Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Božić gubi stvarnu vrijednost, poručio nadbiskup Srakić [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 17:01 
Naslov:  Božić gubi stvarnu vrijednost, poručio nadbiskup Srakić [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Proslava Božića gubi svoju stvarnu vrijednost pred materijalnim, izjavio je nadbiskup i metropolit đakovačko-osječki Marin Srakić, na konferenciji za novinare prigodom nadolazeće svetkovine Rođenja Gospodnjega – Božića. Prisjetio se vremena kada su Hrvati zavidjeli Zapadu zbog blještavila Božića, a ipak, naglasio je, prebrzo je taj Zapad došao k nama i donio ono materijalno što nije dobro. Inače, pastirsku božićnu poruku, koju ćete u cijelosti imati priliku pogledati u četvrtak, na sam Badnjak, nadbiskup je posvetio svećenicima u našim zajednicama.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- nakon jutrošnjih – 17, stiže zatopljenje
- rebalans sveučilišnog proračuna
- darovi za četiri socijalno ugrožene obitelji
- Unikom neće odvoziti smeće na Božić


Osječka televizija - Vijesti, 21.12.2009.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.12.2009. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što drugo očekivat od popova nego hypocrisy on steroids...
sell the vatican, feed the world!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2009. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la (Pogledaj post): › sell the vatican, feed the world!!

osijek031.com smile Kriza je, babe ne bacaju više tako puno u škrabicu, pa im fali za nove palače. Tako je Božić njima izgubio pravu 'vrijednost'. Meni je Božić biti doma sa svojima, curom, grijati se između cure i peći, pogledat Sam u kući i slušat božićne pjesme. Woohohooo
Ne mjerim žić-bo s 'hrvatskim velikanima'. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvioos
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
aardvark je napisao/la (Pogledaj post): › sell the vatican, feed the world!!

osijek031.com smile Kriza je, babe ne bacaju više tako puno u škrabicu, pa im fali za nove palače. Tako je Božić njima izgubio pravu 'vrijednost'. Meni je Božić biti doma sa svojima, curom, grijati se između cure i peći, pogledat Sam u kući i slušat božićne pjesme. Woohohooo
Ne mjerim žić-bo s 'hrvatskim velikanima'. Rolling Eyes

Božić nije one babe koje ti vidiš da idu bacati u škrabicu, ili one palače koje ti vidiš da si zidaju, ili onaj ručak (večera) što češ blagovati sa svojima ili svojom djevojkom, ili gledati film jedne od najgorih zemalja na svijetu. Nego je kada češ čista srca kao svaki krščanin, pored masovne zagađenosti ne božičnih stvari sa zapada, proslaviti blagdan rođenja Isusa Krista.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.12.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvioos je napisao/la (Pogledaj post): ›
MegaSmrT je napisao/la: ›
aardvark je napisao/la (Pogledaj post): › sell the vatican, feed the world!!

osijek031.com smile Kriza je, babe ne bacaju više tako puno u škrabicu, pa im fali za nove palače. Tako je Božić njima izgubio pravu 'vrijednost'. Meni je Božić biti doma sa svojima, curom, grijati se između cure i peći, pogledat Sam u kući i slušat božićne pjesme. Woohohooo
Ne mjerim žić-bo s 'hrvatskim velikanima'. Rolling Eyes

Božić nije one babe koje ti vidiš da idu bacati u škrabicu, ili one palače koje ti vidiš da si zidaju, ili onaj ručak (večera) što češ blagovati sa svojima ili svojom djevojkom, ili gledati film jedne od najgorih zemalja na svijetu. Nego je kada češ čista srca kao svaki krščanin, pored masovne zagađenosti ne božičnih stvari sa zapada, proslaviti blagdan rođenja Isusa Krista.
Proslava Božića je prvenstveno bila paganski običaj. Što se mene tiče, nisam kršćanin, niti bilo koje druge vjere.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.12.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahhaha.. srkaić po dobrom običaju sere... On priča o materijalnom?? ima palaču u DJ koji je 13min od OS autocestom, a gradi sjedište u OS... neka da u humanitarne svrhe..al ne... Don Corleone mora voziti A6 od cca 500 000kn..jel... Nemojte kupovat poklone, dajte Crkvi

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
awake
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Božić je blagdan obitelji, dan rođenja djeteta, kada obitelj postaje potpuna. Unatoč svim teškočama to dijete biva rođeno, u štalici, na slami. Slavimo da se to dijete, untoč svim teškočama, rodi i u našim srcima. Radujmo se!

Iv 17, 14
Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ahhaha.. srkaić po dobrom običaju sere... On priča o materijalnom?? ima palaču u DJ koji je 13min od OS autocestom, a gradi sjedište u OS... neka da u humanitarne svrhe..al ne... Don Corleone mora voziti A6 od cca 500 000kn..jel... Nemojte kupovat poklone, dajte Crkvi


Ima se, može se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.12.2009. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Božić je blagdan obitelji, dan rođenja djeteta, kada obitelj postaje potpuna

šta s nama koji nemamo djeu..ili ljudi koji čekaju bebu al ne će mali/mala van na Božić? Čista demagogija... Ljudi trebaju biti sretni svaki dan, obitelj sretna svaki dan a ne na 25.12. to su gluposti.. Srakić želi što više love... on nije materijalist?? pa šta se vozi u Audiju.. dacia logan ima 7 sjedala i košta kao mjenjač od Audija

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Božić je blagdan koji trebamo proslaviti s obitelji i nama dragim ljudima.
Slažem se s @audiworld-om, trebamo biti sretni svaki dan, a ne samo jedan dan u godini. Općenito, ne volim predblagdansku euforiju kad se svi nešto trude biti sretni, dobri...a takvi uopće nisu preko godine. To mi je nekako licemjerno. Budi kakav jesi, budi dobar...ali uvijek, ne samo na Božić. Oni koji se uvijek trude biti dobri, a ne samo jednom godišnje - to su ljudi.

Da je Božić posatao komercijaliziran - istina je. Na TV-u možeš vidjeti da se reklamiraju skupi parfemi i kojekakvi noviteti, kao i u trgovinama i sl. Pa meni je za Božić najdraža ona čokolada, samo da je od srca. Inače nisam materijalist i ne volim supocjene poklone, nekako mi je to bezveze jer se ne cijeni čovjek po onome koliko je platio poklon, već koliko ljubavi je uloženo u taj dar.
Više me usrećuju sitnice nego neke skupe parfemčine od 700 kn.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dzecic3
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › ahhaha.. srkaić po dobrom običaju sere... On priča o materijalnom?? ima palaču u DJ koji je 13min od OS autocestom, a gradi sjedište u OS... neka da u humanitarne svrhe..al ne... Don Corleone mora voziti A6 od cca 500 000kn..jel... Nemojte kupovat poklone, dajte Crkvi


da da pravo kažeš... jadna crkva, nemaju novaca... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dzecic3
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osim toga naravno da božić gubi na vrijednosti vremena se mijenjaju a malo tko u crkvu ide svake nadjelje pa onda naglo kvazi vjernici dolaze na ponoćku... osim toga mladi ljudi božić provode u kaficima.. ne osuđujem nikoga samo kažem... vremena se mijenjaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sticky
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dzecic3 je napisao/la (Pogledaj post): › osim toga naravno da božić gubi na vrijednosti vremena se mijenjaju a malo tko u crkvu ide svake nadjelje pa onda naglo kvazi vjernici dolaze na ponoćku... osim toga mladi ljudi božić provode u kaficima.. ne osuđujem nikoga samo kažem... vremena se mijenjaju


Naravno da više provode vremena u kafiću, postojanje piva je znanstveno dokazana činjenica. Za razliku od...

Ali Isus će nas sve spasiti. Tako da nema brige.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Budi kakav jesi, budi dobar...ali uvijek, ne samo na Božić. Oni koji se uvijek trude biti dobri, a ne samo jednom godišnje - to su ljudi.



Ovo je definicija pravog vjernika..prvo budi čovjek, a to je najteže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sticky
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Budi kakav jesi, budi dobar...ali uvijek, ne samo na Božić. Oni koji se uvijek trude biti dobri, a ne samo jednom godišnje - to su ljudi.



Ovo je definicija pravog vjernika..prvo budi čovjek, a to je najteže.


Biti čovjek nema veze s nikakvom vjerom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: