Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Raskićena božićna drvca kroz prozor bacaju na ulicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 8:00 
Naslov:  Raskićena božićna drvca kroz prozor bacaju na ulicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na travnjacima i ispred ulaza već su se pojavila raskićena božićna drvca, a u Retfali gdje ponedjeljkom Unikom prazni posude s otpadom stajala su i “ćelava” drvca.

Zamijećeno je da nekulturni i neodgovorni pojedinici boriće izbacuju na ulicu s prozora viših katova! Unikom će i ove godine organizirano odvoziti islužena božićna drvca, ali ne više s posebnih lokacija (uz koje stoji natpis “Recikliraj me”, kako je bilo lani), već odložena uz ekootoke.

- Nije mi jasno zašto neki odbacuju drvca odmah nakon Nove godine, a iznošenje borova razvuče se čak do veljače. Od četvrtka (7. siječnja) organizirano ćemo skupljati i odvoziti drvca odložena uz 80-ak ekootoka. Molimo građane da drvca ostavljaju u “gnijezdima” ekootoka, ne ispred ulaza na nogostupima, po travnjacima ili na cesti. Pokupit ćemo odbačena drvca i s drugih lokacija, ali zbog reda želimo suradnju s Osječanima. Do 60 posto drvaca bude na ulici poslije blagdana Sveta tri kralja i tada ima najviše posla. Dio drvca odbaci do sredine siječnja, a manji dio ostane za kasniji odvoz. Skupljena drvca odvozit ćemo na Biljsku cestu, gdje će biti strojno ustinjena - kaže Stevo Anetić, rukovoditelj Unikomovog RJ “Čistoća”.

Osječke župe, pak, podsjećaju rimokatoličke vjernike da božićno vrijeme završava predstojećom nedjeljom Krštenja Gospodinova (10. siječnja), što znači da slavlje, uključujući simbolično drvce, traje do tada, a ne do Sveta tri kralja (6. siječnja). Tradicija uči da se božićno drvce iznosi iz kućanstva najranije poslije blagoslova obitelji iza nedjelje Krštenja Gospodinova, a najkasnije uoči Svijećnice.

Uz okićeno drvo Božić traje duže

Drvca su i ove godine podijelila vjernike, a Katolička crkva ne propisuje niti savjetuje vjernicima točno vrijeme za raskićivanje božićnoga drvca. Donjogradska župa poučava vjernike: “Borovi se skidaju kad svećenik blagoslovi kuću”. Mons. Adam Bernatović, konkatedralni župnik, ponavlja: “Uz okićeno drvo i jaslice Božić traje duže, pridonosi ljepoti crkve, uživanju u radosti Isusovog dolaska. Šteta bi bila prerano iznijeti drvca”.

Tekst: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr


Udruga Pobjede poziva sugrađane i sugrađanke da ovog vikenda, u subotu i nedjelju 9. i 10. siječnja 2010., od 10 sati, ponesu svoje božićne jelke kupljene u kaljevima, kako bi ih posadili oko Azila za napuštene pse, u Nemetinu.

Iako je zima tek počela, ljeto će nam doći jako brzo, a tada će nam hladovina i kisik biti vrlo važni saveznici - kako svaki dan psima koji žive u Azilu, tako i nama dvonošcima na našim radnim akcijama!

Razmišljajmo opet "zeleno" i vratimo Osijeku pridjev najprepoznatljivijega "zelenoga grada"!

Budimo aktivni – za okoliš i za životinje, zajedno, jer jedni bez drugih ne možemo!

Udruga Pobjede



Pročitajte i...
[30.12.2009.] Volonteri: Drvca posadite kod azila!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svake godine isti naslov i isti tekst, marva nikako da se opameti, mislim na novinare...

Dajte molim Vas pa ko još baca kroz prozor borove, možda 2-3 budale koje bi trebalo zatuć istim tim borovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2010. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OOOO, ima take marve jako puno! Samo je već dosadilo čitati svake godine isti naslov i isti tekst od riječi do riječi. Treba ih kazniti pa iduće godine ne bi bacali....

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.01.2010. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je balkan...tu je takav običaj...i starog fiću ili stojadina u neki kanal...a drvo kroz prozor...ne vidim šta je tu čudno Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.01.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to u duhu božića xD

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa evo ja bacio bor kroz prozor, jer mi to bolje nego ga vući kroz cijeli stan i stubište da sve iglice otpadnu. ovako ga zašiko kroz prozor, naravno da sam prvo provjerio jel ima koga ispod, sišao dolje i lijepo ga stavio na hrpu s drugim borovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i u čemu je onda problem, pa nije da se ljudi gađaju borovima...j... ti novine i novinarstvo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U skandinaviji je običaj na dan svetog Knuta na 13.1. raskititi bor, još jednom popit i pojest u ime božića i onda se nerijetko drvca bacaju kroz prozor (tko mi nađe bolju i čišću metodu, dobije kikirikija)
Ako nije 20-i kat i ako nema nikoga dolje... what's the deal!?
Nije da smo inače baš toliko uredni, pa si sad zbog ovoga kvarimo "ugled".



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
pa evo ja bacio bor kroz prozor, jer mi to bolje nego ga vući kroz cijeli stan i stubište da sve iglice otpadnu. ovako ga zašiko kroz prozor, naravno da sam prvo provjerio jel ima koga ispod, sišao dolje i lijepo ga stavio na hrpu s drugim borovima.

protiv ovoga nemam ništa. smetaju me oni koji ne naprave drugi dio priče - siđu i stave ga na gomilu

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma taman posla... da živim na desetom katu zgrade pa normalno da bi ga bacio i onda ošo dolje i stavio ga negdje... ili na neku hrpu gdje već ima ili tamo gdje treba... šta ću ja sada cijelo stubište zasrat i stan s tim iglicama...

zato, da ne bi bilo ovakih problema, kupiš bor u kalju, poslije božića ga posadiš i to je to... za deset godina imaš aleju borova... Smile

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.01.2010. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a lega pa šopio ga i ja kroz prozor, al sam ga odnijeo kasnije na predvidjeno mjesto za to..a šta da ga teglim kroz cijeli stan i onda da imam iglice narednih 5 mj po stanu i još da ga nosam kroz zgradu, pa da me predsjednik zgrade napadne zbog iglica po cijelom stubištu, bolje kroz prozor i kasnije tam di treba i aj bok

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2010. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, ima nas Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tia
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Rimu bacaju televizore,stolice ... štogod im više ne treba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: