Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otkaz za 23 radnika osječke Luke Tanzit?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.12.2009. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
libo njega tuki.....mi iz privatnog sektora placamo haracluk da bi ovi iz drzavnih sluzbi drzali guzicu na toplom....mrak


oke, to baš i nije istina, recimo samo da mi je plaća odkad su uveli harač preko 1000kn manja, tako da mogu reč da se itekako u državnim firmama osjeti harač

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
El-Fatih je napisao/la: ›
libo njega tuki.....mi iz privatnog sektora placamo haracluk da bi ovi iz drzavnih sluzbi drzali guzicu na toplom....mrak


oke, to baš i nije istina, recimo samo da mi je plaća odkad su uveli harač preko 1000kn manja, tako da mogu reč da se itekako u državnim firmama osjeti harač


Ako se dobro sjećam, harač je nekih 3% neto plaće. Tebi je to preko 1000 kuna manje? Danas su izgleda plaće u državnom sektoru veće nego što mislimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.12.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la: ›
El-Fatih je napisao/la: ›
libo njega tuki.....mi iz privatnog sektora placamo haracluk da bi ovi iz drzavnih sluzbi drzali guzicu na toplom....mrak


oke, to baš i nije istina, recimo samo da mi je plaća odkad su uveli harač preko 1000kn manja, tako da mogu reč da se itekako u državnim firmama osjeti harač


Ako se dobro sjećam, harač je nekih 3% neto plaće. Tebi je to preko 1000 kuna manje? Danas su izgleda plaće u državnom sektoru veće nego što mislimo.


prvo su mi skinili 6%, pa onda još 3%

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2009. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali znas da su svi na forumu kivni na vas u drzavnoj sluzbi, jer vi nista ne radite i samo idete po kavama i ima vas previse.

pa vam onda nisu skinuli dosta, nego trebate jos dobiti i otkaz.

to je tzv. hrvatski jal

umjesto da se borimo da i ostalima bude bolje, mi iz dubine duse zelimo da onima kojima je bolje bude losije i nasladjujemo se tudjom mukom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebena nacija, nema sta...

ja sam u govnima do grla, ali susjed je i preko glave pa je meni super.

Btw do sada mi je placa pala skoro 3000 kn Wink

A danas u MUP-u sam se strasno nasekiro i momentalno bih onim guskama na salterima za registracije spakovao start paket za burzu rada. Nevjerojatno neljubazna, neuvidjavna i nadrkana stvorenja... Trudis se biti kulturan i razumjet da moraju radit sa totalnim pacijentima, ali derat se na sve oko sebe i takvim tonom se obracat ljudima, nece ici. Nisam nesto pretjerano kivan zbog placanja ikakvog poreza, no kad vidim u cije place se to ulupa, malkice mi pozli...

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2009. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

www.policija.hr ... i odma tamo na sve adrese pisati emailove

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
igrac
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2009. 21:23 
Naslov:  Re: Otkaz za 23 radnika osječke Luke Tanzit?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na prijevaru je Tranzit kupljen, također i otupljene dionice radnika uz zastrašivanja od strane Đeri, Šimić, Bosanac. Tranzit nije očevina od Ergovića i Đerija koji sada narušavaju egzistenciju od 23 obitelji što je oko 100 osoba, možda 50 djece. Nadam se da će uskoro doći nekakav rat, u kojem će takve zvjezde biti poskidane, ili će se prije toga na radost nas svih pojaviti nekakav dobar snajperist ili nekakva organizacija poput IRA-e ili Al-Qaida koja će riješavati po cijeloj državi takve stvari.
Tražili su da im prodamo radničke dionice, rekavši ''Tko ih ne proda, prvi je na listi za otkaz iako je dioničar.'', također i da bi vrijednost dionica opala 100%.

REVOLUCIONAR

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je još samo jedan dokaz o sposobnosti naših nazovi menadžera i ekonomskih stručnjaka koji su znanje sticali u politici. Kada im se nešto ne dopada i nije po njihovom odmah otpuštaju radnike ( izgleda da im je to stručni domet ) jer nekih pametnih ideja nema i uvijek im je netko drugi kriv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lovac je napisao/la (Pogledaj post): › To je još samo jedan dokaz o sposobnosti naših nazovi menadžera i ekonomskih stručnjaka koji su znanje sticali u politici. Kada im se nešto ne dopada i nije po njihovom odmah otpuštaju radnike ( izgleda da im je to stručni domet ) jer nekih pametnih ideja nema i uvijek im je netko drugi kriv.
pogodak u sridu!

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2009. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lovac je napisao/la: ›
To je još samo jedan dokaz o sposobnosti naših nazovi menadžera i ekonomskih stručnjaka koji su znanje sticali u politici. Kada im se nešto ne dopada i nije po njihovom odmah otpuštaju radnike ( izgleda da im je to stručni domet ) jer nekih pametnih ideja nema i uvijek im je netko drugi kriv.


Ovo je privatna firma. Njeni menadžeri nisu stjecali nikakvo znanje u politici, jer se u politici ne stječe menadžersko znanje, a kako je to privatna firma, zasigurno im nije trebalo zapošljavanje nižerazrdnih političara po stranačkoj kvoti. No u ovom slučaju nije potrebno nikakvo menadžersko znanje - već zdrav razum.

Kladim se da se ovim menadžerima ne dopada njihova bilanca. U trenutku negativne bilance, firma može ili smanjivati troškove ili povećavati prihode. Mali je problem što riječna luka u Osijeku teško može nabrzinu povećati prihode, jer bi to uostalom već davno napravila (svi vole zaraditi), a troškove će očito smanjiti otkazima. Kada podjele sve otkaze koje planiraju, firma će vjerojatno i dalje normalno funkcionirati (jer se radi o privatnoj firmi), a ako to ne bude slučaj, zasigurno će zaposliti ponešto radnika koji im fale. Da li su mogli troškove smanjiti i na drugi način? To znaju samo oni.

Dapače, prebacivanje nepotrebnih djelatnosti unutar firme na druge subjekte, kao što u ovom slučaju u luci rade sa zaštitarskim dijelom posla, jedan je od najčešćih načina smanjivanja troškova (a višak radnika koji je radio na zaštitarskim poslovima ima dobre šanse zaposliti se u privatnoj zaštitarskoj firmi koja će posao nastaviti).

I tako to u pravilu fukcionira u tržišnom kapitalizmu. Ako nema prometa u luci, past će prihodi, smanjivat će se rashodi, otpuštati višak radnika. I kamo sreće da se tako ponašaju i u državnim tvrtkama, umjesto da nabijanjem dugova generiraju nelikvidnost i upropaštavaju načelno zdrave firme.

Mi međutim u državi imamo na djelu suprotno ponašanje vlasti. Unatoč činjenici da su viškovi ogromni, da je uprava neefikasna, da ima daleko previše jedinica lokalne samouprave, previše neradnika po brojnim ministarstvima, i da sve to državu košta sline milijarde kuna godišnje, pa zbog toga imamo najveće porezno opterećenje u Europi, mi unatoč tome imamo najavu naše pametne premijerke da se to eto neće dirati do slijedećih lokalnih izbora, jer su joj tako rekli u stranci. Prevedeno, Hdz će namjerno upropastiti Hrvatsku, samo da ostane na vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spiderman
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krasan komentar,ovo mora da je pisao netko od sposobnih menađera nexe grupe ....E da su nam takvi u politici, pa mi bi bili kalifornija...:)he he he...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fritz.osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.12.2009. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Felt, zar stvarno misliš da je jeftinije plaćati zaštitarsku firmu nego imati vlastite čuvare?? daj, uozbilji se malo.....

_________________
"samo su svemir i ljudska glupost beskonačni, ali za svemir nisam siguran..... A.E."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2009. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fritz.osk je napisao/la: ›
Felt, zar stvarno misliš da je jeftinije plaćati zaštitarsku firmu nego imati vlastite čuvare?? daj, uozbilji se malo.....


http://en.wikipedia.org/wiki/Outsourcing

Ne znam da li je jeftinije (nemam uvid u financije Luke). To inače rade sve firme. Od čišćenja i zaštitara, do marketinga i računovodstva. No kada uzmemo u obzir hrvatski porezni sustav, u kojemu radnik poslodavca košta dvostruko, s opterećenjima koja su najveća u Europi, onda zaista vjerujem da je jeftinije uzeti drugu firmu nego imati vlastite radnike (u pomanjkanju hrvatskog prijevoda, outsourcing).

Ne ponavljam uzalud po stoti put da državu treba smanjiti drastičnim otpuštanjima u javnom sektoru. Time bi se oslobodio prostor za porezno rasterećenje privatnog sektora, i onda bi možda ovi radnici ostali na svom radnom mjestu. Međutim, ništa od toga dok je HDZ-a!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Antan
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2009. 8:40 
Naslov: Idea Re: Otkaz za 23 radnika osječke Luke Tanzit?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igrač - Revolucionar zlonamjerno spominje imena Đeri, Šimić i Bosanac. Revolucionaru to što kažeš jednostavno nije istina. Budući da očito radiš u Luci, trebao bi to znati. Možda namjerno skrećeš pozornost na krive ljude. Lako je osporiti tvoje tvrdnje, jer Đerija su izabrali radnici za direktora, Šimić je morao otići iz Luke kad je došla Nexe grupa, a Bosanac je bio pripravnik. Isto tako kakva je to prijevara kad znaš da su radnici u dogovoru s politikom srušili Šimića koji je bio ESOP direktor i radnici su sami željeli prodati firmu baš NEXE-u. Svako je dobio hrpu novaca za dionice, koje nikad i nigdje ne bi mogli zaraditi. Isto tako su tada 2005. g. radnici koji su odlazili iz firme dobili pristojne otpremnine, a dokaz je tome što nitko od njih nije nikada tužio firmu! Sada ti zbroji novac za dionice i otpremninu pa ćeš shvatiti da su radničke obitelji dobile po nekoliko stotina tisuća kuna u kešu! GDJE SE TO MOŽE ZARADITI? Da su i ostali raditi do penzije ne bi to uštedjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
igrac
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2009. 14:08 
Naslov: Idea Re: Otkaz za 23 radnika osječke Luke Tanzit?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ANTAN=Bosanac i Đeri su došli preko Šimića i Šimić nije morao otići.

REVOLUCIONAR

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: