Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



''Pošto vam dođe Sveti Otac''

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morales
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2005. 16:49 
Naslov:  ''Pošto vam dođe Sveti Otac''
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sam se probudio nekako bezvoljan. Znate ono, kada ne želite nikoga primiti u goste. Kada niste za priču. Ipak, kako si mogu priuštiti slobodno prijepodne (povremeno ''nabasam'' na neku šljaku, i to honorarno), odlučim malo prošetati gradom. I baš mi se u to vrijeme, dok sam hodao Radićevom i gledao na terasama studente koji nemaju para, sms-om javi jedan prijatelj kojeg nisam dugo vidio. Živi i radi u Češkoj. Pitam ga kako je, jel mu ide posao (starci su mu tamo poduzetnici). On mi ubrzo odgovara kako su zatvorili radnju na par dana zbog Pape.

I tu nekako, uz još par istrošenih fraza tipa ''joj kad dođeš moramo se nalit'', završi naše dopisivanje.

Taman sam živnuo i odlučio popiti kavu s prijateljicom. Ali prije toga ću se promuvati pijom i usput platiti račun za telefon (ej, pa možda je on razlog bezvoljnosti???). I to je bila greška. Možda i nije, ali u svakom slučaju jedna starica me motivirala da danas nešto i napišem.

Prolazim ja tako malo pijom i gledam cijene zelene salate, dobro priznajem -bacio sam škic i na svježa jaja (tamanim kajganu ko' nespašen), i onako načujem u blizini jednu baku kako nešto priča. Više jeca, nego priča. ''Joj mladiću, sad kad je i on umro i meni se više ne živi'' - držala je baka kraći, nadasve tužni monolog prodavaču.

Još je nešto dodala kako joj je muž umro prije par godina, te kako djecu slabo viđa. A onda je baka ispalila: ''Pošto vam dođe Sveti Otac''?. Paf! Mislim, ja sam ostao paf. U trenutku sam odvrtio film. Ali da se razumijemo, nije baka krivac za moj gnjev, nego društvo općenito.

Ljudi moji, u kojem mi to svijetu živimo...u onom u kojem ništa nije za džabe. Nažalost, ni smrt Svetog Oca nije se mogla oduprijeti komercijalizaciji. I dok je trgovac u bakinim suzama ''klepao'' računicu, meni su se u vijugama ''vrzmale'' teze o moralu i kršćanskim načelima.

Mislim, nisam ja ''Finska'' da se razumijemo, ali ako danas sve ima svoj bar-kod, onda od danas više slijedim ničija načela. Samo svoja, prijatelji! I molio bi da me netko od vas uvjeri u suprotno. Ali teško. Pa razmislite malo, samo dva dana nakon smrti Pape, na TV-u su nas izbombardirali reklamama koje vas onako ''štrecnu'' u dušu...

I tako smo čovjeka koji nas je toliko zadužio, rasprodali u 48 sati. Različite novine nude nam biografiju Pape za ''samo'' toliko i toliko kuna. U prodaju su i DVD izdanja koja prate lik i djelo Ivana Pavla II. Ako budemo ''dobri'' kupci možda uskoro dobijemo i krunicu u najlonu, plus set najnovijih ''šogun'' noževa.

Ali na kraju balade, shvaćam i staricu s početka priče, koja bi da može, otpisala državi sve svoje neisplaćene mirovine. Samo da sutra može pohoditi sprovod.
Ovako, barem je kupila ''slikicu'' na vrijeme. I svi sretni...i baka i prodavač...

Morales

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cacan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2005. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je najjace bilo kad su na RTLu stavili onaj skrolajuci ticker gdje je pisalo koji organi mu prestaju raditi. A u gornjem desnom uglu njegova slika (jos je samo falio timer koji odbrojava).

I sve to za vrijeme one sapunjare...genijalan trenutak...

Eto... sto se sve dogodi covjeku kad stisne gumb na daljincu dok si pravi veceru... bojim se da zbog pavlovljevog refleksa ne krepam od gladi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Lokacija: O31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2005. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da tu imaš pravo, televizija je odigrala ključnu ulogu, meni je to nalikovalo na prijenos nogometne tekme...

..iz minute u minutu...svi su se utrkivali tko će prvi objaviti vijest da je Papa umro...zbog velike gledanosti!

..Ali jedan lik na TV-u je dobro rekao, i to prije nego je Papa umro...nije više exkluziva vijest o smrti, nego vijest da je Papa ozdravio i da će živjeti...
cacan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni je najjace bilo kad su na RTLu stavili onaj skrolajuci ticker gdje je pisalo koji organi mu prestaju raditi. A u gornjem desnom uglu njegova slika (jos je samo falio timer koji odbrojava).

I sve to za vrijeme one sapunjare...genijalan trenutak...

Eto... sto se sve dogodi covjeku kad stisne gumb na daljincu dok si pravi veceru... bojim se da zbog pavlovljevog refleksa ne krepam od gladi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
angie
Post Postano: 08.04.2005. 1:41 
Naslov: Snif ! a sta ces....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joooj...sve je to normalno..takvi smo mi LJUDI Sad al najgore je bilo jos kad sam cula i da su cijene hotela i soba u Rimu skocile i za 250% ... pa mislim,to je tipicno "ljudski"...ma kako god bilo da bilo,danas ce se svi probuditi bezvoljni.i baka s pije,i "prodavac pape",pa i vlasnici hotela... Crying or Very sad

Download Poruke   Ocijeni poruku  
citylinear
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2005. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....očaj ljudi očaj....otišao sam ostaviti svoj obraz u Vatikan....otišao sam ispratiti velikog čovijeka....jest da je to bilo poslovno putovanje pošto sam bus driver ...al bilo je očajno negdje i otići na kavu a kamoli sjesti negdje i jesti.....skupo...digli su cijene pa to je bilo katastrofa....očajno su bezobrazni i bilo je zaista ludost sjesti negdje i popiti cugu a kamoli jesti....al ......obraz je obraz i veliko mu hvala što je obišao naš kraj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaista mi se zgadila ta komercijalizacija smrti jednog velikog čovjeka...nisam gledao sprovod i sve što se događalo prije toga, bojao sam se da negdje na oltaru ne ugledam logo McDonald's-a, reklamu za higijenske uloške i novu, fantastičnu, kremu za čvimbe...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2005. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, odlicno receno.

Meni je najjace bilo naglasavanje medija koliko ce Rim i Italija utrziti od smrti pape, i ona profinjena hrvatska jal... u glasu spikera si gotovo mogao osjetiti zal sto Hrvatska nije Italija, i sto Vatikan nije u Hrvatskoj... hm, mozda da im damo koji otok, kad vec ideja i Hrvatskoj kao Kaliforniji Europe nije prosla... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: