Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Game Room: World in Conflict

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tomivav
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PipBoy je napisao/la (Pogledaj post): ›
tomivav je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto 'igrica'? I zašto recenziranje tako starih naslova?

Prva stvar...

Nisam vidio pitanje prije, pa sam zato postavio.

Nemam ni ja brutalnu konfiguraciju. WiC nisam ni igrao bša zbog tog, ali i nedostatka vremena - kao i hrpe drugih igara. Preslab mi je komp za neke igre iz 2006., a di tek za ove koje su kasnije izišle.

Mislim da nema puno smisla recenziravat starije stvari jer su ih mnogi igrali, a i ako nisu, vjerojatno su već upoznati s naslovom, no dobro. I vjerujem da se puno više ljudi koristi piratsvom, nego što kupuju igre. Ipak se ovdje radi o PC-u.

A naziv igrica mi je pomalo uvredljiv i previše laički. Kao da moj tetak priča o igrama. Najviše mi smeta kad se taj naziv koristi za neka remek-djela, a ima ih mnogo. Ja osobno ni Super Marija ne bi nazivao igricom...

Da završim, Fallout je i meni jedna od najdražih igara uopće. Ove godine sam ga ponovno igrao. Jedinica mi se najviše sviđa, ne znam zašto - ima mi bolji ugođaj od dvojke. Dvojku nisam završio jer nisam više imao toliko volje za igranjem nakon što sam završio jedinicu. Trojku nisam ni igrao jer imam preslab komp. A spin-offove nisam ni igrao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2009. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali kad pogledaš to su mahom sve igrice. manje više odn. ovisno o sučelju. za neke igrice se može sa sigurnošću reći da su jednostavno "igrice" dok su druge stvarno realne igre.

eto da ne misliš da lupam bezveze usporedit ću par žanrova pa da nekako vidiš o čemu pričam.

npr ako govorimo o strategijama imamo one jednostavne strategije koje nisu ništa više nego igrice za ubit vrijeme. tu mi spadaju definitivno command & conquer i red alert serijali, age of empires serijal, stronghold crusaider, sudden strike serijal i ostale slične igrice. igre se baziraju u osnovi na neku bazu koju imaš, narokaš svega i sam pokosiš sve pred sobom. u tu grupu mi spada i WIC. da se razumijemo super je to igra za ubit vrijeme i prešao sam ju 2X i još ću sigurno nakon nekog vremena kad se zaželim "strateške igrice". a onda imaš realne strateške igre. ne znam jesi igrao Close Combat serijal. Skini si s neta close combat 5 pa ćeš vidjeti o čemu pričam. za razliku od svih već pomenutih igrica, close combat je realni simulator bitke. (iza nove godine ću ponuditi za napraviti recenziju pa ćeš vidjeti o čemu pričam). kad kažem realni simulator mislim realni simulator. iskreno ta igra mi više sliči na vojnu obuku pomoću kompjutera nego na kompjutersku igricu. je ona poprilično ružna ali kada se priča o igrivosti daleko je ispred svih pomenutih. to je toliko nešto realno da ti to nemoš vjerovat. eto u žanr realnih strategiuja mi i ulazi total war serijal gdje ti uz činjenicu da imaš diplomacju, management gradova i regija imaš i 3d bitke koje su super teške i moraš razmišljat taktički da bi uspješno priveo bitku kraju.
to sve one pomenute igrice nemaju. ako ćemo iskreno company of heroes mi je realnija startegija od WIC .

što se fallout 1 tiče prešo sam ju jedno 2-3 puta al zato sam dvojku prešao cca 25 puta. najbolja igra svih vremena. trojka je sranje Very Happy

ako te zanima prouči si malo ovo Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snowblind
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti se moraš odlučit jel želiš "realne" il taktičke igre

_________________
among freaks like me I'm tryin' to survive...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukoliko itko još uvijek igra C&C Canes Wrath, nek se javi da ga razbijem preko Hamachia! A može i ova samo će mi trebati vremena da "kupim" igru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomivav
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2009. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › ali kad pogledaš to su mahom sve igrice.

ako te zanima prouči si malo ovo Wink

Slažem se s ovime što si reko. Ali ipak je izraz 'igrica' prva riječ u hrvatskom jeziku koja se pojavila kad su se prvi put pojavile video-igre. Tako je izraz postao normalan i uobičajen, pa nekima ni ne upada u oči. To je sve ok, ali meni ipak zna zasmetat...
A u vezi simulatora - to je opet novi pojam. Slažem se s time što si reko. Slična je stvar s Gran Turismom. No na kraju se sve svodi na osobno preferiranje i nije toliko ni bitno ako se ljudi razumiju dok komuniciraju.

Pogledo sam link - to je neki neslužbeni Fallout Online? Mislim, ionako nemam vremena za to. Sutra mi stiže PS3 i napokon ću uživati u Gran Turismu nove (ove) generacije, a kad dođe GT5, uzima se i volan Smile
Znam da je Interplay sačuvao prava da napravi Fallout MMOG, ali sam sad tek saznao ovo: http://fallout.wikia.com/wiki/Project_V13

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snowblind je napisao/la (Pogledaj post): › ti se moraš odlučit jel želiš "realne" il taktičke igre


pa to ti ja pokušavam dočarati na već dvije strane. postoje REALNE TAKTIČKE igre, a WIC nije jedna od njih. imaš link na najbolju realnu taktičku igru na svijetu već dobrih 10 godina. nema krasnu grafiku kao WIC ali je 50X realnije i igrivije.

da se razumijemo i meni se sviđa WIC ali kao što sam napomenuo kada naiđete na taktičku igru koja je najbliže savršenstvu ona postaje ono s čime se sve druge igre uspoređuju.

tomivav je napisao/la: ›
Znam da je Interplay sačuvao prava da napravi Fallout MMOG, ali sam sad tek saznao ovo: http://fallout.wikia.com/wiki/Project_V13


načekat ćemo se dok to dođe. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: