Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sječa stabala u Ličkoj i Strossmayerovoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2010. 11:01 
Naslov:  Sječa stabala u Ličkoj i Strossmayerovoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je prošli tjedan kišilo, radnici Zelenila grabljali su opalo lišće s travnjaka u nekoliko gradskih naselja, a skupljanje lišća nastavljeno je i ovaj tjedan u Retfali i Donjem gradu gdje traje i sječa stabala prema gradskim rješenjima.

Stjepan Giesler, rukovoditelj Unikomove RJ "Zelenilo", pojašnjava kako je aktualan nastavak programa održavanja javnih i zelenih površina u zimskom razdoblju te, usporedno s poslovima grabljanja i odvoza lišća stabala platana i hrastova (duže se zadržava) koje svakodnevno obavlja četiri-pet ekipa, jedna ekipa usitnjava odbačena božićna stabalca koja su radnici "Čistoće" dovezli uz deponij u Trpimirovu, a potom će biti prebačena na zeleni deponij na Biljsku cestu na kompostanu.

- Zimi se obavlja i remont strojeva koje pripremamo za proljetnu košnju s obzirom na to da uz dovoljno vlage kakva je sada kreće vegetacija i krajem ožujka mogu početi prve košnje. Sada je pogodno vrijeme za uklanjanje stabala po gradskim rješenjima, posao koji, prema potrebi, provodimo tijekom godine i upravo radimo u Mlinskoj i Murskoj ulici, a ovaj tjedan bit će posječena i stabla u Strossmayerovoj, Ličkoj i u ulicama u zapadnom dijelu Osijeka. Neka su stabla bolesna ili krošnja smeta instalacijama pa bude orezana ili korijen podiže pločnik pa se rješenjem nalaže uklanjanje - zaključuje Giesler.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2010. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što ne poruše više one breze u Krežminoj!? Em su trule, em smeće prave cijele godine...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2010. 23:16 
Naslov:  Re: Sječa stabala u Ličkoj i Strossmayerovoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel su to opet đapić i hsp krivi za sjecu zelenila?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2010. 2:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo jovo nanovo... dugo nisu ništa sjeckali, izgleda da im je falilo... istina da negdje i treba posjeći, pogotovo tamo gdje diže asfalt... trenutno mi je na pameti onaj dio nogostupa u europskoj aveniji tamo kod tvrđe... ono je recimo kriminal... ali kad bi posadili pošteno drveće, a ne ona smeća tanka, koja još barem 50 godina neće izrasti kako treba...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2010. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma de..... kako su unakazili pejačevićevu mislim stvarno .čemu to rezanje... ajd ako ej drvo stvaaaarno bolesno i sam što se ne sruši ali čemu rezati zdravo drveće ?????

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta, pa jel nije onaj Borovec više rukovoditelj Zelenila? Kad je taj posječen? A ja mislio da se spasio kad je prešo kod Mačka u Novu osječku priču? Eeee, nemoš malo Mršavom malo Debelom. Kladim se da ga sad pitaju di je u kojoj opciji da ne bi znao reći. Jel to istina da je tom liku Unikom tj. Matković prije par godina platio da studira neki faks pod stare dane? Ko zna nek napiše na forumu? Jel ga završio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2010. 6:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro dokle ću ja čekat da se javi neko iz Unikoma i napiše jel Borovec svršio taj fakultet ili nije?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: