Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Josić: Večera uz Hanku Paldum

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 21:50 
Naslov:  Josić: Večera uz Hanku Paldum
29.01.2010. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Restoran vinarija Josić poziva vas na večeru uz kraljicu sevdaha - Hanku Paldum, u petak 29. siječnja 2010. godine, od 20 sati.

Objektiv 031: Josić: Večera uz Hanku Paldum
[29.01.2010. Restoran vinarija Josić]

Uživajte u delicijama našeg restorana, odabranim vinima iz vlastite proizvodnje i najljepšim Hankinim pjesmama! Na vrijeme osigurajte svoju ulaznicu. Ulaznice se mogu kupiti u Uredu Vinarije Josić u Osijeku (iznad pizzerije "As", u Radićevoj ulici) ili u Restoranu vinariji Josić u Zmajevcu.

U cijenu od 350 kn uključena je večera, kako slijedi:

aperitiv dobrodošlice
***
juha:
pileća ragu juha
***
glavno jelo:
pureći steak u umaku od parmezana
špikovano pečenje

***
prilog:
pekarski krumpir
šumski rižoto

***
salata:
kupus salata
***
desert:
gužvara od oraha

Informacije na telefone: 031 734 410 i 098 466 727.



Obiteljski podrum Josić
MBG: 2806968305028
Zmajevac - Baranja, Planina 194
Restoran vinarija Josić
Tel: 031 734 410
Mob: 098 466 727
Facebook: Vinarija Josić
Skype: restoran.josic
Blog: restoranjosic.blogspot.com
E-mail: [email protected]
Web: www.josic.hr

Sponzorirani članak

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti su Hanka Paldum, a pogotovo ne Halid Bešlić kraljica i kralj sevdaha, već je to isključivo Zehra Deović, Zora Dubljević i Beba Selimović te nažalost pokojni Zaim Imamović, Safet Isović i Himzo polovina.
Tek toliko da se zna gdje je kome mjesto, sve ovo ostalo je daleko od sevdalinke, i nije sve ono što dolazi iz BiH sevdalinka, novi val je šund. Hanka Paldum bi mogla dobiti jedva prolaznu ocijenu što se sevdaha tiče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanjavelika
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la: › Niti su Hanka Paldum, a pogotovo ne Halid Bešlić kraljica i kralj sevdaha, već je to isključivo Zehra Deović, Zora Dubljević i Beba Selimović te nažalost pokojni Zaim Imamović, Safet Isović i Himzo polovina.
Tek toliko da se zna gdje je kome mjesto, sve ovo ostalo je daleko od sevdalinke, i nije sve ono što dolazi iz BiH sevdalinka, novi val je šund. Hanka Paldum bi mogla dobiti jedva prolaznu ocijenu što se sevdaha tiče.
Hanka je za mene kraljica sevdaha!!! Ali isto tako i Zehra i Zora i Beba, sve su one bosanske kraljice; Hanka je isto kao i one skolovala glas na nekadasnjem radio sarajevu i snimila za tu kucu preko 150 arhivskih snimaka. jedina razlika sa pomenutim divama je sto je hanka napravila i karijeru i poznatija je po tkz. novokomponiranim pjesmama koje su isto postale evergrini: ja te pjesmom zovem, zelene oci, crne kose, ja te volim...poslusaj na youtube hankine izvedbe "stade se cvijece rosom kititi", s one strane vode sane, grana od bora, rumena mi ruza, pod tuzlom se zeleni meraja...mozda promijenis misljenje, srdacan pozdrav:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promjeniti mišljenje sigurno neću, jer ona ne pjeva izvornu sevdalinku, ona improvizira, a to u pravoj sevdalinci nikako nije dopušteno. No o ukusima kao što je poznato ne treba raspravljati, no ja govorim samo činjenice. Ni u kom slučaju se ne može uspoređivati sa Zehrom Deović, jer ona je jedinstvena i neponovljiva. Nikada nije odlazila u tzv.
"novokomponovanu pjesmu" niti joj je to bilo potrebno . Zehra je i kao pojava i glasovno neponovljiva, i samo su joj dostojne Zora i Beba, no ali ne i ravne. Imao sam ih sreću gledati kada nije bilo kojekakvih pomagala, i kada je trebalo otpjevati pjesmu u živo, o play back-u nije bilo niti govora barem ne kod nas u to vrijeme.
Nitko ne može otpjevati sevdalinku kao Zehra Deović, Hanka otpjeva tu i tamo dobru sevdalinku samo kada ne improvizira, ali nikako se ne može mjeriti sa Zehrom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2010. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje mišljenje na ovu temu je da salata nebi trebala biti kupus salata.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanjavelika
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto obozavam Zehru Deovic ali isto tako ne volim usporedjivati Zehru sa Bebom , Bebu sa Hankom itd...sve su one posebne i stvar je licnog ukusa tko vise voli Bebu a tko Zehru. Svi arhivski snimci Hanke Paldum su izvorna sevdalinka i ti ocito ili napamet pises ili nemas prave informacije. sada sto radi ovo je dobro i tako se sevdalinka popularizira i priblizava mladim ljudima koji vise tesko mogu razumjeti stari nacin izvodjenja. Zehra Deovic je simbol nekog drugog vremena i danas je nazalost samo znaju pravi poznavatelji sevdaha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2010. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sanjavelika je napisao/la: › Ja isto obozavam Zehru Deovic ali isto tako ne volim usporedjivati Zehru sa Bebom , Bebu sa Hankom itd...sve su one posebne i stvar je licnog ukusa tko vise voli Bebu a tko Zehru. Svi arhivski snimci Hanke Paldum su izvorna sevdalinka i ti ocito ili napamet pises ili nemas prave informacije. sada sto radi ovo je dobro i tako se sevdalinka popularizira i priblizava mladim ljudima koji vise tesko mogu razumjeti stari nacin izvodjenja. Zehra Deovic je simbol nekog drugog vremena i danas je nazalost samo znaju pravi poznavatelji sevdaha.
01-17-2010 05:12:31 pm :: sanjavelika
Ja isto obozavam Zehru Deovic ali isto tako ne volim usporedjivati Zehru sa Bebom , Bebu sa Hankom itd...sve su one posebne i stvar je licnog ukusa tko vise voli Bebu a tko Zehru. Svi arhivski snimci Hanke Paldum su izvorna sevdalinka i ti ocito ili napamet pises ili nemas prave informacije. sada sto radi ovo je dobro i tako se sevdalinka popularizira i priblizava mladim ljudima koji vise tesko mogu razumjeti stari nacin izvodjenja. Zehra Deovic je simbol nekog drugog vremena i danas je nazalost samo znaju pravi poznavatelji sevdaha.


Da zaključimo ovu raspravu o sevdalinci. Ja osobno nemam ništa protiv Hanke, to je vaš izbor. No nemože se nju proglašavati kraljicom sevdaha uz još živu i aktivnu u pjevanju Zehru Deović, nije Zehra iz nekog drugog vremena, kao što sam rekao ona aktivno pjeva na koncertima, što joj za njene godine još više daje na značenju. Što to znači "STARI NAČIN IZVOĐENJA" pa pjesma je dobra samo u originalu, kada se improvizira to onda više nije to. Zehra je jedna i neponovljiva, baš zato što ne improvizira, eto već po trći put za redom je bila u Zagrebu-Lisinskom, nisam siguran da su Hanku svaki puta pozvali, to već nešto znaći. Hanka je samo mlađa, ali u pjesmi nije bolja. I na kraju ne pišem napamet jer sevdalinku pa tako i Zehru gledam i pratim od 1962. godine, ali i znam za puno izvođaća sevdalinki, koji ju bolje ili i lošije interpretiraju (dakako ne od Zehre i već prije spomenutih), no u jednom se slažem, svatko ima svoj odabir, ali velika većina ljubitelja sevdalinke, a pogotovo stručnih osoba će se opredjeliti za Zehru jer je jednostavno najbolja i najoriginalnija.
Eto za kraj vam preporučujem da na You Tube pogledate Zehrinu pjesmu na stari način "Snijeg pade na behar, na voće", nadam se da će te uživati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanjavelika
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ljudi nazivaju Hanku Paldum kraljicom sevdaha onda je to njihovo pravo i sigurno da za to ima nekog razloga, to ne mogu ni ja ni Vi osporiti. Hanka ne pjeva na koncertima sevdaha u Lisinskom zato sto ona odrzava solisticke koncerte u LIsinskom, do sada ih je napravila tri: 1982,1996 i 2008. Sva tri rasprodana i mislim da je jedina bosanska umjetnica iz domena narodne muzike koja je odrzala solisticke koncerte u Lisinskom, u HNK u Osijeku, u Kazalistu Marin Drzic u Dubrovniku, a prije nekoliko dana i u Becu u cuvenoj Mozart Saal...Hanka je isto kao i Zehra i Beba i Zora i Safet I Himzo i Safet bila radio-pjevac, radila i snimala sa Velikim narodnim orkestrom RTVSA(oko 150 arhivskih snimaka sevdaha) , sa Ismetom Alajbegovicem Serbom, Jozom Penavom...njezine interpretacije su uvrstene u zbirku"Antologija sevdalinke" ... i zbog toga svega je s pravom nazivjau kraljicom sevdaha. Taj naziv kraljice isto tako zasluzuju po meni i Zehra Deovic, Beba Selimovic, Zora Dubljevic...Vi donekle ne pisete stvari napamet koje si ticu Zehre Deovic ali kada je u pitanju Hanka Paldum onda sigurno niste upuceni u njezinu karijeru i stoga i ne treba da iznosite stvari koje nisu tocne.
Hvala na preporuci ali ja imam sve snimke i cd-e i Zehre i Bebe i Hanke i svih ostalih kraljeva i kraljica sevdaha. Eto i za mene je sada ova diskusija zavrsena. Zivi i zdravi bili!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2010. 0:30 
Naslov:  Re: Josić: Večera uz Hanku Paldum
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Objektiv 031: Josić: Večera uz Hanku Paldum
[29.01.2010. Restoran vinarija Josić]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: