Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenici, roditelji i profesori ipak strepe od prve državne mature

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2009. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Danasnje skolstvo je cisti kolaps ! Jos do prije par godina 5-6 kad sam ja zavrsavao nije bas bilo lako.. a danas kad cujem da nitko ne moze pasti godinu gotovo se i smanjio broj ljudi koji idu na popravne.. onda je sve jasno koliko je kriteri pao a dali je to dobro ili ne pokazat ce vrijeme.. profesori forsiraju ucenike da uce sve napamet i nimalo da koriste svoj mozak..
Neznam za ostale skole ali kod mene se godina moze pasti.Ako neznas,ponavljas godinu i to je to.A sto se tice ucenja napamet takoder nije istina jer se radi bas suprotno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dipl.razvratnik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.12.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la: ›
dipl.razvratnik je napisao/la (Pogledaj post): ›
*Neftis* je napisao/la: ›
a štoje s onima koji su maturirali prije 2 godine i sljedeće godine žele na faks?šta,polagat državnu maturu iako su svoju položili?valjda su u ministarstvu i o tome razmišljali pa za takve imaju drugačiji sistem...


Da, svoju maturu od prije dvije godine moš slobodno objesit mačku o rep. Ništa ti ne vrijedi. Moraš polagati državnu. Svi moraju polagati državnu maturu.
Na stranici www.postani-student.hr imaš više informacija o ovoj temi.


Pročitao sam brošuru. I koliko se sjećam maturanti prije 2010. ne moraju na državnu, nego će konkurirati svojim ocjenama. Ja sam jedan od njih ali sam se odlučio za državnu maturu, i paše mi, s obzirom na fax koji sam izabrao nije teško, i nije mi problem to naučiti.


Da, ali oni koji ne odu na državnu, konkurirat će SAMO ocjenama, što bi značilo da nemaju baš neke velike šanse upasti na fakultet.
I bolje da si se odlučio za državnu. Držim fige Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pahulja
Offline
Ukupno postova: 82
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.12.2009. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
Mislim da djeci doista nije jednostavno.... npr;
-bildati ocjene jer su 40% bodova i to sve 4 godine srednje škole
-rezultat državne mature (obavezni predmeti + 1 obavezni izborni)
-mapa radova, pa ako prodje
-test dodatnih sposobnosti, pa ako prodje
-interview (i zamisli tu te odbiju....)
to je recimo stanje na arhitekturi... a ako npr. ne upadne tamo, za gradjevinu se trazi neki drugi obavezni izborni....

Isto tako se jos ne zna sto sa ovima koji prodju drzavnu maturu i ne upisu fax ove godine - od cega startaju slijedece?!?!?

Puno je faktora koji utjecu, a srednja skola... ma bilo je vec svakakvih komentara... da se ne ponavljam!


1. 40% bodova su ocjene nosile i prije drzavne mature
2. polaze se hrv,mat,strani jezik + izborni predmet,a po starom sistemu,prvo ide matura(hrv,mat + izborni+maturalni rad) i onda ide jos prijemni
3. naravno da ce gledati dodatne sposobnosti za arhitekta...pa nece pustiti da ide za arhitekta netko ko nezna ravnalom povuci ravnu crtu...al mislim da ako prode maturu,da nece imati problema sa ostalim "testovima"
Al sta je,je...treba se mijenjati kompletni sustav,jer je trenutni u banani xDDD

_________________
nema boli,nema muke samo udri jodan uke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika0
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 16:00 
Naslov:  Re: Učenici, roditelji i profesori ipak strepe od prve državne mature
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Tako će Pravni i Ekonomski fakultet, recimo, tražiti i položeni predmet Politika i gospodarstvo.

- Taj predmet imaju sve ekonomske škole i gimnazije, a drugih dodatnih provjera nećemo imati."

- NE! Taj predmet nemaju ekonomske škole! A ne spominje naš dekan kako jedino ekonomski fax u Osijeku vrednuje ocjene iz srednje škole sa 0 % ?!?!

SRAMOTA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dzecic3
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.12.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče toga da samo ekonomske škole imaju politiku i gospodarstvo to apsolutno nije istina... kao što je dekan i rekao imaju ga i gimnazije...
a ova držana matura je zapravo dobra stvar ali mislim da hrvatska za nju nije spremna.. ima tu još puno posla u organizaciji cijelog školstva.. ipak, učenicima je vrlo uzak izbor i jednom kad odlučiš nema premišljanja, ako se predomisliš onda moraš platit da bi ponovo polagao državnu maturu...
samo ne mogu vjerovat da su fakulteti ipak odustali od prijemnih.. koliko će samo novaca izgubiti!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Ugostiteljsko-turistička škola ima Politiku i gospodarstvo. Predavala nam je profesorica Pavlović, suuper žena!
Tako da...nemaju ekonomska i gimnazije jedine Politiku i gospodarstvo.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika0
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
I Ugostiteljsko-turistička škola ima Politiku i gospodarstvo. Predavala nam je profesorica Pavlović, suuper žena!
Tako da...nemaju ekonomska i gimnazije jedine Politiku i gospodarstvo.


nema ekonomska!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika0 je napisao/la: ›
nema ekonomska!!!!

Moj brat ide 4. razred u Ekonomskoj, za ekonomista i sljedeće polugodište dobivaju predmet ''Politika i gospodarstvo''. Možda nemaju svi smjerovi taj predmet, ali da u Ekonomskoj ima, to stoji.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika0
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
monika0 je napisao/la: ›
nema ekonomska!!!!

@dzecic3 je napisao da ima i ekonomska. Moj brat ide 4. razred u Ekonomskoj, za ekonomista i sljedeće polugodište dobivaju predmet ''Politika i gospodarstvo''. Možda nemaju svi smjerovi taj predmet, ali da u Ekonomskoj ima, to stoji.


pa i ja sam četvrti i nije bilo riječi o novom predmetu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika0
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
monika0 je napisao/la: ›
nema ekonomska!!!!

Moj brat ide 4. razred u Ekonomskoj, za ekonomista i sljedeće polugodište dobivaju predmet ''Politika i gospodarstvo''. Možda nemaju svi smjerovi taj predmet, ali da u Ekonomskoj ima, to stoji.


bar u Ekonomskoj školi u Osijeku ne postoji navedeni predmet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika0 je napisao/la: ›
bar u Ekonomskoj školi u Osijeku ne postoji navedeni predmet.

Čak, pa valjda mi brat zna koje predmete ima...maloprije sam ga i pitala za taj predmet da provjerim ima li stvarno u Ekonomskoj. Dobivaju taj predmet u 2. polugodištu 4. razreda, kao što sam već i napisala.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika0 je napisao/la: ›
pa i ja sam četvrti i nije bilo riječi o novom predmetu!

Koji smjer? Ekonomist, upravni referent, tajnica..?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika0
Offline
Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
monika0 je napisao/la: ›
pa i ja sam četvrti i nije bilo riječi o novom predmetu!

Koji smjer? Ekonomist, upravni referent, tajnica..?


ekonomist !!!! Jebeš mi sve ak si ti normalna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika0 je napisao/la: ›
ekonomist !!!! Jebeš mi sve ak si ti normalna.

Ha? Zašto?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana_pnv
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2009. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
monika0 je napisao/la: ›
bar u Ekonomskoj školi u Osijeku ne postoji navedeni predmet.

Čak, pa valjda mi brat zna koje predmete ima...maloprije sam ga i pitala za taj predmet da provjerim ima li stvarno u Ekonomskoj. Dobivaju taj predmet u 2. polugodištu 4. razreda, kao što sam već i napisala.



Ekonomska i Upravna škola Osijek,smjer Ekonomist NEMA TAJ PREDMET I NEĆE GA DOBIVAT JER SE KOD NAS PREDMETI NEMJENAJU NA POLUGODIŠTU.nisu se ni mjenjali kroz ove 4godine. shvati. i gdje si iskopala smjer tajnica?? to ne postoji !!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: