Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Upitna studentska prehrana u dva restorana [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2010. 16:00 
Naslov:  Upitna studentska prehrana u dva restorana [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio studenata osječkog Sveučilišta nedavno je pokrenulo potpisivanje peticije protiv ukidanja subvencionirane prehrane u restoranima „Bendek“ i „Bit“. Premda pismenog rješenja još nema resorno Ministarstvo usmeno je izvijestilo vlasnike spomenutih restorana da s prvi danom veljače ukidaju subvenciju studentske prehrane privatnim restoranima. U Upravi Studentskog centra kažu kako su oni spremni preuzeti prehranu svih studenata jer oni na različitim gradskim lokacijama nude restoransku i linijsku prehranu. Predstavnici osječkih sveučilištaraca pak mišljenja su kako ne bi trebalo biti smanjenja studentskog standarda. Vezano uz ovaj slučaj za sutra je najavljeno pismeno očitovanje resornog ministarstva.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- mirni prosvjed kooperanata Đakovštine d.d.
- HSP o programu povratka stanova osobama koje su izgubile stanarsko pravo
- održan stručni skup “Sol i zdravlje”



Osječka televizija - Vijesti, 28.01.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bartolomey
Offline
Ukupno postova: 60
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

*
tako ce opet za nekih 10 godina neka "nova" vlada izbacivati ove danasnje kao lopove koji su nas pokrali!
i onda se cude sto skolovani ljudi odlaze iz zemlje! i treba da odlazimo i nikad se vise na balkan ne vratimo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.01.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa lako tako onda...dat pare na iksicu i onda ih ne možeš nigdje iskoristit....mrš

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa piiiii..ima materina...jesu oni normalni...

prvo nam uzmu Index..i od njega naprave kantinu...koja nije uopće potrebna jer ju ima i pravo i ekonomija, a i FF... Rolling Eyes i sada ako želimo nešto konkretno pojesti moramo ići ili u stuc ili gaudeamus...a svi znamo koje su gužve tamo... Evil or Very Mad

sad još nek zatvore i bit i bendek...i SUPER... u stucu i gaudeamusu će se 2h čekati da bi stol dobili..pa još sat vremena dok dođe jelo... Evil or Very Mad

KREPAJTE!!! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mayhem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 75
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2010. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): ›

KREPAJTE!!! Evil or Very Mad


hoće,polako Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osnove
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel mi moze neko reci di je taj bit?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.01.2010. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa na etf-u

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2010. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema do bečkog od pilećeg mesa u Bitu Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2010. 2:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve bi bilo u redu da je hrana u stucu (i nova i stara linija) jednake kvalitete i energetske vrijednosti kao u bitu ili bendeku! Kada maznem ćevape u bendeku za ručak, nemoram jesti do sutra...a nakon ručka u stucu gladan sam već oko 17h - i šta onda, da opet idem do stuca sa drugog kraja grada!? To je jednostavno moje iskustvo: bečki u stucu i bečki u bendeku su dvije POSVE različite stvari!
A najjače mi je objašnjenje lokacije, kao na raznim lokacijama imaju linijska i restoranska prehrana - čovjek bi pomislio pa na svakom kiosku možeš ručat...a ono stuc od nove linije 5 minuta pješke. Daleko ako ćeš sa donjeg grada doći, daleko sa bosutskog, daleko iz centra, retfalu neću ni spominjat - tako da mi stvarno nije jasno zašto je index sada kantina!?! Ko tamo jede sendvič??? Umjesto da još naprave dodatne ugovore, npr. s nekim restoranom na retfali, i još par po gradu - da se rastereti na više lokacija...ne, ukida se i ovo što ima!?
A još zanimljivija mi je stvar što medicinski fakultet nema kantinu - tj. ima, ali privatnu. Znači sendvič je 10 kuna - ništa iksica, nula bodova!!! Stvarno mi nije jasno zašto je problem staviti jednu kasu i prodavati sendviče, ručak, što već...kao da smo mi studenti zločinci, i treba nam ukidat neka prava, ograničavat kretanje, davat nekvalitetnu hranu (pepsi na popustu 5kn-jer je rok istekao)... (Jedino što valja u stucu je grah! Treba bi pošten pa reć...)
Nova linija je stvarno priča za sebe - duže se skoro čeka na red za kasu nego u gaudeamusu, valjda jedna osoba kuha, servira hranu i kuca kasu... Cijene su također stvarno zanimljive: desilo mi se da sam platio ručak za dvoje 35 kuna. Evo zašto: uzeo sam odrezak neki jeftini s pireom ( u starom stucu je to pečenje valjda 7 kn), i uzeo sam kobasičice za svaki slučaj. Još je druga osoba uzela neke gljive s tikvicom i glavno jelo. Sa juhom i sokom = 35kn. EVO ZAŠTO: ono nije pečenje, nego file u vrhnu od 23kn (nije vidilo filea), kobasičice su 18 kn, gljive s tikvicom 20kn - to je kao glavno jelo, ne prilog...Isto to u starom stucu bi bilo 16-ak kuna sve, a ne 35kn.

Ali jasno mi je zašto to rade. Bendeku ide i bitu previše para - previše studenata tamo jede. Bolje da te pare odu stucu...prije su rijetki jeli u bendeku. Za bit nije nitko ni znao, ni još uvijek neznaju neki... Tako da se žele riješiti konkurencije. Na krivi način to rade - bolje da su poboljšali kvalitetu hrane, povećali raznolikost, dodali kasu, dvije i povećali protok...pa bi išli svi u stuc, jer je u stucu bolje!!! Znam da ja neću dugo moć jesti u stucu, dozlogrdi mi ta hrana - i dok dođem kući već sam gladan...Radije dodam još 10kn pa kupim pileća prsa u konzumu, a za 20 kn na selu čitavo pile se može kupit...3 dana imam šta za jesti!

Studenti u Osijeku žive širom po gradu! To što postoje kao 2 doma ne znači ništa...Kada bude situacija kao u zagrebu - onda je u redu da se ukinu restorani bendek, bit...Pa u zg su uglavnom pa svi u domovima. Dom je 100-tinjak kuna, imaju naselje od neznam ni sam koliko zgrada...izgubiti se tamo. I onda imaju tu liniju za ručak u sklopu. I tako imaju nekoliko naselja studentskih - koja su udaljenija više od 5 minuta jedno od drugog! Pa šta će im bendek? Sve da ima kod njih restoran, ko bi išao u njega?

Eto, sad ćemo biti prisiljeni jesti u stucu, kakva god hrana bila! Ja ću samo na grah kada bude! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.01.2010. 8:11 
Naslov:  Re: Upitna studentska prehrana u dva restorana [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakve akcije ću moći razumjeti tek onda kad onu močvaru koju zovu "Campus" sagrade i od nje stvarno naprave Campus. Dva drveta(faksa) ne čine šumu(kampus). uostalom, [* upozorenje]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš sam bio u stucu starom na ručku (grah s pljeskavicom) i ne radi grijanje! To je valjda da povećaju protok...ono, zima nam je pa ćemo brže otić!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slk
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dear Bendek R.I.P.
Ožalošćeni studenti i njihovi prijatelji koji su jeli na njihove iksice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2010. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh..ja bi sada jedan file sa šampinjonima... osijek031.com smile
Ima tko xicu viška !?! Wink

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2010. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): › Uh..ja bi sada jedan file sa šampinjonima... osijek031.com smile
Ima tko xicu viška !?! Wink


to sam baš danas jela u gaudeamusu Razz Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: