Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2009. 14:14 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naranče, keksi i kava

Jesi se trgnuo, možeš ti to i bolje. Mogao si sam obići radnike.

Nisu bili doma

Da su znali da ćeš ti ići u obilazak možda bi te i sačekali da ti nabiju vrata na nos.

- Naši zaposlenici koji su doista bolesni, bili su oduševljeni kad ih je netko iz tvrtke posjetio. Bila je to i dobra poslovna odluka, jer se broj bolovanja smanjio za 25 posto - kazao je Medić, dodavši i da su otkrili tko bi od radnika mogao biti na lažnom bolovanju.

Sviđa mi se riječ "MOGAO BITI ...." što znači da akcija naranče, keksi i kava nije uspijela.
Istina, ima i onih koji odu na lažnjaka, ali ima i onih koji su stvarno bolesni. A pogotovo mi se sviđaju prijetnje o otkazima tko ode na bolovanje. ( većina će sad malo zujiti, ali takve su se akcije odvijale).

Direktoru cilj uštedjeti 10 milijuna kuna

Malo sebi sreži i tvojim potrčcima, i smanji broj ljudi u administraciji.
Također reguliraj koeficijente. Koliki je tvoj? 14- 15 puta osnovica od 1000.

Naslov ovog članka je " 2 djelatnika pod prisilom i ispod svoje časti morali obavljati prljavi posao za Medića u nadi da će naći ljude kojima će dati otkaz".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2009. 14:21 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček, jesu davorccc i tibit2009 jedna te ista osoba? Mislim, maloprije u davorcc-ovom postu pisalo i ono za Medića i periku, i ono što je tibit2009 pisao...a sada je to podijeljeno u 2 posta...tak da kontam da je to jedna osoba s 2 nicka...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›

npr. niti jedan karcinom ne zahtjeva lezanje i mirovanje, a ne mozes reci da covjek nije bolestan ... on mozda ide svaki dan na pretrage koje u nasim uvjetima iziskuju kampiranje u bolnickom krugu i danonocno cekanje.


fail!!
rak je itekako ogavna bolest koja zahtijeva ležanje... da ne krenem nabrajati: bol od operacije, mučnine od kemoterapije, reakcija na ljekove ... znam ljude koji su radili da bi čuvali mejsto i trčali povraćati svakih 5min

a samo primanje kemo traje od 2-8h, kako kome i koja jačina
... ovime ne napadam tebe, već usranu državu koja nema razumjevanja ... svaka pa i mala operacija zahtjeva puno rehabilitiacije. da ne govorim samo ortopedske ozljede... evo ti 10dana free nakon sakaćenja, a onda radit... a tek tada slijedi najteži dio, a to je rehabilitacija... sama operacija je kikiriki

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kriva informacija, post je prosljeđen na drugog korisnika da on objavi post.
Razlog mi se neda objašnjavati.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 14:45 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tibit2009 je napisao/la (Pogledaj post): › Naslov ovog članka je " 2 djelatnika pod prisilom i ispod svoje časti morali obavljati prljavi posao za Medića u nadi da će naći ljude kojima će dati otkaz".

Drito to. To su sigurno one dvije babe kondukterke poslali u kućne posjete osijek031.com smile
Već ih vidim kako nose naranče i zabadaju nos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 16:17 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta god bilo - upalilo je! Smanjeni dani bolovanja, smanjeni troskovi... koje ionako mi porezni obveznici podmirujemo. Stoga nije OK lazno bolovanje! A oni koji su stvarno bolesni, ne moraju se bojati...vjerujem!
E sada... kada bi u nasoj drzavi stvari funkcionirale, ne bi se moralo (nisko) kontrolirati zaposlenike, nego bi se moglo imati povjerenja u lijecnike.... stoga se ne cudim da se ljudi dosjete svakojakih akcija... jer stvari definitivno ne stimaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stratus01
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 18:01 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ko je taj medic - medic zvani strahovlada?
sve rjesava na nacin - zavadi pa vladaj. bolovanje je smanjio jer je po kolektivnom ugovoru (kupovinom sindikalnih povjerenika na njemu poznat nacin) smanjio sa 90% na 70% bolovanje na teret firme, tako da ljudi i cetveronoske dolaze radit, samo da ne dobiju otkaz. Svi bolesni radnici na listi za otkaz - zar je to humanost koju medic provodi. On je covjek bez osjecaja - vidi samo sebe i sam se sebi divi kako je pametan, ah pameti... Lako je biti pametan i smanjiti radnicim place i davati bolesnim radnicima otkaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakav postotak razbolijevanja nemaju ni kineski rudari.

Medic je pronasao jedan nacin. Sad ga je 'provalio' i ubuduce ce ekipa barem biti kuci. Nekima ce i to dopizditi.

Predlazem da se na drzavnoj razini svima koji imaju privilegija po osnovi PTSP-a npr. ukine pravo upravljanja motornim vozilom [nevjerojatno je da osoba nesposobna za skrb o samom sebi upravlja vozilom]. Kao prvi korak. Ili da se neoSUBNOR-ovcima mirovine sravnaju s mirovinama osoba koje su radile cijeli radni vijek.

No, ocito moramo cekati 500 000 nezaposlenih i potpuni krah gospodarstva da se o tome uopce pocne suskati.

Hajde, pricekajmo... skoro ce to...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2009. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko se trenutno nalazi na bolovanju sigurno su znali za posjetu . To ste mogli vidjet da su pripreme na nivou jer i RTL ima snimnjen posjet jednom bolesniku. Ajmo se reklamirati i na tv-u kako treniramo mobing.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.12.2009. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je to kad ekipu oko sebe vidi kao neprijatelje...
Jedan vozač tramvaja koji je sinoć bio u smjeni na relaciji Zeleno Polje-Višnjevac sigurno je prisilno vraćen s bolovanja, i to po svoj prilici sa psihijatrije! Ukratko: ne želi stati putnicima tamo gdje oni žele sići - nego na postajama gdje on hoće! Nikad to još nisam doživjela... Kakva slika: stara kanta od tramvaja iz otpisa vraćena na tračnice, sistem prijave/odjave ne radi, platim 10 kuna za 3 stanice, a još tjera šegu i još se ne zaustavi na postaji na kojoj nekoliko putnika hoće izaći. A vani snijeg sipa - prava milina za šetnju 2 tramvajske stanice dalje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.12.2009. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ako si na bolovanju onda ležiš kod kuće ili malo šetaš, a ne da te 4 puta nema kući jer ,eto... malkoc fušariš

Šta vozač tramvaja fušari osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 22:34 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudan narod...

Svi bi besplatne karte, suvremeni prijevoz, sigurno radno mjesto, stabilnost i koješta drugo.

Ovdje imamo slučaj da je prosječan radnik na bolovanju 38 dana u godini. I sad svi opleću po direktoru što to hoće dovesti u red. "Radnici imaju rješenje za bolovanje i ne ih se smjelo dirati". Moš' mislit. Naravno da netko od njih jeste bolestan, ali jasno je da većina glume. Da ljudi ovdje imaju karakter, shvaćali bi da kad ne rade, netko drugi mora zaraditi na njihovu plaću. Netko drugi mora dolaziti na posao i raditi puno više da bi se i tu vucibatinu moglo platiti.

Kod nas se to uzima zdravo za gotovo. Ljude koji zajebu sistem se tapše po ramenu jer su uspjeli dobiti novac bez rada.

Svi su fokusirani na "velike" jer su oni "puno ukrali", no princip je isti. Radnik koji glumi bolovanje nema karakter kao ni tajkun koji je ukrao milione. On samo nije imao prilike za ukrast više. Čovjek u Osijeku mora shvatiti da glumljenjem bolovanja krade od kolege s posla jer taj kolega mora raditi i za njega.

Zamislite da ste u firmi od 3 čovjeka s komunističkim principom: "Plaća svima jednaka". Dvojica rade dan i noć i ubijaju se od posla, a jedan glumi bolovanje. Itekako se osjeti na atmosferi, motivaciji, ali i na plaći koju svi dobiju.

Anyway... Malo sam zabrazdio u temu, no nasekirala me ova rasprava. Imam osjećaj da su neradnici ovdje najnegativniji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 22:49 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok je obići čovjeka na bolovanju. Pogotovo duljem bolovanju.

Zbog prirode posla vozači imaju beneficirani radni staž jer im stradaju leđa. Tu su izjednačeni s policajcima. Prosječna plaća vozača u GPP-u veća je od prosječne plaće policajca. Prosječna stopa i duljina bolovanja kod policije je bitno manja nego u GPP-u. Zaključak:
Otpustiti sve vozače i zaposliti policajce.

Šalu na stranu. Svaki odgovorni direktor morao bi nešto poduzeti u situaciji u kojoj se našao Medić. To s politikom nema nikakve veze. Mislim da se Medić trudi i da je smanjenje stope bolovanja to pokazalo. Ne mislim da ljude treba plašiti ili ucjenjivati otkazima, ali koliko je djelatnika GPP-a dobilo otkaz jer je firma u gubitku?
Ajde, gledano realno, tko od Vas ne bi bio stretan da zarađuje sigurnu plaću od 6500,00 kn netto? + dodaci za prekorad, noćn, praznik ili smjene. Zato mislim da treba reda u GPP-u jer su zaposlenici tamo zaštićeni od tržišnih poremećaja ko' medvjedi. Pogotovo zato ne bi trebali zloupotrebljavati bolovanja. Ili netko misli da nije bilo zloupotreba?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Ok je obići čovjeka na bolovanju. Pogotovo duljem bolovanju.

Zbog prirode posla vozači imaju beneficirani radni staž jer im stradaju leđa. Tu su izjednačeni s policajcima. Prosječna plaća vozača u GPP-u veća je od prosječne plaće policajca. Prosječna stopa i duljina bolovanja kod policije je bitno manja nego u GPP-u. Zaključak:
Otpustiti sve vozače i zaposliti policajce.

Šalu na stranu. Svaki odgovorni direktor morao bi nešto poduzeti u situaciji u kojoj se našao Medić. To s politikom nema nikakve veze. Mislim da se Medić trudi i da je smanjenje stope bolovanja to pokazalo. Ne mislim da ljude treba plašiti ili ucjenjivati otkazima, ali koliko je djelatnika GPP-a dobilo otkaz jer je firma u gubitku?
Ajde, gledano realno, tko od Vas ne bi bio stretan da zarađuje sigurnu plaću od 6500,00 kn netto? + dodaci za prekorad, noćn, praznik ili smjene. Zato mislim da treba reda u GPP-u jer su zaposlenici tamo zaštićeni od tržišnih poremećaja ko' medvjedi. Pogotovo zato ne bi trebali zloupotrebljavati bolovanja. Ili netko misli da nije bilo zloupotreba?


Mogu li i ja znati tko to od radničke klase ima 6500 kn. neto plus svi dodaci koje si ti naveo/la a nije neki usrani nenadojebani šefić bilo iz ovog ili nekog prošlog režima . Ja radim u Gpp-u i ne poznajem nikoga iz SSS sa tolikom plaćom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2009. 0:00 
Naslov:  Re: GPP: Radnicima nosili voće i špijunirali jesu li bolesni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Čudan narod...

Ovdje imamo slučaj da je prosječan radnik na bolovanju 38 dana u godini. I sad svi opleću po direktoru što to hoće dovesti u red.

Anyway... Malo sam zabrazdio u temu, no nasekirala me ova rasprava. Imam osjećaj da su neradnici ovdje najnegativniji...


Evo, da ti se javi jedan koji redovito radi i bolestan...

Tebi je neobičnan takav prosjek? Koliko ljudi prođe kraj svakog vozača ili kontrolora i dođe u kontakt s njim? Što misliš, kolika je mogućnost kad počne sezona gripe da će ostati zdravi?

Istina je da ima lažnih bolovanja, ima ih svugdje, ali ih, isto tako, ljudi ne mogu sami sebi napisati, to mora učiniti liječnik. Bolovanja treba kontrolirati, ali Medić je sve samo ne suptilan u svom 'uvođenju reda', pa je, vjerujem, tako i u ovom slučaju. Uostalom, osobno poznam nekoliko ljudi iz GPP-a, mahom vozača, kojima ne možeš reći da ne rade. Oni kad dođu u smjenu rade i tu samo bolesnik može reći suprotno.

Uostalom, lako je bilo Mediću voditi tvrtku s četiri zaposlenika u kojoj se sve odvija na jednom mjestu. Voditi tvrtku sa stotinu puta više djelatnika koja radi u cijelom gradu je sasvim druga priča...

I, da se razumijemo, ni oni prethodni politički direktori nisu radili ni izbliza svoj posao kako treba, ali se nisu ku*čili po leđima radnika... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: