Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odgođena privatizacija ali ne i nova zapošljavanja!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 14:34 
Naslov:  Odgođena privatizacija ali ne i nova zapošljavanja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do privatizacije 16 ljekarni u vlasništvu zdravstvene ustanove Ljekarne Osijek, odnosno Županije osječko-baranjske, neće doći ni ove godine jer je Vlada RH donijela Uredbu o izmjenama i dopunama Zakona o zdravstvenoj zaštiti koji je stupio na snagu 1. siječnja ove godine, a kaže da se ljekarnička djelatnost više ne može obavljati u koncesiji.

To znači da će status svih ljekarni koje su zatečene u većinskom vlasništvu županija i gradova nastaviti sa svojom djelatnošću u vlasničkom obliku kakav je i sada.

- Zakonodavac razmišlja kako to riješiti, a i sam sam pozvan u tim Liječničke komore za novu pripremu zakona o privatizaciji. Pristaša sam privatizacije kako bismo postali konkurentni. Naime, mi smo u odnosu na privatnu konkurenciju hendikepirani jer nemamo nikakvu prednost, a imamo niz ograničenja. Primjerice, kada želimo nekoga zaposliti moramo tražiti dopuštenje Ministarstva, objašnjava Darko Bajto, direktor ustanove Ljekarne Osijek.

Unatoč recesiji, u ovoj zdravstvenoj ustanovi kažu kako nisu osjetili pad prometa, a uz sadašnjih 100 djelatnika planiraju i daljnje povećanje broja zaposlenih.

- Količinski nismo prodali ništa manje lijekova, iako je slabija prodaja lijekova bez recepta. Prošle godine zaposlili smo pet novih magistri, a cilj nam je dovesti ih još tri. Pozivam stoga nove magistre da nam se jave jer prostora za zapošljavanje ima, želimo ojačati stručni kadar, kaže Bajto.

Tri nove ljekarne

- Želimo pokriti i sve kvartove koji pripadaju našoj ingerenciji. Tako smo prošle godine otvorili ljekarnu Antunovac, a započeli su i pripremni radove za obnavljanje ljekarne Centar te upravo čekamo da dođe sva oprema. Bit će to najmodernija ljekarna na ovom području, koja će raditi od 0 do 24 sata. U pripremi je i otvoranje nove ljekarne na Drinskoj ulici, a plan je i izmjestiti postojeću ljekarnu u Donjem gradu u obnovljeni Dom zdravlja. Također je u planu i proširenje ljekarne u glavnom Domu zdravlja, najavljuje Bajto.

Tekst: N.Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kuzim zasto je hendikep ako moras tražiti suglasnost Ministarstva da nekog zaposlis? Naravno da Bajto voli vise kad sam moze zaposliti nekog Baranjca u Unikomu pa mu onda taj dabalesko orezuje vocnjak ili bude gratis nadnicar. U Ljekarnama toga sigurno nema pa je Bajto malo nervozan. A u Ljekarnama ima i par kontrolnih mehanizama iznad njega koji mu bas ne dopustaju da on nabavlja autonomno. Pitanje svih pitanja je hoce li Bajto imati jos godinu dana zivaca cekati da se privatizira koja ljekarna? On je sigurno mislio da ce to ici puno puno brze pa da jos koga zbrine nekog svoga.
Sigurno mu Ministarstvo neda suglasnost da iz Unikoma sa bolovanja povuce i u Ljekarni zaposli svoj kadar koji je obucio za nabavu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: