Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novoselić, Šerić i Krivić tvrde da su nestranački direktori!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 12:48 
Naslov:  Novoselić, Šerić i Krivić tvrde da su nestranački direktori!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prilikom svake smjene gradske vlasti javnost pozorno prati i kojemu će od direktora gradskih tvrtki "letjeti glava". Jednako se dogodilo i u lipnju 2009., a već po nepisanom pravilu "odletjeli" su oni s "pogrešnom" stranačkom iskaznicom. Percepcija je javnosti kako se na mjesto direktora gradske tvrtke dolazi ponajprije zbog stranačke podobnosti, a naš presjek trenutačne situacije pokazuje da su od ukupno devet direktora njih šestero jasno politički označeni. Četvero ih je članova najjače vladajuće stranke HDSSBDarijan Rudan (Zavod za stanovanje), Ines Teskera (Osječki sajam), Zvonko Ibriks (Športski objekti) te Igor Medić (GPP).

- Da, član sam HDSSB-a, ali ne bavim se politikom nego gospodarskim pitanjima, naglašava Medić.

Direktor Ukopa Davor Lamza bivši je član HSP-a, a nakon "odcjepljenja" Gordana Matkovića prešao je na njegovu Nezavisnu listu. Zanimljivo, čak trojica direktora nisu članovi ni jedne stranke, iako javnost zna "čiji su". Tomislava Šerića, direktora PI BIOS, tako mnogi, zbog bliskog prijateljstva s dogradonačelnikom Ivanom Vrdoljakom, percipiraju kao "pridruženog člana" HNS-a.

- Nisam član ni jedne stranke niti sam ikada bio. Nikada se nisam htio upletati u politiku, ističe Šerić. Željka Krivića, direktora Tržnice d.o.o. Osijek, mnogi doživljavaju kao kadar HDSSB-a, ali u stvarnosti je samo bivši član HDZ-a.

Posebna je priča Ljubomir Novoselić, dugovječni direktor Vodovoda Osijek. Novoselića su svrstavali uz gotovo sve: prvo HDZ pa HSLS, zatim HSP, a sada naravno HDSSB.

- Nisam član ni jedne stranke, samo udruge građana HDSSB. Stranačka pripadnost, po meni, nije glavna za izbor direktora, iako je često logična, jer su nadzorni odbori i direktori gradskih tvrtki 'produžena ruka' gradske uprave. No, za direktore najvažnija je sposobnost, a ne podobnost, smatra Novoselić.

Glavašev brat član HDZ-a, a ne HDSSB-a!

Pravi "bombončić" za kraj servirao nam je direktor Unikoma Tomislav Glavaš. Naime, brat Branimira Glavaša nije, kao što svi misle, član HDSSB-a već – HDZ-a! Dapače, jedan je od poznatih 48 osnivača HDZ-a s Jaruna 17. lipnja 1989.

- Mnogi će se iznenaditi, ali cijelo ovo vrijeme član sam HDZ-a. Nikada me nisu izbacili niti sam se ispisao, bez obzira na progone mojega brata od strane Ive Sanadera. Jedino kao osnivač ne plaćam članarinu, no sve ove godine uredno dobivam pozive za sva stranačka događanja. Zadnji je bio za Sabor HDZ-a, kada je Sanader bio proglašen počasnim predsjednikom. Ne namjeravam mijenjati stranku, to je moj izbor, bez obzira na to tko je i kako vodio, zaključuje Tomislav Glavaš.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Počele su maškare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arsen1
Offline
Ukupno postova: 77
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oslobodi me bože što griješim, ali nije li ono novoselič prošao kroz sve stranke. Poznato je da u izbornoj noći hodočasti u sve pobjedničke stožere. Čak se i sa benašićem slizo za samo 12 dana one smiješne vlasti.. nije izlazio iz kuhačeve 9. Presvukao je sve stranačke dresove i sad glumi da je nestranački. Odurno, ogAVNO I SVOJstveno samo najvećim debelokošcima i uvlakačima. Što on ono glumi stručnost?. Pa ni stručni ispit nije položio... He, he ... ajme ti je nama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 22:39 
Naslov:  Re: Novoselić, Šerić i Krivić tvrde da su nestranački direktori!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Pravi "bombončić" za kraj servirao nam je direktor Unikoma Tomislav Glavaš. Naime, brat Branimira Glavaša nije, kao što svi misle, član HDSSB-a već – HDZ-a!"
Bombončić???? Najjednostavniji primjer Nepotizma - postavili smo brata vođe na mjesto direktora?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravio sam dopisati - budući da nije došao po stranačkoj osnovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2010. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Novoselić nije član stranke nego udruge. A za razliku od stranke kao ta udruga ima djelovanje neššto drugaije od stranke? Da i jedne i druge vode siti ljudi, isti čovjek ih izmislio i jedni i drugi imaju za zadatak štovanje sai babe iz Drinovaca i za njegov boljitak raditi. Joooj da mi se ne gadi toliko taj Novoselić možda bi napisao i salvu psovki, ali taj ni toliko ne zaslužuje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2010. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jutros sam se digla s glavoboljom i niskim tlakom...ovaj članak je povisio tlak, a glavobolja je ostala, nažalost.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2010. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljubina omiljena pjesma je ona od Colonije: Vodovod voli pobjednike, voli zlatno znamenje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: