Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvaranje salona za uljepšavanje pasa - hit među poduzetnicima!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65776
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 10:00 
Naslov:  Otvaranje salona za uljepšavanje pasa - hit među poduzetnicima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I dok velike tvrtke zbog recesije posrću i otpuštaju djelatnike, pravi poslovni bum u gradu otkriven je u otvaranju salona za uljepšavanje pasa i mačaka. Tako je u nekoliko mjeseci otvoreno nekoliko salona, a tu uslugu odnedavno pružaju i u Veterinarskoj stanici Osijek.

Jedan od novootvorenih salona je i onaj Ksenije Končar u Blok-centru II. Ta se Osječanka ogorčena višemjesečnim povlačenjem po Zavodu za zapošljavanje odlučila sama pobrinuti za svoju budućnost.

- Obožavam životinje i cijeli sam život njima okružena, a i sama sam vlasnica westija po imenu Blondi, po kome sam i nazvala salon. I osobno sam se uvjerila kako se na šišanje i kupanje ljubimaca u osječkim salonima čeka i do 20 dana i shvatila da ima prostora za još jedan. Zavod za zapošljavanje dao mi je jednokratnu pomoć za samozapošljavanje u obrtu. No, moram priznati da su ulaganja u posao prilično velika jer je trebalo kupiti kadu, specijaliziranu opremu od fena do uređaja za šišanje te kvalitetne šampone. Također, morala sam platiti najam prostora - priča Ksenija, koja je obuku za uljepšavanje pasa prošla u Zagrebu.

Da recesija nije bitno naštetila ovom poslu potvrđuju nam i u najpoznatijem salonu za uljepšavanje životinja, Šapici, koji u Osijeku djeluje već pet godina.

- Ako je nešto malo i pao promet prošle godine, to se sada vraća u normalu. Naime, ljudi shvaćaju da se kada imaju životinju o njoj moraju i brinuti. Naš salon uskoro planira uvesti i specifičnu uslugu, a riječ je o svojevrsnom samoposluživanju. Tako ćemo vlasnicima pasa ponuditi mogućnost da u našem salonu sami okupaju i osuše životinju, što će imati nižu cijenu od one kada ovu uslugu obavljamo mi kao profesionalci. Za ovaj posao mora se imati puno ljubavi i nježnosti prema životinjama i mislim da malo njih može opstati u ovom poslu - kaže Lidija Rosić, vlasnica Šapice.

120 kuna cijena je kupanja i šišanja psa do 10 kg u salonu Blondi
160 kuna cijena je kupanja i šišanja većeg psa

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krajken
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mačke? jel mogu i one na kupanje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2010. 12:42 
Naslov:  Re: Otvaranje salona za uljepšavanje pasa - hit među poduzetnicima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nemaš šonju od psa, nebi morao trošit parsto kn mjesečno u glupim salonima za pse.
uzmeš nekog mješanca iz azila, kupa se u dravi, 3x godišnje ga okupaš sa šamponom za pse (20 kn), redovno ga istrčavaš po travi i betonu, pa nemoraš mu niti nokte rezati...
za hranu mu daješ obične brikete i svoje ostatke.
cijepiš ga 1x godišnje, i 1-2x godišnje staviš ono protiv buha, i to je to..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja hrpa gluposti, kad čujem šta ljudi danas rade sve psima ne bude mi dobro..

rezanje noktiju, čišcenje ušiju, kupanje, šišanje, pa takav tretman nemaju ni neki ljudi...

čišcenje ušiju me najviše fasciniralo, al to su veterinari legende..kao e ovo ti je za čistit uši psu, košta 200kn, protiv upale je..i mutavi vlasnik kupit za čistit uši sredstvo, čistit uši psu, hahahah, bolesno

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

postoji skupina pasa šonjo??
koji klinac tebe nisu kupali u Dravi ,3x godišnje okupali baby šamponom... ti trčiš po betonu pa ne moraš nokte rezat....

ja svog psa ne vodim u takve salone...jer to sam obavljam..neki ljudi ne znaju ili se boje....
1-2 godišnje protiv buha...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kromanjonac..ako psu ne čistiš uši..dobije upalu uha.. koja se proširi do mozga i pas ugine... sredstvo košta 40 kn i traje ajme

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.01.2010. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
kromanjonac..ako psu ne čistiš uši..dobije upalu uha.. koja se proširi do mozga i pas ugine... sredstvo košta 40 kn i traje ajme


priče pričice, pogledaj pse na selu, nit sjeća noktiju, nit čiste uši, nit jedu kupovnu hranu, a svi živi i zdravi Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2010. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › koja hrpa gluposti, kad čujem šta ljudi danas rade sve psima ne bude mi dobro..

rezanje noktiju, čišcenje ušiju, kupanje, šišanje, pa takav tretman nemaju ni neki ljudi...

čišcenje ušiju me najviše fasciniralo, al to su veterinari legende..kao e ovo ti je za čistit uši psu, košta 200kn, protiv upale je..i mutavi vlasnik kupit za čistit uši sredstvo, čistit uši psu, hahahah, bolesno


zaboravio si jos tiskanje guzice ... naime, male pasmine se ne krecu dovoljno i neke analne zlijezde im se napune necega sto treba istikivati povremeno Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2010. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O muko moja...

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba ljudima uzimat pare; dok ima budala koje će to plaćat uzimajte im pare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2010. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › postoji skupina pasa šonjo??
koji klinac tebe nisu kupali u Dravi ,3x godišnje okupali baby šamponom... ti trčiš po betonu pa ne moraš nokte rezat....

osijek031.com smile osijek031.com smile Dobar, dobar...a ono za nokte i šonje mi je predobro, hilarious!! osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je krenulo, uskoro ćemo imati prosvjede za priznavanje prava gay-psima na osnivanje izvanbračne zajednice s bračnim učinkom. Very Happy A tekst je najobičnija reklama, što se najbolje vidi po zadnja dva retka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2010. 17:31 
Naslov:  Re: Otvaranje salona za uljepšavanje pasa - hit među poduzetnicima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd šišanje za pudlice i još 2-3 pasmine kojima dlaka ne otpada nego se moraju šišati.
al ovo za nokte - jebote, pomkanite svoje debele guzice i istrčavajte svoje pse. ako nemožeš trčati, vozi bicikl a pas neka trči, ili mu bacaj lupticu, štap, mačke, štagod...

@ audioworld - da, kupao sam se i u dravi, i na bazenima, i u kadi i moru, svuda. i trčao sam po betonu, travi i pijesku... A ti, kad završiš sa manikiranjem i pedikiranjem svog psa, minivalom, i pramenovima, brisanjem guzice i čišćenjem lojnih žljezda - da probaš malo Red Rocket?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka roba ima svog kupca!! Smile

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2010. 21:30 
Naslov:  Re: Otvaranje salona za uljepšavanje pasa - hit među poduzetnicima!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislio sam da živim ko' pas . Al' sad vidim da sam živio u neznanju !

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: