Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glavaš: U Unikomu ima još 70-ak radnika viška

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 7:00 
Naslov:  Glavaš: U Unikomu ima još 70-ak radnika viška
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S prvim danom nove godine, na Zavodu za zapošljavanje završilo je još desetak radnika gradske komunalne tvrtke Unikom, zaposlenih na određeno vrijeme, pa je sada broj djelatnika smanjen na oko 390. No, direktor Unikoma Tomislav Glavaš najavljuje da se neće stati na tome i najavljuje još 70-ak novih otkaza!

- Kada sam došao na ovu funkciju, zatekao sam čak 436 radnika, što je definitivno bilo previše, a velik dio, njih oko 160, zaposlen je u prethodne samo dvije godine, dakle u vrijeme bivše vlasti. Mnogi su zaposleni neracionalno, naravno 'preko političkih veza', u prvom redu HSP-a. Ubrzo sam broj djelatnika smanjio na 410, a sada ih ima oko 390. No, i to je definitivno previše - kaže Glavaš.

Optimalan broj zaposlenika, po njemu, bio bi oko 320, što znači da u idućem razdoblju (Glavaš ne želi procijeniti točno u kojemu, op.a.) slijede otkazi ili raskidi ugovora o radu s još najmanje 70 radnika. Direktor već otprilike zna i gdje će uslijediti "rezanja".

- U prvom redu, moramo se riješiti 32 radnika zaposlena u sklopu ZOO hotela. Podsjećam, njega ćemo prodati ili iznajmiti, jer je posrijedi ugostiteljsko-turistički sadržaj koji nema veze s našom osnovnom, komunalnom djelatnošću. Također, previše zaposlenih imamo u Radnoj jedinici 'Zelenilo'. Ima ih 99, a prema sadašnjem programu održavanja i uređenja zelenih površina, nije ih potrebno više od 65. Neće svi dobiti otkaz – neki će možda biti premješteni i u druge radne jedinice, ali moramo vidjeti gdje točno imamo još viška ljudi i kojih - najavljuje Glavaš.

Bubalo: Svi direktori moraju racionalizirati troškove

Gradonačelnik Krešimir Bubalo ponovno je dao potporu "svim direktorima gradskih poduzeća koji provode racionalizaciju troškova, pa makar i na ovakve načine".

- Sadašnji direktori sigurno nisu krivi što se u određenim poduzećima, poput GPP-a, Unikoma i Ukopa, zapošljavalo prekomjerno i na svakakve načine. Svi direktori, pa tako i gospodin Glavaš, znaju što im je činiti u svrhu saniranja velikih gubitaka i stabilizacije cijelog sustava, ističe.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno neki projekt Snage Grada:
POVEĆANJE NEZAPOSLENOSTI!

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S 400 i vise zaposlenika u gradu nije smjelo biti nepokosene trave, nepokupljenog lisca, smeca oko kontejnera, mjesecima neodvezenog reciklaznog smeca s eko otoka, neodrzavanih parkova, zapustenih ulica i trgova itd... a nije tako...ima ih dakle jos bar 200 previse!
Ili ce pak morati uslijediti totalna preraspodjela poslova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 8:30 
Naslov:  Re: Glavaš: U Unikomu ima još 70-ak radnika viška
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se samo da ce tim redoslijedom ljudi i dobijati otkaze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@kinemat2, apsolutno se slazem. Trenutno stanje je nakaradno do bola. Ono sto sam vidio, a to su "centar" Retfale, VPG i sl. - stanje je katastrofalno. Sredina je 1. mjeseca, a lisce nitko do sada nije ocistio. Lisce se vec pocelo raspadati, stvara se humus, premaz preko ceste i ono najgore - zastopavaju se odvodi. Prije koji tjedan je cesta na VPG bila doslovno poplavljena.

Na kraju ce svo to lisce, prije ili kasnije, zavrsiti u odvodnim cijevima, a onda zastopanja, poplave i slicno i kontam da ce tada svi proklinjati Vodovod [a oni, ovaj put, ni krivi ni duzni].

Volio bih cuti objasnjenje zasto se ove godine nije pokupilo lisce s ulica. Doista bih volio znati zasto, jer ako im je izgovor smanjenje broja ljudi - kako to da je lisce bilo skupljano godinama prije nego je HSP zaposljavao svoje ljude u Unikomu?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @kinemat2, apsolutno se slazem. Trenutno stanje je nakaradno do bola. Ono sto sam vidio, a to su "centar" Retfale, VPG i sl. - stanje je katastrofalno. Sredina je 1. mjeseca, a lisce nitko do sada nije ocistio. Lisce se vec pocelo raspadati, stvara se humus, premaz preko ceste i ono najgore - zastopavaju se odvodi. Prije koji tjedan je cesta na VPG bila doslovno poplavljena.

Na kraju ce svo to lisce, prije ili kasnije, zavrsiti u odvodnim cijevima, a onda zastopanja, poplave i slicno i kontam da ce tada svi proklinjati Vodovod [a oni, ovaj put, ni krivi ni duzni].

Volio bih cuti objasnjenje zasto se ove godine nije pokupilo lisce s ulica. Doista bih volio znati zasto, jer ako im je izgovor smanjenje broja ljudi - kako to da je lisce bilo skupljano godinama prije nego je HSP zaposljavao svoje ljude u Unikomu?


Da se razumijemo...ni u Vodovodu nije bolja situacija Very Happy
Vrijeme je da gradskim tvrtkama upravljaju (barem) sposobni, ne nuzno podobni ljudi... situacija bi zasigurno bila bitno drugacija.

Koliko mi je poznato Unikom vise nema ni onaj vrtni centar, sto je steta... sto sad rade ljudi koji su tamo bili zaposleni?

Sto se tice odvoda... dovoljno se sjetiti proljeca, kad se Drava izlila... plivalo je pol grada... i nikom nista. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Konačno neki projekt Snage Grada:
POVEĆANJE NEZAPOSLENOSTI!

Pa nemoj tako, ipak se nešto radi u gradu. Proširile su se zone naplate parkiranja, u nekim zonama je sat parkinga poskupio za kunu, uvedene su dnevne karte, poskupile su usluge UKOP-a, poskupio je gradski prijevoz, umirovljenici su izgubili neke beneficije kod kupovine mjesečnih karata, smanjene su plaće radnicima GPP-a, a neki su dobili otkaz, povećana je cijena kubika pitke vode, smanjene su plaće zaposlenih u poglavarstvu...
Sve ovo je na dobrobit građana našega grada!
...a ti govoriš da nema projekata...
A mislio sam da ne može biti gorih od Đapića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.01.2010. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Demit, ako su otpušteni svi preko političkih veza tko je onda sljedeći? Možda Matkovićevi ljudi? ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
astec
Offline
Ukupno postova: 210
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa jel moguće da nakon salvi kritika, pljuvačina i, očigledno, praznog mlaćenja slame, nakon samo 6 mjeseci već počinjemo plakati za Đapićem?? Very Happy Ajme pa ovo je nova razina niskosti za Bubala i kompaniju. Ajdmo kladionica - može li se playboy Bubalo još niže spustiti? Ja prvi stavljam na DA !

_________________
Nemojte tako - pa Strijelac je neutralan Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.01.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da ih mogu otpustiti i vise od 70.

mislim da je troje ljudi sasvim dosta da odrzava stanje kakvo je sada u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

astec je napisao/la: › Pa jel moguće da nakon salvi kritika, pljuvačina i, očigledno, praznog mlaćenja slame, nakon samo 6 mjeseci već počinjemo plakati za Đapićem??
Sto se tice Djapica i plakanja, jedina suza koju mi on tjera na oci je ona koja govori o nefunkcioniranju pravne drzave, o papirima koji se po potrebi iz ladica vade, ali i u njih vracaju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
astec je napisao/la: › Pa jel moguće da nakon salvi kritika, pljuvačina i, očigledno, praznog mlaćenja slame, nakon samo 6 mjeseci već počinjemo plakati za Đapićem??
Sto se tice Djapica i plakanja, jedina suza koju mi on tjera na oci je ona koja govori o nefunkcioniranju pravne drzave, o papirima koji se po potrebi iz ladica vade, ali i u njih vracaju.

Dobra, dobra - nagrada je kikiriki !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratinchica
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2010. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Mnogi su zaposleni neracionalno, naravno 'preko političkih veza', u prvom redu HSP-a.


A ja pouzdano znam da je baš jako puno ljudi zaposleno u Unikomu iz redova Hdssb - a, dok su još s Đapićem vodili grad.... I ti isti su sada napredovali na osnovu stranačke pripadnosti, i baš me zanima da li će se i oni naći na listama za odstrije!
A čula sam da su stranačka zapošljavanja i nastavljena nakon izbora, neki su dobili dobro plaćene poslove u gradu ili županiji... Sramite se svi skupa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.01.2010. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi izračunati kolika je neto plaća radnika tih u Unikomu i onda izvući zaključak koliko od tih 10 je Bubalo mogao spasiti da nije kupovao limuzine od četvrt milijuna kuna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2010. 11:19 
Naslov:  Re: Glavaš: U Unikomu ima još 70-ak radnika viška
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ne bi bilo loše da netko od toga viška počisti lišće sa šetnice na Sjenjaku koje leži tamo već 2 mjeseca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: