Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pevec bez gazde, kupaca i struje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 12:59 
Naslov:  Pevec bez gazde, kupaca i struje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što su osječkom Pevecu jučer oko 10 sati djelatnici Elektroslavonije isključili struju zbog duga od 26.000 kuna, radnici su sami zatvorili taj trgovački centar.

Budući da u objektu ima još robe u vrijednosti od oko 20 milijuna kuna, a s cjelokupnim inventarom ukupno 50 milijuna kuna, nisu htjeli ostaviti trgovinu bez osiguranja i nadzora, te su se, kako su kazali, za pomoć obratili i policiji i Državnom inspektoratu, koji su ih redom odbili pod izlikom da je tu riječ o privatnoj imovini. Jedini koji im je obećao pomoć je Damir Rogulja, pročelnik gradskog Upravnog odjela za gospodarstvo, koji je rekao da će učiniti sve da s HEP-om dogovori bar uključenje struje kako bi se aktivirali alarmi da radnici mogu mirno napustiti objekt.

- Nisam ja napravio ništa posebno. Saslušao sam radnike Peveca. Rekli su mi da je osječki HEP isključio električnu energiju u centru, pa oni ne mogu otići kući, unatoč dopuštenju uprave. Naime, bez struje ne mogu biti uključeni alarmi, a oni nisu željeli otići bez uključenih alarma. Stoga sam odmah kontaktirao direktora osječkog HEP-a da im bar minimalno uključi struju - kazao nam je Rogulja.

U osječkom je Pevecu zaposleno stotinjak radnika, no od kada traje agonija u tom trgovačkom centru, svakim ih je danom, kažu nam, sve manje dolazilo na posao. Oni koji su ostali do samog kraja, do jučer, kada su i zadnjeg kupca poslužili, utržak već duže vrijeme sami čuvaju. Ne žele uzimati robu, kako je to navodno netko iz Pevecova ureda u Bjelovaru sugerirao, jer smatraju da bi to bila krađa. Oni, kažu, ne žele robu, žele samo raditi i primiti svoje plaće.

Radnici osječkog Peveca nisu štrajkali, kao njihovi kolege u ostalim centrima, jer smatraju da štrajk ne rješava ništa budući da nema novca, a i sve do jučer je, kažu, postojala nada da će se nešto ipak riješiti. No, neki od njih jučer su nam kazali da su se i bojali za svoja radna mjesta.

Poslodavac im je dužan tri plaće i putne troškove. Kako u Pevecu nije bio potpisan kolektivni ugovor, radnici o nekoj božićnici ili darovima za djecu mogu samo sanjati. Ovi predblagdanski dani su najgori dani za radnike Peveca, opomene za neplaćene račune se gomilaju, uzalud obilaze banke, automobile ne mogu registrirati...

Najteže je, kažu nam neki od njih, bračnim parovima koji oboje rade u Pevecu. A čak je takvih 16 parova u osječkom Pevecu, koji zajedno imaju 25 djece. Jedan od njih je i Saša Takač koji u Pevecu radi devet, a supruga Valentina osam godina.

- Imamo trogodišnjeg sina, i bez plaće se za sada snalazimo kako znamo. Sva je sreća da imamo stan pa nismo podstanari. Novac za život posuđujemo, ali treba ga i vratiti - kaže Takač.

Gazdu nisu vidjeli pola godine

Radnici Peveca kažu da su do početka krize imali solidne plaće, oko 4.000 kuna. U recesiji su plaće pale ispod 3.000 kuna, a, prema njima, veći su problemi počeli prije pola godine, od kada gazdu nisu ni vidjeli. Jedini kontakt koji su imali sa Zdravkom Pevecom bili su mailovi, u kojima je poručivao radnicima da ne štrajkaju jer će, kako je obećavao, riješiti sve nastale probleme.

Radnicima u Brodu po 1.000 kuna

Na Kolegiju gradonačelnika Slavonskog Broda Mirka Duspare odlučeno je da se svakom od 73 radnika brodskog Peveca, koji su od srijede u štrajku, dodijeli novčana pomoć od tisuću kuna. To je, rečeno je, maksimalno što se u ovom trenutku moglo učiniti.(M.Vr.)

Tekst: Zdenka Rupčić/Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim sto je ovo velika tragedija, mene fascinira drzava koja nije ucinila apsolutno nista da pomogne tim radnicima.

Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.

Fascinira me i lokalna uprava koja nije u stanju ni oglasiti se kada u njihovom gradu ostaje stotine ljudi bez posla, pa makar da ih gradonacelnik posjeti i kaze im da je uz njih i pruzi moralnu podrsku ... a vjerujem da ce im bez problema poslati racune za vodu, cistocu, komunalnu naknadu i naplatiti gradski prijevoz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa šta očekivati od ove usrane države. kad treba drat kožu s leđa deru i prijevremeno a kad treba pružit ruku spasa od utapljanja kukom gura još dublje u vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Osim sto je ovo velika tragedija, mene fascinira drzava koja nije ucinila apsolutno nista da pomogne tim radnicima.

Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.

Fascinira me i lokalna uprava koja nije u stanju ni oglasiti se kada u njihovom gradu ostaje stotine ljudi bez posla, pa makar da ih gradonacelnik posjeti i kaze im da je uz njih i pruzi moralnu podrsku ... a vjerujem da ce im bez problema poslati racune za vodu, cistocu, komunalnu naknadu i naplatiti gradski prijevoz.
Potpuno se slažem sa svime, Ingo.
Znali su unaprijed do čega može doći...očito im gosp. Pevec nije odgovarao a radnike 'ko šiša. Dopustiti da se jedno od jačih poduzeća tako uništi je nevjerovatno.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodin Pevec se zaigrao i preinvestirao. U stvari nikada mi se nije niti činio kao vizionar s podlogom u ekonomskom znanju odgovarajućem veličini imperija koji je stvarao. A sigurno se tu našlo i prijatelja koji su pomogli da se spotakne u svom balansiranju na žici.
Država (i lokalna zajednica) je pravna kada joj to odgovara, i ne izlazi iza slova zakona kada joj to odgovara i dok puk gleda. A kad puk pogled skloni, začas se iziđe izvan zakona kroz rupe između slova i riječi.
Al ok, sve je to u konceptu globalnih zavjera. Iluminati postavljaju teren za redukciju broja stanovnika ove planete i za instaliranje svjetske vlade koja bi vladala drugačije, drugačijim ljudima kakvi će postati oni koji ostanu...
Mada vjerujem da će biti NO PASSARAN tom scenariju...

...jer kako primjećuje Monstrum u postu iznad, guraju kukom dublje u vodu... samo, i kuka ima dva kraja...jel?

U svakom slučaju, čestitke Rogulji na reakciji i skromnosti, a Bubalo... hmm...pa Dan grada je bio...pokrenut će se i on uskoro

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Osim sto je ovo velika tragedija, mene fascinira drzava koja nije ucinila apsolutno nista da pomogne tim radnicima.

Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.

Fascinira me i lokalna uprava koja nije u stanju ni oglasiti se kada u njihovom gradu ostaje stotine ljudi bez posla, pa makar da ih gradonacelnik posjeti i kaze im da je uz njih i pruzi moralnu podrsku ... a vjerujem da ce im bez problema poslati racune za vodu, cistocu, komunalnu naknadu i naplatiti gradski prijevoz.
Potpuno se slažem sa svime, Ingo.
Znali su unaprijed do čega može doći...očito im gosp. Pevec nije odgovarao a radnike 'ko šiša. Dopustiti da se jedno od jačih poduzeća tako uništi je nevjerovatno.


za unistenje tog poduzeca je kriv jedino pevec i njegove poslovne odluke. njemu treba sve oduzeti i neka spava u kartonskoj kutiji.

mene smeta nebriga drzave za svoje gradjane.

svi vi koji radite, pogledajte svoje isplatne liste i od bruto iznosa oduzmite ono sto dobijete na ruke ... sve ostalo placamo drzavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u tom i je poanta. bez posla će ostati neznamnijakolko radnika. tko će plaćat poreze ? tko će punit proračun ako nitko ne radi. šta nam onda sljeduje ? još veći pdv, još jedan harač, il dva. još veći porez. još veći krediti u bankama, s još većim kamatama, a država ko da ne vidi to. al neka sebi su osigurali plaće, crkvi daju još više novaca, a radnike ko jebe. spašavaju potonule lađe, plaćaju dva premijera, plaćaju ministre u inozemstvu (čitaj BIH), daju iz proračuna novce za obnovu bosne. a RH ko jebe. sve više i više ljudi izlazi van iz države, plaća nema, nameti su ogromni, nitko ne radi. ne izvozimo ništa, a uvozimo sve. nismo konkurentni za čašu ladne vode na tržištu, nemamo ništa, sve smo prodali. taj idijot pevec je kreten daleko od toga, širit se na istok u današnje vrijeme krize može samo budala, kupovati onolke kamione, zaduživati se, bahatit se s novcima. usro je motku to je istina, a šta je s drugim motkama. šta je s brodogradnjom, šta je sa sunčanim hvarom, šta je s inom, šta je s plivom, šta je sa željeznicama. šta će bit s hrvatskim šumama i cestama. sve ode u kurac. kuka nema dva kraja u našem slučaju kuka ima nuklearnu bojevu glavu s druge strane koja kad pukne odosmo svi u kurac, a 5 do 12 je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Osim sto je ovo velika tragedija, mene fascinira drzava koja nije ucinila apsolutno nista da pomogne tim radnicima.

Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.

Fascinira me i lokalna uprava koja nije u stanju ni oglasiti se kada u njihovom gradu ostaje stotine ljudi bez posla, pa makar da ih gradonacelnik posjeti i kaze im da je uz njih i pruzi moralnu podrsku ... a vjerujem da ce im bez problema poslati racune za vodu, cistocu, komunalnu naknadu i naplatiti gradski prijevoz.


"Država".
Kakve veze ima država sa privatnom tvrtkom "Pevec"?
Država je dužna kontrolirati naplatu poreza, doprinosa i drugih zakonskih davanja. I dužna je reagirati ukoliko se to ne čini.
Uspješnost poslovanja je stvar menagementa i vlasnika.
Problem ove zemlje i jest uplitanje države u sve i sva, kao i očekivanje ljudi da će "država" sve riješiti.
Tako imamo slučaj da seljak nešto proizvede (svinje, pšenicu, mlijeko) i onda traži od "države" da "formira" cijenu i otkupi sve proizvode. Pa ako cijena ne odgovara ili nema kupca, ajmo blokirati autoput?!
To je odnos između prodavatelja i kupca, kakve veze ima država ili vlada?
Da li tko od tih poljoprivrednih proizvođača prije sjetve pšenice dogovori s nekim mlinom, pekarem ili nekim trećim količine i cijene koje će proizvesti? Kome će prodati?
Ili posiju, pa što im Bog da, država će ionako morati kupiti.
Ili ćemo traktorima na Zagreb.
Žalosno je da država zbog fotelja podržava takve "akcije", što dovodi do potpunog urušavanja privrede i njene nesposobnosti za bilo kakvu konkurenciju.
Navodi se primjer brodogradnje - upravo zbog takve "pomoći" brodogradilišta propadaju, jer se pomaže neznanje i nesposobnost i umjetno održava na životu - što je nemoguće na duže staze. I slijedi bezuslovna propast.
Država je dužna stvoriti okvir - koji će biti jednak za sve - i provoditi zakone bez obzira o kome se radi. To u prvom redu znači sposobno i efikasno pravosuđe koje će brzo rješavati sporove i brzo i efikasno provoditi sudske odluke.
Pa kada na sud dođe tužba za neplaćanje (računa, plaća,doprinosa itd) da se to ne povlači godinama i da dužnik ne može živjeti mirno, dok vjerovnici umiru od gladi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
pa u tom i je poanta. bez posla će ostati neznamnijakolko radnika. tko će plaćat poreze ? tko će punit proračun ako nitko ne radi. šta nam onda sljeduje ? još veći pdv, još jedan harač, il dva. još veći porez. još veći krediti u bankama, s još većim kamatama, a država ko da ne vidi to. al neka sebi su osigurali plaće, crkvi daju još više novaca, a radnike ko jebe. spašavaju potonule lađe, plaćaju dva premijera, plaćaju ministre u inozemstvu (čitaj BIH), daju iz proračuna novce za obnovu bosne. a RH ko jebe. sve više i više ljudi izlazi van iz države, plaća nema, nameti su ogromni, nitko ne radi. ne izvozimo ništa, a uvozimo sve. nismo konkurentni za čašu ladne vode na tržištu, nemamo ništa, sve smo prodali. taj idijot pevec je kreten daleko od toga, širit se na istok u današnje vrijeme krize može samo budala, kupovati onolke kamione, zaduživati se, bahatit se s novcima. usro je motku to je istina, a šta je s drugim motkama. šta je s brodogradnjom, šta je sa sunčanim hvarom, šta je s inom, šta je s plivom, šta je sa željeznicama. šta će bit s hrvatskim šumama i cestama. sve ode u kurac. kuka nema dva kraja u našem slučaju kuka ima nuklearnu bojevu glavu s druge strane koja kad pukne odosmo svi u kurac, a 5 do 12 je

A šta misliš koje je objašnjenje svega toga?!?
Sve oko nas vrišti nam u uši dok se spirala urušavanja vrti sve brže, a mi se još, kao čudimo....pa kako to, pa zašto to...i onda nakon toga se ponovo čudimo....pa kako i zašto...pa se drugi dan ponovo čudimo ... a ekipa vrti sve brže i sve više ljudi ispada iz centrifuge.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2009. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Osim sto je ovo velika tragedija, mene fascinira drzava koja nije ucinila apsolutno nista da pomogne tim radnicima.

Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.

Fascinira me i lokalna uprava koja nije u stanju ni oglasiti se kada u njihovom gradu ostaje stotine ljudi bez posla, pa makar da ih gradonacelnik posjeti i kaze im da je uz njih i pruzi moralnu podrsku ... a vjerujem da ce im bez problema poslati racune za vodu, cistocu, komunalnu naknadu i naplatiti gradski prijevoz.


"Država".
Kakve veze ima država sa privatnom tvrtkom "Pevec"?
Država je dužna kontrolirati naplatu poreza, doprinosa i drugih zakonskih davanja. I dužna je reagirati ukoliko se to ne čini.


gledaj, ja ne zivim na marsu da moja drzava moze od mene samo traziti poreze i paziti da ja to platim ... ovo sto ti pises je samo pola price

evo ti Ustav RH

Članak 57.

Slabim, nemoćnima i drugim, zbog nezaposlenosti ili nesposobnosti za rad, nezbrinutim osobama država osigurava pravo na pomoć za podmirenje osnovnih životnih potreba.

Posebnu skrb država posvećuje zaštiti invalidnih osoba i njihovu uključivanju u društveni život.

Ne može se zabraniti primanje humanitarne pomoći iz inozemstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2009. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lancelott je napisao/la (Pogledaj post): ›
A šta misliš koje je objašnjenje svega toga?!?
.

objašnjenje ? pa tko treba objašnjenje ili je iz dijaspore ili je "zna se"

Ingo je napisao/la: ›
Članak 57.

Slabim, nemoćnima i drugim, zbog nezaposlenosti ili nesposobnosti za rad, nezbrinutim osobama država osigurava pravo na pomoć za podmirenje osnovnih životnih potreba.


ovdje treba zapravo stajati ; "podobnima"

u ovoj državi ima daleko više socijale od onih koji primaju pomoć, a najbolje je vidjeti "primatelja pomoći" kako se voza u novom bmw x6

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
grissom je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Sutra ce opet milijarde eura ulagati u brodogradnju koja propada zadnjih 30 godina i zadnjih 30 godina svake godine restrukturiraju dugove.


"Država".
Kakve veze ima država sa privatnom tvrtkom "Pevec"?
Država je dužna kontrolirati naplatu poreza, doprinosa i drugih zakonskih davanja. I dužna je reagirati ukoliko se to ne čini.


gledaj, ja ne zivim na marsu da moja drzava moze od mene samo traziti poreze i paziti da ja to platim ... ovo sto ti pises je samo pola price

evo ti Ustav RH

Članak 57.

Slabim, nemoćnima i drugim, zbog nezaposlenosti ili nesposobnosti za rad, nezbrinutim osobama država osigurava pravo na pomoć za podmirenje osnovnih životnih potreba.

Posebnu skrb država posvećuje zaštiti invalidnih osoba i njihovu uključivanju u društveni život.

Ne može se zabraniti primanje humanitarne pomoći iz inozemstva.


Drugi dio priče nije Ustav. Država će se zaista pobrinuti da nezaposleni ne umru od gladi.

No, pametna će se država pobrinuti da joj ne propadnu firme. Forumaš Grissom je izgleda bio na drugoj planeti dok su u posljednjih godinu dana sve države svijeta sa iole sposobnom vlašću trošile milijarde i milijarde dolara ne bi li spriječili bankrot i stečaj privatnih firmi. Ne moramo ići daleko, tu nam je Bavarska i BayernLB, vlasnik Hypo banke.

Međutim, problem je u tome što spašavati valja samo one firme koje se mogu spasiti, dakle koje dugoročno vrijede. To zasigurno nisu brodogradilišta, ali nije ni Pevec. Pevec je preprodavač jeftine kineske robe, da ne kažem švercer, koji je dobro zaplivao u vremenu propasti hrvatske proizvodnje masovno uvozeći drlog. Kada je dobro zaplivao, onda se pokazalo da nema mozga, pa je ubrzo prešao granice svojih mogućnosti. Veličina trgovačkih centara koje je kreditima gradio naprosto je nevjerojatna.

Nažalost, Pevec ne treba spašavati novcem poreznih obveznika. Neka strane banke malo osjete udar nevraćenih kredita. Umjesto Pevecu, država je već odavno trebala pomagati dobriom firmama - zapravo im ne treba nešto puno pomagati, treba im samo platiti svoje dugove, i pokušati ih porezno rasteretiti. Tako se jedino mogu na kvalitetan način nadoknaditi izgubljena radna mjesta. Koliko bi malih kvalitetnih poduzetnika zaposlilo više radnika kada za njih ne bi morali izdvajati dvije plaće (jednu njima, jednu državi).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2009. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....Pevecovi dovoljno dugo nisu plaćali doprinose i poreze da država to ne primijeti i reagira na vrijeme....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
lancelott je napisao/la (Pogledaj post): ›
A šta misliš koje je objašnjenje svega toga?!?
.

objašnjenje ? pa tko treba objašnjenje ili je iz dijaspore ili je "zna se"

Ingo je napisao/la: ›
Članak 57.

Slabim, nemoćnima i drugim, zbog nezaposlenosti ili nesposobnosti za rad, nezbrinutim osobama država osigurava pravo na pomoć za podmirenje osnovnih životnih potreba.


ovdje treba zapravo stajati ; "podobnima"

u ovoj državi ima daleko više socijale od onih koji primaju pomoć, a najbolje je vidjeti "primatelja pomoći" kako se voza u novom bmw x6



ovo je bilo retoričko pitanje...čitaj s razumijevanjem i smislom ako quotaš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › W.M. Felt :

Forumaš Grissom je izgleda bio na drugoj planeti dok su u posljednjih godinu dana sve države svijeta sa iole sposobnom vlašću trošile milijarde i milijarde dolara ne bi li spriječili bankrot i stečaj privatnih firmi.

Sprečavan je bankrot tvrtki koje su važne na državnom nivou i koje stvaraju novu vrijednost ili je potiču. (auto-industrija ili banke)
Niti jedna država nije spašavala neki trgovački lanac.
Propast "Peveca" nije rezultat krize, nego lošeg poslovanja, investiranja bez realne osnove itd.
Citat: › Umjesto Pevecu, država je već odavno trebala pomagati dobriom firmama - zapravo im ne treba nešto puno pomagati, treba im samo platiti svoje dugove, i pokušati ih porezno rasteretiti.

Točno.
Treba prestati sa beskrajnim poticajima i subvencijama koje zapravo nisu poticaji, nego socijala. Kod nas se godinama "potiču" gubitaši, koji jednostavno ne mogu opstati, na račun onih koji dobro rade i proizvode.
Ne može doći do poreznog rasterećenja iz vrlo jednostavnog razloga: previše je ljudi na državnoj sisi. Da bi se dalo npr brodogradilištu, treba nekome uzeti.
Kako je sve više onih koji ne izvršavaju svoje zakonske obveze (porezi, doprinosi), to je veći pritisak na one koji to čine. I sve ih se više opterećuje i guši.
O silnim umirovljenicima, "pravima", korisnicima kojekakvih državnih beneficija da ne govorim.
To je logika: dat će država, ima država
Uz takvu potrošnju i Japan bi propao za godinu dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: