Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Esseker centar i uz niže cijene zakupa poluprazan

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 18:00 
Naslov:  Esseker centar i uz niže cijene zakupa poluprazan
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslovni prostori diljem grada, čak i u najužem gradskom središtu, sve češće ostaju prazni, a jedan od značajnijih prostora u samom gradskom središtu svakako je Esseker centar. Zvonimir Leko, direktor Essekera, kaže kako se kriza i te kako osjeti među manjim trgovcima. Trenutno je u Essekeru prazno 10-ak lokala raznih kvadratura i cijena najma, uključujući i prostor restorana, a u ožujku su cijene korigirane kako bi se izišlo u susret zakupcima. Kupci su rijetki, a u prostoru na udarnoj gradskoj lokaciji, čini se, najviše gostiju privlači kafić, a ne kupnja.

- Nije lako, kriza potresa zakupce, a to se odražava i na naše poslovanje, ali daleko od toga da je kritično. Trgovci dolaze i odlaze, iako u posljednje vrijeme češće odlaze, ali mi svoje tekuće troškove uredno plaćamo i nema govora o dubokoj krizi. Mnogo nam je naškodio zakon o zabrani pušenja jer su građani izbjegavali Esseker kao mjesto gdje bi popili kavu, a sada je nešto lakše bar za ugostitelje, koji privuku i kupce. Trenutno smo u planovima za doček Nove godine, a očekujemo da će se takvom manifestacijom popularizirati prostor Essekera, kaže Leko.

Cijena najma poslovnih prostora u Esseker centru, ovisno o etaži i lokaciji, kreće se od sedam do 35 eura za četvorni metar, a za najam prostora koji su koštali 20-25 eura za četvorni metar u ožujku je cijena spuštena na 15 eura. Ne odlazeći iz najužeg gradskog središta, praznih poslovnih prostora može se naći u pothodniku, ali i na katu robne kuće Nama, gdje više prostora traži nove zakupce ili vlasnike.

Tekst: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što će tek biti sa onim betonskim čudom kod studentskog... tko će to napuniti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AlkicOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 82
Lokacija: ZP Ghetto
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oo nebrini se za to, to če bit puno osiguravajučih društava..take nikad u bankrot sterat Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2009. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la (Pogledaj post): › Što će tek biti sa onim betonskim čudom kod studentskog... tko će to napuniti...


Mordor Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

Mordor Evil or Very Mad
12 points! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

For Grifindor!

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2009. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Kupci su rijetki, a u prostoru na udarnoj gradskoj lokaciji, čini se, najviše gostiju privlači kafić, a ne kupnja.

Naj posjećeniji su im WC-i! Barem ja tamo stalno idem jer su najbolji u gradu i još besple Smile Da naplaćuju ulaz 2 kn, zaradili bi više nego najmom. Bila bi im to unosna investicija osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha
Stella1989 je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Kupci su rijetki, a u prostoru na udarnoj gradskoj lokaciji, čini se, najviše gostiju privlači kafić, a ne kupnja.

Naj posjećeniji su im WC-i! Barem ja tamo stalno idem jer su najbolji u gradu i još besple Smile Da naplaćuju ulaz 2 kn, zaradili bi više nego najmom. Bila bi im to unosna investicija osijek031.com smile


Hahaha, potpisujem Very Happy
mislim za zaradu na iznajmljivanju wc-a Wink

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.12.2009. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A dobro jasno mi je da trpe centri trgovački. Ali ako ćemo biti realni Esseker centar od starta nije bio baš ni popunjen. Malo pa malo se tamo zakupci mjenjaju. A onda opet što je olekivati ugradu prepunom trgovačkih centara a sa jednom jedinom pravom tvornicom. Možda vlasnici trgovačkih centara misle da nam novci padaju sa nebesa pa da imamo što trošiti kod njih Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2009. 0:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
A dobro jasno mi je da trpe centri trgovački. Ali ako ćemo biti realni Esseker centar od starta nije bio baš ni popunjen. Malo pa malo se tamo zakupci mjenjaju. A onda opet što je olekivati ugradu prepunom trgovačkih centara a sa jednom jedinom pravom tvornicom. Možda vlasnici trgovačkih centara misle da nam novci padaju sa nebesa pa da imamo što trošiti kod njih Very Happy

Pogotovo jer je tamo sve skupo...nema jedne normalne trgovine...sve fensi šmensi...nema baš toliko bogatih Wink

Jedina trgovina koja je jeftinija je MANA, koja se u Essekeru otvorila prije nekoliko mjeseci, a ovo sve ostalo...preskupo i neisplativo...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
husky
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Zg-Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2009. 2:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos kad se otvore sh. centri u okolici.... Losa je politika centra. Bolje da se opredijele za 2-3 djelatnosti sa ciljanim kupcima i neka to poticu, a ne - dajemo bilo kome, a kupac svaki puta zbunjen dolazi, ne zna sta moze ocekivati.

_________________
Proud To be Croat
Kombi prijevoz OS-ZG i ZG-OS 098 175 88 59
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.12.2009. 10:05 
Naslov:  Re: Esseker centar i uz niže cijene zakupa poluprazan
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nije im na pamet palo da ponude prostore s najmom od 1kn/mjesecu(+ recimo 10k kn polog za eventualnu stetu ili neplacene racune), dok ne prodje recesija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2009. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavno da planiraju (ili su planirali) graditi Esseker II.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: