Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanin jurio autocestom Slavonika 205 km na sat!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 8:00 
Naslov:  Osječanin jurio autocestom Slavonika 205 km na sat!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na autocesti između Đakova i Čepina policajci presretača su za upravljačem Opel Corse 1.6 TURBO zatekli 35-godišnjeg Osječanina koji je potjerao automobil na dojmljivih 205 kilometara na sat. Prebrzi vozač zaustavljen je u ponedjeljak u 11.10 sati. Vidjevši da juri najnovijim dijelom Slavonike, policajci u presretaču dali su gas i ubrzo stigli i zaustavili Osječanina. Ovim se još jednom pokazalo da je autocesta između Đakova i Osijeka za pojedine vozače zapravo autodrom. Uređajem za nadzor brzine kretanja vozila utvrđena je brzina od čak 205 kilometara na sat na dionici ceste gdje je brzina ograničena prometnim pravilom na 130 kilometara na sat.

Za navedeni prekršaj prekoračenja dozvoljene brzine kretanja vozila predviđena je novčana kazna u iznosu od 3.000 do 7.000 kuna te se vozaču u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda po odluci o pravomoćnosti. Uz to sljedećih će 12 mjeseci imati zabranu upravljanja vozilima "B" kategorije. Osječanin, koji vozačku dozvolu posjeduje od 1992. godine, do sada je 11 puta evidentiran u činjenju prometnih prekršaja, od čega je jedan prekršaj bio prekoračenje brzine kretanja vozila. Ovaj se ljubitelj opasnih brzina kretao iz smjera Đakova prema Osijeku, a ne smije se ni pomisliti kakve bi kobne posljedice bile za njega i druge sudionike u prometu da se u to jureće vozilo zabila kakva ptica ili (sitna) divljač.

Inače, dionicom A5, Đakovo - Osijek, dosad je zabilježen ukupan prolazak veći do 1,3 milijuna vozila.

Rekorderi jurili 237 km/h!

Prema podacima PU-ovog Odjela za sigurnost cestovnog prometa, neslavni rekorder jurnjave na A5 je vozač koji je 15. srpnja 2009. na dionici Đakovo - Sredanci vozio brzinom od čak 237 km/h. Istu brzinu razvio je i vozač koji se njome kretao 19. rujna i to dionicom Đakovo - Osijek na kojoj je 11. svibnja '09., nedugo nakon njenog puštanja u promet, jedan vozač razvio brzinu od 215 km/h.

Tekst: Glas-Slavonije.hr
Foto: Divna Jakšić/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Takvim kamikazama treba oduzeti vozačku dozvolu zauvijek bez mogućnosti ponovnog polaganja ,neka voze bicikle.

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fifa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 243
Lokacija: Osijek/Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, rekorderi koje su zaustavili su jurili 237 km/h
poznato je da su neki išli i više....Laughing

_________________
The Todd accepts all applicants, regardless of age and disability. Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja to ne vjerujem. To je reklama za Opel Corsu. Vjerovatno im slabije ide prodaja tog modela pa evo sad malo besplatne reklame za tatine sinove koji imaju novca za jurilice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo sam na takvo što pomislila,ja moju Vectru nemogu natjerati više od 160, a on je Corsu-pa ima da je svu limariju pogubio po autocesti.I to još turbo,pretpostavljam diesel-pa to nemože!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bule skar
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svemu navedenom treba dodati slijedeće:

- što mislite kojom brzinom su morali
ići presretači da bi eto "presreli"
navedena vozila?

point taken

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mitar031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja to ne vjerujem. To je reklama za Opel Corsu. Vjerovatno im slabije ide prodaja tog modela pa evo sad malo besplatne reklame za tatine sinove koji imaju novca za jurilice

Kontam da je to neka nabrijana, isfrizirana Corsa, jer ova obična ne može ić' 2 glave ni ak' ju gurneš s litice.
By the way 205 i nije neka epohalna brzina da bi o tom minornom događaju morali pisati gotovo svi lokalni mediji (Glas, neki portali). Uostalom, ta dionica autoceste te jednostavno mami da stisneš papučicu do panja jer je najčešće sablasno prazna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Warlord
Offline
Ukupno postova: 52
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › ta dionica autoceste te jednostavno mami da stisneš papučicu do panja jer je najčešće sablasno prazna.


Da. Cesto idem za Zg i nazad. Tek oko Djakova ima ljudi na cesti a ovdje kao da je cesta samo za tebe. Isao sam max 180 sa svojim Fordom cisto da mu propirim dizne Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.01.2010. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na toj cesti i tako prodje 10 vozila dnevno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
By the way 205 i nije neka epohalna brzina da bi o tom minornom događaju morali pisati gotovo svi lokalni mediji (Glas, neki portali). Uostalom, ta dionica autoceste te jednostavno mami da stisneš papučicu do panja jer je najčešće sablasno prazna.


Mitar031 je napisao/la: ›
Ja to ne vjerujem. To je reklama za Opel Corsu. Vjerovatno im slabije ide prodaja tog modela pa evo sad malo besplatne reklame za tatine sinove koji imaju novca za jurilice

Da, zbilja to nije neka strasna brzina i stvarno je moguce da je nekom pala reklama na pamet. Mislim, prvi put vidim da se objavljuju specifikacije auta...
Ja sam 20 godina staru mećavu potjerao do te brzine, čisto da propirim 20 godina prljavštine iz motora i da vidim sto moze. Btw,inace nikad ne divljam po autocesti, putna brzina mi mozda oko 120km/h.

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.01.2010. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovao, da je i 300 išao može, jer na toj cesti nema kera..osobno govorim da sam tom dionicom išao i većom brzinom, al jbg neam sreće da završim u novinama Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

off...Provokator, bilo koja vrsta metala Very Happy iz prve ruke

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Putna brzina mi je između 140 km/h i 180 km/h, ali najčešće držim na 154 km/h. To je u biti brzina do koje te presretač ne hvata, po izračunima pametnijih od mene. Do sada nisam imao problema.
Ali ja redovito okrenem 210 km/h na Slavonici kada nema nikoga, barem na koju minutu... iako, pustim gas kad vidim da netko vozi normalnom brzinom, ni ja ne volim kad netko prozuji pored mene ukoliko to ne očekujem (osobito noću, nedo bog da osoba refleksno okrene volan na desno).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2010. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sprdnja... jbt u njemačkoj nema ograničenja za brzinu vožnje osobnih automobila, osim ako vremenski uvjeti to ne dopuštaju i od 22.00 h do 6.00 h, ako se ne varam... nikada nisam imao aute koje bih mogao tjerati, tako da je moja maximlna brzina na autoputu bila 170 km/h, na čepinskoj obilaznici 180 kn/h ( tu mi je dopao u ruke malo jači avto, te na onoj ravnoj cesti pred kneževim vinogradima 175 km/h... eto to su moji rekordi... ovakve priče uopće ne treba pričati i pisati, jer to nije ništa nepoznato da se jurca po cestama... gledao sam prije koju godinu snimku, kada je lik snimao hrvatske "kobre" kako divljaju po cesti, i to baš tu negdje oko osijeka - đakova...

btw. što se corse tiče, kontm da bi i mogla povući, jer ja sam 20 godina star auto sa motorom 1.3 75 KS navukao na 175 kn/h, pa kontam ako sam ja to s tim šporetom mogao, onda može i neka turbo jurilica...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.01.2010. 12:33 
Naslov: Gniark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo sam na takvo što pomislila,ja moju Vectru nemogu natjerati više od 160, a on je Corsu-pa ima da je svu limariju pogubio po autocesti.I to još turbo,pretpostavljam diesel-pa to nemože!


ili ipak može Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: