Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklistička staza pet godina u mraku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 8:11 
Naslov:  Biciklistička staza pet godina u mraku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se uskoro pripremate za rekreaciju biciklom na putu prema Kopačkom ritu, i dalje će vas, nažalost, između Osijeka i Bilja dočekati automobilski smog, koji se sliježe na pet kilometara dugu biciklističku stazu. Naime, ni pet godina nakon izgradnje te staze, iako je projektom predviđeno, još nema zelene barijere koja bi trebala donekle štititi od ispušnih plinova.

Problem je, doznajemo u Općini Bilje, nastao i zapeo zbog rasvjete, koja je također trebala biti postavljena uz stazu. Tri su tehničke varijante rasvjete u igri, a ni jedna potpuno ne zadovoljava zainteresne strane - Hrvatske šume, Hrvatske ceste i Općinu Bilje, a dok se ne nađe kompromisno rješenje, nije se željelo saditi zeleni zaštitni pojas kako ga se kasnije ne bi uništavalo pri postavljanju rasvjete! Izvedbe koje su razmatrane su prigušena ekološka rasvjeta, koja ne bi svjetlosno zagađivala prostor i taj je koncept bio jeftiniji, oko milijun i pol kuna, no njime nisu bile zadovoljne Hrvatske ceste jer bi svjetlost ometala vozače automobila. Stoga su cestari predlagali visoke stupove s dvostrukim rasvjetnim tijelima koja bi osvjetljavala i cestu i stazu. No za takvo što valjalo bi najprije riješiti problem s napajanjem, odnosno napraviti dodatnu trafostanicu. Takvo rješenje bilo bi najskuplje - nekoliko desetaka milijuna kuna, a ujedno je neprihvatljivo jer bi gotovo podvostručilo općinske troškove za rasvjetu (dodatnih 40-ak tisuća kuna mjesečno). Raspravljalo se i o dekorativnoj rasvjeti na nižim stupićima, ali zbog straha da bi je vandali uništili i taj je koncept upitan. Čak je i Grad Osijek, koji je svoj dio staze osvijetlio do benzinske postaje, ponudio pomoć, no u iznalaženju konačnog rješenja još se tapka u mraku. Iz Općine poručuju kako će novo rukovodstvo i o tom problemu povesti brigu.

Tekst: D.Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.01.2010. 11:14 
Naslov:  Re: Biciklistička staza pet godina u mraku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljeti često vozim tom relacijom, i na žalost gotovo je nemoguće/nesigurno voziti predveče/naveče zbog auta koji konstantno blješte u oči. Treba neka rasvjeta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam vozio mnogo puta i auti samo pomognu, još bolje osvjetle stazu, a biciklist ionako mora imati svoju pasivnu i aktivnu rasvjetu.

Nadam se da ova zelena barijera neće bit previsoka i pregusta, bojat ću se da me netko ne zaskoči iza drveta ili grma! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AlkicOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 82
Lokacija: ZP Ghetto
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem je što staza niža od ceste, te auti svijetle ravno u oči dok se vozi biciklom po stazi i nevidi se ni pol metra pred sebe. a i ta staza če uroku od 5 godina sam odklizat u kanal kolko je več propala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aco091
Offline
Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu reći da se stvarno jako često vozim preko ljeta i inače tom stazom,veći problem od nedostatka rasvjete je zasljepljenje od farova automobila. inače pola članka i naslov su totalna glupost, bilo bi dobro ali gdje još ima svaka staza izvan naselja da je osvjetljena. Nemam ništa protiv bilo bi super,ali neće to još skoro

_________________
www.bicikl-portal.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AlkicOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 82
Lokacija: ZP Ghetto
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

p'da, bolje neka pol metra ograda da auti neometaju promet na stazi, živicu če pokidat ili pola neče izrast, a ostali dio če stoka hrvatska pokrast i zasadit pred vlastitim domom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.01.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prjie će zabranit promet autima tom dionicom neg što će to osvijetlit

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dymac
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma treba stavit čeličnu ogradu i rasvjetu svako toliko neko sleti na stazu, čudno što još nikog auto nije pokupio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebalo bi stavit neke lampe jer ja kad idem sve gledam lijevo-desno, oči mi ko u golluma da mi divlje svinjče ne istrči i pocepa me

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 1:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma najbolje da se fenjeri stave i to je to...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: