Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječnica dobila otkaz jer nije željela raditi posao koji ne zna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 7:00 
Naslov:  Liječnica dobila otkaz jer nije željela raditi posao koji ne zna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je osječki Zavod za zapošljavanje ove godine od Ministarstva gospodarstva zatražio radnu dozvolu za čak četiri strana liječnika specijalista, a prema posljednjim podacima HLK u hrvatskim bolnicama nedostaje 925 specijalista, među kojima točno 69 pedijatara, KBC Osijek upravo je jednom takvom liječniku dao nepisani otkaz i zabranio ulaz u bolnicu.

Zbog ovakvog poslovanja osječka bolnica i ravnatelj dr.sc. Željko Vranješ kažnjeni su pravomoćnom presudom Prekršajnog suda u Osijeku i to nakon provedenog inspekcijskog nadzora i prijave Državnog inspektorata. Razlog tome konkretan je slučaj liječnice N.M., koja je nakon završene specijalizacije prema uobičajnoj praksi trebala nastaviti s radom na Klinici za pedijatriju, ali ju je bolnica željela rasporediti isključivo na radno mjesto za koje je prema Pravilniku o specijalističkom usavršavanju Ministarstva zdravstva RH neophodna dodatna edukacija i subspecijalizacija. Zbog prigovora savjesti i kao tek „svježi“ liječnik, ova mlada specijalistica nije željela pristati na radno mjesto na kojem je na skrb trebala dobiti najteže male pacijente u životno ugroženom stanju.

- Nakon što sam položila specijalistički ispit, bolnica mi je trebala dati ugovor o radu na neodređeno vrijeme, te me rasporediti na radno mjesto na Pedijatriji. No, doznala sam kako je radno mjesto koje mi nude JIL Pedijatrije na kojem su za samostalan rad potrebna dodatna znanja i vještine, a koja se stječu tek tijekom subspecijalizacije u trajanju od dvije godine. U tom trenutku postojala su i slobodna radna mjesta na drugim odjelima Pedijatrije te sam molila da me rasporede na radno mjesto sukladno mojoj specijalizaciji. No, na mene je vršen pritisak i verbalno maltretiranje te postavljen uvjet da mogu prihvatiti JIL ili dobiti otkaz. Bila sam zgranuta da od mene kao mlade liječnice poslodavac zahtijeva samostalan rad s vitalno ugroženom djecom bez završene edukacije, priča liječnica N.M.

Zanimljivo je kako radno mjesto koje su nudili ovoj mladoj liječnici do danas nije popunjeno, a specijalisti koji su nakon nje došli raspoređeni su na drugim odjelima Klinike za pedijatriju.

Zabranili joj ulaz u KBC

Istovremeno KBC Osijek i ravnatelj dr.sc Željko Vranješ proglašeni su krivima što liječnici koja je po položenom specijalističkom ispitu nastavila s radom na Pedijatriji nisu uručili Zakonom o radu propisanu pisanu potvrdu o sklopljenom ugovoru o radu, a nakon što su je obavijestili da više nije zaposlenica bolnice, nisu joj dali odjavu s mirovinskog i zdravstvenog osiguranja. Naime, sam ravnatelj dr.sc Željko Vranješ umjesto otkaza liječnici je dao obavijest o zabrani pristupa ustanovi, odnosno obavijestio ju je kako će svako njezino nastojanje „da i nadalje pristupa radnom mjestu implicirati poduzimanje određenih mjera“.

12.000 kuna iznosi kazna koju moraju platiti KBC Osijek i dr. sc. Željko Vranješ.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 8:28 
Naslov:  Re: Liječnica dobila otkaz jer nije željela raditi posao koji ne zna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›

12.000 kuna iznosi kazna koju moraju platiti KBC Osijek i dr. sc. Željko Vranješ.



sve će to narod pozlatiti, ovaj, platiti iz vlastitog džepa. ionako ničemu ovaj narod i ne služi osim financiranja gluposti neodgovornih ljudi koji rade protuzakonito.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.12.2009. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima koliko jos ima takvih koji su pod pritiskom pristali na radna mjesta za koja nisu dovoljno strucni ???

siguran sam da ovo nije prvi i jedini slucaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne bih želio da ovo završi na ovome. volio bih čuti šta nam ima na to reći naš vrli dr. milinović.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2009. 9:52 
Naslov:  Re: Liječnica dobila otkaz jer nije željela raditi posao koji ne zna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me da li će odgovorni Smile ljudi u Županiji potegnuti pitanje odgovornosti dr.sc.Željka Vranješa, jer je [sudski dokazano] postupao nezakonito i protivno interesima pacijenata, kao i na štetu poreznih obveznika - građana Županije koji moraju plaćati neznanje, nesposobnost ili zlu namjeru odgovorne osobe u KBC?
Podsjećam da je Županija izdvojila 10.969.529,00 kn za funkcioniranje KBC.

Vjerojatno ne za plaćanje kazni, nego za bolje funkcioniranje bolnice na korist svih nas.
Ima li u Županiji netko tko vodi brigu o tome kako se troše izdvojena sredstva? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2009. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tesko je sad poslje ovoga povjerovati da iskusne i strucne osobe rade na odredjenim radnim mjestima.. vjerujem da ima sigurno koji su izabrali posao a ne utkaz i koji cine stete bolesnicima.. mislim da je najveci krivac onaj ko je izabrao posao a ne otkaz cisti moral.. a tek oni koji preko veze upadaju.. Kad ce tome doci kraj?

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
smrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: 1smrad.deviantart.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2009. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cek cek, kak je ono islo... aha: 150 djelatnika KBO dobilo otkaz ... ah da ono bitno U DOBA ZDRAVSTVENE KRIZE ...

Ma ljudi sve je čisto, ono gdje su se trošili novci iz dijaspore, ko je kom prodavo naftu za vrijeme rata i ljudi što su izginili u Vukovaru... ništa to ljudi nije bitno.. sam vi idite fino polako svi tamo u red po medicinu pa ajmo onda vamo na izbore, pa cemo vidit...

_________________
http://1smrad.deviantart.com/gallery/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa bolje da ne radi nego da radi pod prisilom i onda ljudi dobiju pogrešne dijagnoze i sve bude NE dobro...

Zato je moja sestrična stalno po bolnicama...jedan joj liječnik kaže: ''Nije ti ništa...'', drugi ovo, treći ono i na kraju se ne zna tko pije tko plaća i što je najjače NI JEDAN ne kaže pravu dijagnozu...o tom potom koliko su 'pošteno' zaradili svoju diplomu...ne kažem da su svi loši, ima dobrih, ali brate, ima i onih stvarno šrot liječnika!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: