Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Škorić i Pušić predvode najmlađi val igrača

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65877
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2010. 7:00 
Naslov:  Škorić i Pušić predvode najmlađi val igrača
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znamo je li i nogometni navijač počeo funkcionirati na frekvenciji “Red Carpet” - publika, pa baš kao što iz “paštete” svakodnevno iskaču nove instant-zvijezde o kojima zapravo ne znamo koja im je osnovna djelatnost odnosno izvor financiranja, tako je i nogometna publika često gladna novih lica na našim terenima.

I od osječkih navijača čak i u ovom trenutku trener Tomislav Steinbrückner čut će savjet kako “treba pružiti prigodu mladima iz naše škole”. Bez obzira na to što takva primjedba u ovom trenutku nema baš prevelikog temelja, jer upravo 90 posto igračkog kadra Osijeka čine igrači poniknuli u Gradskom vrtu, a većina ih je još uvijek mlada, pa osječki prvoligaš posjeduje jedan od najmlađih igračkih kadrova u Prvoj ligi. No i sada će u Osijeku na pitanje “ima li mladih” izgovoriti nekoliko imena široj nogometnoj javnosti još uvijek nepoznatih. Neke od njih možda vidimo na prvoligaškim travnjacima već ovoga proljeća.

Najmlađi val osječkih nogometaša definitivno predvode Mile Škorić i Domagoj Pušić, igrači koji su sada već ostvarili jedan san i zaigrali u dresu NK Osijek. Sada ipak žele nešto više pa se u proljeće sigurno nadaju i većoj prigodi čak i češće mjestu u udarnoj jedanaestorici. No niz je igrača koji još uvijek pripadaju juniorskoj, čak i kadetskoj kategoriji, a koji će započeti zimske pripreme sa seniorskom momčadi. Među njima svakako se ističe Anton Maglica, napadač i mladi U-19 reprezentativac. Prije nekoliko tjedana profesionalne ugovore potpisali su i Marko Lešković (1991.), Ivan Plum (1992.) te tek 16-godišnji Ivo Aleksić, inače kapetan kadetske reprezentacije Hrvatske. Potpisom ugovora sva trojica se s pravom nadaju brzom regrutiranju u seniorsku momčad. U tom pogledu svakako su još zanimljivi i Antonio Perošević, Hrvoje Plum, Josip Tomašević, a kažu da bi uskoro i Dino Špehar mogao u Gradskom vrtu nastaviti poznatu nogometnu dinastiju. Većina spomenutih igrača može se nadati već ove zime kako će početi raditi s prvom momčadi, neki će odraditi i kompletne pripreme, a oni najhrabriji i najači koji sve “prežive” na proljeće se mogu nadati i minutaži. Hoće li do nje doći i koliko će uopće imati prigoda najviše ovisi o njima samima, ali i o tome hoće li kompletan igrački kadar s početka sezone ostati na okupu i u drugom dijelu sezone. Nije nepoznata činjenica kako u Gradskom vrtu postoji nekolicina igrača kojima bi rado Klub dao “papire” ako nađu dobar angažman, koji bi zadovoljio sve strane. Ako se to dogodi, šire bi se otvorila vrata još uvijek neafirmiranim imenima.

Pripreme počinje i Mostarac Stojkić

Svaki početak priprema obilježavaju i brojni neafirmirani igrači u potrazi za prvoligaškim angažmanom. Iznimka nije ni NK Osijek, na čijim će se pripremama sigurno naći i Petar Stojkić. Rođeni Mostarac, s nepunih 17 godina čak je za mostarski Zrinjski zabilježio i euronastupe, međutim “zov za lakom zaradom”, na koji nije imun ni jedan teenager odveo ga je u Zmaj iz Makarske. Stojkić je Osječanima zanimljiv jer igra na poziciji lijevog bočnog i lijevog veznog. Prije zimske stanke odradio je već nekoliko treninga s bijelo-plavima, na kojima je i dobio “pozivnicu” za početak priprema, a struka će potom odlučiti hoće li i službeno pristupiti osječkom prvoligašu.

Tekst: K.Lacković/Glas-Slavonije.hr
Foto: M.K./arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijetko grijesim oko mladih nada i vec sam prije 3-4 godine rekao da ce Jugovic biti igracina i polako sad svi shvacaju to.
Upravo sada za ovog Škorića mislim da ce biti jedan od najjacih igraca koje je Osijek ikad dao! Slicno ocekujem i za Maglicu a mozda malo kasnije i od mladog Špehara Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2010. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Rijetko grijesim oko mladih nada i vec sam prije 3-4 godine rekao da ce Jugovic biti igracina i polako sad svi shvacaju to.
Upravo sada za ovog Škorića mislim da ce biti jedan od najjacih igraca koje je Osijek ikad dao! Slicno ocekujem i za Maglicu a mozda malo kasnije i od mladog Špehara Wink


apsolutno se slažem oko Škorića,svala im čast na tom jer su ga iz Cibalije doveli,isto tako i maglicu mogao bi bit vrhunski igrač,a za špehara još ne znam,nadam se da će ispast u pravu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oksus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: yosipovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2010. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali Ivan Aleksić ima isto jako jako dobar potencijal.

_________________
...Heaven isn't a place, it's a feeling...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2010. 6:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se za Škorića, mali je stvarno talentiran. Iako je visok, odlično barata loptom, a udarac mu je toliko snažan da to još nisam vidio tamo od Metlickog s početka 90-ih ili Krstulovića 10-ak godina kasnije. No treba se brže rješavati lopte, previše je zaigran i voli daviti loptu (kao uostalom i Knežević, Miličević, Nikšić...), no mlad je, ići će to na bolje.
Šteta je što NK Osijek nema bolje trenere kako bi ti dečki svoj potencijal razvili do kraja.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2010. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Slažem se za Škorića, mali je stvarno talentiran. Iako je visok, odlično barata loptom, a udarac mu je toliko snažan da to još nisam vidio tamo od Metlickog s početka 90-ih ili Krstulovića 10-ak godina kasnije. No treba se brže rješavati lopte, previše je zaigran i voli daviti loptu (kao uostalom i Knežević, Miličević, Nikšić...), no mlad je, ići će to na bolje.
Šteta je što NK Osijek nema bolje trenere kako bi ti dečki svoj potencijal razvili do kraja.


ova zadnja recenica ti je carska,to je problem svega nasi treneri nisu dovoljno dobri,tj ne znaju kako do kraja iskoristit potencijal mladih igraca,kako ga transformirati u znanje da znaju osijek bi vec imo bar 1 naslov Smile

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: