Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Od humanitarnih koncerata azil nije dobio ni kune!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ian_McKaye je napisao/la: ›
barba je napisao/la: ›
i mi smo igrom slučaja htjeli nešto lijepo napravit prošle godine i organizirat humanitarni koncert.

Niti jedan izvođač nije htio doči besplatno, cijene su im od 5 000 Eura pa na više + smještaj + bend + organizacija + dvorana + promicija pa vidite kako se dođe u minus (od svega navedenog jedino smo promociju uspjeli dobiti gratis ili po povoljnim cijenama)


RKL je već na više nego argumentiran način dao odgovor kako se može kad se hoće.
U biti, odlično da je ova tema podigla ovoliko prašine baš u vrijeme kad su se osječki "alternativni, neafirmirani, itkoznakojijošglupinazivpostoji" bendovi već ranije uspješno dogovorili o koncertu za Azil. Ajmo tri puta pogađat koliko će koštati organizacija te manifestacije i koliko će se para od toga skupit...
Što se samih izvođača na ovakvim događajima tiče svakako je hvalevrijedno i iznimno bitno u ovoj temi spomenuti kako na nedavnom koncertu kojeg je RKL spominjao novosadski Ringišpil, ne da se odrekao svog honorara i došao u naš grad za apsolutno 0kn, nego su se sami ponudili svirati na tom koncertu kad su čuli za njega! Djelo koje govori samo za sebe...
Ne brkajte volontere i "vodje plemena"! Nedopustivo je da se umjesto jasnog prokazivanja krivaca pošteni ljudi stavljaju u isti koš s njima!


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo o čemu ja govorim nema vezw s azilom, naš koncert je trebao biti za djecu, ne za pse u sklopu akcije. Koncert nije organiziran jer 5000 eura za neko kvazi ime s estrade + dvorana ili kazalište (cca 300 ulaznica = 110 kn samo za superzvjezdu hr estrade)?! ko će dat te novce i što bi ostalo na kraju, a morašš tiskat karte+plakate+sranja+itd...

Sve što sam htio reći da onaj ko nije nikad organizirao ''humanitarni koncert'' nezna što je to uistinu i ako malo bolje pogledate gotovo nigdej se izvođač ne odriče honorara...

to bi se mogla zvat Hrvatska Humanost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ian_McKaye
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta mog posta je bila čemu uopće dovoditi "zvijezde" ili bilo koga drugog tko košta 5000e. Na koncu, odakle uopće ideja da se takav koncert okarakterizira kao humanitarni?!

(ovo nije nikakav atak na tebe ili ekipu koja je imala plemeniti cilj, čisto želim da se rasčlani što je uistinu humanitarni koncert...ne znam, možda moj entuzijazam graniči s glupošću)

_________________
we're not the first, I hope we're not the last...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OPORBENI
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije njima ni bio cilj humanitarni koncert,ali na tu foru dođu do dvorane,medija i napune svoje đepove.Jer poznato je da Peko(zeleni) i Bilac imaju agenciju za koncerta,pa dobro dođe malo marginalne politike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2009. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj savjet kao poznavatelja prilika u azilu i povremenog volontera: uvijek podržite sve akcije udrude Pobjede ( kasice za skupljanje love, posh store, štandovi po gradu)- to je udruga volontera,jako dobro organizirana,sa transparentnim poslovanjem, koja se u biti jedina i brine za pse u azilu, a uvijek bojkojtirajte sve što organizira udruga Život-jer tada lovu dajete * Feilu. Udruga pobjede, znači volonteri uvijek u svemu što čine ističu svoj logo i naziv, tako da nema mjesta zabuni kome dajete svoj novac i povjerenje! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fast
Offline
Ukupno postova: 95
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2009. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba pomoć psima u svakom pogledu Osijek United će svakako biti dio tih ljudi....

_________________
užas
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2009. 1:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jadne ćuke...umjesto toga što su pojedinci organizirali koncerte s kojekakvim ''velikim zvijezdama'', mogli su lijepo odvojiti jednu svoticu i uplatiti na račun azila, a ne se ovako prepucavati:''Smješaj je toliko i toliko, organizacija toliko i toliko...'' Sve te pare mogu se pametnije utrošiti i pomoći jadnim životinjicama koje zaista trebaju pomoć svakoga od nas...

Žalosno je da se sve to organizira i onda se navodno ostane s manjkovima...onda je najbolje ne organizirati neke velike invente, već okupiti naše domaće bendove ili jednostavno jednu pristojnu svotu uplatiti na račun azila, pa da se zna gdje je novac otišao, a ne da jadne životinje i dalje budu na mrtvoj točki...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2009. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›

...onda je najbolje ne organizirati neke velike invente, već okupiti naše domaće bendove ili jednostavno jednu pristojnu svotu uplatiti na račun azila, pa da se zna gdje je novac otišao, a ne da jadne životinje i dalje budu na mrtvoj točki...


...ako nisi shvatila, upravo se ovdje o tome i radi da se SVE ŠTO SE UPLAĆIVALO NA RAČUN AZILA je netragom nestalo, a poslovanje je toliko netransparentno da Uvaženi/Bog/Azila/Feil već godinama ne želi dati na uvid bilo kakve financijske podatke.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je nebitno radi li se o zvjezdama ili neafirmiranim bendovima. Već je rečeno, ali gotovo je nemoguće da su dosad organizirani koncerti završili u minusu. Uz te cijene karte, i toliko publike, te pomoć Grada i sponzora (organizatori po svemu sudeći nisu platili ni dvoranu), jedna bi se kuna plusa zasigurno našla na računu. Osim ako ju, naravno, netko sa računa nije pokupio, ili ju na račun nije uplatio.

No to je povijest, a valja se baviti budućnošću. Tako ću ja u budućnosti, revoltiran katastrofalnim vijestima o ovim "dobrotvornim" koncertima, zauvijek izbjegavati bilo kakav događaj uz koji se direktno ili indirektno mogu povezati ovdje spomenuti "zelenaši" Davorko Feil i Zdravko Peko. Nekako im više ne vjerujem, ne znam zašto.

Psima se može pomoći i u naturi, ostacima hrane ili nešto slično. Važno je samo ne poklanjati ništa što se može preprodati, jer se tu automatski pojavljuje opasnost od minusa na računu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2009. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

No to je povijest, a valja se baviti budućnošću. Tako ću ja u budućnosti, revoltiran katastrofalnim vijestima o ovim "dobrotvornim" koncertima, zauvijek izbjegavati bilo kakav događaj uz koji se direktno ili indirektno mogu povezati ovdje spomenuti "zelenaši" Davorko Feil i Zdravko Peko. Nekako im više ne vjerujem, ne znam zašto.



Nadam da više neće ni dobiti šansu da rade humanitarni koncert. No ako se ipak dogodi - bojkotiram i pozivam sve na bojkot. E, sad, razuman čovjek bi pomislio da je to možda preradikalno, budući da ide na štetu životinja, no kako one ne dobivaju niti jedne kune od tih koncerata, štete po njih neće ni biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2009. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RKL je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

No to je povijest, a valja se baviti budućnošću. Tako ću ja u budućnosti, revoltiran katastrofalnim vijestima o ovim "dobrotvornim" koncertima, zauvijek izbjegavati bilo kakav događaj uz koji se direktno ili indirektno mogu povezati ovdje spomenuti "zelenaši" Davorko Feil i Zdravko Peko. Nekako im više ne vjerujem, ne znam zašto.



Nadam da više neće ni dobiti šansu da rade humanitarni koncert. No ako se ipak dogodi - bojkotiram i pozivam sve na bojkot. E, sad, razuman čovjek bi pomislio da je to možda preradikalno, budući da ide na štetu životinja, no kako one ne dobivaju niti jedne kune od tih koncerata, štete po njih neće ni biti.


Bojkot baš i neće naštetit likovima koji sišu lovu iza "humanitarne" kulise. Ajd da se comunity organizira pa UČINI nešto konkretno i konstruktivno prvom slijedećom prilikom, paralelno s tzv. humanitarcima.
Portal može biti nositelj akcije...
Eto...
...ali ipak, svako od nas svakodnevno i bez posebno iniciranog povoda, može sam i bez pompe, vodeći se vlastitim osjećajem i željom, pomoći onome kome je pomoć potrebna, ili pokušati naći načina da senzibilizira okruženje i potakne na akciju.

Pa sretan vam Dan grada forumaši
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anica
Offline
Ukupno postova: 48
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam negdje na netu pročitala da će ove godine biti kalendar za 2010. s ćukama iz azila. zna li itko gdje se to može kupiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: