Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvorena obnovljena Doma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 16:49 
Naslov:  Otvorena obnovljena Doma
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obnovljena Robna kuća Doma, teško oštećena u požaru 5. lipnja, danas je kupcima i posjetiteljima otvorila vrata suvremeno uređenog prizemlja i podruma, dok je otvorenje katova najavljeno za veljaču i ožujak sljedeće godine. S obzirom na nešto stariju i slabije pokretnu populaciju koja živi u tome dijelu grada, postavljen je panoramski lift za koji se uporabna dozvola očekuje ovih dana, a uprava pregovara i s nekoliko trgovačkih kuća koje bi nudile robu za takve kupce.

Podrumski prostor Konzuma veličine 2.400 četvornih metara, iz kojega je krenuo požar početkom lipnja, povećan je za 200 „kvadrata“, a u prizemlju dominira i veći prodajni prostor Konikoma, nova cvjećarnica i predstavništvo Fine. Zdravko Jelić, vlasnik Konikoma (koji je vlasnik Slavonijatekstila, u čijem je vlasništvu Doma), najavio je i otvorenje knjižare na jednom od katova, te drugih sadržaja deficitarnih u Donjem gradu.





Požar je samo ubrzao obnovu zgrade stare 20-ak godina, u što su Slavonijatekstil i Konikom uložili približno 14 milijuna kuna. Iako je šteta iznosila 10,7 milijuna kuna, od Croatia osiguranja naplatili su 9,2 milijuna kuna kao naknadu, nakon što je milijun i pol kuna odbijeno na amortizaciju zgrade. Na radna mjesta vratilo se i 70 od ukupno 130 zaposlenih u objektu, a ostali će nakon dovršetka obnove katova.

- Postavili smo i najnoviji protupožarni sustav, montiran prvi put u Europi, pa se više ne plašimo požara, rekao nam je Jelić i dodao kako je Konikom danas najveća domaća trgovačka kuća tehničke robe te jedini ima povećanje prometa najmanje deset posto. Pokrili su središnju, sjevernu Hrvatsku i Slavoniju, kaže da odlično rade u Zagrebu, Varaždinu i Bjelovaru, a u četvrtak otvaraju Centar u Koprivnici. Raste im prodaja informatičke opreme koja se stalno razvija, pa u marketing ulažu do tri posto prometa kako bi je predstavili kupcima.

Tekst & foto: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aco091
Offline
Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepa vijest, svaka čast za Domu ! Getro još uvijek stoji onako....

_________________
www.bicikl-portal.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj tekst sugerira da u Donjem gradu živi pretežno polupokretna gerijatrija koja jedva čeka otvorenje imaginarne trgovine invalidskim kolicima, štakama i štapovima, do koje će se gorespomenuta starčad voziti, ni manje ni više nego, panoramskim liftom. Ne'š ti doživljaja!
Btw, mogli ste staviti i neku sliku pročelja (pretpostavljam da su ga obnovili), jer Vrdoljaka i Šišljagića ionako svi znaju.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvioos
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve to izgleda prekrasno. I onaj okićeni bor, i čudan kees mlađeg lika na drugoj slici, i zadovoljno mahanje rukama na trećoj slici, ALI MOGLO SE TO OBNOVITI I BEZ POŽARA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aco091
Offline
Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitno je da se obnovilo, ovo je dobar dio pokrilo i osiguranje,ni super se ne obnavlja a gorio je

_________________
www.bicikl-portal.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladji lik sa stalker osmjehom je Damir Rogulja


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji lik osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lea50
Offline
Ukupno postova: 67
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2009. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Hval Bogu, jedva sam čekala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dario35os
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2009. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ih je lijepo vidjeti u svećanim odjelima.
Zanima me zašto nisu pozvani vatrogasci na otvaranje?Zlatko Uvanović je dobio županijsku nagradu Povelju humanosti,izabran je za Ponos Hrvatske pod pokroviteljstvom Stjepana Mesića,dobio je Povelju za naroćiti podvig spašavanja ljudskog života u robnoj kući Doma Osijek od strane DUZS Republike Hrvatske,a nije zaslužio pozivnicu za jedno glupo otvorenje robne kuće u njegovom gradu u kojem je sve to napravio....Da ne kažem da ga njegovi poštovani gradonačelik Bubali ničim nije nagradio niti pohvalio....Smiješno...Zar ne?Eto kako on vodi računa o svojim građanima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anura
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2009. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dočekali smo da nam se otvori veliki konzum u donjem gradu..napokon se više neće stvarati gužve u malom konzumu..i onda iz radoznalosti prošećete, kupite nešto radi reda iako niste pri nekoj kinti, platite kod ljubaznih gospođa na blagajni i onda vas na izlazu dočeka šarlatan, kojemu je očito dosadno, zaštitar, vesel, nasmijan te vas zamoli da ispraznite đepove i skinete jaknu..i kaže kako je to samo rutinska kontrola..pitam se zašto nijednu stariju gospođu ili gospodina ne zaustavi..oni se ipak ne odvajaju od svojih torbica sa dokumentima za razliku od mene koji sam svoje stvari ostavio u, za takve stvari predviđenom ormariću..zaštitar tvrdi da pregledava i bakicama torbice a napomenio je da njega i njegovi kolege tako kontroliraju na izlazima iz trgovačkog centra iako je dobar s njima..ne znam kako je to moguće ako postoje kamere koje prate kupce kleptomane i kako je kamerama promaknulo da ja nisam ništa strpao u đep.. očito je da je gospodinu zaštitaru koji nema pločicu sa imenom u konzumu jako dosadno te ukoliko ste mlađi od 26 godina (gledam po sebi) nemojte ulaziti ako se na izlazu ne želite osjećati kao kriminalac pred 200 ljudi..dragi zaštitaru, dok tvoji kolege ginu pred bankama ti se bahatiš i očito ne shvaćaš ozbiljnost svoga posla..i pitam se tko vas obrazuje za to što radite i dali ste ikada u životu čuli išta o zakonu o zaštiti potrošaća.. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: