Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zahvaljujući brzoj intervenciji štete od požara su minimalne

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2010. 8:00 
Naslov:  Zahvaljujući brzoj intervenciji štete od požara su minimalne
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dan nakon požara u pothodniku, koji je s površine Trga Ante Starčevića izgledao vrlo dramatično, zakupci prostora mogli su biti zadovoljni jer se pokazalo da su posljedice požara, izuzme li se radnja u kojoj je požar izbio, uistinu minimalne. Svi su imali samo riječi hvale za brzu intervenciju vatrogasaca, kojom je spriječeno širenja požara i šteta na susjednim poslovnim prostorima.

- Kada sam vidjela onako gust, crn dim i osjetila miris koji je izlazio iz svih prilaza pothodniku, bila sam sigurna da će se sva roba u radnji morati baciti. No pokazalo se da nije sve tako crno, roba je dobila miris, ali nije prejak i isprat će se već kod prvog pranja - kaže jedna od trgovkinja u pothodniku.

Među trgovcima pljuštale su pohvale na rad vatrogasaca, koji su iznimno brzo došli na teren.

- Vatrogasci su nam spasili posao i hvala im na tome. Nisam bila u pothodniku kada je počeo požar, ali sam odmah upalila radio i bila sam sigurna da je to požar koji će mi uništiti posao. Na kraju se, na svu sreću, pokazalo da smo prošli jako dobro, s obzirom na to da je moglo biti gore - rekla je Kata Tadić, vlasnica jedne od trgovina.

Da je sve moglo izgledati gore, potvrdio nam je i vatrogasni zapovjednik Boris Banjan rekavši kako bi se požar znatno proširio da su ekipe stigle samo nekoliko minuta kasnije.

- Uzrok požara je loše održavanje stroja, zbog čega se na kraju zapalila piljevina, plastika, ljepila i ostali obućarski pribor i alat. Daljnje širenje požara spriječila je brza intervencija i gašenje bi sigurno izgledalo puno drukčije da smo došli samo pet minuta kasnije - rekao je Banjan.

Ventilatorima protiv dima

Nakupljanje dima posebno je opasno u podrumskim prostorijama poput pothodnika pa su ga vatrogasci velikim ventilatorima izvlačili. Tako je spriječeno širenje dima u radnje, ali i u prostor Name, a Boris Banjan kaže kako je crni dim bio i iznimno opasan jer je nastao kao rezultat gorenja plastike i ljepila.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan


Pročitajte i...
[29./30.12.2009.] Požar progutao obućarsku radnju, roba u pothodniku uništena dimom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: