Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Game Room: Borderlands

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Sljedeći tjedan želim recenziju ...

Resident Evil 5
0%
 0%  [ 0 ]
Code of Honor 3
71%
 71%  [ 5 ]
Oblivion
28%
 28%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 7


Autor Poruka
PipBoy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: New Reno
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2010. 16:00 
Naslov:  Game Room: Borderlands
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idejna i inovativna novina iz Gearbox-ove kuće. Kuće svima poznate po Half-Life-u. Kombinacija postapokaliptične, znanstveno fantastične avanture, FPS-a s elementima RPG-a, uglavnom jedan odličan miks svega i svačega koji je oduševio zahtjevnu publiku diljem svijeta. Čime se sve diči ova igrica, ima li nedostataka i još puno toga saznajte u nastavku.





Igra

Radnja igre se odvija na planeti Pandori. Civilizacija je odlučila kolonizirati planet zbog nepresušnih izvora minerala, no umjesto brda minerala otkrili su samo ruševine nepoznatih vanzemaljaca. Kako to biva inače, bogatuni su digli sidro i ostavili sirotinju da se kolje po planeti nebili preživjela. I tako prčkajući okolo, naokolo otkriva se postojanje Vaulta (da li vam ovo zvuči poznato). Ostaci civilizacije su raštrkani po planeti, formiraju naselja, bore se za mrvice, postaju pljačkaši, banditi, raideri. Činjenica o postojanju Vaulta, nepresušnim izvorima blaga, oružja i tehnologije postaje legenda, mit.

Prošlo je 200 godina od otkrivanja Vaulta. Dolazite na planet i imate ukazanje tzv. anđela koji vas vodi kroz misije, uči vas pokretima, ukratko mali krasni tutorial. Polako vas vodi do prvog artifakta koji će vam pomoći da se domognete Vaulta. Kako doći do Vaulta, koliko raidersa pobiti, koliko oružja otkriti, ovisi samo o vama.

Eto ovo je mali suhoparni uvod u priču igrice. Vjerujte mi da je ona malo opširnija no sve detaljčiće ćete morati saznati sami. Ovo je samo da vas malo zaintrigira i da vam zagolica maštu.



Sučelje i grafika

Iskreno govoreći jako je lijepo moći nedefinirati igru koju recenzirate. Ako ćemo jednostavno Borderlands je FPS. No u isto vrijeme nije FPS jer vuče na RPG. No u RPG igrama imate detaljni character sheet svoga lika koji je u ovoj igri jako oskudan, no ipak postoji. Hm, ajmo onda reći da je Borderlands avanturistički FPS s elementima RPG-a što zapravo i je.

Klasičan početak igre nema detaljno razrađivanje lika nego jednostavno imate odabir između četiri ponuđena lika. Hoćete li voditi nekoga tko je vičan snajperskom oružju, teškom naoružanju, noževima, eksplozivnim sredstvima ili nečemu trećem ovisi samo o vama. Nakon odabira lika krećete u izgledom postapokaliptičan svijet pun kojekakvih mutiranih čudovišta (vanzemaljaca) i gomile raidersa. Iskreno govoreći ova igra mene jako asocira na Fallout Tactics ali samo iz prvog lica i bez mogućnosti vođenja više NPC-ja, a sada šok, nema mogućnosti vođenja NPC-ja jer se ti isti NPC-jevi vode sami u multiplayer co-op sučelju, Left4Dead style. Prvi put kad sam ju zaigrao rekao sam sam sebi, ma ovo je čisti Fallout Tactics, čak i uvodni filmić podjeća na to, kao i tematska glazba koja se provlači kroz igricu.

Kao što sam rekao, igra se iz prvog lica i igra ide vrlo glatko. Iskreno nisam zamijetio niti jedan bug. Vjerovatno zbog činjenice da se igrica ne oslanja na klasičnu realnu grafiku, kojoj u zadnje vrijeme teže skoro pa sve novije igrice, nego koristi cartoon/comic grafiku. Lijepo naslikanu okolinu i likove koji su klasično stripovski nacrtani, jednostavno preljepo i jako, jako zanimljivo i igrivo. Osvježenje u zadnjih nekoliko godina, jer je po meni jako otužno vidjeti bezuspjele pokušaje programerskih kuća da naprave realnu grafiku, a jednostavno ne znaju. Iskreno jedine dvije igre koje imaju stvarno realnu grafiku u zadnjih nekoliko godina su Stalker i Modern Warfare. Sve ostalo je jednostavno žalosno.

U igru je lijepo integriran RPG dio u vidu promjene i korištenja inventorija i posebnih moći. Naime postoji jedan dio igre koji ne smijem preskočiti. Nakon odabira lika s kojim ćete igrati u character pregledniku imate opciju nadogradnje lika i to u vidu bodova koji predstavljaju levele. Kako napredujete, tako možete po dobijenom lvl-up nadograditi svoga lika. E sad hoće li on biti precizniji, nositi više težine, brže pucati i još mnogo toga ovisi o vašem načinu igranja.

Eto da vam predočim o čemu je riječ, ja sam recimo odabrao igrati s likom koji je vičan snajperskom oružju. Uzimam više criticala, preciznije snajpersko oružje, brži reload, a ako stvari zaguste uzimam i opciju destruktivnog oružja na blizinu, revolvera. Tako da sve što uspije doći bliže od 10m zasigurno će tu i ostati kada ga prikujem revolverom za pod.

Po toj pustari nailazite i na brojne oklope koji su u igri napravljeni malo drugačije nego inače. Svi smo navikli na oklop u vidu odjevnog predmeta, u Borderlandsu on je napravljen u vidu energetskog štita i modula koji taj štit predstavlja. Njega equipate u postojeći slot na character sheetu i nemate brige oko njega. Ima raznih štitova, od onih koji vam regeneriraju zdravlje do onih koji jednostavno eksplodiraju kada se isprazne pod salvom neprijateljske paljbe pržećisve oko vas.

Oružje je jednostavno genijalno. Ima tu svega, od automatskih pištolja, revolvera, bacača raketa, sačmarica, snajperskog oružja, SMG-ova, teških mitraljeza i još mnogo, mnogo toga. Svo oružje napravljeno je po principu raritetnosti. Što je oružje kvalitetnije i jače, to je raritetnije. Tako su i napravljene serije oružja. Svaka serija ima svoje karakteristike i po tome je prepoznatljiva. Neke serije se brzo reloadaju, neke imaju eksplodirajuću municiju, neke zapaljivu, neke shock municiju itd. Pravila odabir oružja će vas u kritičnom trenutku spasiti.

Naravno u igri postoje i bombe. One su također različite. Ima ih koje se lijepe na neprijatelja, ima MIRV bombi (popularni zvončići), ima bombi koje oduzimaju energiju protivniku, a daju je vama itd. Također pravilan odabir vrtse bombe vas dijeli od života i smrti. Napadajuće čudovište od deset metara visine nećete moći ubiti klasičnom bombom već će vam za taj pothvat trebati tzv. sticky bomba koja će se zaljepiti na neprijatelja ili touch bomba koja će eksplodirati na dodir.

I nikako ne smijem zaboraviti vozilo. Da, da imate i vozilo u koje se uvalite te se vozikate okolo po pustari, gazite neprijatelje, raketirate ih i pucate po njima. Zbilja genijalno.

Ali to nije to. Postoji Multiplayer. E sad zamislite sve ovo što sam opisao u ogromnom, nepreglednom svijetu u kooperaciji s vašim prijateljima. Savršenstvo. I sad sve ovo što sam naveo obavijeno genijalnom i veselom grafikom nudi stvarno jedan odličan proizvod.



Igrivost

Igrivost je jednostavno takva da vas drži prikovane uz ekran. Nema odmora za kavicu, nema ustajanja, nema toaleta, nema ničega. Ništa ne postoji osim Borderlandsa. Sve što je važno može sačekati, a ako ne može, ipak može još barem pet minuta. Jedan jako, jako zarazan i igriv projekt. Brojne misije, nepregledna prostranstva, mnoštvo neprijatelja koje postaje sve teže i teže ubiti no tu su sve jača i jača oružja, sve bolji i bolji oklopi. Mogućnost razrade taktike. Znate što vas očekuje u određenoj misiji, odabir pravog okolopa i pravih bombi i oružja znači razliku između života i smrti. Stvarno predobro.

Minimum System Requirements:
OS: Windows XP/Vista
Processor: Pentium 4 @ 2.4 Ghz or equivalent
Memory: 1GB (2GB recommended with Vista)
Hard Drive: 8 GB free
Video Memory: 256mb video ram or better (GeForce 9 series or higher/Radeon R8xx series)
Sound Card: Windows compatible sound card
DirectX: 9.0c



Zaključak

Neću previše dužiti oko zaključka, samo ću reći par stvari. Oni od vas koji su navikli igrati lijepe pucačine, ovo je igra za vas. Oni od vas koji su navikli igrati lijepe RPG-ove, ovo je igra za vas. Oni od vas koji volite avanturice s dobrom pričom, lijepom grafikom i mnoštvom detalja, ovo je igra za vas. Oni od vas koji vole multiplayere ovo je definitivno igra za vas. Sada kada pogledam, mislim da je ovo proizvod za sve i jednostavno ne vidim kako se ikome ova igra može ne sviđati.

Ocjena: 20/10 (ovo nije šala, već jako dugo nije viđen ovako dobar projekt, možda je malo prepotentno ali mislim da bi Borderlands mogao dobiti nagradu kao najbolja igra ove godine)



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 31.01.2010. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

half life + avatar + fallout + ...= smeće..
kad nemogu smisliti ništa originalno pa ajmo malo od svake igre ukrasti po nešto...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2010. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › half life + avatar + fallout + ...= smeće..
kad nemogu smisliti ništa originalno pa ajmo malo od svake igre ukrasti po nešto...


jesi igrao ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 31.01.2010. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): › half life + avatar + fallout + ...= smeće..
kad nemogu smisliti ništa originalno pa ajmo malo od svake igre ukrasti po nešto...


jesi igrao ?

nažalost... :\

ubijam vrijeme sada sa Mass Effect 2...to je već igra vrijedna igranja Smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2010. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nažalost ? igra je jebeno zabavna/inovativna/drugačija i sve ostalo što nije viđeno još od stalkera. u zadnje 2 godine nije došlo ništa ovako originalno za pc. samo štancaju nastavke nastavaka, cod6, moh4, left4dead2 itd. itd. uopće nemaš pravo pljuvati po igri jer je igra genijalna. jednostavni fps s elementima rpg-a. zabavne misije, veseli i zabavni likovi, puno krvi, bolesnih dijaloga itd. igra ima jako puno ponuditi i stvarno nemaš nikakvu osnovu za pljuvanje po njoj.

i pitanje. koliko si prešao igre. jesi uopće došao u prvi grad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snowblind
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2010. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
half life + avatar + fallout + ...= smeće..
kad nemogu smisliti ništa originalno pa ajmo malo od svake igre ukrasti po nešto...


+ avatar, aveaveave

_________________
among freaks like me I'm tryin' to survive...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2010. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

priznajem svakome pravo da mu se nešto sviđa ili ne sviđa.... meni osobno je igra genijalna.... nisam se ovako dobro zabavljao igrajući nešto od Obliviona.... thumbs up....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2010. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd morat ćeš mi dat to. na prvi pogled me je igra odbila jer više preferiram rpg-ove a manje fps-ove al ako kažeš da je fanatastična onda treba probat. zeki aj naleti sutra sa prijenosnim hardom da si instaliram to i donesi mi ono.

p.s. cod mi ne radi Sad

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada će uopće nova recenzija???

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: