mjestima određena dobna granica...i tko je onda tu kriv? Oni koji ih puste u takve objekte...kao i onaj tko im prodaje cigarete i alkohol u trgovini, a zna da ne smije...ali ga boli briga...glavno da pare padaju u kasu.


Potpis + kikiriki

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Potpis + kikiriki

simo, tenk ju veri mač! Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2010. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Potpis + kikiriki

simo, tenk ju veri mač! Laughing

Nije bed, sve po zaslugama ... Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.02.2010. 15:27 
Naslov:  Re: Noćni klubovi: Ne bude li reda, Grad će skratiti radno vrijeme!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi diskači na na jednom mjestu skoro, oks udaljen 300m, west nekih 500 od tvrđe..tvrđa od policijske doslovno 3 minute vožnje.
nije im profitabilno nit im se da zajebavat s djecom..
lakše im je mene zajebavat zbog pojasa i opalit mi kaznu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2010. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam west je minutu od mupa...šta rade ti policajci?

i ovo
Nandino je napisao/la: ›
čulo se, kao i da mnogi mladi u noćne klubove već dolaze pijani. Upozorili su na niz problema oko Mini Teatra, pojedine parkove i područja na kojima se mladi skupljaju, piju i stvaraju probleme.


pa po njihovom se znaci netreba nigdje pit? nerazumijem to.bilo koje okupljaliste je njima problem.kakvih problema ima ispred mini teatra? ja jos to nisam vidjela..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: