Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP nenajavljeno promijenio polaske autobusa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2010. 14:03 
Naslov:  GPP nenajavljeno promijenio polaske autobusa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GPP-ove putnike u ponedjeljak je iznenadio novi vozni red, jer nisu bili obaviješteni o drukčijim polascima autobusa na linijama s Juga 2 prema Kanižlićevoj i Vijencu Petrove gore te na liniji Ivanovac-Gajev trg-MIO. Oni koji su čekali autobus na Vijencu Petrove gore po starom vremenu polaska u 8.30 sati propustili su bus koji po novom vozi u 8.19 te dočekali polazak u 8.41. Brojni su putnici misleći da autobus kasni tek od vozača doznali da autobusi voze po novom voznom redu što mogu pogledati na autobusnim postajama.

- Želimo poboljšati vozni red i od 18. siječnja ima više polazaka s Juga 2 prema Retfali i obrnuto, a sve zbog usklađenja polazaka tramvaja s Bikare s polascima autobusa s Juga II, te potrebnim presjedanjem na dodirnim točkama dviju linija. Isti je broj autobusa angažiran na liniji Vijenac Petrove gore - Jug 2 kao i do sada, te je riječ samo o dodatnom angažmanu vozača na dvokratnim voznim redovima, što je vidljivo iz kronologije jer nema 15-minutnog intervala izvan špica. Tarifna unija s Panturistom rezultirala je preusmjerenjem oslobođenih resursa u cilju poboljšanja usluga prijevoza putnika autobusima i tramvajima. Polazna vremena su definirana obrtom na liniji, a s obzirom na to da je u konkretnom slučaju riječ o trajanju obrta od 66 minuta, nije moguće postaviti 'zaokružena petminutna' polazna vremena, pojašnjava GPP-ov direktor Igor Medić. Ipak, putnicima nikako nije lako zapamtiti “logiku” da bus s prve postaje kreće, primjerice u 6.51, 7.14, 7.57, 8.19 ili 8.41 sat, no vozni je red uvijek moguće isprintati s GPP-ove internetske stranice i portala Osijek031.com.

Jug2

[PDF] GPP vozni red - Jug2 - download

Ivanovac

[PDF] GPP vozni red - Ivanovac - download

Još uvijek se reklamira "plati koliko se voziš"!?

Skupo plaćena informatizacija GPP-a, opravdana i uvođenjem najmodernijeg sustava naplate prijevoza po principu "plati koliko se voziš", bar se jednim dijelom pokazala kao propala investicija. Naime, vraćen je zonski sustav naplate, pa se čak i vožnja od samo jedne stanice, ovisno o zoni, plaća najmanje osam kuna. I dok građani razmišljaju o novcu potrošenom uzalud, GPP još uvijek reklamira najmoderniji sustav naplate na svojim web stranicama. "Nova definicija gradskog prijevoza, gradski prijevoz po mjeri građana" stoji u baneru koji su “vrti” nasred naslovnice. Kliknete li na baner, dobit ćete objašnjenje modernog sustava naplate koji nije na snazi još od rujna prošle godine. (I.S.)

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2010. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[loš quote uklonjen]

presmješno.... rade od građana magarce... kako netko može promjeniti samo tako vozni red bez obavijesti... također mi jako smeta što se ne napravi na svim stanicama da se vidi vozni red, a ne samo na par stanica... stojiš ko konj na ovoj zimkulji na stanici i nemaš pojma kada bus treba doći... prestrašno...

a što se tiće naplaćivanja prijevoza... nije bilo dobro kada je bilo onako, nije dobro sada, kada je ovako... po mojem mišljenju, ipak je bolje da je neka određena vifra i to je to, kao što je sada... onda ne moram razmišljatikoliko para imam na butri i koliko će me oderati ako idem na dužu relaciju...

eh kad se sjetim kada sam se ko klinjo još sa mamom vozo po busevima za samo 5 kn...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.01.2010. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bahatost bahatost i bahatost. E sad ajmo organizirati bakice, njih 50-ak pa ih sve dovesti kod Medića u ured nek ih on uči kako da skinu raspored sa interneta kad već nije u stanju čak ni promjeniti rasporede na stanicama... Bolje da se sam spasi sve sramote koju si sam nabija i da odstupi dok ga bakice nisu linčovale...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.01.2010. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unija s Panturistom je jedan novi model pranja love,GPP uplati veću cijenu mjesečne karte Panturistu nego do sada što je plaćo na ime putih troškova onima koji žive izvan kruga dokle GPP vozi. Čini mi se čini, draže im je mazati tuđoj guski vrat no isplatiti njihovim dijelatniku pa nek putuje kako hoće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: