Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crveni križ na sudu jer nudi smještaj socijalno ugroženima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači po tvom je land cruiser od 400 000 opravdan? nije li smiješno da ck vozi takav auto..pazi Crveni Križ..Grad Osijek ima jeftiniji auto

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali je grad Osijek po riječima vladajućih pred bankrotom Very Happy - a crveni križ očiglendo nije Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2009. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko je uopće spominjao rad samog društva u kopletu! Nije nitko rekao ništa za to što rade kao društvo, to je za svaku pohvalu!! Radi se o privatnim malverzacijama đukića koji to sve skupa debelo iskorištava, on i još nekolicina pojedinaca.

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko nije spominjao rad društva? Pa Đukić je ravnatelj tog društva dakle pod njegovom palicom je to sve i ostvareno Very Happy Very Happy - ma ok ako ima malverzacija neka ih se kazni, ali kako piše DORH nije ništa našaa pa ono Very Happy Very Happy Ali evo ako imaš saznanja kakvih napiši slobodno ovdje, ja sam samo opravdao njegovu kćerku jer je eto bial u istoj smjeni kao i ja u Splitu i itekako se naradila tih 10 dana sa 60 djece ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ostvareno je lovom iz donacija..nije sigurno on skupljao lovu, nego su ljudi uplatili..i sad je ok vozit auto od 400 000kn..de molim te

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm ne znam kako idu donacije ali znam da zakon o crvenom križu kaže da 2% proračuna mora ići ck-u dakle računajte si koliki je proračun Grada Osijeka i 2% ide CK. Dakle nekih 10 milijuna ide iz gradskog proračuna. Pa eto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto..šta ne bi onda vozili land cruiser... ma aston martin treba kupit.... gade mi se takvi

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2009. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al čeaj nije mi samo jasno Very Happy - ma da nemaju novaca ok rekao bi da je to pretjerivanje i to naveliko, li ck posluje odlično, dakle sposobni su skupiti novce i iz drugih izvora a ne samo iz proračuna. Pa kad suveć tako sposobni pa što ne bi kupili i bolje vozilo? DA grcaju u dugovima ili da jedva skupe ma nema šanse da bi ih ja branio, ali uspješni su i jedan takav automobil po meni ne predstavlja nikakav problem. Pogotovo jer jedan luksuzniji automobil treba svakoj malo jačoj ustanovi, pa tako i CK-u. Treba vidjeti ostatak voznog parka pa ako je i on takav onda ih oprati ali ako nije, meni stvarno nije jasnou čemu je problem? Pa nisi nikome ukrali novce, nije zakinut ni jedan jedini program tom kupovinom i meni stvarno nije jasno čemu tolika hajka? BOlje se obrušiti na bubala i Šišljagića koji svakodnevno kukaju a kupuju limuzine. E to nije opravdano, a ovo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.12.2009. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahahaahahahhaha.... ti si malo maka?
Govorimo o CRVENOM KRIŽU..alo!!! koji bi trebao sve do zadnje kune ( osim fiksnih troškova) dat u hum. svrhe... a ne vozit land cruisere po gradu... smiješno.. znači..otvorimo hum. akciju( nebitno za što= skupimo 5 milijuna kuna i kažemo...mi smo sposobni skupit lovu, nismo u dugu..uuuu mogli bi jedan aston??? not!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
principessa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2009. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam u više navrata čuo da đukićeva rodbina i prijatelji, te isto tako prijatelji njegove djece borave vikendima u tom odmaralištu za 100 kn-naravno bez računa i sl., a za auto prodaje priču onima što ne znaju da je to njegov land cruiser.
kažu "gdje ima dima ima i vatre"!


svatko željan boravka u prirodi, plivanja u bazenčiću i malo odmora od ljudi može doći u odmaralište merkur po navedenoj cijeni. inače, to i je propisana cijena dnevnog boravka, a ovo s računima je samo zli dodatak koji obično bude u paketu s nekom činjenicom... koliko je đukić napravio za mladež crvenog križa i za samo osječko društvo i koliko još uvijek radi se ne može usporediti nisačim. naravno, uz njega tu ima još dosta ljudi koji se trude i koji su od mladeži crvenog križa u osijeku napravili čudo. i sve što imam reći za njega i sve djelatnike u gradskom društvu su samo pohvale.

audiworld je napisao/la: ›
ahahahaahahahhaha.... ti si malo maka?
Govorimo o CRVENOM KRIŽU..alo!!! koji bi trebao sve do zadnje kune ( osim fiksnih troškova) dat u hum. svrhe... a ne vozit land cruisere po gradu... smiješno.. znači..otvorimo hum. akciju( nebitno za što= skupimo 5 milijuna kuna i kažemo...mi smo sposobni skupit lovu, nismo u dugu..uuuu mogli bi jedan aston??? not!


novac crvenog križa ne sastoji se od donacija građana. crveni križ je federacija i njegova sredstva idu prema hijerarhiji, dakle od ženeve prema svim nacionalnim društvima, a unutar svakog nacionalnog društva u zemlji ide prema gradskim, županijskim i općinskim društvima. znaš, nije lijepo pričati gluposti o stvarima u koje nisi siguran, ispadaš samo zajedljiv.


sretan božić svima, btw Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
principessa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2009. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › ahahahaahahahhaha.... ti si malo maka?
Govorimo o CRVENOM KRIŽU..alo!!! koji bi trebao sve do zadnje kune ( osim fiksnih troškova) dat u hum. svrhe... a ne vozit land cruisere po gradu... smiješno.. znači..otvorimo hum. akciju( nebitno za što= skupimo 5 milijuna kuna i kažemo...mi smo sposobni skupit lovu, nismo u dugu..uuuu mogli bi jedan aston??? not!


ti gospodine mješaš neke pojmove. caritas i crveni križ. inače, crveni križ je pokret nastao kako bi pomogao ranjenima i bolesnima u ratu (sjećaš se iz povijesti možda one četiri ženevske konvencije). za vrijeme mira ima zadaću obučavat prvu pomoć volontere kako bi u katastrofama i sličnim situacijama oni mogli pomoći. nije mu zadaća ovo što mu propisuješ. crveni se križ, naravno, razvio još puno od te osnovne ideje i sada obučava volontere u različitim programima i troši sredstva na njih, na socijalno ugrožene obitelji pomažući im oko hrane i sl. preko ljeta u tom merkuru volonteri provode svoje vrijeme s djecom tih socijalno ugroženih obitelji, uče ih o zajedništvu i prijateljstvu i uživaju s njima. organizirana im je škola plivanja koju vode spasioci koje je obučio crveni križ. dobivaju po tri obroka dnevno koje netko kuha i priprema, i svake noći spavaju u krevetima u sobama koje netko čisti i pere. programe koji mladi prolaze na ljetnim školama (dakle potencijalni volonteri) oni dalje šire, a te ljetne škole isto koštaju. programi poput memo aidsa, prve pomoći, trgovanja ljudima, prevencije ovisnosti i sl. mladima pomažu u samoizgradnji. i iskreno, to ne može shvatiti kako spada nitko tko nijednom nije bio dio nečega tako posebnog kao što je zajedništvo koje se stvori među mladima nakon deset dana boravka u tom predivnom merkuru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2009. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poprili;no sam informiran o onome [to se stvarno radi u osje;kom Crvenom kri\u od onoga ko je najbolje u gradu informiran o tome, a to je ista ona osoba koja je maknula Vlastu Velicki sa Trgova;kog suda/ Vladimir {plajt. Nije uop'e problem da Crveni kri\ brine o socijalnim slu;ajevima preko ljeta. Problem je u tome da Marko }uki' preko cjele godine tamo vrti biynis koji nema blage veye sa socijalom. kakva je to socijala ako natjeraju sve roditelje da pla'aju [kolu u prirodi koja uop'e nije ni obaveyna? To košta isto toliko ko da djeca idu preko turističke agencije u neki hotel. razlika je u tome što Crveni križ ne plaća nikakav porez! A turističke agencije moraju plaćati porez za istu djelatnost! kako to? navodno postoje dokazi da tamo ne borave samo socijalni slučajevi (zapravo njih je najmanje). Puno veći biznis Marko Đukić vrti sa raznoraznim udrugama koje mu u kešu plaćaju. Bilo bi interesantno vidjeti puteve tog keša! Kako plaćaju mnogi sportski klubovi koji tamo dolaze na pripreme? jesu i to socijalci? Ili razni simpoziji i kongresi? A Toyota nije koštala 400 tisuća, nego 474 kako je lane pisao Slavonski dom. Tada je staro za novo zamijenjen Xyundai santa Fe koji je bio star samo godinu i pol dana!!!! Nije li to hoštapleraj da se neko tako kurchi sa našim proračunskim novcem. Parkira u VIP garaži koja je pod nosom njegovog stana (Bijela lađa), a ne kod Crvenog križa. Koristi ga 24 sata na dan za sve privatne svrhe, a pijanci se vikendom voze u drlozima Crvenog križa. Zašto je sad odmaralište Merkur zatvoreno? zato što će ga izgleda zapečatiti. To je samo malo od onoga što sam čuo od Šplajta, a koliko ga znam, on nikad ne krene u nešta da bi fulao ili stao prije kraja. Kladim se na Šplajta da će makniti Đukića ili će se Đukić prije sam makniti kad prljavi veš ispliva na vidjelo. zasad ga još prikriva kolko tolko uspješno. Pomoću medija koje plaća za promoviranje svojih uspjeha. Čujem da samo STV godišnje plaća između 50 i 60 milja da ga samo hvale. Sramota

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2009. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mitre sad si nahebo od dežurnih branitelja i obožavatelja lika i djela gosn Đukića! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.12.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam Osječanine, al' treba čuti i drugu stranu istine. Bio sam danas u Trojci sa već spomenutim najboljim poznavateljem Đukićevih muljava. Pa to nije za vjerovat što mi je sve čovjek napričao. Ako je samo pola od toga istina, tu neko iz Crvenog križa mora završiti u bajbokani. Markov šogor je čim je izašao iz zatvora odmah počeo raditi u Crvenom križu.I to da znaš na kako dobrom mjestu. U kuhinji se doduše pere sitna lova, kokošari se, ali malo pomalo i tu se nakupi. Na osiguranju je jako zanimljivo, al neću sad da ne bih nešto krivo napisao jel mi to sa osiguranjem nije baš najjasnije. Znam samo da osječki Crveni Križ plaća svojim radnicima životno osiguranje. Pa ko to još normalan radi pogotovo u ovoj krizi? Osim toga plaća i životno osiguranje za neke bivše penzionere. Ustvari bivše radnike koji su sad penzioneri. Meni je najjača fora da Crveni križ digne kratkoročni kredit od 10 miliona kuna na 10 mjeseci. Pazi, to da uopće nema kamata to moraš svaki mjesec vratiti jedan milion. Hej, pa di on to može zaraditi milion kuna čistaka mjesečno da plati ratu kredita ? Jel na socijalcima? A i to kako prikazuje zaradu od socijalaca to je posebna priča, al ni to mi nije baš najjasnije, nešto pučka kuhinja i dobrovoljni davaoci krvi, navodno se tu nešto jako mulja oko 51% . Priča Šplajt da ima još dvje tri bombe koje će kad ih pukne sigurno biti prva vjest kod Tončice ili Šprajca, al' još nešta čeka, neće sad odma to gruniti. I ono o DORHU je priča za malu djecu da se smiri javnost. kažem, ako je pola od toga istina, ajme...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.12.2009. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj mitre sad si našao od koga češ slušati priče i pričice Very Happy Very Happy - od Šplajta?? Very Happy pa čovjek ima službeno rješenje da je neuračunljiv Very Happy rugala se sova sjenici Very Happy Šplajt hahahahahahahah katastrofa ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: