Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



DCM - Xnet - Xcity - community Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni meni ne rade te stranice.
Nesto su zajebali u Xnetu.
Zovi ih.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2007. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se pojavljujem problem da pošaljem mail s attachmentom, a osoba ga primi između 5 i 20 puta, pa mi fino "zahvali". Pisala sam koriničkoj službi, naravno, i dobila odgovor da pregledam stroj koji ima zaštita za poludjeti. Budući se tako što nije desilo samo meni, obećali su ispitati stvar, pa budemo vidjeli............

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina. I meni se dogadja to s mailom. Jasno da je do njih.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Istina. I meni se dogadja to s mailom. Jasno da je do njih.


Sad mi lakše.... meni su prvo rekli da mi je sigurno zaražen stroj..........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dcm je inace najduhovitija firma u hrvatskoj. cuo sam prica i prica... optima bi joj mogla parirati u buducnosti... jeftini su, ali tehnicka i korisnicka sluzba im rade tolike greske, covjek bi rekao da su lobotomizirani osijek031.com smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2007. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S Xnetom treba znati.

U principu, na Xnetu sve radi kako treba osim:
- maila
- ponekad newsa
- sluzbe za korisnike
- ponekad s kompletnom mrezom, ali tu se strpis i prije ili kasnije sve proradi kako je trebalo

Svi ostali problemi su nastali ili zbog samih korisnika, ili zbog problema s opremom (kvar i sl.)

Meni je Xnet dobar jer:
- njihov mail i mail server ionako ne koristim
- na newsima pratim nesto sitno grupa i cini mi se da sve radi kako treba, pratim redovito i nemam problema s cinjenicom da na nekim grupama postovi zive samo dva tjedna
- sluzbu za korisnike ne zovem
- kad vidim da su zesci problemi (ne radi izlaz na Net i sl.) - cimneg legu i provjerim ima li on slicnih problema. Ako ima - smirim se, proceprkam nos i nakon nekog vremena sve skupa proradi...

Za lovu koju placam Xnetu i ono sto dobivam - ja sam zadovoljan. Doduse, sada je dosao Iskon.DUO s nekakvom posebnom ponudom, ali tu pasem jer nisam na odgovarajucoj centrali... Sad

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.04.2007. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Mungos, ti si legenda, sve što si napisao stoji, samo još da te upoznamo.... Smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima li tko kakvih saznanja kada ce na dcm-u tj na nasem novopečenom b-netu brzine ici gore....

evo dio odgovora koji sam dobio od korisnicke sluzbe prije par dana:

U tijeku su investicije novog vlasnika u tehnološka poboljšanja telekomunikacijske mreže koja će omogućiti, pored podizanja kvalitete usluge i nove usluge bazirane na digitalnoj tehnologiji. Ovim putem zadovoljstvo nam je već za ovu jesen najaviti obogaćenje naše ponude kabelske televizije novim sportskim i zabavnim programima, atraktivne pakete od dvije ili tri usluge (2play, 3play) te izdavanje posebnog, besplatnog časopisa za Vas, naše korisnike.




Koristimo priliku napomenuti Vam kako ćemo vrlo uskoro svim našim cijenjenim korisnicima ponuditi dodatne beneficije u obliku povećanja brzina Internet paketa kao i digitalnu distribuciju kabelske televizije s tematskim paketima.



O navedenome biti ćete pravovremeno obaviješteni putem naše web stranice, info kanala, informativnih letaka te i ostalih oblika komunikacija prema korisnicima te se radujemo daljnjoj uspješnoj suradnji s Vama kao našim cijenjenim korisnikom.

da li vi mislite i dalje da je dcm jeftin u odnosu na druge??
njihove cijene i odnos brzina su smijesni!!!
ja sam misljenja kako bi osnovni flat paket trebao bit barem 1024 / 384 za 100 kn....
i tako dalje.....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rober
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2007. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podržavam tvoje mišljenje.
u usporedbi sa drugim eu državama naše brzine su apsolutno smiješne.
svejedno t com mi nije ni na kraj pameti.
tim lopovima moja su vrata zauvijek zatvorena.
ostajem uz b-net jer je veza čista petica,korektni su u slučaju kašnjenja s plačanjem,račun je transparentan i što je meni najvažnije pljačka nije način njihovog poslovanja.ostaje samo brzina.ukupna ocjena -5!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2007. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@korisnik sam iskona duo-a od 4 mj na nagovor jednog forumaša kojemu jaaaako zahvaljujem. iako sam bila skeptična od samog početka, pogotovo nakon što sam pročitala one mailove što kruže, zadovoljna sam uslugom.

jedna od najboljih prednosti iskona dua što dobijete ruter(istina neko smeće) koji je u vlasništvu iskona pa ako pregori oni ga zamjenjuju što nije slučaj s drugim operaterima i ono najvažnije zaštita wirellesa po defaultu dakle ne morate sami nešto prčkati, ..., naravno asd mnoge prednosti tipa da za 170kn dobijete tel. pretplatu, brzinu 2 Mbita/sec, flate, prikaz broja pozivatelja 300min unutar fiskne mreže...

a opet dcm---priča za sebe. kad sam uzimala adsl još nije maltene ni bilo iskona. naravno da sam gledala da izbjegnem monopolističke napore pojedinih operatera pa sam pristala na flate i malih brzina.
od toga da me nisu zvali da me obavijeste da će doći ili ne uvesti net(rečeno da zovu unutar 2 tjedna) ...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NIsam tocno upucen u pakete ht-a...

ali ako je jedan od tih paketa flat od 5Mbita za 280kn...

, a ja dajem 100kn za 384k (mistral light) ili 145kn za 745k (mistral) onda ja neznam tko je tu lud.

Znam da su to dvije razlicite firme, ali gledam sad kako je b-net xnet korisnicima poduplao brzine paketa ,a nas n xunlimited ko jebe....

Druga stvar je da bas svi internet provideri daju takav smijesan upload da je to strasno....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je mistral light sasvim dovoljan.. nikad problema nisam imala, a isto tako ne koristim njihov server za mail nego iskonov pa ni s time nemam problema..
Rober je napisao/la: ›
ostaje samo brzina.ukupna ocjena -5!

tu se slažem.. ali sad nisam ponajbolje shvatila: oni misle povećavati brzinu paketa uz postojeće cijene ili što?

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2007. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: › tu se slažem.. ali sad nisam ponajbolje shvatila: oni misle povećavati brzinu paketa uz postojeće cijene ili što?
Oni NE MISLE, to je njihov glavni problem.

Osudjen sam na Xnet, jer na mojoj tel. centrali nema niti jednog drugog (osim T-skupo) ponudjaca flat DSL usluge po prihvatljivoj cijeni.

Opcenito, mislim da sve non-flat pakete kod bilo kojeg ponudjaca treba jednostavno zaboraviti, non-flat veza na Internet NIJE veza na Internet, nego novi oblik dial-up-modemski-ulazi-mjesecno-zivciranje. Cak i korisnici koji misle da im je to dovoljno najcesce ni ne znaju koliko su ograniceni (prije svega u vlastitoj glavi), jer ne shvacaju da sitnom nadoplatom do flata zapravo kupuju vlastiti spokoj. Em bi tili spokojniji, em bi vise toga mogli i htjeli vidjeti, em danas na Internetu nice sve vise multimedijalnog i prometno zahtjevnog sadrzaja.

IMHO, trenutno je najbolja ponuda Iskon.DUO, buduci da za 170kn dobijes 2Mbit flatrate, jeftinije tel pozive, wireless router i kojekakve drkedake, ali ono sto je najvaznije - NEMA VISE TELEFONSKE PRETPLATE!

Dakle, s Iskon.DUO uslugom se vise ne placa govnarskih 75kuna mjesecno za necije navlacenje kozice.

A sada radosna vijest za sve Xnetashe... prema svim najavama ubrzanje koje ce doci krajem mjeseca ce se odnositi SAMO na one koji koriste vise DCMovih usluga... dakle, Xtel, TV i sl.... tako je najavljivano zadnjih mjeseci i tocno tako je spominjao predsjednik uprave B.neta u svim svojim javnim istupima i intervjuima...

Sto to znaci?! To znaci da cu ja, kao iskljucivo Internet korisnik, biti u nepovoljnijem polozaju u odnosu na ostale B.Net korisnike. Dakle, em sam jadovan sto sam osudjen na najskuplju flatrate ponudu na trzistu, em ce me dodano poniziti.

Nekad je DCM bio stjegonosa i nekad su imali najbolju ponudu na trzistu (ne treba zaboraviti da su bili prvi koji su po budget cijenama ponudili flatrate Internet), ali ovo sada je smece. Kapital im je posluzio za okrupnjivanje, odnosno stvaranje monopolistickog polozaja, a svi znamo kamo to vodi.

Topla preporuka svima: tko moze, neka pici na Iskon.DUO.

Evo, sad vidim da ljudi i s Optimom imaju ok iskustva...
http://groups.google.com/group/hr.comp.kabelski-internet

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.10.2007. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
A sada radosna vijest za sve Xnetashe... prema svim najavama ubrzanje koje ce doci krajem mjeseca ce se odnositi SAMO na one koji koriste vise DCMovih usluga... dakle, Xtel, TV i sl.... tako je najavljivano zadnjih mjeseci i tocno tako je spominjao predsjednik uprave B.neta u svim svojim javnim istupima i intervjuima...


e, onda je to za moju kuću radosna vijest jer ja koristim i kablovsku TV i internet.. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2007. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala letecem na ovom iscrpnom odgovoru!!!

Nedignu li u dcm-u brzine na fletu barem za duplo ja dizem sidro pa nek "navlace" nekog drugog......

@Loona....kontam da je tebi net cisto za skocit vidjet mejl...pogledat koji movie na jubitou i to je to!!

Ali mene zivcira - sto netko skine 10 filmova za 6 sati a ja jedan!!

e u tome je razlika ...i td i td!!!

e moj DCM bit ce te vi b(ad)-net vrlo skoro.....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: