Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Avatar' pogledalo 8.000 Osječana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2010. 19:00 
Naslov:  'Avatar' pogledalo 8.000 Osječana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki kinematografi u 2010. godinu ušli su popunjenih kinodvorana i s plusom na računu koji je u 2009. godinu dvostruko premašio dobit ostvarenu 2008.

Veliki kinohit “Avatar” ruši svjetske rekorde gledanosti i zarade, a nezapamćeno zanimanje izazvao je i u Osijeku. Tako je nakon dva tjedna prikazivanja u dva dnevna termina “Avatar” prebačen na jednu projekciju dnevno, ali je zbog velikog interesa opet vraćen na dvije projekcije, koje su još uvijek, u četvrtom tjednu prikazivanja, rasprodane. Najskuplji film svih vremena i demonstraciju dostignuća računalne animacije u režiji oskarovca Jamesa Camerona do sada je pogledalo 8.000 Osječana, a film će, u dogovoru s distributerom, u osječkim kinima ostati koliko god potraje zanimanje za njega, najmanje iduća dva tjedna.

- Otkako sam na čelu Kinematografa nije nam se dogodilo da je neki film i u trećem tjednu prikazivanja napunio dvoranu. Uobičajeno je da u trećem tjednu znatno padne interes publike, a nama ljudi još uvijek ostaju ispred dvorane bez karte. “Avatar” je nakon premijere u Europi, sada u kinu Urania, dok dvoranu kina Europa puni “Sherlock Holmes” Guya Ritchieja. Projekcije “Sherlocka” nisu rasprodane, ali su popunjene iznad prosjeka, pa film svakodnevno pogleda između 120 i 200 ljudi, čime moramo biti zadovoljni, govori Marijana Bošnjak, direktorica Kinematografa.

No situacija da su obje kinodvorane istovremeno ispunjene više od 70 posto, vjerojatno se neće ponoviti 2010. godine, jer se ne očekuje dolazak filmova razmjera “Avatara”. Najveća očekivanja Kinematografi polažu na novi nastavak sage o ljubavi čovjeka i vampira "Mladi mjesec", "Alisu u Zemlji čuda" Tima Burtona te nastavak animiranog filma "Alvin i vjeverice".

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[13.01.2010.] 'Avatar' i dalje puni kino dvorane, uz premijere 'Duga' i 'Kutija' te 'Sherlock Holmes'...


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da je za LAw ABIDING CITIZEN onda se nen bi čudio s obzirom da je to u posljednje vrijeme jedan od rijetkih odličnih filmova al Avatar Sad(
od toga su mogli napraviti cijeli serijal ane film od 2 i po sata. izgleda da je tržište još uvijek gladno takih filmova tipa lord of the rings, ratovi zvijezda, koji su za razliku odlični filmovi kao i njihov svaki nastavak...

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
da je za LAw ABIDING CITIZEN onda se nen bi čudio s obzirom da je to u posljednje vrijeme jedan od rijetkih odličnih filmova al Avatar Sad(
od toga su mogli napraviti cijeli serijal ane film od 2 i po sata. izgleda da je tržište još uvijek gladno takih filmova tipa lord of the rings, ratovi zvijezda, koji su za razliku odlični filmovi kao i njihov svaki nastavak...


svatko ima svoj ukus, tako da ne treba suditi drugima što ga idu gledati ili plakati zato što neki film koji se tebi ne sviđa puni dvorane...

iskreno, nisam pogledao film, čuo sam puno različitih mišljenja o filmu... ali eto, potruditi ću se odgegati svoje ljeno dupe do kina, pa da ga i ja pogledam i budem među narednih par tisuća ljudi koji su ga pogledati... ionda ću si napraviti majcu s natpisom "i ja sam gledao "Avatar" u kinu... možda me prije zaposle... nikada s ene zna...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.01.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

film je fantastičan, bez ijedne zamjerke

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.01.2010. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

film svakako nije vrhunsko umjetnicko djelo, nije ni art film za urbanu publiku profinjenog ukusa.

radi se o cistom americkom, hollywoodskom preskupom spektaklu prepunim sarenih i lijepih slika sa melodramaticnom porukom koju i najveci retardi mogu razumjeti.

ali ja volim gledati lijepe i sarene slike, volim se upustiti u takvu djecju bajku i film mi je super i predivno sam se proveo tih 3 sata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
Zdrale je napisao/la: ›
da je za LAw ABIDING CITIZEN onda se nen bi čudio s obzirom da je to u posljednje vrijeme jedan od rijetkih odličnih filmova al Avatar Sad(
od toga su mogli napraviti cijeli serijal ane film od 2 i po sata. izgleda da je tržište još uvijek gladno takih filmova tipa lord of the rings, ratovi zvijezda, koji su za razliku odlični filmovi kao i njihov svaki nastavak...


svatko ima svoj ukus, tako da ne treba suditi drugima što ga idu gledati ili plakati zato što neki film koji se tebi ne sviđa puni dvorane...

iskreno, nisam pogledao film, čuo sam puno različitih mišljenja o filmu... ali eto, potruditi ću se odgegati svoje ljeno dupe do kina, pa da ga i ja pogledam i budem među narednih par tisuća ljudi koji su ga pogledati... ionda ću si napraviti majcu s natpisom "i ja sam gledao "Avatar" u kinu... možda me prije zaposle... nikada s ene zna...


reko sam svoe mišljenje . pogledo sam film i ucrvo se do kraja. ingo je savšreno napisao što sam ja mislio. btw ste pogledali LAC kad je bio u kinu ??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mayhem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 75
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledao i zaspo negdje pred kraj filma... svaka cast na odrađenom poslu,stvarno nije mala stvar,ali tematika je isfurana,radnja pojedinih djelova filma toliko razvucena u detalje da postaje naporan...
po mojem misljenju razvikan film koji ostavlja dojam fascinantnoga na temelju grafike i dizajna...tj.ono na sto nismo naucili...

negdje sam procitao,netko je izjavio da "čemu plaćati skupe honorare i zvijezde kada mogu sve isto i jos bolje napraviti za manje novaca" tako nešto...e ima tu i logike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2010. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' se netko već pokušao ubiti zbog avatara?
klik

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › film svakako nije vrhunsko umjetnicko djelo, nije ni art film za urbanu publiku profinjenog ukusa.

radi se o cistom americkom, hollywoodskom preskupom spektaklu prepunim sarenih i lijepih slika sa melodramaticnom porukom koju i najveci retardi mogu razumjeti.

ali ja volim gledati lijepe i sarene slike, volim se upustiti u takvu djecju bajku i film mi je super i predivno sam se proveo tih 3 sata.


Potpisujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deusex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek negdje između sjenjaka i juga2 :)
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de ajde svako ima svoj ukus i molim lijepo da ne pljuje se po filmu,jer je stvarno film jedan od rijetkih u posljednih godinu dana za koje mogu rijeci da sam osto paf i otvorenih usta gledo ga..Oo..koliko je uloženo truda i novaca iskreno sam zadovoljan tematikom,sadržajem i veličinom filma.Kada sam ga gledo jednostavno sam imo dojam koda sam ga gledo 1h,ustvari je bilo 2,5h tako da..Molim lijepo samo dobri komentari na račun filma,jer ako ste razočarani ponavljam svako ima svoj ukus!!!! pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.01.2010. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › jel' se netko već pokušao ubiti zbog avatara?
klik


hahaha ... ali svakako prije samoubojstva treba nauciti Na'vi jezik Smile

pa eto, ima i gramatika, izgovori ...
Ucenje Na'vi jezika

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.01.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O ukusu se ne raspravlja..ali film je remek djelo, jedan od onih o kojima će se pričati još dugo.
Meni je glupo kad netko ide u dublje analize nekog filma i traži mu neke mane..to su filmovi, postoje da sjedneš i opustiš se, zabaviš.

Naprimjer law abiding citizen je meni odličan film ali ne može se mjerit s avatarom, jer ako ćemo ić u dublje analize, cijela priča mu je složena tako da ju može progutat jedino djete od 8 godina.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubimirova lidija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2010. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
jel' se netko već pokušao ubiti zbog avatara?
klik


de nevjerujem. Very Happy
Film nisam pogledala, skinula sam ga s neta, i mislim da ću gledanje jos odgađat neko dogledno vrijeme. Al ono što sam čula od frendova su samo riječi hvale..

_________________
- kod pesimizma je dobro što ste uvijek ili u pravu ili ugodno iznenađeni -
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
da je za LAw ABIDING CITIZEN onda se nen bi čudio s obzirom da je to u posljednje vrijeme jedan od rijetkih odličnih filmova al Avatar Sad(
od toga su mogli napraviti cijeli serijal ane film od 2 i po sata. izgleda da je tržište još uvijek gladno takih filmova tipa lord of the rings, ratovi zvijezda, koji su za razliku odlični filmovi kao i njihov svaki nastavak...

I Lord i Ratovi su dobri filmovi. Ali su i oni daleko od odličnih filmova. Avatar nije ništa lošijih od tih tvojih navedenih. E sad odlični filmvi su sasvim nešto drugo. Recimo Godfather, Seven, Ususal Susupects, 21 Grams, No Country For Old Men... Cameron je majstor režije spektakl filmova. Ali isto tako uspije uvijek likove povezat s publikom. Može se reći da još nije napravio loš. Pirane 2 nećemo računati... Smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.01.2010. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deusex je napisao/la: ›
Molim lijepo samo dobri komentari na račun filma,jer ako ste razočarani ponavljam svako ima svoj ukus!!!! pozdrav

Ovo je definitivno jedna od glupljih rečenica koju sam pročitao ovdje u zadnje vrijeme.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: