Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za sanaciju trošnih objekta u Gradu - 800 tisuća kuna [ Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 16:17 
Naslov:  Za sanaciju trošnih objekta u Gradu - 800 tisuća kuna [ Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje sanacije ili rušenja trošnih objekata na području Osijeka kronični je problem koji pored narušavanja izgleda Grada nerijetko predstavlja i svakodnevnu opasnost za građane. U gradskom proračunu za 2010. godinu osigurano je 800 tisuća kuna za sanaciju, adaptaciju ili rušenje takvih objekata kojih je u vlasništvu grada trenutančo četrdesetak. Pored toga osigurano je 200 tisuća kuna za adaptacije gradskih prostora kao što su oni gradske uprave, gradskih četvrti ili mjesnih odbora. Kočnicu rješavanju ove problematike predstavljaju neriješena imovinsko-pravna pitanja, a Grad može reagirati samo ako postoji i valjana odluka državne građevinske inspekcije.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Trgovački sud u roku tri dana odlučuje o stečaju u Đakovštini d.d.
- pojačana akcija policije povodom “Vincekova”
- najavljujemo Noć muzeja



Osječka televizija - Vijesti, 22.01.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta prastara kuća u Tvrđi već jako dugo tamo stoji poduprta gredama i izgleda kao da će se svaki tren srušiti. To i treba posušiti, ukoliko nije sad nešto zaštićena kao npr. Vodena vrata i ostale građevine. Ovako samo može biti na štetu prolaznika...

A da se silni novci ne izdvajaju za tako što, tko bi onda oprao te pare i zaradio i šušku parkirao u svoj džep..? Nitko! Ovako bar imaju izgovor za 'obnavljanje', ali svojih džepova i tajnih računa u raznim bankama.

A na tim ruševinama se ništa (bitno) ne mijenja...i dalje propadaju i uništavaju sigurnost građana...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 17:03 
Naslov:  Re: Za sanaciju trošnih objekta u Gradu - 800 tisuća kuna [ Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je kojim slućajem moj objekat u takvom stanju, dosad bi već platio bezbroj kazni , ali kad je u vlasništvu grada, onda može stajati poduprt gredama od stoljeća sedmog, a garniture na vlasti se samo mjenjaju i nitko ništa konkretno ne poduzima . . .

Bravo Bravo Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.01.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nije bilo nas u gradskoj četvrti Gornji grad ne bi se pokrenulo rušenje ni ove jedne jedine kuće koja se srušila. A ima takvih samo u Gornjem gradu (dakle samo ruševnih ne govorimo o napuštenim kućama) preko 20. Ako uzmemo u obzir da jedna prosječna kuća, tj. njezino rušenje dođe oko 50 000 kn onda će grad riješiti samo 16 njih. Dakle ni jednu četvrt s time ne mogu rješiti.

Gdje je sada Vrdoljak čiji je famozni OPG treba se baviti ovakvim stvarima? Šuti... I bolje mu je da šuti, dosta smeća nam je servirao u ovih 6 mjeseci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cole_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: ovdje blizu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam, ta kuća je u vlasiništvu vlasnice OBP-a i da je oni koriste kao "skladište", ako se to može koristit...

_________________
ja kad to vidim, ja sam to odmah pogledao Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cole_os je napisao/la: ›
koliko ja znam, ta kuća je u vlasiništvu vlasnice OBP-a i da je oni koriste kao "skladište", ako se to može koristit...

Ako se TO može koristit...?!
To je urušeno, grede trule...odvratno za vidjet, a kamo li prolazit kraj toga...a da služi za skladište...baš me zanima kako je to moguće..?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: