Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

punk urac je napisao/la: ›
dotična mi je poslala jedan zaista nadasve divan PM. baš na nivou jednog intelektualca xD
i onda se čudi kako jednostavno MORAM iskomentirat njezine postove

I mislila sam da će ti se svidjeti PM. Wink Komentiraj...jedva čekam tvoje 'divne' i 'hvale vrijedne' postove. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno ne podržavam ove vaše teze. Zašto? Zato što se vidi sad na faksu tko je išao u koju školu i tko ima koliko znanja. Matematika teška u ekonomskoj? Ja, koja sam imala 2 iz matematike u svojoj srednjoj sam legici objasnila isto to gradivo za 4 Very Happy Čak štoviše, falio joj je bod do 5 tako da ne pričaj gluposti.

Ne podcjenjujem ni jednu školu, da se razumijemo, svaka ima svoju težinu, ali uspoređivati matematiku ekonomske s gimnazijama?! Damn girl, to su problemi.

Baš me zanima kako bi se snašla u matematičkoj sa fizikom 4 sata tjedno, matematikom 5 sati tjedno i kemijom 2-3 sata (Ne sjećam se više).

Ne bulazni... Jedino što mogu reći ovdje..

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, da se kojim slucajem mogu vratiti u srednju, volio bih da je tada postojala mogucnost hibridnog sustava s obveznim i izbornim predmetima [stvarno izbornim predmetima, ne onaj jedan koji na kraju nije bio to ;-)]. Za obvezne predmete nikako ne bih (previse) smanjivao gradivo.

Na tragu onoga sto je Sersha rekla - volio bih da sam imao vise predmeta koji su govorili o onome sto me u zivotu zanima(lo) i da je bilo ljudi [placenih] koji su me tomu mogli uciti.

No, da bi se to dogodilo, trebat ce prvo odvrnuti novcanu pipu. Mozda da drzava priupita Crkvu, ustanou koja je pronasla novac za izgradnju svog klerikalnog sveucilista, mjesta na kojem ce doista biti zanimljivo promatrati na koji nacin ce ustanova temeljena na dogmi studente poducavati "znanosti". Ako Crkva, kao organizacija koja godisnje iz proracuna dobiva 300+ milijuna kuna ima novaca za takve oksimoronske igrarije, onda ce valjda biti novca i za placanje profesora.

Nazalost, danas mnogi profesor zrtvuju svoje vrijeme i odradjuje hrpetinu neplacenih sati da bi svoje znanje prenijeli djeci koju nesto zanima. I svaka im cast na tome!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@FunkyLady...OČITO ti je promaklo za koji sam predmet naglasila da je kako težak, a to je KNJIGOVODSTVO, a matematiku sam usput spomenula! Ajd sad još reci da je knjigovodstvo mačji kašalj...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Predmet je pretežak, a matematika isto, a što te gimazije imaju od takvih predmeta?"

Vjeruj draga, vaša matematika je daleko od preteške. To meni nije dovoljno ni za 2 Wink

A za knjigovodstvo se ne mješam jer nisam imala to, a ne sudim o onome što ne znam.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
"Predmet je pretežak, a matematika isto, a što te gimazije imaju od takvih predmeta?"

Vjeruj draga, vaša matematika je daleko od preteške. To meni nije dovoljno ni za 2 Wink

A za knjigovodstvo se ne mješam jer nisam imala to, a ne sudim o onome što ne znam.

Da vama ta matematika nije dovoljna ni za 2..? Vi u srednjoj učite neke super napredne teorije ili..?

Matematika nije ista, ali to ne umanjuje onu tezu da je matematika svima teška.

A knjigovodstvo i masa drugih predmeta je dosta teška i moraš učiti i vježbati dan-noć samo da bi dobio 2 ili 3, a za višu ocjenu iz knjigovodstva tamo nisam čula. Brat mi ide u Ekonomsku i to što oni rade...to je stvarno...možeš se ubiti od učenja, ali toliko je teško da ako imaš 3 iz knjigovodstva, onda si praktički car...

Poanta mojih postova je da je svima teško, ali očito da se uvijek samo gleda na gimnazije, a druge k'o šljivi, koliko god drugima bilo teško, nije bitno, kao da ne postoje.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, nama vaša matematika nije dovoljna ni za 2. Godinama sam jedva imala pozitivnu ocjenu iz matematike, a pritom sam legici iz ekonomske objašnjavala isto gradivo.

Poanta mojih poslova je da ne treba suditi o drugim školama na osnovu one koju si sam završio ili netko od tvojih bivših. Svaka škola je teška na svoj način.

Isto tako se slažem da treba smanjiti opseg gradiva gimnazijama prvenstveno jer iz svakog predmeta se uči maksimalno, a jednako toliko se i mora pokazati na pismenima i usmenima kako bi zadovoljili onu donju granicu prolaznosti. No eto, to je moje, subjektivno mišljenje.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
Isto tako se slažem da treba smanjiti opseg gradiva gimnazijama prvenstveno jer iz svakog predmeta se uči maksimalno, a jednako toliko se i mora pokazati na pismenima i usmenima kako bi zadovoljili onu donju granicu prolaznosti. No eto, to je moje, subjektivno mišljenje.

Treba smanjiti gradivo u mnogim školama. I drugi učenici uče jako opširno i nepotrebno gradivo, pa nek se onda i njima olakša.

Eto, to je moje subjektivno mišljenje. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2010. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niste vi baš normalni, ovi razgovori se svode na ˝moj tata je jači od tvog tate˝.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
@FunkyLady...OČITO ti je promaklo za koji sam predmet naglasila da je kako težak, a to je KNJIGOVODSTVO, a matematiku sam usput spomenula! Ajd sad još reci da je knjigovodstvo mačji kašalj...


ako si otisla u ekonomsku znaci da te to zanima i da ti treba taj predmet.zas bi mi gimnazijalci to ucili?
de daj malo logike curo -.-

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje je mišljenje da sve trebaju biti jednaki i gimnazija i strukovna škola. U svim bi školama trebali uvesti držanu maturu i potome se upisivati na fakultet,jer nije uredu da gimnazija uvijek ima prednost na upisima na fakultet...jer je sigurno medicinska škola vise pripremljena za medicinski fakultet,a tako i elektrotehnička za etf,i sl. zato i treba državna..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ad,slazem se da su ovi strukovnjaci bolje pripremljeni za neke faksove i sve to.
a sta sad ljudi se bune , godinama ce se to ustalit al mora neko bit prvi i netko mora ispastat. previse strke oko toga svega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2010. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi su pretrpani...

ovim mlađim generacijama se stvarno previše popušta, baš kako je Carlos Mencia rekao osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:17 
Naslov:  Re: Pretrpani razredi, previše predmeta i gradiva - najveći problem gimnazija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nobody weird like me je napisao/la: ›
ako si otisla u ekonomsku znaci da te to zanima i da ti treba taj predmet.zas bi mi gimnazijalci to ucili?
de daj malo logike curo -.-

Ne čitaš dobro. Napisala sam da moj brat ide u Ekonomsku. Wink
tonka_21 je napisao/la: ›
Moje je mišljenje da sve trebaju biti jednaki i gimnazija i strukovna škola. U svim bi školama trebali uvesti držanu maturu i potome se upisivati na fakultet,jer nije uredu da gimnazija uvijek ima prednost na upisima na fakultet...jer je sigurno medicinska škola vise pripremljena za medicinski fakultet,a tako i elektrotehnička za etf,i sl. zato i treba državna..


Potpisujem! osijek031.com smile osijek031.com smile


Zadnja promjena: Stella1989; 24.01.2010. 18:18; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobody weird like me
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2010. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro nisam citala sve od rijeci do rijeci al isto.moja izjava stoji odnosilo se na tebe ilil bilo koga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: