Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad: Besplatni bicikli za Osječane iduće godine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 13:31 
Naslov:  Grad: Besplatni bicikli za Osječane iduće godine
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Projekt besplatnih gradskih bicikala nije se našao u ovogodišnjem proračunu, a njegova provedba, potvrđuje dogradonačelnik Ivan Vrdoljak, odgođena je za 2011. godinu. Taj je projekt, kaže, vezan uz nedavno podizanje cijena sata parkiranja na dijelu parkirnih mjesta, odnosno iznosa koncesijske naknade Elektromodulu sa 125.000 na 150.000 kuna mjesečno.

- Sredstvima koja će podizanjem koncesijske naknade ove i iduće godine stići u gradski proračun osigurat ćemo novac za realizaciju projekta besplatnih bicikala u proljeće 2011. godine. Projekt je bio u planu za ovu godinu, no s obzirom na današnje mogućnost proračuna i definirane kredite za 2010., preselili smo ga u 2011., a ovim činom i osigurali sredstva za njega - kaže Vrdoljak.

Ideja je, inače, nabaviti 500 bicikala s osiguranom servisnom službom koji bi bili postavljeni na 20-ak puktova diljem grada, a koje bi građani mogli besplatno koristiti. U svrhu zaštite od krađa, bicikli će vjerojatno biti “čipirani”. Potrebno je, dakle, osim bicikala, nabaviti i odgovarajući software. Prostori u kojima će biti “parkirani” bicikli također će se vrlo vjerojatno naći na tržištu; po uzoru na autobusna stajališta, bit će to prostor za reklame.

Gotovo identičan projekt planira se i u Novom Sadu, te je Osijek u suradnji s tim gradom, a u sklopu projekta prekogranične suradnje, projekt naziva “Razvoj biciklističkih staza i uvođenje javnog bicikla”, kandidirao i pred EU pretpristupni fond IPA. Projekt je vrijedan 100.000 eura.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja najviše vjerujem svome bajku i .

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2010. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jos jedno predivno obecanje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-B-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2010. 13:57 
Naslov:  Re: Grad: Besplatni bicikli za Osječane iduće godine
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjeh ovu stvar izvan RH, i stvarno je super ideja!
Drago mi je što ovakve pozitivne promjene dolaze u grad!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakako projekt za pohvalu. Nadajmo se da će biti i realiziran.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Svakako projekt za pohvalu. Nadajmo se da će biti i realiziran.

E da...to je ono bitno...nadati se da će biti realizirano...dosad smo u vezi bilo čega slušali samo obećanja, apa ajd da ne nešto i ostvari. Wink


Zadnja promjena: Stella1989; 07.01.2010. 14:12; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Svakako projekt za pohvalu. Nadajmo se da će biti i realiziran.

E da...to je ono bitno...nadati se da će biti realizirano...dosad smo u vezi bilo čega slušali samo obećanja, apa ajd da ne nešto i ostvari. Wink


ostvarila se cijela lepeza poskupljenja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrdoljak se i pobrinuo da parkiranje bude skuplje...još je i rekao da smo to tražili Smile
Dobro je i rekao, za koga ste glasali, to ste i dobili. Sranje

Poskupila je koncesija sa 125.000 na 150.000, mislim da će Elektro-modul baknrotirati! Ne, ne i ne!

Činjenica: zahvaljujući HSP-u, te bicikle imati ćete gdje voziti, a vi pričajte što hoćete. osijek031.com smile

Ako bickle i ne u kradu, vratiti će ih demolirane. osijek031.com smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mayhem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 75
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la: ›
Vrdoljak se i pobrinuo da parkiranje bude skuplje...još je i rekao da smo to tražili Smile
Dobro je i rekao, za koga ste glasali, to ste i dobili. Sranje

Poskupila je koncesija sa 125.000 na 150.000, mislim da će Elektro-modul baknrotirati! Ne, ne i ne!

Činjenica: zahvaljujući HSP-u, te bicikle imati ćete gdje voziti, a vi pričajte što hoćete. osijek031.com smile

Ako bickle i ne u kradu, vratiti će ih demolirane. osijek031.com smile


koliko optimizma...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.01.2010. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa i to što kažeš... Ali nije da su nam baš dali u ovih 6 mjeseci nešto previše razloga da gledamo optimistično na razvoj situacije... Ali apsolutno cijela vladajuča koalicija je prekršila SVE što su obečali u predizbornoj kampanji. Navikli smo na kršenje obečanja ali baš 100%-totno kao u ovom slučaju baš i nismo... Ne znam čemu da budemo optimistični...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučko
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad Vrdoljak nešto obeća, onda znamo da će se to sigurno i ostvariti. Elektromodula više nema i sad je parking pod gradom... ili sam ja to sanjao?! A ti bicikli će doći 2011. jedino ako budu prijevremeni lokalni izbori, pa snaga grada ode na godišnji kod svog šefa u Drinovce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.01.2010. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja vjerovo budali...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2010. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... Prazna obećanja su najbolja reklama ...

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2010. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja u stvari izuzetno cijenim Vrdoljaka. Zašto? Pa zato kada on obeća da će nešto napraviti, on to ili napravi ili ne napravi, nema treće opcije. To je, morat ćete priznati, za svaku pohvalu.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2010. 6:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve što je besplatno, to je za svaku pohvalu. E sad koliko će besplatno grad kupit bajseve, hoće li tu biti nekog natječaja za 500 bajseva, koliko će se morati učipiti serviser bajkova... to je već neka druga osječka priča. U tom učipljivanju se najbolje snalazi prvi čovjek osječke nove priče koji je napravio pilot projekt učipljivanja još u Unikomu. Kažu neki da su se morali učipiti kako bi dobili žutozelenu uniformu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: